Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość hahihehy
Jeszcze 6 dni do aparatu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
Do miszt - Rurki zamiast pierscieni ? Ciekawe jak to wyglada. Jak bedziesz miała aparat to koniecznie pokaż nam zdjecie tych rurek. Ja też miałam "sesję" zdjęciową ;D . Ile będzie Cię kosztował jeden łuk z tymi rurkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Po. u mojego orto jeden łuk kosztuje 1800zł a wizyta kontrolna 50zł, to czy to bedzie pierscien czy rurka u niego nie ma róznicy w cenie, specjalnie zapytałam ale powiedział \"tak jak mowiłem na I wizycie, nic sie nie zmieniło\":D Więc ja się strasznie cieszę, bo jest łatwiejsza pielegnacja i dostep szczoteczki a no i mniej bolu :P a czy zrobie zdjęcie to się okaze bo to bedzie na 7 (chyba) wiec nie wiem czy bedzie cos widać ale zdjęcia zrobie na pewno :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej miszt:) no to superaście!! też bym chciała te rurki zamiast pierścieni,bo one są wygodniejsze no i ponoć nie obcierają tak jak pierścienie.Zrobiłam już całą listę pytań na swoją następną wizytę m.in właśnie czy moja orto zakłada rurki.Będzie biedna,bo mam chyba ze 20 pytań ;P tak w ogóle,to od miesiąca jakoś zaczęłam myć zęby 3x dziennie, a czasem częściej, żeby wyrobić sobie nawyk (co za shiza! ;P) i muszę powiedzieć, że wysychają mi usta i mam podrażnione dziąsła :/ myślałam, że to przez szczoteczkę, ale chyba nie... Moi znajomi, a zwłaszcza mój chłopak, mają już dosyć moich nowinek ze świata aparatów ;P ostatnio zauważyłam, że kolega nie ma dwóch dwójek u góry i mu cały wykład zrobiłam...paranoja mnie ogarnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
hej:) w poniedziałek minął mi już 2 tydzień jak noszę aparat. Muszę przyznać, że coraz lepiej się w nim czuję, nie mówiąc o tym, że mogę gryźć już przednimi zębami. Różnicę da się zauważyć i bardzo się z tego cieszę;). Teraz czekam do 3 lipca na 1 wizytkę po założeniu aparatu. Pocieszam się, bo jakoś dni szybko lecą:p. Życzę wszystkim wytrwałości w czekaniu:) pozdrawiam;) wstawiam moje zdjęcia: http://picasaweb.google.com/roxien22/ZdjCia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien--> ale Ci się ząbki szybko prostują...po 2 tyg widać ogromną zmianę! gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
wAdzia---> wiesz co chyba nie tylko Ty tak masz:p. Ja na początku gadałam tylko na ten temat. I jak o tym pomyśle, to mogło się dla innych wydać conajmniej dziwne. Hmmm, przecież inni nie koniecznie chcieli wiedzieć co i jak. A ja tylko o nim:). Wszystkie nowinki się zna, że tylko w naszym przypadku iść na ortodonte;) hehe wstawiam zdjęcia: http://picasaweb.google.com/roxien22/ZdjCia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien -> Niesamowicie szybko prostują Ci się te ząbki! :O Jestem mile zaskoczona! :D Mam nadzieję, że w moim przypadku tez tak będzie ;)) Ze mną tak samo! :D Ciągle gadam tylko o jednym ;p (czytaj ortodoncja ;)) Moi znajomi śmieją się, że pójdę na stomatologa o konkretnej specjalizacji - ortodonta ;) Mimo, że panicznie boje się dentysty ;p A co tam...może pójdę... i dorobię sie czerwonego Porsche ;D Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no troche w tym prawdy jest :) ja np jak orto cos mi tłumaczy to ciągle mówie \"wiem, wiem\" bez kitu że dla mnie to nie nowość..:P hehe może serio zmienie kierunek......:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizreve
ja to chyba bede nosic aparat ze 3 lata bo we wrzesniu bedzie juz 2 rok a one nie sa proste i to wszystko przez tego kla ktory jest zebem zatrzymanym porazka-ja to mam wade 2 lata chodze bez zeba (kła czyli 3 gorna) ... chociaz musze przyznac ze juz jest widoczny ale jeszcze daleka droga aby dorownal pozostalym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette --> nie przejmuj sie :) i olej ten post!! Każdy NORMALNY , MYŚLĄCY i POŻĄDNY człowiek takiej głupoty sobie nie da wcisnąć :) a ja wierzę, że tu są sami mądrzy ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
