Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

wew miałam robione tk głowy i rezonans magnetyczny no i normalne badanie neurologiiczne typu młoteczek i stukanie po róznych kończynach:). Wiecej badan nie miałam. A chodzi Ci o jakies konkretne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
pytam,bo łeb boli,mam zawiechy itd.nie wiem,może to mi psychika siada.faktem jest że stan zapalny jest dość poważny.prof kazał mi do neurologa wrocic.moze od tego? też faktem jest że mam od maja same problemy...i napewno odbilo sie na psychice.dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEW to badanie z palcem do nosa to podstawowe bad.neurologiczne,jeśli nie trafiłaś palcem do nosa to znaczy ,że twój ukł.nerwowy nie działa prawidłowo,ale zależy jak wyszły badania z młoteczkiem i stopami(odruch Babińskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Gość jeśli nie masz objawów ubocznych i naczyniak sie nie powiększa,to raczej nie masz czego sie obawiać,wystarczy obserwacja,przecież naczyniaki mamy od urodzenia.Jeśli jednak boli cię czesto głowa,zawroty ,mdłości lub wymioty,to powód,żeby baczniej sie jemu przyjżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
agniesik,dziękuje za odpowiedź.miałam jeszcze jakieś inne badania ale nie współpracowałam,jak to ja. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tez mam naczyniaka na pniu muzgo mialam w grudniu przebyte tia mam niedowlad prawostronny lekki . Mialam dwie andiografie i nic nie zembolizowali, naswierlania w gliwicach bez rezultatu. Bol glowy nieustanny i strach czy nie dojdzie do wylewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi1986
do kama ja tez mam naczyniaka w okolicy pnia mozgu. Też miałam paraliz prawostronny ale wyszlam z tego. Ta strona jest troche slabsza ale na oko nie widac :) mialam dwa wylewy i raz mi saczyl. Przebylam 3 embolizacje, radioterapie ktora nic nie dala. A jak duzego masz naczyniaka ?? masz dziecko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gabi tak mam dziecko nawet dwoje 3 i 4 lata. Wiecej dzieci nie moge miec od diagnozy tak mi powiedzial lekarz i ginekolodzy zabezpieczyli mnie przed ciaza. Moj naczyniak mial 11mm potem 13 , 4 miesiace temu mial 22 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
Witam!dawno nie pisałam,ale mam ciągle rozpierdziel życiowy,powoli zbieram się. naczyniaka mam do kontroli w lutym.mimo że mam zawroty głowy,ból,oko słabe to lekarz twierdzi źe za młoda jestem na takie objawy!uzdrowił mnie! ale nic dam jakoś radę. pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi1986
kama jak lekarze Cie zabezpieczyli w ciazy ?? ja jestem w 15 tyg ciazy i lekarze mowili ze nie da sie zabezpieczyc naczyniaka. Czy mialas jakies dolegliwosci w ciazy z powodu naczyniaka ?? tez masz tetniczo - zylnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi1986
kama a oni bez problemu podwiążą jajniki ?? a jak rodzilas ?? ja musze miec cesarke to wtedy im powiem zeby mi podwiazali jajniki, tylko ze slyszalam ze one sie czasami odwiazuja i zdarzaly sie przypadki ze kobiety ponownie zaszly w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam tez cesarki ale ze wzgledu na inna chorobe jeszcze przed diagnoza poroxmawiaj z ginekologiem prowadzacym o tym u mnie na podwiazanie musial zgodzic sie maz moj ginekolog tak xzadecydowal ze kolejna ciaza byla by zagrozeniem dla mojego zycia ze wzgledu na naczyniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi1986
kama masz moze gg ?? albo skype ?? chetnie bym z Toba popisala bo chcialabym Cie jeszcze zapytac o kilka rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie man ale moge podac moj nr tel 500436835 kama do gabi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
hej Agnesik,powolutku do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wczoraj byłam znowu u neurochirurga na druga konsultacje tak zeby sie przekonac czy napewno wszystko o.k i ten w pierwszych słowach potwierdził tamtego diagnoze ze to jest małe i nieoperacyjne ale kazł mi przyjsc za pół roku po skierowanie na rezonans zeby sprawdzic czy się nie powieksza i czy cos sie tam nie dzieje. W kazdym razie mam fatalne położenie jego bo powiedział ze przy operacji w tym miejscu gdzie ja go mam jest straszna duza umieralnosc na stole operacyjnym, wiec nic co by pocieszyło mnie. Mam tylko nadzieje ze nic sie z nim nie bedzie działo. A fakt jest taki ze dzisiaj sie troche gorzej czuje i założyłam kołnierz na kark i jest mi lepiej jak sciagłam znowu czułam ból. A co tam u Was jak samopoczucie i zdrówko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
