Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Właśnie co do odbarwień... Już dyskutowałyśmy o tym MalutkaMałaJa. Znowu słyszałam o przypadku, kiedy to po zdjęciu aparatu stałego chłopak miał ślicznie wyprostowane ząbki, ale uszkodzone szkliwo od zamków :O Strasznie sie tym martwię. Nie chciałabym aby to mnie dotyczyło. Co prawda orto powiedziała, że mam mocne i zdrowe zęby i nie będę miała z tym kłopotów, jednak kto to tak do końca wie. Nie raz mamy do czynienia tylko z odbarwieniami tylko i wystarczy wybielanie zębów, jednak przy uszkodzeniu szkliwa wybielanie nic nie da, nawet jest niewskazane! I to nie jest - jakby się mogło wydawać - od częstliwości mycia zębów, jednak to wszystko zależy od zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
czytam sobie to forum, analizuję i mam pytanie do Romka :) może znasz jakiegoś ortodontę z Torunia, który leczy tyłozgryz przy użyciu twin blocka? i czy zechiałbyś przyjrzeć się kiedyś moim zdjęciom RTG i napisać co sądzisz o tej wadzie? ale to dopiero za kilka tygodni, gdy na chwilę wyciągnę zdjęcia od orto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona81, prawdopodobnie moja orto leczy tyłozgryz twinblockiem (Toruń):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
p.s. duże wrażenie zrobił na mnie Twój post, dość wiekowy chyba o skutkach wyrywania czwórek: "wyrwane górne zęby czwarte to: -gorszy profil -wąski uśmiech -zwykle powikłanie tyłozgryzem -bardzo ładne skrzywienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego -wąska górna szczęka powikłana upośledzeniem oddychania -co za tym idzie mniejszym upowietrznieniem organizmu -zaburzenia stawów żuchwy powikłane paskudnymi bólami głowy To tylko kilka przykładów,jak widzicie ortodoncja to nie tylko proste zęby" u mnie niestety występuje to wszystko, z wyjątkiem (odpukać, odpukać, odpukać) bólów głowy :( człowiek ma ochotę udusić orto., który zrobił dziecku taką szkodę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj w nocy miałam koszmar! Śniło mi się, że do założenia aparatu muszą mi wyrwać czwórki górne! To było straszne :O Rozpłakałam się na fotelu mojej orto. Jednak ona była bezwzględna, wzięła kleszcze i wyrwała mi moje ładne czwóreczki! Kiedy się obudziłam odetchnęłam z ulgą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
Cala: zapisałam się do doktor Rakowieckiej :)) ale mój pierwszy kontakt (tzn. ten ostatnio) z ortodontą był tak mało sympatyczny, a na wizytę czeka się tyle tygodni, że obawiam się, że nie tak łatwo będzie mi znaleźć kogoś, komu zaufam i kto mi dokładnie wyjaśni co i jak ..a czas leci.. choć oczywiście bardzo liczę na doktor R. :) wiele dobrego o niej czytałam, także na innych forach o ortodoncji no i drugi problem jest taki, że są tak skrajne opinie na temat twin blocku :( nie kazdy uznaje ją za skuteczną i bezpieczną (słynny podwójny zgryz i problemy ze stawami) otatnio orto. tylko coś mruknęła, gdy zapytałam o wysunięcie żuchwy - a ja bym już tak nie chciała usuwac żadnych zebów :( ani anwet ich podpiłowywać.. ostatnio zaczęłam nawet czytać o operacjach żuchwy - gdyby nie te metalowe płytki, wielomiesięczna opuchlizna, ryzyko - byłaby to super opcja, pewnie najlepsza dla mnie ..eech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to szykuj sie na czyjas
smierc skoro wyrywanie zebow ci sie snilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
