Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Pytałam chirurga czy moge wyciąć jak będę miała już aparat, powiedział, ze nie ma problemu. Mam nadzieję, że orto nie zrobi problemu!!!! Bo inaczej przesunie mi się termin zakładania kagańca :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umawiam sie jak najszybciej, modle sie zeby juz w środe 28 chirurg był w pracy:-):-), teraz go nie ma i czekam, do innegi nie pójde ten juz jest przetestowany;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, ale wiesz... chirurg nie zna sie na ortodoncji. Może konieczne jest usunięcie tej ósemki, żeby zacząć leczenie ortodontyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce zrobic porzadek w buzi zanim załoze bo później juz chce bezstresowo czekac na efekty leczenia:-):-), zreszta ortodontka by mi nie załozyła, dopoki siedzi ósemka:-),, i bardzo dobrze przynajmniej mam mobilizacje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora moze zadzwon do tej swojej orto i sie zapytaj, zeby później nie było przedłuzania tego wszystkiego i tak juz długo czekasz🌼, bo gdzie zabki sie beda przesuwac jak ósemka nadal bedzie blokowała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Ty bedziesz miec aparat w tym łuku co masz ósemkę? Bo ja aparat będę mieć na górę a ósemkę mam na dole do wycięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aparatka - ja mialam ciagle infekcje jak mi sie wybijala jedna z osemek... Robi sie z dziasla tzw kieszonka, nie dotrzesz tam szczoteczka.. Nieraz bralam na to antybiotyki, a raz bylo tak zle,ze mi dentysta opatrunek tam zakladal (do srodka tej kieszonki) z jakimis sterydami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ale wspominałas o jakiejs szynie na dole czy coś??, jak nie bedziesz miala aparatu to chyba nie przeszkadza, nie wiem:-) Kociuinda, wczoraj mi wsadzili własnie do kieszonki tak pani mówila jakies małe białe jakby glutki, o smaku mietowym:-):-), oj nic mi nie bedzie jutro zadzwonie do ortodontki i powiem co sie dzieje:-), moze dobrze by było przeleczyc to przed zabiegiem, zeby sie poxniej długo nie goiło, bo chyba jak a jakies tam bakteryjki, to moze sie rana dłuzej goic, Cala prosze o opinie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, na dół będę miała szynę, ale zdejmowaną do jedzenia. Więc do wycięcia ósemki w lecie tez będę mogla ją zdjąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, na moj gust, to powinno sie wygoic, bo na pewno jest jakas brzydka infekcja... A jak tam Sunshine? Test wyszedl negatywnie? To pozytywnie, pozytywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora - a jak sie ta szyna fachowo nazywa, bo ja sie ostatnio takim zelastwem interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dora Dora:-), jak sobie chcesz:-), ja bym radziła pozbyc sie problemu jak najszybciej:-):-) ale tak sie tylko mowi wiem ze to nie jest proste, bo doskonale rozumiem twój strach i stres przez zabiegiem🌼, dlatego nic nie bede mówiła zrobisz jak chcesz;-), a jak sie zdecydujesz to bede cały czas ciebie wspierała i dodawala odwagi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mój chirurg mowił że nie usuwa się jak jest gorąco.. że najlepiej to w ogole w zimę zęby usuwać - i tak dostaniesz zwolnienie z pracy na parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i widze ze u was ort nie chce załozyc aparatu jak macie 8-ke a mi załozyła i powiedziała ze jest ona póznej do wyrwania wiec sie zastanawiam kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda - nie wiem jak ta szyna się nazywa :-( aparatka- jeszcze troche mi nagadasz i sie umówię na zabieg - ale sie boję :O A boli wydłubywanie ósemki z dołu? Słyszałam, że na dole sie czuję ból :O Ale mam wizytę u orto 2 tyg. przed zakładaniem aparatu, więc na niej mogę zapytać orto. A jak będzie mi kazała wyrwać to zdążę.. tak mi się wydaje.... czeka się niecały tydz. na wycinanie. Tylko, że znowu trzeba jechac do Lublina :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillakamilla - założyła Ci aparat na ten łuk co masz te ósemkę do wyrwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem, jakie zwolnienie:-):-), juz jedną miałam usuwaa tak ze wszystkim z rocinaniem i zaszywaniem, i było bardzo bardzo dobrze, czas zabiegu 15 min, zaby wyciagniety w całosci:-), na drugi dzien wcinałam nalesniki z mieskiem, i nie bralam mocnieszych tabletek niz ibuprom:-), kazdy inaczej znosi takie zabiegi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, ropień dziąsła może być przeciwskazaniem do ekstrakcji zęba. Z tego co wiem podczas wrzodziejącego zapalenia błony śluzowej jamy ustnej czy chociażby opryszczki nie usuwa sie zębów, więc ropień tez może być przeszkodą, tymbardziej kiedy jest w miejscu usuwanego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zresztą nie pracuje tylko studiuje jeszcze:-), jak bedzie trzeba sama sie zwolnie;-) Dora to bede ciebie mobilizowała, do wakacji to zapomnisz ze to mialas robione;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Dora, zalezy jak masz 8 umiejscowioną - jeśli rośnie prosto, tak jak inne zęby, to nie boli, podważa tylko i koniec, nawet po tym nie spuchłam ale drugą miałam krzywo rosnącą tak bardziej poziomo niż pionowo (w stronę 7) i chirurg musiał ja "wypiłować" a potem wyrwać resztę z szczęki i to bolało.. ale przezyłam, dół mi się z powrotem wyprostował i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora własnie tak mam załozony łuk tam gdzie mam 8-mke do wyrwania i nic nie wspomina o niej tak wiec nie wiem sama kiedy bede musiała ja wyrwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
aparatka - jak dawali zwolnienie z zajęć to brałam :classic_cool: po tej drugiej naprawdę bolało mnie parę dni wstrętnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiecie ja też prosto po usuwaniu poszłam do pracy :) . Za pierwszym razem miałam wolne, ale to z innego powodu ;) . Wiecej strachu niż to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam właśnie rosnącą poziomo w strone siódemki :-( W dodatku głęboko pod dziąsłem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillakamilla, ja noszę rotator. Planowany czas noszenia... rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zamiast zwolnienia wezmę chyba urlop :) Jak trzeba bedzie. Bo i tak mało zarabiam a jak mi utną za zwolnienie to nic nie wezme :) Wysłałam swoje CV bo jest oferta pracy w renomowanej firmie w moim mieście w księgowości :) Marzę, żeby tam pracowac od czasów studiów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×