Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Czesc zadrutowani! dawno mnie tu nie bylo.. z moim dlutowankiem i opuchlizna dalam rade :) a aparaciku juz wogole nie czuje DORA-> ty juz po dlutowaniu?, napisz cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski to witam w klubie chudzielców:) nusienka przypomniałaś mi o tym dłutowaniu i od razu dreszcz mnie przeszedł muszę się w końcu wybrać do chirurga a tak się boję:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merylstrip
ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej.mam 17lat.w najblizrzym szasie mam zamiar zalozyc aparat ortodontyczny.tylko u mnie jest maly problem.jeden kiel gorny zamiast urosnac mi normalnie to urosl mi za bardzo u gory.ale jest dobrej wielkosci czy da sie coc z tym zrobic ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Zielona :) Ja z tego, co widzialam wady na fotkach, to moge Ci powiedziec,ze da sie zrobic. Widzialam wady typu nisko w dziaslach jedynki, wysoko dwojki i trojki w gornej szczece, co dawalo efekt \'gryzonia\' a po leczeniu wszystko rowniutko. Ale to zapewne dobry ortodonta musi leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona 17
a czy zeby ta 3 weszla na swoje miejsce najpierw rozszerzac szczeke tym hyraxem czy jakos tak.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona; wszystko orto musi zobaczyc, moze nie trzeba bedzie rozszerzać:-), wydaje mi sie ze twoja wade napewno da sie wyleczyc:-), bądz dobrej myśli :-), ortodonci cuda w buźce robia:-) a jak tam weekend aparateczki??? Dora jak oczeta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie w bużce porzadek robi, dolna lewa trójka wygada juz jak ta z prawej , która była ok:-D, a juz myslałam ze sie wszystko zatrzymmało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja u mnie weekend tak szybko mija ale jeszcze do poniedziałku może troche zwolni swój bieg dzisiaj byłam na zakupach w lublinie i jak zwykle wracam szczęśliwa:) za tydzień jest u nas darmowe badanie oczu:) ciśnienie i rotacja itp może się wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dwójka która była najbardziej krzywa jest już prosta ale za to dróga dwójka jeszcze nie i robi się szpara między właśnie tą dwójką a jedynką hmm dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Powiedzcie mi jedna rzecz - jak wiecie... oczywiscie Gorna 5-tke mam leczona kanalowo, mam miec usunieta 6-tke. Kiedy zaloze aparat, czy istnieje jakies ryzyko? Przeciez ten zab jes martwy... jak on sie przesunie? ciagle o tym mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co się ztało że umarł?? kiedyś na tym forum ktoś zamieścił link do zdjęcia jakiejś osoby co miała zakładany pierścień na martwy ząb i wszystko było dobrze przynajmniej wyglądało na to że zęby normalnie się przesuwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pierscien na martwej szostce. Jak jest dobrze wyleczony zab, to OK. Tez mialam miec usuwana,ale jest dobrze zrobiona, dentystka,ktora robi implanty mowila,ze nie mam dac usuwac tej szostki. Ortodontka sie zastosowala do opinii tej dentystki. Zreszta szkoda zeba,a ja za stara jestem,zeby luke po szostce latwo wypelnic poprzez przesuwanie innych zebow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ale u mnie zeby nie maja sie przesuwac, tylko odchylac, bo na dole sa wychylone do srodka jakby,co sprawia,ze jezyk ma ciasno i wypycha przednie zeby. Moje dolne zeby maja sie bardzej w luk ustawic (taki szrszy) i przechylic,zeby staly prosto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Hey :) Ojj mnie dawno nie było ... ale poczytałam co nie co :D Ajjć a ja dopiero 6czerwca aparacik zakładm , a 4 sepatory. Juz sie nie moge doczekac mam nadzieje ze szybko zleci... A korzystając z okazji co to są sepatory??? (wiem głupie pytanie ale naprawde niewiem)... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Separatory są to takie gumeczki, które sie daje pomiedzy 5 i 6 oraz 6 i 7... no chyba że jest wystarczająco miejsca żeby założyc na 6 pierścień... bo własnie poto sie je zakłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona... ja tez mam tak że jedna 3 musi mi zejsc na dół... nie stosowałam żadnego hyraxu.. odrazu aparat... ale orto powiedziała mi przed samym leczniem ze albo wyrywamy 1 zeba albo 4...wyrwałam tego 1 no i narazie założyła mi aparat a jak co to potem bedzie wyrywac... wiec może umnie zamiast tego hayraxu wybrała poprotu wyrywanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kaja989 ja mam ciasną szczene i w życiu sobie nie dam wyrwac zeba a codopiero wiecej zebow.a tą 3 mam jeszcze wychylona do przodu.gdy miałam mleczaki to zeby moje byly proste a teraz jakos sie pokrzywiły.chciałabym cie jeszcze o cos zapytać.bo ja na dolnej 6 od zewnetrznej strony mam plombe czy na niej moze byc umieszczony tten zamek czy nadaje sie do wyrwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kończy się weekend majowy ;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
witam wszystkich:) dawno mnie tu nie było z powodu malych zawirowan ale juz jestem i to bez górnych czworek:) usuniecie przebiegło bezproblemowo, a we wtorek zakładam aparat na gorny luk razem z moim lubym!!!:) troche sie boje a w buzi mi swiszcze - w tych dziurach po czworkach ale co tam:) powiedzcie mi, bo jeszcze nie zdarzylam przeczytac calego watku, czy zakladanie aparatu jest bolesne? czy moze byc tak ze nie zalozy mi od razu calego- tych pierscieni (nie mam zadnych separatorow) i najwaziejsze- jak zaklada sie zamki na zeby?:) czym sie to przymocowuje? dzieki za odpowiedzi i cierpliwosc do pytan, ktore sie tu juz pewnie pojawiły:)pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamki się przykleja;] -> takim klejem zakładanie jest bezbolesne, czasem jest nieprzyjemne wciskanie pierścieni, mnie drażni powietrze bo mam nadwrażliwość :D hmm coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh jeszcze-> myślę że zawsze się cały zakłada od razu... ale poczekajmy na kogoś mądrzejszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
heh dzieki ski:) mi sie jednak wydaje ze nie zawsze zakladaja cały moze ktos nam pomoze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam zakładany od razu cały ale są przypadki że zakłada się stopniowo 1 najpierw pierścienie póżniej zamki a na końcu drut 2 pierścienie i zamki za jednym zamachem, póżniej drut 3 pierścienie , póżniej za jednym zamachem zamki i drut o takich kombinacjach tylko wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, wszystkiego naj, naj, naj !!!! :) Nie było mnie, więc życzenia spóźnione, ale szczere :) . Wróciłam w nocy z wycieczki do Pragi, pięknie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, mam nadzieje ze wycieczka dorze Ci zrobiła, w końcu coś dla siebie zrobiłaś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tez bym chcial
o swoje zabki zadbac, moc sie slicznie usmiechnac a... nie mam na to pieniedzy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze.. tak sie ciesze, że założyłam ten aparat... koleżanki mówiły, ze cale niejest mi potrzeby i w sumie odradzaly mi go troche... ale jak im pokazałam to mówiły że myślały, że bedzie to gorzej wygladać i, że nawet dodaje mi to uroku:) Byłam ostatnio na imprezie... nikt na mnie dziwnie nie popatrzyl... nikt sie nie skrzywił jak sie zaśmiałam... normalnie było jak zawsze... to była chyba moa najlepsza decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona 17
hej.czy ktoś może mi pomóc.czy gdy ma sie plombe na zewnetrznej stronie zeba tam gdzie ma byc zamek od aparatu czy trzeba zeba usunąć czy moze tam być przyklejony zamek?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciaa19
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×