Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Fajnie że mnie pamietacie :-D tak Emma mam podobną wadę. Aparat na górę kosmetyczny od trójki do trójki dalej metal. Drucik cieniutki metalowy - termiczny - działa pod wpływem ciepła - jakby mnie bolało mam jeść lody wtedy drucik sie rozszeży i nie będzie bolało ;-) Nie mam pierścieni tylko tulejki. Zakładanie nić a nic nie bolało. Smieszne uczucie jest potem bo aparacik troche przeszkadza. Teraz aparat ma za zadanie poluzowac mi zęby, przesówanie zacznie sie za szcześć tygodni. A jak się góra trochę poprzesuwa to będę miała dół założony. Aha teraz mam tylko skórę na policzkach od wewnątrz pozdzieraną ale dostałam wosk wiec chyba w domu go użyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a wlasnie,jak to jest z tymi gumkami? Mnie ortodontka nawet nie zapytała jakie chce. Ja nawet nie wiem czy mam gumki :P To cos zamiast gumek to chyba po prostu metal ... Czy na następny raz moge ją poprosic o kolorowe gumki ,czy ten metal juz bedzie musial zostać do konca ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma a mogłaś zamykać buzię jak te dwójki się przesuwały???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam gumki przeźroczyste, nie po to brałam aparat kosmetyczny żeby coś było widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
czasami zamiast gumek "łapią" łuk metalem żeby mocniej się trzymał i był większy nacisk czy coś takiego - tak mi robiła, a potem jak juz się unormowały ząbki, normalnie mam przezroczyste gumki albo łańcuszek (teraz mam i metal, i gumki i łańcuszek) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieje coś takiego jak łuk kosmetyczny:) W sumie to trudno go nazwać kosmetycznym... Jest to łuk metalowy powlekany farbą podchodzącą pod kolor zębów, jednak w trakcie noszenia ta farba po prostu schodzi. Nawet przy myciu zębów odpada. I wtedy nie wygląda to kosmetycznie. Poza tym po co biały łuk do metalowych zamków? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no właśnie, łuk nie spełnia "kosmetycznych" faunkcji, więc uznaję że takowego nie ma:) łancuszek to takie połączone gumki:) (czasem orto mówi na to ligaturka czasem łańcuszek, więc nie wiem czy to to samo, czy nie) a ma ściągać (przynajmniej w moim przypadku) ząbki do siebie - mocniej niż samymi osobnymi gumkami - tak to rozkminiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa to takie cuś;) to ja pewnie tego nie bede miec, bo zęby mam aż za bardzo scisniete ;) dzieki za odpowiedz. Ide sprobować coś zjeść i luknąć w tv :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni nie moglam zamykac bo mnie strasznie bolalo jak stykaly sie zeby dolne i gorne :/ ale od niedawna juz sie nie stykaja jedna dwojka jest jeszcze jakis 0,5 mm poza lukiem ale mam nadzieje ze niedlugo juz bedzie idealna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma a długo to trwało znaczy się jak długo nie mogłaś zamykać buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadze ze to trwalo jakies 2 tygodnie bo potem zabki sie przesuwaly ale mnie juz nie bolalo tak mocno od jakiegos miesiaca juz mnie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam hiruni ze kazdy to przechodzi indywidualnie to zalezy od ustawienia zebow dolnych itd. nie ma co sie na zapas martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wiem że każdy przechodzi to inaczej, tak tylko orientacyjnie się pytam. Póki co tylko policzki mnie bola bo mam od środka poocierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni za kilka dni policzki przestana bolec to zapomnisz ze masz aparat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie godzine temu ortodontka załozyła mi aparat ceramiczny narazie na górne zeby i hyrax.samo załozenie nie bolał.nawet mówie w miare wyraznie nie sepplenie jak niektórzy tylko jest mały problem jezyk mnie juz boli a co bedzie pózniej nawet misie nie chce myslec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na Waszym forum. Mam 26 lat i od 5 dni mam aparatki:) góra + dół. Metalowe z różowymi gumkami. brown eyed girl poroś swojego Ort o gumki na kardzej wizycie mozesz miec załozony inny kolor. Z aparatu jestem bardzo zadowolona tylko STRASZNIE bola mnie zeby. Nie jestm wstanie ugryzc listka salaty:( spoko co? ale Wy pewnie tez tak mialaysscie. Napiszcie mi czy dlugo Was tak bolało? Tak sobie mysle, ze od aparatu troche schdne. Nie