Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alicja______

Jezyk Geograficzny- wyleczyl ktos?

Polecane posty

Gość pozytywnie wbrew grzybowi
aha!! zmiany na jezyku sa kojarzone przez lekarzy konowalow z brakiem rownowagi hormonalnej, alergiamy itp , a one sa najzwyczajniej w swiecie objawami toksemii organimzu, ktora ma swoje zrodlo w w jelitach :) Nikt z nich nie zastanowi sie dalej , dlaczego mamy problem z tarczyca?, miesiaczka? tornielami, guzami, grzybica pochwy, niedoborem witamin? najlepszy jest motyw z AZS- atopowe zapalenie skory- atopowe-niewiadomego pochodzenia :D... ale uwaga! przepisuja na to leki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie wbrew grzybowi
Activia to najgorszy szajs. Jeden z "super zdrowych" wedlug reklamy prouktow, ktore sukcesywnie psuja nam zdrowie. Jogurt wymieszany z cukerm i innym dziadostwem. Najlepsze bakterie probiotyczne sa w ogorkach kiszonych i kapuscie kiosznej.A jak ktos ma problem z ich trawieniem to mozna jogurt ale domowej roboty a nie tej szajs co sprzedaja w sklepach. Tu jest wlasnie zasadniczy problem, spozywanie zywnosci przetworzonej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiek77557
Coś dla was z naturalnego leczenia. Wygląd języka dostarcza wielu istotnych wskazówek co do stanu przewodu pokarmowego. Język obłożony gęsto szrobiałym lub burobiałym nalotem,ale nie pozbawiony naturalnej wilgoci, nie powiekszony i nie zaczerwieniony wskazuje na zaburzenia sluzówki żoładka;choroba nie jest powazna,rozpoczęła się niedawno i można ją łątwo wyleczyc. Język pokryty śluzem,zaczerwieniony ma koniuszku i na barzegach także wskazuje na zaburzenia śluzówki żoładka ale trwajace już od pewnego czasu. Język pokryty żółtym nalotem wskazuje na chorobe wątroby. Język czysty,jasnoczerwony,wilgotny,lecz z powiększonymi brodawkami wskazuje na chorobę nerwów żoładka,która zaczęła się niezbyt dawno. Język suchy czerwony,błyszczący wskazuje również na chorobę nerwów żoładka,lecz trwająco od dłuższego czasu. Język nabrzmiały ,czerwony,z białym nalotem wskazuje na takie zaawansowanie rozstroju przewodu pokarmowego,że powoduje to napływ krwi do mózgu. Język popękany,pokryty bruzdami wskazuje na długotrwałe zaburzenia pracy nerwów żoładka. Język nabrzmiały pokryty cienką warstwą białego nalotu, lecz zaczerwieniony na koniuszku i wzdłuż jego brzegow,wskazuje na poważnie zaawansowaną chorobę śluzówki i nerwów żoładka.Chory jest przygnębiony i rozdrazniony. Język z odciśnietym śladem zębów wzdłuż jego obu brzegów wskazuje na rozstrój nerwów żoładka. Język drżacy gdy go się wysunie z ust ,wskazuje zdecydowanie na zmiany w nerwach żoładka wpływające na rdzeń kręgowy. Język czarny,suchy,obłozony i drżacy wskazuje na zaawansowane procesy gnilne w żoładku. Teraz uderzcie isę w piersi i zastanówcie się nad tym jak traktujecie swój żoładek.Ja uważam że ten opis jest naprawdę prawdziwy. Informacje z innych źródeł napisze innym razem. Z włąsnego doświadczenia wiem,ze kiedyś po antybiotyku (metronidazol na lamblie) miałam czarny język w środkowej jego częsci,suchośc i uczucie "trampka " w buzi. Piłąm citrosept z sokiem ,przy czym trzymałam kilka sekund lub i dłużej sok w ustach. Po paru dniach nalot znikł i nie wrócił. Znam dziecko które ma taki język,odkąd pamietam to żywiło się chipsami i lodami,normalne posiłki w minimalnych ilościach. Przypomijcie sobie odkad macie takie jezyki...a wiele wam to pomoze w diagnozie.Przydała by sie tez gastroskopia i badanie na helikobakter pyroli. Braki wit.B tez powoduje taki jezyk,ale branie zestawu nie wystarczy,jest ich wiecej niz w przecietnych witaminach typu Centrum.Najlepiej pic drozdze,które przy okazji lecza zoładek.Jak znajde stare notatki to napisze wam jaka witamina jest odpowiedzialna za ten jezyk...