Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Przy noszeniu takiego aparatu można seplenić. Dla mnie to ogromna wada, ale zależy co się robi, gdzie się pracuje czy uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Self_confidence --> dołacz do nas! Zakładaj póki jestes młoda, za jakis czas możesz żałować, że sobie wcześniej nie założyłaś, nie chodzi o wiek, bo w starszym wieku też sie prostują zęby, tylko może dłużej, ale o to, że teraz się uczysz i nie bedzie Ci przeszkadzał aparat. A potem, ślub, dziecko, praca... :) Nie ma jak z aparatem... U mnie kosztuje metal od 1200 - 1400 zł jeden łuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja tez każdemu bym polecała zakładac jak najszybciej, czasami sobie tak mysle ze jakbym założyła na poczatku studiów, bo rozważałam taką opcje to juz by było po wszystkim:-)zawsze tak myslałam , mogłam to zrobic wtedy albo wtedy, no ale jakos w końcu sie zdecydowałam:-), poki co decyzja najlepsza jaką mogłam podjac odnośnie zębów:-), także self-confidence zakładaj aparat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Ja tez zaluje ze wczesniej sie nie zdecydowalam chociaz mam dopiero 17 lat, ale lepiej pozno niz wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
hej babeczki!!!!! musze sie pochwalic:) jutro ide na wyciski sama nie wiem czy sie bac czy to boli? ciekawa jestem co mi powie a wlasnie mam pytanie co do wyrywania zebow czy jesli okaze sie ze musze cos wyrwac to moge postawic na swoim i nie wyrywac i tez zalozy mi wtedy aparat bo w sumie nie mam wielkiej wady na gorze zabki mam rowniusie tylko miedzy jedynkami mam 2mm szpare i mnie ona wkurza tzrymajcie za mnie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa21, pobranie wycisków nie boli. Wręcz jest przyjemne :) Masa wysiskowa ślicznie pachnie! Uwielbiam jej zapach :D Takie male zboczenie zawodowe ;) P.S. Masz rację! Nie daj sobie wyrwać ząbków! Ale jeśli masz diastemę wydaję mi się, że nie będzie to konieczne, lecz nie jestem lekarzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Self-confidence Nie wiem, jak sie Romek jako fachowiec ustosunkuje, ale moj kuzyn w wieku 27 lat mial aparat, bo mial troszke dwojki krzywe i to byl APARAT RUCHOMY! Az nie moglam w to uwierzyc! Nosil go przez rok chyba w kazdej wolnej chwili. Na noc obowiazkowo. Nie mial wady zgryzu, tylko te dwojki jakby zbyt prostopadle do jedynek. Nie wiem,czy nosil aparat retencyjny; rodzina mowi,ze ma teraz piekne zeby. Moze u Ciebie tez tak da rade? Jednak mniejsza ingerencja (bez przyklejania zamkow, zakladania pierscieni itp) i pewnie mniej klopotow typu odklejajace sie, haczace zamki, czyszczenie zebow (ruchomy po prostu zdejmujesz do mycia zebow) itp. No i o niebo mniejsza kasa. Sprawdz, czy jest taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam do kapieli, a potem ziuziu. Jutro czeka mnie kolejna, duża porcja nauki :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
a to dobrze pocieszylas mnie :O) hmmm ciekawe jaki dostane smak diastema? o matko pierwsze slysze ach zobaczymy jutro zaraz po powrocie zdam sprawozdanie papatki kolorowych snooof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa21, diastema to jest szpara miedzy siekaczami pierwszymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
wiem wiem tylko ze wczesniej nikt tego tak fachowo przy mnie nie nazwal byla poprostu szpara na zetony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Cala jak idzie nauka ?? 🌼 u mnie niestety tez sesja - ale mam nadzieje ze ten miesiac szybko minie i bede mieć aż miesiac ferii ;)) Zastanawia mnie czy przy wyciskach trzeba byc na czczo?? jak mi robili wyciski do apartu ruchomego to mialam odruch wymitny ale wczesniej kazali nic nie jesc wiec skończyło sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość em44
