Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość naczyniakmózgu

naczyniaki mózgu

Polecane posty

Gość bucia
halmys mam podobny problem tzn. rozległa malformacja tętniczo-żylna w okolicy ciemieniowo-potylicznej jestem po rm - mogę C**przesłać kilka zdjęć ;) podaj mi proszę swojego maila jeśli możesz czekam na badanie DSA - a później sama nie wiem ?? mam 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucia
teraz doczytalam że masz czołowo ciemieniowy a nie ciemieniowy skroniowy :-P u mnie były silne bóle głowy- myślałam że migrenowe. trwało to wiele lat. więc zaczęłam brać leki. i zaczęły się zawroty głowy i inne dolegliwosci. rezonans wykazal rozlegle malformacje tetniczo zylne w okolicy ciemieniowo publicznej. teraz poza stałym tępym bólem z tylu głowy i uczucia ciagniecia napięcia karkuczekam na ból który już wiem że migrenowy nie będzie - pulsujacy z zaburzeniami drogowymi uczuciem nudności... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucia
miałam na myśli oczywiście dolegliwosci wzrokowe a nie drogowe i ciemieniowo potyliczne umiejscowienie - pisze z telefonu który podpowiada mi czasem jakies glupoty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
Witajcie! Mychotka napisz co tam u Ciebie? jak się czujesz? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dawno nie pisałam ale w sumie narazie u mnie nic nowego. Wizyte mam u lekarzaw przyszłym roku, wiec staram sie nie myslec o tym wszystkim. Ale czasami dopadaja mnie czarne mysli ze co moja malutka córeczka zrobi beze mnie co mój syn zrobi jak mnie nie bedzie on jest taki skryty i zamkniety w sobie. Jak mój maz sobie poradzi z tym wszyskim??????????? I cóż znowu sama siebie pocieszam ze musze byc właśnie silna na nich i musze sie wziaź w garsc:) Zawroty głowy prawie ustapiły ale mam problemy z kregosłupem a dokładniej z odcinkiem szyjnym. Włąśnie skończyłam rehabilitacje ale niewiele pomogły. Bóle głowy na szczescie w moim przypadku nie sa czeste, czuje mrowienie w miejscu naczyniaka - dosc czesto, ale wydaje mi sie ze jak mysle o nic to czesciej je czuje a jak zapominam to i one sa sporadyczne. A co u Was ?? Jak sie czujecie? Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halmys
halmys1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniadxvf
Witajcie, dziewczyny mam do Was pytanie, czy naczyniaka wykryje tomografia bez kontrastu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Witam Ja w październiku dowiedziałam się o istnieniu mojego naczyniaka w lewym płacie ciemieniowym ma 3cm. Na początku lekarka myślała że to stwardnienie rozsiane ale skoro notoryczne zawroty głowy utrzymywały się o 6 tygodni i zmrowiały kciuk prawej dłoni od 3 tygodni skierowała mnie na oddział neurologiczny. Po dwóch rezonansach,przewodnictwu nerwów oraz eeg głowy potwierdziły się objawy NACZYNIAK. Teraz jestem pod opieką neurochirurga. W poniedziałek jadę zapisać się na angio TK. Oby jak najszybciej to zrobili od wczoraj czuję jak mrowieje mi lewa strona głowy i ucho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ed59
Witam wszystkich ! Piszę do was bo tez mam ten sam problem, we wrześniu wykryto u mnie naczyniaka na prawym płacie skroniowym zostałam skierowana na operację ktora ma síę odbyc w styczniu. Proszę o jakieś rady, jak wygląda taka operacja , po jakim czasie mogę wrocić do pracy ? Czy mam się czegoś obawiać? Dziękuje za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam i życzę zdrowka duzo zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Ja dziś byłam zapisać się na angio termin mam na 13 stycznia. Oby po tym badaniu wiedzieli coś więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
A kto miał robione Angio TK ?? Chciałabym wiedzieć na czym polega to badanie :/ Czy u kokoś z was występuje podwójne widzenie?? Ja już mam tego dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy z Was, którzy mają terminy badań lub jakieś inne związane z naszą służbą zdrowia powinni się nastawić na to że w styczniu jeszcze mogą się one nie odbyć. Powód jest prosty jak zwykle brak spraw związanych z kontraktami. Przed terminami radzę zadzwonić i zapytać czy nie ma przesunięć, ponieważ szkoda się przygotować do badań, operacji itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
dzięki za info,u mnie to już wyganiają do domu z powodu braku kasy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna A jakiego masz tego naczyniak? Bo ja mam dokładnie malformacje żylna czyli naczyniaka żylnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucia
U mnie znów nasiliły się zawroty głowy :-( Do tego nie potrafię zasnąć bo się stresuję zarówno zdrowiem jak i zepsuty autem (duże wydatki) oraz realnie możliwa utratą pracy ( jestem na l4 planowana angio na 20.01 a umowa o pracę do końca stycznia). Nawet piwko czy lampka wina nie pomagaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_Wroclaw
