Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaasia27

praca w sądzie

Polecane posty

Gość gość
Chcieliście to zniszczyć udało się wam,ziścił się wasz cały plan. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiedz się bardziej czytelnie, zrozumiale, bo nie wiem o co Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekr sąd
Ale cisza, wszyscy pracownicy sądów są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracowałam w sądzie pół roku na stażu. Faktem jest, że pracy jest sporo i zarobki zwłaszcza na początku nie są zachwycające, ale praca mi się podobała. Chętnie bym tam wróciła, ponieważ lubię pracę biurową i kontakt z ludźmi. Myslę, że jeśli ktoś z Was ma możliwość spróbować takiej pracy, to warto, bo to jest zawsze jakieś doświadczenie. (I ładnie wygląda w cv, nowi pracodawcy często są zaciekawieni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka pracuję w sądzie na umowę o pracę już 3 rok. Wpierw 2 lata jako protokolant-stazysta. Łaskawie przy podpisywaniu 3 umowy zdjęli mnie ze stażu i dali stanowisko na protokolanta. Perspektywy awansu nie widzę. Myślę o szukaniu nowej pracy. Zero szansy na awansu ile by sie nie zrobiło to nawet pochwały sie nie dostanie. A pensja...hmmm...marnizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Dziewczyny, czy któraś z Was wie ile zarabia się jako protokolant w SO w Warszawie ? W SR 2000 brutto, ale nie wiem jak to jest w okręgu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W SR nie ma kogoś takiego jak protokolant, są stażyści i sekr sąd po zdanym egzaminie w SO, a wynagrodzenie najniższa krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale szeregowi pracownicy administracyjni w sądach mają kiepskie warunki finansowe i to już od wielu wielu lat. Przyczyna? Jest ich za dużo! Wszystkie procedury powinny być uproszczone, a pracownicy pracujący w administracji powinni mieć znacznie wyższe pensje, ale też ich ilość powinna być zmniejszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracownicy Sądów i tak zarabiają więcej niż pracownicy Prokuratury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuję w Prokuraturze i wynagrodzenie to najniższa krajowa. Perspektyw na podwyżkę czy awans nie ma żadnych. Znajoma pracuje w Sądzie i netto ma ponad 1600 zł więc różnica jest spora. A jeśli tak jak ktoś pisał protokolant ma 2000 zł netto to jest przepaść między Sądem, a Prokuraturą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lata_wyrwane_z_życiorysu
zależy w jakim SR - za "moich" czasów protokolant to był pracownik zatrudniony na umowę na zastępstwo (mógł tak przepracować 10 lat) i zarabiał najniższą krajową, czyli obecnie na rękę ok. 1250 zł. Nie wiem skąd ta kwota 2 tys. się wzięła, być może z Sądu w mieście, w którym dyrektor dba o pracowników, czyli z żadnego molocha typu SR Warszawa..., SR Wrocław..., SR Poznań... itp. Jeśli łudzicie się na jakikolwiek awans np. na sekretarza to kierownik szybko ściągnie was na ziemię. Musicie być blisko spódnicy/spodni, żeby posłał was na szkolenie, bo przecież nie straci dobrego robola na rzecz stanowiska, na którym nie może wami aż tak pomiatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akcja protestacyjna udana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za żadne pieniądze nie chciałabym pracować w sądzie czytając niektóre komentarze, masakra jak jesteście traktowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyślałby kto, że w sądzie pracuje inteligencja, ale Ci sędziowie, dyrektorzy, to masakra. Biedni są ci pracownicy, sekretarze, o matko, nigdy w życiu, praca w sądzie, to masakra, prażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, prezesi, sędziowie, ale nie wszyscy są okropni. Bardzo często pokazują, że jesteśmy nikim, niczym, poniżają nas, obrażają, a nas oceniają za kulturę osobistą. Bardzo to wszystko jest dołujące i smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekr sąd