hey mychotka! ja też mam za pół roku kontrole.ale że cierpię też na szumy uszne to mi odwala.więc psychiatra mnie czeka bo nie daje rady. też myślałam by iść do drugiego neurochirurga ale kasa mówi nie.pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wew ja teraz byłam u neurochirurga normalnie z kasy chorych wiec nie płaciłam:) Nie da się nic zrobić z tymi szumami w uszach? Może Ty powinnaś iść do dobrego laryngologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Hej Coś wam powiem co do szumów usznych to mi neurochir powiedział że one owszem znikną ąle jak będę mieć 60 lat, reszty się możecie sami domyślić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wcześniejszy post podpisany gość to mój, dałam go do usunięcia, poza tym jak są szumy małe to dobrze czasem włączyć muzykę bo w tedy się poprostu o tym nie myśli. Podobno jest jakieś stowarzyszenie, które zrzesza ludzi mających z tym problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
chodzę do laryngologa-audiologa,leki nic nie dają trzeba z tym źyć jakoś.zagłuszać ten szum.wiem o tym stowarzyszeniu:-) myślałam że to od naczyniaka ale to dwie inne historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja czekam na nastepny rezonans z opcja angio ,który ma wyjaśnić czy to naczyniak czy oponiak,najgorsze to ze glowa mnie z tyłu łupie i czuję się osłabiona,cały czas mogłabym spać,już nie mogę się doczekać tego badania. Trzymajcie się ciepło dziewczyny , ozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej do mychotka27 ile twoj ma ze powiedzial ze maly? Kama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wkleje Ci wynik badania żebys sama oceniła wielkosc naczyniaka. Lekarze powiedzieli ze mały i nie powinien dawac żadnych objawów. Ale jedoczesnie jest w takim miejscu usadowiony ze trudny do operacji jest. Wysoko na sklepistosci prawej półkuli mózgu, na granicy płata czołowego i ciemieniowego widoczne skupisko naczyn zylnych na obszarze o srednicy około 12 mm, z obecnoscia szerokiej zyły drenujacej (do 5 mm), uchodzacej do zatoki strzałkowej górnej. W wykonanej dodatkowo sekwencji SWI nie uwidoczniono cech przebytego krwawienia tej okolicy. Poza tym intensywnosc sygnału istoty szarej i białej mózgowia w wykonanych sekwencjach w granicach normy. Po dozylnym podaniu srodka cieniujacego nie uwidoczniono innych ognisk patologicznego wzmocnienia. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Bruzdy mózgu i rowki módku prawidłowej szerokosci. Migdałki módku powyej wysokosci otworu wielkiego. Objety zakresem badania odcinek rdzenia kregowego bez obecnosci patologicznych sygnałów. W sekwencjach dyfuzyjnych nie uwidoczniono ognisk patologicznego sygnału. Zmiany zapalne sitowia i lewej zatoki szczekowej. Wnioski: Obraz MR odpowiada wrodzonej malformacji zylnej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
mychotka-z tymi zmianami zapalnymi coś robiłaś? mi dodatkowo wyszła duźa ilość płynu... ja mam tak dziwny opis że nawet wymiarów tego naczyniaka nie podano. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wew lekarz mi powiedział ze te satny zapalne sa po przebytych jakis chorobach i z tym juz nic nie da sie zrobic poprostu taka pamiatka. W sumie to faktycznie nie wiem czy ten naczyniak jest duzy czy mały. Ale tak jak mówie mnie prawie wcale nie boli głowa za to bola mnie olecy i szyja. Wczoraj byłam u rehabilitanta zeby przepisał mi zabiegi to stwierdził ze oja zawrtoy głowy nie sa od kregosłupa tylko moze od serca i dał mi skierowanie do kardiologa. Mówie Wam - to jest jakas masakra odbijam sie od lekarza do lekarza i nikt nie umie mi odpowiedziec skad te zawroty głowy które miałąm takie mocnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
mychu to mnie pocieszyłas z tym stanem zapalnym to mam niezłą rozpierduche z kości...:-( a każdy stan zapalny zatok to pogłebia...w tym miejscu głowy gdzie mam naczyniaka mam ból,szczypanie itd.po wysiłku/nerwy.do lutego wytrzymam jakoś.gorzej mam z uszami:-( ale tak jak piszesz latanie po lekarzach i szukanie to tragedia! ja odpuściłam, a nie powinnam bo się pogorszyło już ze wzrokiem...być może idzie w kierunku błędnika:-( pozdrawiam cieplutko!! :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×