Witam ponownie, pisalem posta kilka stron temu o wykrytym naczyniaku po wypadku na snowboardzie. Mialem robione nowe Angio glowy oraz RM Bylem na konsultacji u doktora Koziary w Warszawie. Jego opinia to zabieg embolizacyjny a nastepnie resztki jesli pozostana po zabigu to Gamma_knife. Problem w tym, ze osoba ktora poleca do zabiegu mieszka we Francji:/ Mozecie polecic kogos do takiego zabiegu? Kolejna sprawa, jade do Katowic i Sosnowca na kolejne 2 konsultacje - Pan Henryk Majchrzak oraz Rafal Tarnawski. Problem w tym, ze ich opinia to samo naswietlanie bez embolizacji:/ I jak tutaj czlowiek ma byc madry i wybrac odpowiednia droge, jesli kazdy lekarz mowi co innego. Z tego co znalazlem to bardzo duze doswiadczenei w naswietlaniu ma praga. Tam za zabieg trzeba zaplacic chyba 8tys, ale przynajmniej wiedza co robia, a w Katowicach sprzet dostali chyba 2 miesiace temu wiec jakie moga miec doswiadczenie. Jesli chodzi o tryb zycia narazie darowalem sobie wysilek silownie, praca spokojna. Ale tak sobie mysle, kurde co to za zycie skoro czlowiek musi na wszystko uwazac w wieku 26 lat. Chyba lepiej bylo nie wiedziec o tym :/ Pozdrawiam Marcin, do uslyszenia ## agniesik, gabi1986 - dzieki za odp na posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Do mychotka27 Mi też stwierdzili malformację naczyniowo-żylną. Co do terminu badan jest już ustalony na nowym kontrakcie także mam nadzieję nie będzie z nim problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Dokładnie Marcin lepiej było by nie wiedzieć że coś w człowieku siedzi. Ale widocznie los tak chciał żebyśmy się o tym dowiedzieli w ten czy inny sposób. Ja nie miałam ani wypadku ani nic konkretnego. To silny stres (dokładnie wiem kiedy) spowodował powiększenie naczyniaka i ucisk stąd zaczęły się wszystkie objawy. Ehhh dobrze że ten rok już się kończy może przyszły przyniesie więcej radości niż smutku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Marcin_Wroclaw Pisałeś że miałeś robione ANGIO głowy na czym to polega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
witajcie! napiszcie mi jak to jest z tymi naczyniakami,czy one się powiększają? mój żylny ostatnio daje mi w kość w postaci bólu punktowego,dość mocnego,pulsującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjap
Marcin, a kogo ci dr. Koziara poleca w tej Francji? Ja tez chodzę do dra Koziary - jakoś w styczniu sie do niego wybieram. On mi powiedział że mój naczyniak jest tak położony że właściwie nic sie nie daz nim zrobić. Moze ten lekarz z Francji byłby jakimś "cudotwórcą"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
Marcin_Wroclaw Ja mam skierowanie na ANGIO TK ... wew Mój naczyniak ma 3cm czy się powiększył czy nie tego na razie nie wiem.Ale daje się we znaki bardzo.Od czasu wyjścia ze szpitala czyli 16,10,13 mam uczucie w głowie tak jakbym miała wbitego gwoździa :( Ból głowy zazwyczaj tej lewej połowy jest męczący,i zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Podwójne widzenie hmm ponad dwa miesiące no i takie dziwne uczucie "lania" w głowie po czym drętwieje mi lewa strona twarzy :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babalu
PONAWIAM PYTANIE Moje pytanie brzmi: Czy osoba, która miała już 7 zabiegów zaklejania naczyniaka sprężynkami, znosi je dobrze, ma dużego naczyniaka, może lecieć samolotem na wakacje? 3 godziny lotu. Zachowuje się normalnie jak zdrowa osoba, nie oszczędza się, żyje pełnią życia, ma stosunkowo niskie ciśnienie na codzień. Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew
Justyna,dziękuje Ci za odpowiedź, jednak nie tylko ja mam ten cudny efekt gwoździa w głowie...:-( teź mi drętwieje twarz... ŻYCZĘ WAM DUŻO ZDROWIA W NOWYM ROKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Wszystkim z okazji Nowego Roku życze przede wszyskim zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka a poza tym żeby marzenia sie spełniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Życzenia powyżej sa ode mnie tylko zapomniałam sie podpisac:). Chciałam sie dowiedziec jak tam z zawrotami głowy u Was przeszły? MI lewa reka cały czas dretwieje ale powiem Wam ze jak chodziłam na rehabilitacje odcinka szyjnego kregosłupa to mi to pomagało i przestała dretwiec teraz jak mi bardzo dokucza wykonuje pare cwiczeń i jest do wytrzymania. Justyna a co Tobie lekarze mówia ze co należy zrobic z tym naczyniakiem? Ja w marcu ide do mojego neurochirurga po skierowanie na rezonans wtedy sie okaze co z tym moim naczyniakiem sie dzieje czy sie powieksza. Mam nadzieje ze nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna198407
wew Ja myślałam że tylko mnie to meczy :/ Mychotka 13 stycznia mam ANGIO także mam nadzieję że się czegoś dowiem.Tyle że lekarz w listopadzie stwierdził to co ja już wiem że z tym nie da się nic zrobić.Tak więc nic innego mi nie zostało jak żyć z dnia na dzień i nie myśleć co będzie dalej. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku,przede wszystkim zdrowia a reszta sama przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×