Cala! Jestes STOMATOLOGIEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Przy wyciskach nie trzeba byc na czczo, tylko trzeba oddychac przez nos to wtedy nie chce się wymiotować, i to nie boli:-),no i trwa chwilke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu się ma wymiotować? prosze odpiszcie? Bo jak sie robi wyciski to gips załazi głeboko do gardła? :O Ja z byle czego mam odruch wymiotny! Mi nie można zbadać gardła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się robi wycisk? Wkłada masę do buzi i każe zgryźć. Gips twardnieje? I jak sie go wyciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Wiesz Dora dobrze nie pamietam jak to było chociaż tak niedawno mi robili:-), przymierza ci takie plastikowe szyny, takie na ząbki, chyba do tego wsadza mase i nałożą na dół a później na góre lub odwtotnie, masa bedzie zastygała kilka sekund:-), i wyciągna to , nie bedzie bolało nic, a wymiotować sie chce bo ma sie w buzi te "szyny", ale jak bedziesz oddychała przez nos to wszystko bedzie dobrze:-), ja miałam taki odruch wymiotny pani powiedziała odycac przez nos i wszystko było ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora...spoko, nie masz sie co schizować!!! miałam robione wyciski i jakoś przeżyłam. nawet fajne to było :) nie wkładają tego daleko do gardła, no bez przesady! chodzi o zeby a nie o gardło :P uśmiałam sie przy tym troche bo jak mi to zdjemował to tak fajnie musiał pociągnąć zeby odeszlo od zebów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! :) Byc może za miesiąc równy będę miała wycisk :) Zaraz idę domciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora nie ma za co założyłaś forum a my jesteśmy po to zeby sie wspierac i w miare mozliwości soie pomagać:-)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
em44, nie no stomatologiem nie, choć też o tym myślałam. Póki co jestem na technice dentystycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pobierania wycisków... Lekarz najpierw rozrabia masę wyciskową (nie mylić z gipsem!), pozniej nakłada ja na łyżkę indywidualną (taka specjalna foremka do pobierania wycisków;)), pacjent otwiera ładnie buźkę (musi być rozluźniona) poczym dopasowuję łyżkę z masą do łuku zębowego (nie trzeba nic zagryzać). Po odczekaniu zaledwie kilkunastu sekund, wyciąga łyżkę ze związaną masą i odbiciem ząbków pacjenta (masa ta po związaniu nie jest maxymalnie twardą jak np. gips, twardością przypomina raczej miękki silikon:)). Może pojawić się odruch wymiotny i to jest zupełnie normalne, gdy ciało obce jest ulokowane czasem za głęboko w buzi ;) Faktycznie lepiej jest nie jeść przed wizytą, żeby nie zostawić czegoś ortodoncie na fotelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż każdy może odbierać to inaczej. Mi sie podoba za każdym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę się troszkę zdrzemnąć by zregenerować siły na naukę z ortodoncji właśnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka ! jednak nie usuwam ósemeczki dzis lecz we wtorek - tak jak ty ;) boje sie choć WIEM że nie bedzie bolało i że bede dumna z siebie po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik metal
CALA! W JAKIM MIESCIE UCZĘSZCZASZ NA TECHNIKĘ DENTYSTYCZNĄ? Ja juz to skonczylam. Mam aparat metalowy od 3 tygodni na szczęce i dodatkowo łuk podniebienny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc!mam do was takie pytanie,czy w wieku 30 lat jest jeszcze szansa na aparat,bo własnie chciałabym się zdecydować,ale nie wiem czy nie za póżno.Nie mam dużej wady zgryzu,własnie chodzę do stomatologa i leczę wszystkie zęby po kolei,ale nie chodzę prywatnie tylko na książeczkę zdrowia.Jak już wyleczę zęby to chcę się wybrac do ortodonty,ale proszę odpowiedzcie jak wiecie czy mam jeszcze szanse?Pozdrawiam was aparatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoha oczywiscie ze mozesz, wiek nie stanowi tutaj żadnego problemu. Zawsze jest pora na poprawę siebie ;) ;) Rzuć okiem na tabelę Dory(kilka stron wczesniej), zobaczysz w jakim wieku są aparatki z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cala za szczegółowy opis :O Boję sie tego rzygania. Ja jak nieraz połykam wielką tabletkę to juz mam cofki, bo nieraz mi utkwi na końcu języka :) Witam nowe aparatki, zostańcie z nami! Bo i tak już wpisuję Was do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×