Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

>>>Tairaa, wstyd sie przyznac, ale nie wiem, jakie to zamki..hmm..czasami czytam wypowiedzi niektorych osob jak swietnie sie orientuja w temacie i dochodze do wniosku, ze ja jestem kompletnym laikiem :). Echh..i wciaz brak mi odwagi na kolorowe gumeczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał 123
jest mozliwe ze ketchup moze zabarwic aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał 123- niestety ale niektore elementy aparatu moga zostac zabarwione dlatego nalezy unikac jedzenia w ktorym sa barwniki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
Rafał 123.... zależy jaki masz aparat. z tego co wiem kosmetyczne można... tzn gumki... ale je się wymienia co miesiąc także luz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa ->> A wiem gdzie Wyrzysk :D Zdaje sie ze z mojej klasy ktos tam mieszka chyba... Rzeczywiście 4, nie liczyłam Andrzejewskich, ale ci to sobie bulą jak za złoto :O. Ehh :// Najgorsze jest to czekanie grrr ja chce sierpień!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl - a ty do liceum chodzisz? do którego jeśli można wiedziec?:)tak tylko z ciekawości pytam bo ja teraz do liceum ide i zastanawiałam się nad piłą, ale jednak troche z dojazdami problem no i zrezygnowałam. a być może mamy jakichś wspólnych znajomych:D a co do Andrzejewskich to racja, już niejedną taką opinię o nich słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> cześć :) ja jeszcze sesji nie skończyłam (jestem na zaocznych a to zawsze dłuzej) a co do mojej pierwszej wizyty to : Pan Orto obejrzał ząbki i powiedział jak wyglądać bedzie mo9je leczenie tzn, ze przez I rok tylko góra i że nic nie wyrywamy i takie tam :P potem powiedział ile to wszystko będzie kosztowało i zapytał czy zgadzam się na plan leczenia który mi przedstawił - ja się zgodziłam więc wyznaczył mi następny termin na dziś:D :D na 18 i robimy wyciski i jeszcze raz wszystko mi wytłumaczy i ustalimy termin założenia aparatu :D a jak u Ciebie wyglądała I wizyta???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo w końcu bez przygadywania :P właśnie jestem po kolejnej zakończonej pozytywnie sesji :D, nie miałam czasu zaglądać na forum. dzięki za informacje, cały czas sie waham, założyć aparat czy nie..... Nie mam już 20 lat a bliżej mi do 40, nie mam tak strasznej wady, tylko zęby stłoczone i przez to przednie ząbki zaczynają nachodzić na siebie. i jak sobie pomyślę, że miałabym chodzić z aparatem ok 2 lat, wydać tyle kasy, a i tak potem leczyć zęby... to się zastanawiam czy jest sens. wiem, że ortodonci uważaja że i po 50 można nosić asparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiak >> zabki musisz najpierw wyleczyc, bez tego zaden orto nie zalozy Ci aparatu a jesli chodzi o ubytki, ktore powstaja w trakcie leczenia to wiesz... no nie jest to prochnica, ktora Ci zjada 3/4 zebow ;) Wiadomo, ze higiena jest mocno utrudniona wiec to sprzyja powstawaniu nowych ubytkow no ale nie przesadzajmy ;) Zakladaj i ciesz sie prostymi zabkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> moja pierwsza wizyta dopiero w środe.napisze,co mi tam mądrego powiedzą.