wszystko moge jesc a po drugie juz nie podjadam \"przekąsek\" bo nie chce mi sie myc zebów co chwile:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj deelka:) Mnie bolało przez kilka dni. Najgorzej wspominam nastepny dzień i noc po założeniu aparatu. Bolało mnie bez niczego. Jadalam jedynie jogurty, pilam gorace kubki zostawiajac grzanki. Bol stopniowo malal. A po tygodniu funkcjonowalam normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się boje że schudnę :-( póki co nic mnie nie boli, po dwóch godzinach od założenia jadłam frytki. Jednynie boje sie że mi coś odpadnie jak zacznę gryźć :-O Teraz jest fajnie ale boje się że po kolejnej wizycie może mocniej bolec jak mi wszystko podokręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni:) ja tez pamietam.. foto z kapadocji:) no..z tym schudnieciem- juz juz schudlam. bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deelka, nie bedzie bolało cały czas, na poczatku normalne ze boli, przez pierwszy tydzien tez nie moglam gryzc, a tak na pocieszenie teraz jem normalny obiadek, ziemniaczki, brokul i kotleciki:-), mmmm... pyszne;-) Dzis znów aerobik, jeszcze tyłek mnie boli po ostatnim, trzeba rozruszac moje stare kosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki juz duzo dużo lepiej z dziąslem:-), Cala dla ciebie🌼🌼, dobrze ze poszlam wczoraj juz sie nie mecze z tym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zmieniała w pon i mnie jesze boli;/ dziś byłam na nartach i... z kolegą i pojechaliśmy na zamkniętą czarną trasę. On na deesce ja na nartkach. Na tej trasie ratrak jechał chyba z kilka lat temu O_O ale były jajca:D W tym tygodniu i weekendzie dziewczyna kuzyna zrobi mi kolczyka na chrząstce.. ech nie wie ktoś z was czy to boli bardziej niż tradycyjne? bo jak narazie to małam tylko takowe choć nie dwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! zobaczyłam wasz topik i uwazam sie jest OK. Ja juz nie nosze aparatu ponad 6 lat :) ale nosiłam stały prawie 3, pozniej na noc jeszcze ponad 2. Jest juz długo po sciagnieciu a ja nadal na dolnej szczece mam taki drucik przyklejony i jest OK.Nawet mój narzeczony o tym nie wie :) hehe Powiem Wam tylko jedno. IDZCIE DO SPRAWDZONEGO ORTODONTY !!! Ja zaczelam leczenie u nieodpowiedniego, zreszta nie bylo to jeszcze tak popularne jak teraz... dlaczego to mowie? Bo mialam ok zeby tylko zgryz troszke krzywy/a nieodpowiedni ortodonta pogorszyl ten stan i dlatego pozniej trzeba bylo sie dluzej leczyc PO\\DRAWIAM ... bede tu zagladac :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hej ski, mnie bardziej bolało przekłuwanie chrząstki i potem gojenie.. ale na pewno nie tak nieprzyjemne jak pępek - goił sie okropnie, a po roku chyba noszenia i tak wyjęłam:) a już języka to sobie w ogole nie wyobrażam.. (pomijając to, że totalnie mi się w języku nie podobają) zwłaszcza ze niszczą nasze ząbki o które tak walczymy - aby były zdrowe i równiutkie.. no ale ludzie nie doceniają tego co mają uważając za oczywiste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, wydaje mi sie ze w chrząstce boli bardziej, bo jest tam wiecej wolkien i komórek. Ogolnie jest gęstsza i twardsza i takie tam ;) Wiem co mowie,mam rozszerzoną biole :D Sama chetnie bym sobie przeklula,ale ja mam gorna czesc ucha (tą z chrząstką wlasnie) troche odstająca, wiec wygladam jak elf ;) Mam takie pytanko. Moze glupie,ale... czy po zdjeciu aparatu zmienia sie jakos ksztalt twarzy? Nie chodzi tylko o usmiech. Tylko np podbródek, czy wysuwa sie na zewnątrz? Bo moj teraz wlasnie tak wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimalnie zmienia się profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, boli boli :o brown eyed girl, teraz to tak wygląda, ponieważ zamki wypychaja Ci wargi. A profil twarzy faktycznie może się zmienić, ale tylko na lepsze. Np. jeśli ma się wadę doprzednią bądź dotylną bo jej leczeniu profil się poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam nadzizeje że na lepsze kurde mi się średnio leczyły dziurki taki tradycyjne tyle że pistoletem, bo tylko tym miałam robione. Teraz zrobię sobię igłą tzn Rodosia mi zrobi i może jednak będzie dobrze? Poprzednie dziurki pistoletowe mi zaropiały choć codziennie czyściłam i się robiły banie itp. Ale ja takl strasznie chce na chrząstce, chyba już się nie wycofam co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×