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko tu o to chodzi , ze o tym wszystkim co napisalyscie lekarze wiedza i lecza. Ale JEZYK GEOGRAFICZNY (charakter. sie tymi kregami, kuleczkami, zmieniajacy co chwile swoja "mape" - to cos czego lekarze nie wiedza. Bo u tych ludzi z jezykiem geogr. nie wystepuje grzybica organizmu. Mnie pojawil sie ten jezyk w 7 miesiacu ciazy. Jak to podczas ciazy - odzywialam sie IDEALNIE zdrowo. Ale zaraz po porodzie okazalo soe , ze mam nadczynnosc tarczycy. W tedy tez pokazalam tej jezor. Doktor odrazu powiedzial, ze to moglo wyjsc od zapalenia tarczycy. Ja ogolnie odzywiam sie bardzo dobrze. Nie pije alkoholu, jem regularnie posilki (gotuje sama) codziennie zupy... Pije duzo kawy, jem duzo slodyczy. Znam gorzej odrzywiajacych sie ludzi i jakos jezyki maja normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno. Ci , ktorzy maja grzybice jelit (organizmu) , na jezyku rowniez jest powiekszona ilosc bakterii (grzyb). U mnie po wymzie jezora wyszlo wszysko w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie wbrew grzybowi
do dori30---> a skad to zapalenie tarczycy? Nie zastanawiaj sie nad tym co inni maja a czego nie. Mysle,ze my jestesmy nijako szczesciarzami, bo widzimy,ze cos jest nie tak i mamy okazje temu zaradzic. Gorzej jak cos sie dzieje w srodku i nie wiemy o tym. Na dzialanie wtedy moze byc za pozno. Ja powiedzialam,ze jedyna przyczyna wszystkich tych objawowo jest ogolna toksemia organizmu, ktora objawia sie: zapaleniem jelit, zoladka, tarczycy, roznymi guzami, ogolnym oslabieniem, problmami skornymi itd. Nie mozna leczyc zapalenia tarczycy bez wiedzy o przyczynie tego zapalenia. Lekarze sami nie umnieja sobie z tym radzic a co dopiero doradzac innym. Ja przyjmuje zasade, MO+ zasady zdrowego odzywiania (www.bioslone.pl) (eliminacja glutenu, cukru, wiecej warzyw no i unikanie zywnosci przetworzonej. Zabieram sie za siebie i zobaczymy co z tego wyjdzie, za jakis czas sie odezwe i zdam relacje. Jedna rzecz z ktora moge sie zgodzic to nerwowosc, trzeba opanowac stres, bo faktycznie ma bardzo destrukcyjny wplyw m.in na zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie wbrew grzybowi
Dori, mialam identyczny jezyk a nawet gorszy, pokaze wam jaki mam teraz a jaki mialam wczesniej-zanim zaczelam dbac o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiek77557
Czy ja sie czepiam czy mam zwidy...a czemu zęby też masz jakieś inne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie wbrew grzybowi
to nie sa moje osobiste fotki :D. Dalam przyklad z internetu. Nie mam mozliwosci narazie wklejenia tutaj swoijego jezyka. Kiedys wam pokaze, ale tego stanu sprzed paru lat juz nie da sie zobaczyc u mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkmarta
Do Dori30! czy ten język boli cię bo mój wygląda podobnie i strasznie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mam 2,5 roku taki jezyk. Teraz juz nie boli. Na szczescie. Ale rok temu bolal. Bolal mnie kilka dobrych miesiecy przy jedzeniu i po. Najgorsze pomidory, kwasne rzeczy... pozytywnie wbrew grzybowi - Ja tez uwazam, ze dieta jest bardzo wazna. Zaczynam od ograniczenia kawy i slodyczy. Ale tarczyca, to sprawa hormonalna. W czasie ciazy hormony szaleja. I wyleczylam ja lekami hormonalnymi, a nie na grzyby. Ale rozumiem o co Ci chodzi. O ogolne toksyny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLOMENN2
Te języki które tutaj widać to,rzeczywiście typowe j.g. ja tez taki mam. Biorę FALVIT I WIT. C. miewam okres remisji . Raz miałam przerwy 3 tyg. teraz po wakacjach 1 tydz. I na nowo plamy. Mam taki język od 10 miesiecy i nie wiem jak długo jeszcze ? Jestem przerazona , że macie jo latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie wbrew grzybowi