onira, miszt--->bo to chyba dobrze, że wiemy tak dużo na ten temat. Przyznam, że trochę lipa byłoby iść zakładać ten aparat i nic na ten temat nie wiedzieć:p(to chyba nie te czasy) a tak jak ma się necik to się wertuje te stronki i się wie:) miszt---> to jak zmieniamy kierunki;) trzeba iść na tą ortodoncję, a co;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej aparatki macie tak ze wam ligraturki odchodza od zamkow ? ja mialam wczoraj wizyte wszystko super przylegalo teraz patrze i normalnie odchodza mi gumki.,.. czy to wina luku ? chyba mam 16 albo 18 bo nie doslyszalam... A no ja jak przyszlam na pierwsza wiztyty do orto to sie zdziwiwla zeby 15 latka wiedziala tyle na temat ortodoncji :DDD Normlanie z nia gadalam jak \'\'lekarz z lekarzem \'\' :D Pozdrawiam roxien - pozstep rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chce byc farmaceutka albo anestezjologiem ale skoro wiem tyle o ortodoncji to kto wie ; D Moja orto to ma jakiegos doktorata czy cos z tej orto wiec jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien --> dobra :D hehe zgadzam sie ze lepiej jest wiedziec ale głupio mi troche juz wczoraj było jak orto mi cos probuje wytłumaczyc a ja na to ze wiem ze nie trzeba tłumaczyc...:P dziwnie troche.,.ale szczerze to on po prostu takie oczywiste rzeczy mowił o wyciskach i jeszcze wiekszy banał jak bedzie mi aparat zakładał i jak to wygląda...phhiii... toż to ja już wiem :P hehehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaPo.
Lizreve. Ja mam aparat od wczoraj i już wiem, że będe go nosić ze 4 lata...:-/ Mam tylko nadzieję że nie dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
miszt---> może i trochę dziwnie, ale co tam. Dobrze jest wiedzieć. A jak tam wam wakacje lecą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no wiesz jakby to napisać.... na myśleniu.... o aparacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jacyś tacy monotematyczni jesteśmy :D I jak ja mam sie skupić na czymś innym i w pełni cieszyć się wakacjami, jak codziennie zaglądam na forum, w dodatku tu mnie rozumieją...:) nie żebym narzekała, fajnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i nie zostać uznanym za dziwoląga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja mam takie same odczucia i dlatego wchodzę na forum:) poza tym dużo można się dowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
miszt---> zobaczysz założysz aparat, kilka dni potrwa zanim się przyzwyczaisz a później da się o nim zapomnieć. Później jest juz tylko lepiej. A wakacje są po to aby odpocząć. Do 12 szybko ci zleci. Wiesz mi to się dłużył strasznie ten ostatni tydzień, a ostatnie dni zleciały w mgnieniu oka. Póki co korzystaj z wakacji, rozkoszuj się twardym jedzonkiem, i pij cole ile wlezie;) ja tak robiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
rozumiem was, sama na to czekałam. Zobaczycie będzie dobrze. Jestem z wami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien --> hehe ale się fajnie składa...:) Ty mi piszesz zebym sie colą rozkoszowała a ja właśnie ja pije :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
ja mam druga wizyte 14lipca i mialam juz robione wyciski, kiedys jako dziecko nosilam aparat sciagany i pamietam ,ze bardzo zle znioslam robienie wyciskow, teraz poszlo znacznie lepiej:)no i mam nadzieje ze juz wtedy dowiem sie konkretnie jakie bedzie leczenie itd juz nie moge sie doczekac, zastanawiam sie jak to bedzie;)narazie staram sie szalec z jedzeniem no i juz zrobilam sobie zapasy budyniow, kisieli i galaretek na dobry poczatek:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
miszt--> a widzisz jak się dobrze rozumiemy. Ja uwielbiam cole, ale cóż nie pije póki co:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam swoją wizytę jak miałam robione wyciski...najadłam się niepotrzebnie strachu, bo ludzie pisali, że jak wkładają tą masę do buzi to mają odruchy wymiotne, a potem jak to stwardnieje, że boli wyjęcie...Nic bardziej mylnego:) byłam mile zaskoczona smakiem i konsystencją tej masy- miętowa, jak pisała miszt-guma do żucia. Co do cieszenia się wszelakim jedzeniem przed założeniem aparatu- coli i kawy nie pijam, herbatę rzadko, ale najgorzej będzie z orzeszkami, batonikami i innymi mordoklejkami, bo ja uwielbiam słodycze :D a bez gumy do żucia się nie obejdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w aparacie nie mozna pic coli zuć gumy jesc mordoklejki i orzechy ? yyy nie rozumiem ja to wszystko jem :D no moze te 2 zamki odpadnely ale co tam bo mylam pasta wybielajaca a ona oslabia klej a rteszta to sie rozkoszuje wszystkim :D mniam, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×