Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

wiem oczywiście, ale moj orto nie pytał o alergie i nie robił zadnych testów na jej obecność a co jesli załoze a sie okaze ze mam alergię????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są rzadkie przypadki, mojej kuzynki znajomej córka miała zakładany aparat stały jakiś czas temu. I po założeniu zaczęła gorączkować i spuchła,ortodontka powiedziała, że to przejdzie, bo organizm się przyzwyczaja do ciała obcego.No i miała rację :) po kilku dniach zapomniała, że ma aparat. Ale to są skrajne przypadki. Może powinnaś powiedzieć swojemu orto, że masz alergię...Ale wydaje mi się, że na aparat raczej nie będziesz uczulona. Będzie dobrze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
Do xxx_aparatka: Nie, to nie chodzi o wiek, tylko o wadę. Mam tyłożuchwie czyli żuchwa jest cofnięta do tyłu a szczęka do przodu, tak że dolnymi zębami "zjadam" sobie podniebienie i przez to cofają mi się dziąsła. Na szczęście nie jest jeszcze za późno na leczenie, dlatego dziąsła będę miała ostrzyknięte takim dość drogim preparatem, ale rzekomo po 2 mies. już widać poprawę :) Wiem, że w opisie moja wada wygląda pewnie nieciekawie, ale wierz mi, że na "żywo" tego wogóle nie widać, w sumie to przez zupełny przypadek dowiedziałam się o tym że mam jakąś wadę...:-/ a... i jeszcze jak już wyrównam dół z górą to tylne zęby (dół i góra) nie spotykają się ze sobą, no i to też trzeba będzie poprawić, więc 4 latka nie moje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Hej Wszystkim! Podczytuję Was od pewnego czasu. W zeszłym tygodniu byłam na 1 konsultacji ortodontycznej. Dowiedziałam się, że mam dużą wadę zgryzu i do tego stłoczone czwórki:( Mam 29 lat i aparat założą mi na 2,5 roku. Załamałam się, że na tak długo:( Ale co tam, czytając Wasze wypowiedzi wiem, że warto:) Tak więc zostały mi zrobione tylko wyciski i dostałam skierowanie na zdjęcia. 15 lipca druga wizyta i plan leczenia. Najbardziej boję się wyrywania. Kilka lat temu miałam ususwane dwie szóstki i jedną ósemkę i mam nadzieję, że to uchroni mnie od większej ilości wyrwanych ewentualnie ząbków. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc hugolinka. Nie przejmuj sie, moze sie okazac, ze szybciej Ci zdejma aparacik, na pewno warto. Witaj w naszych szeregach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 spreżyny na dole... mam aparat kosmetyczny i powiem ze w polaczeniu ze sprezynkami nie wyglada to za ciekawie ;/ ale za to szybko przemieszczaja sie zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Po.- widze ze mamy podobna wade ja mam tylozgryz z wada krzyzowa całkowita... to jest masakra ale poprawa jest :D i sie ciesze Napewnowszystko bd dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Misha ja mialam sprezynke. Gorna piatka mi sie nie miescila, ale niedlugo to trwalo..moze 2 miesiace..moze nawet nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu fiu czas szybko leci juz za kilka dni stuknie mi 5 miesiecy ruchomego:/, haha moje nastawienie do niego sie wcale nie zmienilo, dalej mnie wkurza etc:/ odliczam juz do 8 lipca zeby w koncu dowiedziec sie kiedy orto zdecyduje sie na staly a raczej mam cicha nadzieje ze bedzie to na nastepnej wizycie po tej co nadejdzie=p hahah jestem optymistka^^ boje sie tylko o kolczyki, bo mam w gornej i dolnej wardze, o tego w dolnej w sumie sie nie martwie bo i tak w razie w bede miec tylko gorny luk ale ciekawe czy bedzie mi mocno ocieral o kolczyka w gornej wardze hm hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dydusia
hej ! mam 14 lat i już w piątek mam zakładany stały aparat aj ... wiecie strasznie się boje .... ;( bo ostatnio miałam zakładane gumki i nic nie mogłam jeść :( yh ... a jestem strasznie chuda ... :( boje się że wpadne w jakąś anemie czy coś..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolietta
witajcie czy z noszacych tutaj aparaciki pali ktoś papierosy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt i Inni:)--> byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u ort.fajna babeczka,podoba mi się:)powiedziała w zasadzie to,co wiedziałam,czyli ,ze mam stłoczone ząbki.powiedziała też to,co miałam nadzieję usłyszeć,czyli,ze nie bedzie trzeba niczego wyrywac,uufff.natomiast znalazła jeszcze dwa ubytki,wiec musze isc do mojej dentystki z \'reklamacja\';)nastepna wizyta,już ze zdjeciami itd w przyszłym tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dydusia
ooo i jeszcze ktoś tu poruszył sprawe palenia papierosów ....? Czy można z aparatem stałym .... ? I czy ortodonta się nie domyśli ....? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booombka