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> napisz koniecznie jak minęła wizyta :) ja muszę niestety czekać do 16go lipca na swój plan leczenia...już chyba przestanę się tym tak podniecać,bo strasznie czas mi się dłuży, a przecież są wakacje i trzeba z nich korzystać ;) pozdrawiam całą aparacikową ekipę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uf ... dzis bylam przykleic zamek i moja orto zdecydowala ze ta wizyta bd wizyta kontrolna czyli nie musze przychodzic 8 lipca i nastepny termin mam na 3 wrzesnia :D Kiel przesunol mi sie o 3 mm i szczeka rozszezyla sie o 5 mm takze postep wielki :D Mam pomaranczowo zolto zielone gumki :D jak zrobie bzdj to dam ! smiesznie to wyglada ale raz sie zyje . Mam nowy Luk grubszy i baaaaaardzo ciagnie wiec znowu musze sie przezucic na papki :( Ogolnie oczyscila mi zabki i bylo bardzo milo :D i powiedziala ze w prawdopodobnie w sierpniu za rok zakladamy aparacik na dol pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia --> pewnie że napiszę ale dopiero jutro rano :) wszystko ze szczegółami ;] bluebird --> Ty też koniecznie daj znać co i jak po I wizycie cieszę się że mam to forum i mogę z wami popisać i nawet mnie zauważacie bo szczerze mówiąć moi współlokatorzy to już mają ze mnie niezły polew kiedy zaczynam mówić o zębach i dziś już mówili ze boją sie wieczoru kiedy wróce od orto ;D bo ciągle o tym gadam a ich chociaż to nie dotyczy to wiedzą przeze mnie juz wszystko ;p a jak piszę na forum to zawsze znajdzie się ktoś kogo to zainteresuje :) pozdrawiam wszystkich zadrutowanych i czekających na druciki do juterka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wizyta przełożona :D O tydzień haha. Ja zaczynam już mieć manie na punkcie zębów i aparatów :D :D :D Czy to jest normalne?? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny- ja ide na wizytę 1 lipca. pytanie- CZY BARDZO BOLĄ ZĄBKI??? za każdym podkręcaniem i po założeniu? i jakie leki bierzecie ja teraz zwijam sie z bólu po dłutowaniu dolnej ósemki.....i jak to bedzie tak boleć to już mi sie płakać chce ...no i tylko papki-nic ugryść i szczękościck okropny jak jest z aparacikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitalijka >> a dlaczego pytasz \"dziewczyny\"?:P Faceci tez tu sa :P Odpowiem... zabki bola dosc mocno ale jest to do przezycia. To sa zawse dwa-trzy dni i po bolu. Co do Twojej osemki... rob oklady z lodu, jedz lody i plucz usta szalwia :) Ja ide w srode dlutowac druga osemke ale nie boje sie ani troche, mam naprawde super chirurga :) Po poprzedniej drugiego dnia rano wciagnalem normalne sniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>> vitalijka nie ma reguly..czasem boli tak jak napisal 2, 3 dni po wizycie..czasem po wizycie nie czujesz nic, a 2,3 dni przed kolejna wizyta zabki zaczynaja bolec i kiedy orto wymienia Ci drucik, to jest malo przyjemne..a czasem caly miesiac jest ok i zapominasz, ze masz cokolwiek na zebach :) Nie ma sie czego bac, zabki prostowac warto :)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jem lody- okłądam sie lodem-..a płuczę dentoseptem i "eludril" boli co jakiś czas okropnie-juz 4 ty dzień:( ale jest lepiej zdeycodowanie niż przy pierwszej óśemce. Myślałm ze teraz mniej bedzie bolev-boli tak samo:( Nieznosze tego bólu zębów-wszystkich:( ale fakt-warto prostowac-i tego sie będe trzymać dziękuje za odpowiedzi- wiem więc ze boleć będzie-ale musze jakoś przeżyc...bo czasem trafi sie ten miesiąc ze zapomne ze mam aparacik:) Pozdrawiam i ide leżec dalej- obłożona lodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. nie mogę wstawić zdjęcia reteinera bo zwyczajnie go na zdjęciach nie widać. drucik jest cienki, ale też jasny - na tle zębów niewidoczny (mój aparat ma 5mln piks, nie widać niestety). bez flesza nie widać, z fleszem rozjaśnia cały obraz tak, ze tylko światełko widać. :( w każdym razie - po skończonym leczeniu nie dajcie sobie wciskać żadnych płytek i innych badziewi :o przyklejany