Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

MMJ 🌼 co tam Maluchu??? nie przepracowujesz się? ja jestem w trakcie sesji- u mnie oznacza to: ciągły stres, niechęć do wszystkich i wszystkiego, kompletną izolację (nawet jak ktoś dzwoni to mnie drażni) i tym podobne... walczę teraz z kilkoma okropnymi przedmiotami, takie wyzwanie, ale muszę dać radę, jesli nie chcę sie rozstać z kundelkiem na 2,5 miesiąca (jedziemy do pracy do anglii, a jesli cos zawalę i bede musiala miec poprawke we wrzesniu to leżę i kwiczę) jesli chodzi o zeby- dentysta znalazl mi jakies \"plamki\" miedzy zebami, w tych miejscach w ktorych na siebie nachodzily. w zwiazku z tym za dwa tygodnie ide do orto zeby zdjela mi luk i gumki, wtedy pedze do dentysty zeby zadzialal i dzien pozniej wracam do orto na drugie pol wizyty:) napisze jak to sie sciaga, sama jestem ciekawa:) a poza tym.. tęsknię.. za jakims uczuciem, wciaz mi malo, mam wrazenie ze kundelek w ogole juz sie o mnie nie stara, ze skoro juz jestesmy razem to nie trzeba teraz byc kochanym milym i slodkim, a ja tak bardzo lubie ten stan wiecznego zakochania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa zdrowko chyba dobrze.. wciaz jem masę leków, jestem pod stałą opieką lekarza, mam nadzieję ze moje nerki to docenią i skoncza sobie jaja robic:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o słoneczko sie pojawiło :D a mi niestety drugi raz odkelił sie zamek z tego samego ząbka, a na nim zaczepiam wyciąg wiec ma problem :/ odlejanie zamków nie wiem jak wyglada ale zdejmowanie kleju nie nalezy do najprzyjemniejszych poza tym mi tez poajwiła sie jakas plamka miedzy jedynkami - a wczesniej tego nie było widac :/ pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMYCEK:) no wlasnie... tak to jest z tym naszym stloczeniem- rozlaza sie i widac to czego wczesniej nie bylo.. najgorsze jest to ze moja orto nic nie zauwazyla..z tego wniosek- nie mozna tylko na nia liczyc, ze powie ze cos jest nie tak... dobrze ze poszlam do mojego ukraińca, przynajmniej w pore zadzialamy.. jedna mala dziurke ktora sie pojawila miedzy 6 a 7 jak sie rozeszly juz mi zrobil- trwalo to z 10 sekund wiec musiala byc mini mini, a orto wg mnie mogla ja zauwazyc szybciej, nawet powinna (znalazlam ja sama jak grzebalam lusterkiem w paszczy:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zdejmowanie zamka przypuszczam bedzie troche mniej przyjemne od sciagania kleju, czyli czeka mnie jedno i drugie czyli bajer:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez swoje \"dziury\" sama sobie zdajduje - tyle zagladam sobie do buzi ze musze zauwazyc :D a podobno cala prochnice powinno byc widac na zdjeciu rtg - tylko ze jakos mikt dokładnie chyba tych zdjec nie przestudiował ;/ a jak tam luki po 5 - zmniejszyły sie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimalnie:/ ta jedna prawie wcale:( w ogole mi jakos sie ciagna te szostki pod takim dziwnym katem, jakby sie mialy wywalic, nie wiem czy to tak powinno byc:(, niedlugo i beda sterczaly w poprzek (do piatek zbliza sie dol szostek, a gora zostaje gdzie byla, wiesz o czym mowie?) a Twoje zebiska jak? opowiadaj o wrazeniach z aparatem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno 6 jest bardzo trudno przesuwac ... a moje zebiska z aparatem bardzo sie polubiły, zeby troche się \"poluzowały\", 5 sie ładnie pionizuja bo były troche polozone do srodka, dziury po 4 takie same jak były teraz nosze gumki zaczepine o 3 i 6 mam troche problemów z jedzeniem - zajebiscie brakuje mi tych 4 , bo 4 i 5 