Hej! Ja miałam założony aparat dzisiaj, u mojego ortodonty koszty z nim związane sa następujące: 1500zl- aparat stały z klasycznymi dużymi zamkami metalowymi 1650- aparat stały z małymi zamkami metalowymi 3000- aparat kosmetyczny, czyli ten przezroczysty (to sa ceny tylko za jeden łuk) Dodatkowo zdiecie RTG to jest 50zl i wyciski 150zl. Trzeba pamiętać również o tym ze mniej więcej co miesiąc sa wizyty za które trzeba zapłacić 150zl. Moja wada polega na stłoczeniu zębów i tylozgryzie. Aparat mam założony na dolnym i górnym łuku. Na dole mam duże klasyczne zamki i nie mogłam innych ponieważ od razu facet powiedział ze one są najbardziej ścierane i nie mogę mieć innych a na górze mogłam sobie wybrać jakie tylko chciałam, wiec wybrałam te mniejsze metalowe (sa mniej widoczne i nie kosztują 3000). Cale zakładanie aparatu trwa ok. godziny, jest całkowicie bezbolesne. Teraz trudności mam z jedzeniem, bo trochę bola mnie żeby. Wszystko sobie kroje na male kawałeczki bo nie mam innego wyjścia:] Jeszcze dodam ze po założeniu aparatu dostałam wyprawkę, czyli: szczoteczkę do zębów, pastę ( można stosować wszystkie oprócz wybielających) malutkie szczoteczki żeby łatwo było dostać się pod zamki, płyn do płukania jamy ustnej i wosk (gdyby jakiś zamek mnie obcierał). No i to na razie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
a mnie martwi jedno- na rtg orto zobaczyl 2 zeby niewyrzniete-osemke i jeszcze jakis ,a orto stwierdzil ,ze to nie jest problem, mozemy je zostawic tak jak sa.martwi mnie,ze nie przylozyl sie do tego:(((a wiekowo wyglada na doswiadczonego, tak facet ok 55-60lat.mhm...juz sama nie wiem co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam robione miejsce sprężynką na prawą dolną dwójkę, którą miałam mocno schowaną. Już idzie 3 miesiąc z nią, a dopiero teraz zauważyłam, że w tamtym miejscu coś się zaczyna robić więcej miejsca. A póxniej będzie wyciąganie ajajajajajajjjj. Kuźwa a jeszcze na górze mam schowane dwójki... ała... To widze, że nie jestem sama :D Heh i na wardze mam taki fajny odcisk sprężynki... A co do fajek, filtry są przecież miękkie i nie gryziecie ich więc co? Nie można palić?? Jedyny problem to chyba przebarwienia... I to zależy u kogo. Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
xxx_aparatka: musi być dobrze, wierzę mojej ortodontce, w końcu w Polanicy leczą raczej dobrzy specjaliści:) A po jakim czasie zauważyłaś już poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> ale szybko masz kolejną wizytę - super :) dobrze że obeszło się bez wyrywania (ja musiałam 2 mleczne wyrwać ale bolało jak......;/ nie powiem co:P ) czyli na 3 wizycie bedzie zakładanie aparaciku? tak??a wiesz mniej więcej kiedy??? a może jakoś nam się zbiegnie :P ale było by fajnie - byśmy mogły sobie porówmywać szybkość prostowania się ząbków - bo mówi się że każdemu w innym tempie się przesuwają... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Jak myślicie, czy żeby zrobić miejsce dla ząbków orto może mi wyrwać szóstkę? Pytam ponieważ nie mam dwóch szóstek,na górze po lewej stronie i na dole po prawej stronie. Nie chciałabym stracić jeszcze czterech czwórek, a myślę, że bez ekstrakcji się u mnie nie obędzie, bo trójki nachodzą mi na dwójki. Z tego co czytam, to ortodonci wyrywają czwórki, a czasem ósemki, ale na to chyba się nie zdecyduję, choć jedną już kiedyś miałam wyrwaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak jak mi orto wytłumaczył... jesli sie wyrywa jedną, np 4 to trzeba jeszcze wyrwać reszte 4 czyli w rezultacie wszystkie bo jak sie wyprostuje zęby ortodontycznie to może być nieprawidłowy zgryz - zeby sa tak jakoś stworzone, że musi góra i dół pasowac a jak np nie bedziesz miała 4 i Ci 5 przesunie na miejsce tej brakującej 4 to po wyprostowaniu nie bedzie pasowała szczęka dolna z górną :) mam nadzieję, że jakoś to dobrze wytłumaczyłam i że wiesz już mniej więcej jak to wygląda z wyrywaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w podobnej sytuacji nie mam jednej 5 (nie miałam nawet zawiązka) i chciałam zeby mi przesuną 6 na miejsce 5 i wytłumaczył mi dlaczego nie można tak zrobić ja potem zaproponowałam zeby wyrwać 5 z drugiej strony to moze bedzie dobrze i wtedy mi pokazywał na roznych modelach i tłumaczy co i jak :) i teraz wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolinka--> a ja plan leczenia mam na 16go lipca :D ale aparat będę miała zakładany najwcześniej dwa tygodnie po wizycie...Nie martw się, że tak długo będziesz nosiła,ale jakie będą później efekty!!Ja mam 22lata i też to u mnie trochę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
do miszt! Czy dobrze zrozumiałam, że Twój orto wyrwie Ci piątkę, skoro już jednej nie masz? Bo ja bym chciała żeby mi wyrwała dwie pozostałe szóstki a moje zdrowe czwóreczki zostawiła w spokoju ehh Ja mam 15 lipca drugą wizytę. Idę tam ze zdjęciami i wtedy się dowiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie bede miała nic wyrywanego bo moj orto nie jest zwolennikiem wyrywania zdrowych ząbków:) na miejscu brakujacej 5 bede miała implant badz most. Chodzi o to ze jak wyrwiesz jedna np 4 to musisz wyrwać pozostałe 3 czwórki zeby zhryz był prawidłowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Mam nadzieję, że moja ortodontka mi tego nie zaproponuje, bo w tym momencie nie bedę już miała 7 zębów! Jedyne co mi powiedziała na 1 wizycie to to że bez ekstrakcji się nie obędzie, ale musi zobaczyć zdjęcia i powyliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kumpela dała sobie wydłutować 4 ósemki,a potem w trakcie leczenia okazało się, że ma za mało miejsca i wyrwali jej jeszcze 4 czwórki. Zastanawiam się, który ortodonta jest taki mądry u mnie w mieście :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugolinka
Powiedzcie dokładnie co to znaczy dłutowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×