:lol: zabawnie wychodzi konwersacja na forum w czasie rzeczywistym ;) mi w dzieciństwie wieeele razy śniło się wyrywanie zębów i to że same się ruszają i wyoadają - można powiedzieć, że to uraz psychiczny też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona81 ja tez mam wyrwane czwórki... :/ dziwne to troche, bo na ch*j oni nam je wyrywają skoro wiedza dorbze co za tym idzie.... ja nie moge po prostu!!!!!!! pzoa tym mnie rowniez dotyczą tez bole glowy(tzn.nie tyle bole co takie kłócie )no i szczelanie w szczece ale to dlatego ze mam duzo zebow a wąska szczeke!!!!!!!!! cala czy mając tyłozgryz(podobno mam...)czy wtedy kazdy musi nosic ten rorator(jesli przekrecilam to sorka:) ???????? bylam kilka razy u otro i analizowal moją wade, robil wyciski, kazal robic zdjecia zebów ale nigdy nie zakwalifikowal nigdzie mojej wady a tym bardziej mowiac o aparacie nie wspomniala o tym roratorze... :/ tez sie boje odbarwin po aparcie i tego ze bede miec zniszczone szkliwo! to jest jedyny problem , i przez to walsnie rozwazam czy zalozyc czy nie. choc bardzo chce, jednak moje zeby sa slabe.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, ja też bym wolała mieć zakładane od razu dwa łuki, ale niestety się nie da. Trudno. Orto przyjeżdża do mojego miasta dwa razy w miesiącu, a pacjentów ma bardzo dużo. Dziś czekałam dwie godziny. Każdy może przyjść, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Zapisy są, kiedy ma się mają być zakładane pierścienie i aparat. Wtedy przychodzi się na konkretną godzinę i wchodzi bez kolejki. U mnie w mieście jest jeszcze jedna orto, ale podobno nie jest zbyt dobra. Zawsze wszyscy pacjenci są przyjmowani. Jest to bardzo miła młoda kobieta. Przyjmuje w soboty. W tym samym gabinecie chodzę na wizyty kontrolne do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
To zawsze tak boli jak 8 chce się wydostać:-(, boli mnie cały policzek no i chyba mnie czeka to wyciąganie tego zęba:-(, ale ja sie chyba nie odważe bez narkozy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona81, zgadza się. Ja też słyszałam o doctor Rakowieckiej, jak na razie same dobre rzeczy i to nawet od innej ortodontki. Mam nadzieję, że o tych innych (żeby nie pisać złych;)) nie usłyszę :) Doctor R. Ci wszystko wytłumaczy, ale pytaj! A na kiedy jesteś umówiona na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestałam wierzyć w złe znaczenie zębów w śnie od czasu kiedy w "zebach siedzę" i śnią mi się one baaardzo czesto. To takie małe zboczenie zawodowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, pewnie, że przekręciłaś :P Rotator nie służy do leczenia tyłożuchwia. Rotator jak sama nazwa mówi rotuje zęby, po prostu zmienia ich położenie. Jednak u mnie jest taka kwestia (i pewnie przez nią pokręciłaś;))... Jak twierdzi moja orto źle położona szóstka blokuję trochę żuchwę w kierunku doprzednim, zaś rotując wspomnianą szóstkę w prawidłowe jej położenie, żuchwa ponoć wysunie się troszkę do przodu. Szczerze mówiąc ciekawi mnie czy tak faktycznie będzie. Na następnej wizycie spytam. Malutka22 jeśli chodzi o ortodontów... Najlepiej jest jeśli odwiedzi się kilku ortodontów. Ich zdania mogą się różnić i z reguły tak jest. Będziesz miała wiedzę na temat swojej wady, porównanie i możliwość wyboru najlepszego dla Ciebie leczenia. Możesz iść do jednego ortodonty, ktory będzie twierdził, że nie masz tyłozgryzu, gdy de facto ten tyłozgryz masz. A u orto chyba wspominałaś, że byłaś dawno, hm? Czy teraz ja coś pokręciłam? ;) P.S. Wiesz... Co do Twojego tyłozgryzu nie mam pewności bo nie jestem lekarzem, jednak patrząc na foto świtają mi jakieś wiadomości wyniesione z wykładów :P najlepiej zrobisz jak pójdziesz do ortodonty/ów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, no to faktycznie. Jednak jeśli bym miała do wyboru kiepską orto na miejscu i dobrą przyjezdną, wybrałabym tak jak Ty :) Dla niewtajemniczonych: orto przyjezdną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, buehehehe :D Dopiero teraz zauważyłam jak przekręciłaś słowo: \"ROTATOR\" na \"RORATOR\" :D Od razu na mysl mi przyszły roraty i te takie lampioniki :D:D:D Dobre! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona81, niekoniecznie będziesz musiała mieć usuwane do leczenia zęby. Natomiast jeśli już taka konieczność nastapi, jeśli chodzi o doctor Rakowiecką, jesli jest to oczywiście możliwe stosuje striping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ się rozpisałam ;) A Wy śpicie :P Zmykam zatem do łóżeczka. Ciao 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Zdjęcia obejrzę -nie ma problemu,skuteczność leczenia Twin blockiem zalży od noszenia-jeżeli ktoś nie nosi niech nie liczy na efekty Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Romek no coz czasem trzeba wyrwac bo gdzie by sie te zeby pomiescily, a nawet jak jakos by sie udalo wyprostowac to potem by bylo tak ciasno ze moglaby powrocic wada. Ja tam nie zaluje :) i co to wogole za problem waski usmiech, albo gorszy profil chociaz to bzdura kolega mial wyrywane i teraz ma prosciutkie zabki, ktorych moge mu tylko pozazdroscic, wcale nie wyglada jakby mial jakis waski usmiech a co dopiero gorszy profil. I co ma skrzywienie kregoslupa do zebow? Nie wiem skad masz takie informacje, ale jakos trudno mi w to uwierzyc, rozumie ze jestes ortodonta ale masz nie wiadomo z jakich powodow uraz do wyrywania zebow, a w ortodoncji jak narazie jest to na porzadku dziennym, wiec lepiej to zaakceptuj a nie tworzysz jakies nowe teorie kto wie moze w przyszlosci sie sprawdza ale my nie jestesmy krolikami doswiadczalnymi, wole stara sprawdzona metode. A jesli wyrywanie ma tyle wad to ja juz nie chce myslec jakie wady ma pilowanie zebow albo poszerzanie szczeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala :) hehe no przekreciłam nieziemsko, ale ze mnie down :) rzeczywiscie kojarzyło mi sie też a czymś dlatego tak napisałam tą nazwe. tak , ja bylam dosc dawno bo ponad rok temu u orto. i na dodatek tylko u niego (polecił mi go dentysta wiec mysle ze to jakis jego znajomy...) dlatego chyba rzeczywsicie dobrze by bylo pojsc do jakiegos innego. głupie to troche ze kazdy krzyknie mi coś innego- jeden ze mam ten tyłozgryz ,drugi ze nie mam...no i co ja wtedy zrobie??? pojde chyba do trzeciego...:/ zazdroszcze tym ktorzy juz mają ten aparat, a najbardziej tym ktorzy go JUŻ nie mają p.s cala, co tak pozno połozyłas sie spać?:) ja nie siedze tak pozno bo nie mam kompa w pokoju a moja siostra jak wraca w weekendy po uczelni to wtedy zasiada wiec mnie juz nie ma pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
meegi_: własnie poszerzenie szczęki i w razie potrzeby jej wyciąganie jest alternatywą dla wyrywania niestety taka jest prawda że niektórzy orto. rwą się do wyrywania bo tak najprościej - dla nich - przez to żuchwa robi się zupełnie malutka takie zresztą przypuszczenia potwierdziła ostatnio orto. u której byłam - niepotrzebnie mam usnięte tyle zębów, przez to wada się pogłębiła - oczywiście o poszerzeniu szczęki nikt wtedy nie pomyślał :( co do kręgosłupa to z tego co wyczytałam tyłozgryz utrudnia oddychanie - wtedy automatycznie wysuwa się głowę do przodu, garbi no i kolejne problemy gotowe :( choć może akurat tu chodziło o jeszcze inne dzialanie tyłozgryzu? Cala: wizytę mam pod koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielę! Przeczytałam, że piszecie jak sie ściąga aparat to jest zniszczone szkliwo :O Tego już nie da sie odbudować :-( Ja i tak mam zęby bardzo wrażliwe.... Czy to się zdarza każdemu po ściągnięciu aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja juz tez się nie moge doczekac aparatu na góre na dole mam i jest juz spokoj, prostuja sie i ok, ale tu z ta góra ciagle jakies problemy miałam wyrwac we wtorek 6 i nie wyrwe bo trzeba sie zając ta 8 co chce wyjśc ona jakoś dziwnie ułożona jest wiec pewnie trzeba bedzie wyciagac:-(, jestem wściekła i mam juz dość problemów z zebami;-), ciekawe czy do lutego bedzie ten aparat na góre czy jeszcze cos sie wydarzy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Ja tez sie boje sciagania aparatu bo takze mam wrazliwe zeby np. kiedys mi sie kawalek szostki ulamal (zaplombowany) jak gryzlam cukierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam o naruszonym szkliwie. Ale myślę, że nie ma się co martwić na zapas. Poza tym bez względu na wszystko i tak założymy aparaty. Czasem zęby są chropowate na początku, bo zostają resztki kleju i wydaje się, że to szkliwo. Tacy pacjenci też na forach ortodontycznych robią zamieszanie, a potem prostują, że to jednak klej:). Nie ma się co teraz martwić. Pewnie, że taka możliwość może wystąpić, ale nie musi. Prawda Romek? Dziewczyny, jak jadłyście z separatorami? Nic mnie boli, może troszkę, bo wynaciskłam wszystkie zęby i poruszałam we wszystkie strony;). Ale w zasadzie nie czuję gumek. Tylko boję się jeść i jem jedynkami, a to bardzo niewygodne. Jak będę miała pierścienie pewnie historia się powtórzy i dalej będę tak jeść, a nie chcę. Zastanawiam się nad tym, gdyby mi weszły tam resztki jedzenia jak je usunąć, żeby nic nie naruszyć, gumek czy żeby mi pierścienie jakoś nie wypadły. Cala, podpowiedz, jesteś z tym na bieżąco i inne aparatki też bardzo proszę. Jak jecie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, jak miałam założone gumki separacyjne na początku sie bałam, tak jak Ty, że podczas jedzenia czy mycia zębów mogą mi zwyczajnie się wyślizgnąć. Jednak po kilku dniach zupełnie się do nich przyzwyczaiłam i jadłam oraz myłam ząbki, tak jak poprzednio - normalnie :) Pewnego próbując żuć gumę ;) niespodziewanie zachaczyła mi się o te wystające kuleczki. No i wtedy przystapiłam do działania. Usunęłam gumę, jednak zorientowałam się, że dostała mi się w przestrzeń międzyzębową, tam gdzie była gumka separacyjna. No więc wyjęłam gumkę (odważna jestem, ale przestrzegam;) ) wykorzystałam nić dentystyczną i spowrotem założyłam gumkę separacyjną, choć przyznam, że to było trudne i czasochłonne. Kleszcze pomogły :) Jeśli natomiast chodzi o pierścienie, z nimi jest podobnie. Na początku bardzo uważałam podczas jedzenia. Jednak teraz jem wszystko i nie moję się, że coś mi się stanie z pierścieniem. Jednak staram się myć ząbki po każdym jedzeniu, gdyż jedzenie może osadzać się na zamkach od pierścieni. Poza tym ten rotator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, uczyłam się. W poniedziałek mam dwa egzaminy i chciałabym je zaliczyć za pierwszym razem, jednak wiem, że to raczej niemożliwe :o Położyłam się spać bodajże po 1-szej, jednak nie mogłam zasnąć z tego wszystkiego. Usiadłam przed kompem i szukałam do (!) 4-tej na innych forach informacji o aparatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - niezła jesteś :) Ja bym sie bała wyjąć gumkę separac. i potem sama ją założyć. A jak by sie nie dało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×