głownie uzywałam przy gryzieniu do partu tak sie przyzwyczaiłam ze juz w ogole nie zwracam na niego uwagi, jem wszystko co popadnie - mama stweirdziłą ze nawet wiecej niz przed aparatem , w ogole sie nie przejmuje tym ze gumki zołkną no i juz kilku chlopaków powiedziala mi ze parat jest sexy wiec jest fajnie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się cieszę że tak szybko Ci poszło... ja bez bólu i dyskomfortu związanego z aparatem żyję dopiero jakieś dwa miesiące, a za dwa tygodnie z kawalkiem bedzie minie pół roku mojego związku z metalowcem:P dobranoc Kamyczku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Opowiedzcie ktos prosze o stripingu- zakladanie juz juyto a striping troche straszy- niby wiem co to i jak ale nie wiem ile w tym bolu czy nieprzyjemnosci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko juz od dziś moge trzymac kciuki🌼:-) Sathis, ten striping to chyba to piłowanie jak sie pierscien zakłada:-), to trwa chwilke i nie boli:-), jakoś nie zapamietałam jak to było czyli chyba nie bylo źle;-), to moze troszke nieprzyjemne jest, ale czy oli zobaczysz nie jest źle, trwa kilka sekundek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczku a jak zameczek odpada to tak wisi?? mi jeszcze nie odpadł nigdy i sie właśnie zastanawiam jak to wyglada;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo szparek po wyrwaniu, nie martwcie się moja była mniejsza teraz znów jest większa, bo orto juz 3 ustawiła dobrze i ostatnio sie zapytałam o tą szpare, to powiedziała ze narazie nie mam co sie martwić:-)ze ona zniknie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja mam miec striping na calej szczece chyba w sumie to chyba na obu wiec troche jednak sie martwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czupur30
Witam jutro zakładam aparacik ...miałam do wyboru metal lub kosmetyczny....czy są odmiany kometycznego -mam jakiś wybór? och żeby aparat był niewidzialny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
a jakze sa odmiany- ale tu juz kwestia ceny wchodzi- porcelana to kost okolo 2200 a krysztal oscyluje kolo 2800, przy czym MMJ mowi ze efekt podobny:) jutro sie okaze- na forum aparatkowo jest zdjecie ryjka MMJ a ja jutro doloze swoj;] bedzie mozna porownac^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
lece do pracy:) pisz tez na forum bo zaczynamy je rozkrecac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) mam prośbę jak mam 4 średnio krzywe ząbki z przodu na gornej szczęce to ile zapłace za stały aparat ten metalowy?? i jeszcze 1 pytanko czy muszę mieć wyleczone wszystkie ząbki czy wystarczy na tej górnej szczęce?? proszę o odpowiedź:) i z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko tego ze zamek sie odkleił parktycznie nie widac troche sie tylko rusza na boki przy myciu zebów, a tak to drucik i ligaturka go przytrzymuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Długo nie pisałam, bo miałam remont w mieszkanku.... Proszę o pomoc. Po ściągnięciu hassa mam mieć założony rotator i nigdzie na necie nie moge znaleźć jego fotki. Czy hyrax i rotator to samo????? Prosze o pomoc, bo jeśli tak to ja się załamię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronia
Miluś Jeśli chodzi o cene aparatu, to nie ma znaczenia czy masz 4 czy 15 ząbków krzywych... aparat zakłada się na calą górną część,więc to nie ma znaczenia. Aparaty w zależności u jakiego jesteś ortodonty kosztują różnie. Mój jest w granicy 1.300zł. A co do wyleczonych zębów... To wydaje mi się, że powinnaś mieć tylko ząbki wyleczone u góry, jeśli to ma być aparat tylko na góre. ALe nie chce Cię załamywać, ale na dół też będziesz mieć. Bo w momencie gdy zacznie Ci się zmieniać układ ząbków możesz mieć problem z łaczenie ząbków z dolnymi... POZDRAWIAM P.S.MMJ a co to jest ta przeplatanka i sprężynka? Do czego to ma służyć i gdzie to się mocuje do tego aparatu??:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronia
Jeśli Hass to nie był aparat rozszerzający szczęke, to obawiam się że Rotator może Nim być. Ja właśnie mam Hyrax założony od 5 dni i dopiero wczoraj przy rozkręcaniu aparatu nie czułam już takiego bólu. Albo poprostu się przyzwyczaiłam;) Wszystko da się przeżyć, trzeba być tylko cierpliwym:) A powiedz mi Twój ortodonta nie informował Cię co to jest?? Mi o każdym aparacie wszystko powiedziano i jeszcze dostałam liste leczenia jak co będzie wyglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hass był do rozszerzenia szczęki, rokręcałam go przez 24 dni, a orto szczeże mówiąc pokozała mi rotator na początku leczenia, ale teraz go nie kojażę. Rotator bedę nosiła przez ok 8 miesięcy po ściągnięciu hassa i ma on na celu otrzymania tego co zrobił hass, więc chyba nie bedę go już rozkręcać. I właśnie dlatego myślę że hassa sie rozkręca a rototor raczej nie więć niemoże być to samo, lecz podobne. Mam nadzieję. W czwartek mam wizyte więc wszystko sie wypytam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ronia :) mam nadzieję, że skończy się tylko na górnej bo tyle pieniążków to szkoda wkońcu przydadzą się na wakacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILUŚ, nie bój się, ja mam tylko na górę i tylko na górę będę miała. życzę tego samego:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ronia, sprężynka ma mi zrobić miejce na trójkę. Założona jest między dwójką i czwórką, wygląda jak sprężynka od długopisu, tylko taka malutka. Przeplatanka to metalowy drucik oprócz łuku przepleciony między zamkami. Mam zdjęcie, ale jest bardzo niewyraźne, więc nie bardzo widać cokolwiek. Słonczko, pracuję dużo, jestem w trakcie awansu, więc mam masę pracy jak zwykle ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronia
Fantazya Możliwe że ten rotator ma na celu podtrzymanie tego co zrobił z Twoimi ząbkami Hass, ale w sumie troszke to dla mnie dziwne. Ja mam Hyrax, który właśnie rozszerza mi szczękę przez 18 dni ale mam go nosić 4 miesiące, żeby podtrzymać właśnie to co osiągnął. W takim razie dziwny jest dla mnie ten Hass, i już się ciesze że mam tego Hyraxa;) A przez ile miałaś ten Hass? Tylko przez te dni rozkręcania? I odrazu miałaś go ściągnięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki że nie odpowiedziałam wcześniej ale internetu nie miałam niektórzy powinni się nauczyć czytać ze zrozumieniem bo widzę że są tu poważne problemy NIE napisałam że aparat to wstyd i NIE napisałam też że zdejmę go na wesele tylko na 100dniówkę i nie wstydzę się aparatu (inaczej bym go wcale nie nakładała):) co drógie zdjęcie mam uśmiechnięte:) mmj za zdjęcie aparatu na jeden dzień nie będę nic płaciła nie wiem czemu ale mi to na rękę:) i chyba zamki będę miała te same bo pójdę do rozpuszczalnika i klej odejdzie (tylko tak da się wytłumaczyć to że za nic nie płacę) z założeniem to jeszcze nie wiem jak będzie a żeby zęby się nie wykrzywiły to będę miała założony łuk od wew. strony zębów a że to będzie już 10 miesiąc noszenia aparatu więc nic na pewno się nie stanie bo zdejmuje go po 11 miesiącach więc 1 w tą czy w drógą strone nie robi różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×