Dori--> fajnie,ze mnie rozumiesz. Ja zdaje sobie rowniez sprawe z tego,ze w ciazy organizm szaleje, i dochoidzi do schorzen , ktore wczsniej nie istanialy,tylko wiesz, tak na zdrowy rozsadek to i nawet ciaza w zdrowym organizmie nie powinna wywolywac takich schorzen prawda? Ja dosc daleko mierze i pojmuje organizm jako calosc.Ponad to wierze,ze organizm jesli sie mu da tylko szanse sam potrafi pozvyc sie wszystkich schorzen. Poki robimy z niego smietnik jego praca jest zaburzona. Zwyczajnie nie daje rady z wydalaniem tego syfu, ktory spozywamy i to sie kumuluje w roznych tkankach. Totez... samo lykanie suplememntacji moze i pomoze ,ale tylko na chwile. ..bo przyczyna nadal istnieje.A i niejednokrotnie widac tutaj na forum,ze tabletki sa psu na bude. Ja mysle pozytywnie , daje sobie czas stosujac to,co wyzej opisalam. Na bioslone jest duzo wiecej informacji na ten temat i duzo sposobow na chwilowe wspomaganie organizmu. Poczytajcie, bo warto. Kawa idzie u mnie tez w odstawke, zwazywszy na poddenerwowanie jakie po niej wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdscscs
pozytywnie wbrew grzybowi mam pytanie do ciebie coto jest MO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsccs
i jak zastapic cukry kture chyba sa potrzebne organizmowi do funkcjionowania , jaka djete zastosowac zeby to przeszło.Jak ma wygladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kateerinka
No nie wiem czy aktivia jest az takim syfem... Mi problemy zniknely i z zoladkiem i z jezykiem, po tygodniu jej stosowania... Nie jestem idiotka i wiem, ze w tym jest chemia, kochana powiedz mi gdzie jej nie ma? W sklepach ze zdrowa zywnoscia?? Sorry, ale nie stac mnie na odzywianie sie w takich sklepach... z reszta takie odzywianie nie jest gwarantem dobrego zdrowia i samopoczucia... Wystarcza mi drobne zmiany w diecie, nie musze sie katowac i jesc prosa... Zastepuje białe pieczywo czarnym, staram sie nie jesc ziemniaków i pokarmów bogatych w weglowodany, jem duzo warzyw i owoców, nabiał i chude mieso... Planuje zaczac pic jakies ziola i zielona herbate, ale ciezko mi zrezygnowac z czarnej i raczej tego nie zrobię... Jakos wiekszosc moich bliskich je to co i ja zawsze jadłam i na zdrowie nie narzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz007
Witam Was kiedys wszedlem na to forum i troche czytalem o waszym problemie. Otoz mam znajoma ktora jest mikrobiologiem z dlugoletnim doswiadczeniem oraz szefowa laboratorium pewnej firmy wspomnialem jej o jezyku geograficznym i powiem Wam ze jest to wyleczalne. Wiec w sklepie zielaeskim kupcie sobie wyciag z pestek grejfruta. Z tego co wiem pomoglo nie jednej osobie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz007
Jesli chodzi o diete trzeba przestrzegac tylko jednej zasady Chcecie wiedziec jakiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikora1212
No oczywiscie ze chcemy,i czekamy na Twoja odpowiedz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikora1212
Jesli chodzi o wyciag z pestek grejfruta,to w jakiej postaci?tabletek czy herbatek? Czekamy na odpowiedz zwiazana z dieta :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nono Czytalam o tym wyciagu z pestek g. ! Niezly jest! Chyba ten w kropelkach bedzie dobry. Ale tez i ceny sa rozne. Od 20 do 100zl. Nie wiem dlaczego taka roznica. Musze sie w poniedzialek zorientowac ile u mnie w aptece kosztuje. Czuje, ze bedzie mi musiala mama przywiesc ten wynalazek z Polski! Bo nawet jak na jezyk nie pomoze, to warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz007
Cukry zlozone zastapcie cukrami prostymi czyli sacharoze w cukrze i ciaskach i napojach zastapcie glukoza i fruktoza z miodu owocow itd itp. Jesli plamy pojawiaja sie wam i znikaja to zauwazcie po zjedzeniu czego sie pojawiaja i usuncie tenposilek z diety. Pozdrawiam lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz 007
Jesli plamy sie pojawiaja i znikaja jest to uzaleznione od jedzenia jak zjecie cos co niepowoduje zapalenia plam niema a tylko cos innego to wyskakuja zauwazcie po jakim pokarmie wyskakjua.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz007
Z tego co rozmawialem z moja znajoma najlepszy bedzie preparat do stosowania w jamie ustnej czyli pedzlowania jezyka jakis plyn ale tabletki tez Wam nie zaszkodza. Co do ilosci stosowania to najlepiej po sniadaniu po drugim sniadaniu obiedzie kolacji i przed spaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×