na stłae od wewnętrznej strony zębów reteiner utrzyma efekt leczenia na pewno, co w przypadku płytek nie jest możliwe do przewidzenia. uczcie się na moich błędach :) pozdrawiam ciepło posiadaczy aparatów i życzę jak najszybszego zakończenia leczenia i ślicznych, prostych ząbków :) 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja orto to chyba te szyny stosuje... bo dzis jak bylam u niej to taka dziewczyna cos tam mowila o tych plytkach a ona do niej zew ona poleca tylko te szyny... ale jak mowi aparatka z .... to sie nie opyla bo sie o tym zapomina.... ja tez chce miec ten drucik:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, jak to jest z tymi aparatami retencyjnymi po zdjeciu stalego? sepleni sie z tym, co?? Dlugo trzeba je nosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizreve
ja mialam wyrwane 4 zeby nie nosilam szyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
Hejka, ja dzisiaj założyłam sobie aparat, na razie tylko na górę bo jak powiedziała ortodontka, dół będę później dopasowywać do góry. Jestem z Opola, ale zdecydowałam się na leczenie w Polanicy Zdrój. Przekonała minie do tego koleżanka, która ,razem ze swoją siostrą też leczą zęby ortodontycznie w Polanicy no i jeszcze to, że tam nie muszę usuwać żadnych zębów do aparatu. W Opolu ortodonta kazał mi usuwać obie czwórki, pomomo tego, że mam szpary miedzy zębami ( nieduże, ale jednak) i dlatego wstrzymałam się na dość długo z zakładaniem aparatu, aż znalazłam lekarkę w Polanicy. Z tego co słyszałam to owszem, usuwa się zęby do aparatu, ale w p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
Oj... ucięło mi reszte treści. A więc w przypadku gdy zębów jest za dużo. I jeszcze jedna barszo ważna rzecz : mam bardzo osłabione dziąsła przez moja wade zgryzu, tzn. już mi się obsuwają, ale i na to jest sposób. Pod koniec leczenia zostanie mi wstrzyknięty zastrzyk, który wzmocni i odbuduje mi dziąsła. Polecam:) A jeśli chodzi o ból to mi bardzo pomógł lek przeciwbólowy z ibuprofenem. Owszem, czuje "ciągnięcie" ale nie ból!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
Oczywiście, mimo tabletek, dalej nie moge gryźć bo wtedy umarłabym z bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia_28
a ja w czwartek w koncu zdjelam parat, chodze wlasnie z plytka retencyjna.. nie moge uwierzyc ze mam to juz za soba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! :D a więc tak jak obiecałam piszę co wczoraj się zadziało...:) miałam 2 wizytę przed założeniem aparatu. Poszłam do orto, zrobił mi wyciski (wcale to nie należało do nieprzyjemnych rzeczy - nie wiem czemu tak panikujecie... otworzyłam paszczkę a on nałozył mi na zabki foremkę z takim dziwnym czymś konsystencji i gumy do rzucia chwilke przytrzymał i zdjął - nic nie boli i nie było to jakies głupie uczucie :) ) zrobiił mi kilkanaście zdjęć z przodu i z boku i jeszcze z otwartą buzią i zamkniętą i z tym czymś co trzyma usta , żeby ząbki było widać:P (nie wiem jak to się nazywa - wybaczcie) no w każdym razie duuuużo zdjęć. Powiedział też, że nie będzie zakładał mi pierścieni bo to trudno z nimi zachować czystość na ząbkach i że będę miała rurkę (przykleja się ja tak jak zamek) moja koleżanka też ma takie rurki, bo jej orto powiedział, że pierścienie już wychodzą z urzycia i coraz częsciej sie zakłada te rurki :) ciesze sie ze ja tez takie bede miała :D 3 wizyta to już zakładanie aparatu :D mam być 12 lipca o 19.30 i potrwa to ok godzinki może 1,5 ale się cieszę !!!! jeszcze tylko 2,5 tygodnia :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×