Zgadza się z Tobą, efekt końcowy leczenie psychiatryczne. W naszym małym sądzie leczą się, z tego co wiemy, bo nie wszyscy mówią, 4 osoby. Ale komentarz sędziów, słaba, słaby psychicznie, albo dobitnie, wariat. Nawet im nie przyjdzie do głowy, że to jest efekt ich działań. Każdy boi się odezwać, zapytać, dlaczego nas tak poniżają, bo niestety pracy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jaja, cała sala jest zalana, współczuję, nie dajcie się i trzymam za Was kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisz jaśniej, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Nie polecam! Pracowałam w stolicy, byłam na konkursie o wiele wcześniej po paru miesiącach do mnie zadzwonili z racji tego, że nie miałam pracy zgodziłam się. Na początku dają stos dokumentów do wypełnienia, potem jak już wypełni się wszystkie dokumenty dostaje się legitymację pracowniczą i identyfikator. Nikt w obowiązki twoje cię nie wprowadza sama musisz się uczyć wszystkiego, generalnie każdy ma cię w d***e. Mówią, żeby chodzić i pytać się jak się czegoś nie wie, ale jak "setny " raz podchodzisz to się irytują, bo oni mają swoją pracę do wykonania. W obowiązki wchodzą : robienie zarządzeń które dołączone są w aktach, wpinanie poczty- co może się wydawać banalnie proste, ale jak gdzieś nie ma akt i nie możesz ich znaleźć i poczta ci zalega to jest uciążliwe. Przed każdą sesją trzeba doczepiać zwrotki i robić sobie wzory protokołów. Później zanieść akta na sale rozpraw poukładać ją według sygnatur, przygotować komputer no i oczywiście nie zapomnieć o łańcuchu sędziego.Samemu też trzeba dojść jak powinny dobrze wyglądać wzory protokołów, żeby sędzia się nie irytował poźniej na rozprawie. Praca na sali jest stresująca, trzeba szybko pisać i uwaznie się wsłuchiwać co kto mówi, bo jak się zgubisz gdzieś później to jest problem. Generalnie siedzenie na sali od 9 do 16 gdzie w tym czasie jest z 10 rozpraw każda innego rodzaju. Czasami, ale tylko czasami ktoś się nie stawi na jakąś rozprawę to jest chwila przerwy. Czasami też trzeba jeździć do prokuratury, albo do szpitalii psychiatrycznych i tam protokołować. Praca dla ludzi o mocnych nerwach. Stawka to ok 1900 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfea
To wszystko prawda. Każdy ma w d***e nowego pracownika i nikt nie chce pomóc temu nowemu bo nie tyle co ma dużo roboty, ale bo nie chce się temu pracownikowi, który jakiś czas już w owym Sądzie pracuje bo jakby nie patrzeć to na gadki szmatki maja czas, ale żeby wytłumaczyć nowemu i wdrożyć do nowych obowiązków to już niestety im się nie chce. Nie polecam pracy w Sądzie! Stres, stres i jeszcze raz stres, a zarazem śmieszne zarobki nie adekwatne do pełnionych funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego piszesz, że trzeba się dokładnie wsłuchiwać w to co mówią strony , przecież to sędzia dyktuje do protokołu a protokolant zapisuje , czy może u ciebie jest inaczej, to masakra. Tak nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
U mnie w sądzie nie każdy sędzia wszystko dyktował niektórzy wymagali, żebym sama spisywała zeznania świadka, albo czasami pojawiały się trudne nazwy firm bądź nazwiska więc też trzeba było się wsłuchiwać żeby później dobrze napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież protokolant to nie sędzia, jak sam może pisać protokół ? Czy przepisy zezwalają na takie pisanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
U mnie tak było jak np sędzia był chory i nie mógł mówić wtedy musiałam sama pisać zeznania, albo świadek dyktował mi swoje zeznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jakiś fajny sędzia, był chory i prowadził sprawy, tylko podziwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomil
U mnie w sadzie jest sedzia, ktora nie dyktuje protokolu, jak kazdy w moim wydziale, ale wymaga zapisywanie rowniez pytan, ktore zadaje i pelnomocnicy... Przy czym wyznacza sprawe na 10minut a trwa 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza rzeczywistość. Poza tym jak sędziowie traktują sekretarzy, ręka do góry, mamy głos: paskudnie, poniżają nas, wiecznie gadają, że za dużo chcemy, a ich wynagrodzenie jest trzy razy wyższe, albo więcej od naszego. Ogólnie są źli, nietaktowni, pokazują swoją wyższość i udają, że tak ma być, i to, że nie czytają o czym piszemy. Solidarność sądowa, próbuje wywalczyć wyższe wynagrodzenia dla nas i co z tego??????????????NIC!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, a jak sędziowie traktują sekretarzy sądowych, poniżają, wykorzystują, aby odwalali za nich pracę, wrzeszczą, że wciąż sekretarze chcą pieniędzy. A ludzi na salach rozpraw. szkoda, że ludzie się nie mogą odważyć, aby nagrać niektórych sędziów, którzy nie darzą interesantów należytym szacunkiem, krzyczą obrażają, poobniżają, wydzierają się, sędziowie są też często tacy wobec adwokatów, przy ludziach. Sędziowie zachowują się ohydnie, jak panowie świata.Może ktoś się odważy i napisze jak sędziowie, prezesi, którzy prowadzą sprawy traktują ludzi na salach rozpraw,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ale przecież teraz rozprawy są nagrywane, więc też tak sędziowie się zachowują ? Czują się bezkarni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×