Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

\"Lepsza kontrola zęba W systemie Damon pełną kontrolę położenia zęba uzyskuje się w momencie wprowadzenia pełno-wymiarowych łuków. W chwili zamknięcia klapki szczeliny o wymiarach 0,022x 0,027 z umieszczonym w niej łukiem o rozmiarach 0,019x0,025 zamek jest całkowicie dopasowany i osiągnieta zostaje najwyższa kontrola jaką można uzyskać. W systemie Damon pełną kontrolę położenia zęba uzyskuje się w momencie wprowadzenia pełno-wymiarowych łuków. W chwili zamknięcia klapki szczeliny o wymiarach 0,022x 0,027 z umieszczonym w niej łukiem o rozmiarach 0,019x0,025 zamek jest całkowicie dopasowany i osiągnieta zostaje najwyższa kontrola jaką można uzyskać.\" \"znalazlam na jakies stronce cytuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
mam pomysl ale powiedzcie czy chcecie zrobilabym forum- byloby latwiej sie polapac, kilka dzialow i shout box- czyli taki chat co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
moznaby pogrupowac nasza wiedze- i Ci co by potrzebowali info mogliby latwo znalezc, a my rozmawiac na chacie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
dziewuszki co taka cisza?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
dzisiaj bylam u ortodonty,zrobiła mi wycisk z gornej i dolnej szczęki,załoze tylko na gorna,bo nie mam kasy na wszystko,zeby mam scisniete,ale nie mam 5,wiec maja sie gdzie przesunąc,lekarka powiedziała ,ze ocenia to na jakis rok i trzy miesiace, mam jednak watpliwosci,boje sie ze zeby wypadna,bo ponoc podc zas leczenia zaczynaja sie ruszac.Nic nie mowiła o leczeniu w sensie ,ze jezeli jest dzura to trzeba borowac,kazala przyjsc za tydzien,powie mi ile zapłace,co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
musisz podkreslam musisz miec zdrowe zeby do leczenia- aparat powoduje ze trudniej jest zabki doczyscic i moze sie zrobic prochnica ale jak masz jeszcze niewyleczone to tym bardziej! a ze sie ruszac beda- to normalne bo sie beda przesuwaly:) nie martw sie- a bez 5 szybko Ci sie wszystkie poklada do srodka albo zrobi Ci sie jeszcze wiekszy bajzelek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irysekkk
a czy ortodonta moze rowniez borować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
nie no raczej stomatolog:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, wszystkiego naj :) . Moja koleżanka, też Asia, również obchodzi imieniny ;) . Sathis, pomysł z forum bardzo dobry. Jeśli chodzi o mnie, udzielam się na dwóch forach o aparatach. Bardzo lubię oba fora, każde ma swoje zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
bajzelek,nie strasz mnie,jak to? ortodonta chyba cos z tym zrobi,dlaczego ona nic nie mowila o leczeniu? czy to znaczy ze jest kiepska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronia
Hey :) Wiem że to forum jest dostępne dla wszystkich, ale widzę że tutaj już jest stałe grono i aż mi głupio jest się w Nie wcinać haha :) Ale od dzisiaj należe do grona aparat-owców :P Założyli mi na początek Hyrax ( aparat rozszerzający szczękę). Bałam się go strasznie jak będzie wyglądał, bo wczoraj naoglądałam się jakiś zdjęć w necie, starych tych modeli i się przeraziłam. Jechałam do ortodontki z duszą na ramieniu. Ale nie jest tak tragicznie jak myślałam... Fakt jak, wiekszość z osób które już tutaj pisały na temat Hyraxu, trudno jest jeść cokolwiek (no ale jakiś sposób musze znaleźć), ale z wymową nie mam takiego dużego problemu. Na początku to nie mogłam ze śmiechu, jak wymawiałam słowa kończące się na "ś"... to tak słodko brzmi :P:P Najgorsze jest tylko w tym wszystkim moment rozkręcania tej szczęki, czuć jak to wtedy rozpycha. No ale musze sobie jakoś dać rade. Jeśli ktoś z Was, miał też Hyrax, to poprosze o jakieś wskazówki, jak się z Nim czuliście, czy znaleźliście jakiś sposób na jedzenie no i czy z czasem mija ból przy rozkręcaniu tej szczęki? Czy ona się już do tego powoli zacznie przyzwyczajać? No a za tydzień mam zakładany aparat stały na dół:) POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Daga5- no nie wyleczone zeby zwiekszaja ryzyko zarazenia pozostalych a jeszcze przy aparacie wogole. Moj doktorek od razu kazal wszystko 2 razy sprawdzic zeby nie bylo problemow potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
ja sie odezwe za tydzień,pewnie powie mi cis wiecej na nastepnej wizycie,pozdrawiam,a tak z czystej ciekawosci ile płaciłyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
zalezy co masz miec zakladane- ja za porcelane na gorze 2200, metal na dole 1600, expander 200, wizyta 100. juz jutro gumeczki:D haaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
a czym sie roznia porcelanowe od metalowych,oprocz tego ze wykonane sa z innego materiału,i co to jest expander?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
porcelanowe sa biale, expander to "rozszerzacz" podniebienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
prosze o jakies zdanie w kwestii tego forum- moim zdaniem moglibysmy sie przeniesc w wygodne miejsce. jakby cos to zaczelam w tym gmerac mozna sie juz rejestrowac www.aparatkowo.phorum.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronia
No cóż mój cennik wygląda tak: - aparat Hyrax 500zł - aparat stały 1.300 zł ( płaci się podwójnie gdy jest to aparat na góre i dół, jest to cena tylko jednego łuku) - potem dojdzie aparat podtrzymujący zęby (żeby nie wróciły do wady) i też kosztuje 500zł noo i wizyty co miesiąc u ortodontki 50 zł wymiana łuków co miesiąc 100 zł I to chyba wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
ja chce metalowe,bo sa tansze,ale o rozszerzaczu nic nie mówiła,moze to zalezy od wady,jak myslisz,ja jestem zielona w tym temacie i szukam tu pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
metalowe czy procelana to bez roznicy wiekszej- niektorzy mowia ze metal nawet lepszy ale zdania sa podzielone- inni mowia ze dzialaja tak samo:D pani orto powinna powiedziec Ci na czym bedzie leczenie polegalo, i co trzeba a skoro nie mowi nic o expanderze to pewnie nie bedzie niezbedny- zreszta jak masz zabki wyrwane to nawet logiczne ze miejssce jest;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ortodonci twierdza ze metalowe szybciej prostuja zabki ale zdania sa podzielone.. przy porcelanie trzeva uwazac co sie je moze sie przebarwic i jest drozszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daga5
super,dzięki za pomoc,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
damonka jak sie pomysl forum stalego podoba?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
hah da sie je samodzielnie podmienic tez chyba jak jakas wieksza impreza a gumki juz sa fuj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×