Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

A ten rotator to jak się trzyma szczęki? Jest jakoś przymocowany do zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe :D Nieraz sama się sobie dziwię ;) Rotator jest przymocowany do wewnętrznej strony pierścieni (od strony podniebiennej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie nie ma takiej opcji \"nie udało się\" ;) Siedziałabym nad tą gumką tak długo, aż w końcu bym ja ulkowała na swoje miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek co miało znaczyć to, że te druty zamiast separatorów są bardzo brutalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek co miało znaczyć to, że te druty zamiast separatorów są bardzo brutalne??? (strona 83)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stało się:(. Myłam zęby i poczułam, że coś mam na języku, myślałam, że to reszti jedzenia i wyplułam. Popłynęło razem z wodą i zniknęło. To była gumka separacyjna... Nie była tak całkiem włożona i lekko wystawała. Miałam ją zagryzać, ale nie zdążyłam całkiem. Pocieszam się jednym. Dostałam od orto taką specjalną taśmę (nie udało się włożyć w jednym miejscu separatora i mam polerować przestrzeń, właściwie delikatnie ścierać raz dziennie wieczorem, będę więc tą taśmą ścierać w drugim miejscu). Mam nadzieję, że się uda. Ale w jednym miejscu mam tak ciasno, że mam ogromne trudności z włożeniem nici dentystycznej, z taśmą też mam trudności. Zobaczę jak będzie. Musi byc dobrze, bo za tydzień zakładam pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola...
Czesc dziewczyny! Czytam ten temat już trzeci dzień, a dzis doszlam do końca, więc sie dopisuje. Mam 18 lat (rocznikowo) i za jakies 2 miechy zakładam aparat. Jeszcze nie wiem jaki to bedzie, czy porcelanowy czy metalowy.. pozniej sie okaże. Jak dotąd byłam przeciwna temu wszystkiemu, a teraz dzięki Wam nie mogę sie doczekac. Już się niecierpliwie! Wiem, że na pewno bedzie warto. Ale nurtuje mnie jedna sprawa- mam zęba do wyrwania- górną lewą piątkę. No i jeśli ją wyrwe to coś się stanie? Nie będzie przeszkadzało orto, że jej nie mam? Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, dobrze, że masz tą taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola..., jaki jest powód usuniecia tej piątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ola , a mi się wydaje ze to nie bedzie problem, ortodontka sobie poradzi nawet bez tej 5 nic sie nie martw, duzo odwagi w podejmowaniu decyzji!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) ja też jestem przed aparcikiem:) jutro wyrywam druga 8 i jade do ortodontki:) tylko nie wiem dokladnie co bedzie mi robic. Któraś moze napisac?? Bo nie wiem na co sie nastawiac. czy to bedzie tylko ten odcisk czy jeszcze cos?? Bo to jest wizyta przed samym zalozeniem aparaciku:) Buźki dla wszystkich zadrutowanych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, że nie bedzie problemu. Jesli usunięcie piątki jest konieczne to lepiej jeśli usunie się ja przed leczeniem. Aparat zlikwiduje przerwę po usunietym zębie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala ja jeszcze do sejsji sie nie ucze, kuzwa juz sie nie moge tego doczekać:/ koniec z imrezami bedzie na jakies 2 tygodnie pewnie... malutkaMalaJa....eheheh smiać mi sie chcialo jak to czytalam o tej gumce co ją wyplułaś:) ja to bym chyba w panike wpadła.... p.s a ja dalej pytam kto jest z Krakowa???????????????????????????? i ma jakiegoś swojego (dobrego,sprawdzonego)ortodonte??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia19, to będzie Twoja pierwsza wizyta? Wyciski już miałaś czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam ale juz dawno, wiec przypuszczam ze beda nowe. juz jestem po kilkunastu wizytach u orto, mialam wyleczyc wszystkie zabki i usunac 8. Bo narazie bedzie aparacik na gore i pozniej na doł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia ..ósemki mialam normalnie wyrywane czy jakoś chirurgicznie? ja nadal nie znam odpowiedzi na to pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc jeśli już wszystko ładnie załatwiłaś z ząbkami i są one gotowe do leczenia ortodontycznego to będziesz miała robione wyciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna osemke usunelam przed siwetami, normalnie u stomatologa. trwalo chwilke i nic nie bolało. jutro bedzie druga i do otro jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cała: ale czy to będa tylko wyciski? czy jeszcze cos?? babka w rejestracji mowila cos o jakims przymierzaniu czegos ale ja nie mam pojecia o co chodzi:) i ile trzeba czekac na aparacik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, jeśli jutro ładnie wszystko zaliczę (hahaha, jasne) bedę miała już po wszystkim. Jeśli chodzi o dobrego ortodontę z Krakowa... Kliknij ten link: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832 Tam masz biała i czarną listę ortodontów z Krakowa z tego co zauważyłam jest sporo wpisów. Poczytaj i zdecyduj, który jest najbardziej wiarygodny. Trafnej decyzji Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia19, może po prostu wyciski ujęła jako przymiarkę :) A miałaś już robione zdjęcia rtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin czekania na aparat jest uzależniony od terminarza Twojej orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez były:) moja przygoda z zabkami juz dlugo trwa. byłam na klinikach we wrocławiu i ogladal mnie chirurg, bo po aparaciku czeka mnie operacja. Nie dośc ze mam krzywe zabki to jeszcze mam wade w kosciach i cos tam mam miec wycinane. i dopiero wtedy bedzie wszystko grac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia19, olaboga operacja? Grrrrrrrrrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio niestety:/ ale narazie zyje aparacikiem, a pozniej bede myslec o operacji:) Dzieki Cała. Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Cala pewnie sie orientujesz bo troche doczytałam ze specjalistka jestes;-), to jak to jest z wyrywaniem 8, czy zawsze robia w znieczuleniu miejscowym, czy można z narkozą? Nie wiem jak ta moja 8 rośnie ale jakos dziwnie na zdjęciu nie widać korzenia tylko tak jakby rzut z góry ząbka:-), chyba korone:-)jutro postaram sie dostac do chirurga, a jak nie to i tak na wtorek jestem umówiona, chyba wolałabym z miejscowym znieczuleniem, ale boje sie ze nie wytrzymam , nie z bólu tylko ze np. słabo mi sie robi czy coś chyba bardziej z wrażenia niż z bólu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 usuwa się pod znieczuleniem miejscowym. A co do tej gumki, to patrzyłam z żalem jak spływała, ale teraz też mi się chce śmiać:). Sprawdzałam mam juz malutką lukę, nawet tam, gdzie gumka i nić nie chciały wejść, więc na pewno będzie ok. We środę idę usuwać kamień, mam go na szczęście bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka, miałam przygodę z wyrywaniem ósemki. Ale opowiem Ci po wyrwaniu Twojej:). Chyba tu pisałam o tym już. Nie bój się, dasz radę, nie jest to przyjemne, na pewno. Ale zależy też jak ósemka wyrosła (wyrywanie górnej trwało u mnie minutkę dosłownie, dolnych po godzinie). Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×