Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tery

ponownie zaczynam skuteczną dietę mm

Polecane posty

Sory ze sie nie odzywalam ale bylo ciezko znaleźc chwilke do jutra Ide spac jestem wykonczona Dobrej nocy wszystkim życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam się tylko przywitać i zdać relacje z postępu dietki, a więc kawy już dziś rano nie było. Na śniadanie jajecznica z 2 jajwk i około 5 deko kiełbasy czosnkowej, 2 plasterki cieniutkie salami i papryka czerwona szt 1. Obiad wg rozpiski czyli mielone i pomidory, pomidory zamiast w piekarniku upiekłam na patelni teflonowej dodając jeszcze liście bazyli i ciut więcej czosnku, ser żółty na deser. Na kolacje będzie zupa jak w planie. Czy tej kiełbasy nie było za dużo na śniadanie, 2 jajka to dość? Tery piszesz że kawa z rana zamula żołądek, woda podobno też, więc co byś proponowała dla mnie, wstaje najczęściej o 5 - 6 godzinie rano a śniadanie mam planowane 10 - 11 , a więc jak przetrwać ten czas bez wody. Narazie zwyciężam podbudowana Waszymi sukcesami i oby tak dalej. Udanej niedzieli życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez pije kawe rano i pozniej jeszcze jedna.i nie zrezygnuje, bo bede nieprzytomna. zreszta,po co mam rezygnowac. czasem pije jeszcze herbatke ziolowa czy zielona. i jest ok. jestem zadowolona. pa! ps.moj maz na safari dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dziś troszkę zmieniłam menu,bo mam zakodowane,zeby na śniadanie był węglowodan,a całe jajko to już jest tłuszcz,tzn.zółtko jest już tłuszczem. Tery jak żle myślę to mnie popraw proszę. Moja propozycja na poniedziałek. Sniadanie -owoc -Ser 0 % tłuszczu ,troszkę mleka,pokrojona papryka obiad -polędwiczki z brokułami -surówka z kiszonej kapusty kolacja -ugotowana zielona soczewica+uduszone pieczarki z cebulką -pomidor -kefir 0% tłuszczu Wtorek Sniadanie -owoc -mleko z płatkami -jakieś warzywko obiad -zupa cebulowa -filet z indyka zapiekany z warzywami kolacja -jajecznica z samych białek+pieczarki(uduszone we własnym sosie) -pomidor -kefir 0% tł. To jest taka moja propozycja. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie wygląda smakowicie ale o innych wartościach to wypowie się nasz ekspert. Dla mnie istotne jest ile na jedną porcje mam wziąś soczewicy np. pół szklanki suchego ziarna wystarczy? i 3 same białka na jajecznicze będą ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,ze białka 3 będą ok.Soczewica też tak jak makaron 100g suchego. Teraz pomyślałam,ze te mięsa mogą być trochę podobne,bo w jednym i w drugim dniu kawałki,ale możecie sobie zamienić.Ja przyznaję,ze bazuję na przepisach Tery,ale nie trzymam się dokładnie wszystkiego. Dziś wlasnie na kolację miałam te duszone pieczarki,które usmażyłam z białkami jajek.Białka akurat zostały ,bo wcześniej robiłam ciasto dla domowników. W minionym tygodniu,czasmi mi coś zostało z poprzedniego dnia to też to wykorzystywałam. Mamy tak duże pole do popisu,bo zakaz potraw,które zakazane jest niewielki,a sztuka polega na łączeniu. Ja swoją wiedzę mam wyłącznie z topiku,którego stronkę wcześniej podawałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Dopiero wrocilam caly czas na wyjeździe u rodzinki. Serniczki zabralam ze soba - dlaczego serniczki bo zrobilam w foremce do babeczek i bez dodatku zadnego slodzika, wrzucilam rodzynki i zjadlam to na obiad 4 szt. foremka zawiera 12, na sniadanko też co innego bo byly śledziki na kolację tez co innego soczewice z ogoreczkiem i cebulka ale się nie zlamalam i wszystko bylo w/g mm. Czuje sie lekko a co u Was? Tak ogolnie moze kilka slow. czy siemnie lniane jest przetworzone i jaki ma IG? - jedząc caly czas to samo chudnie sie proces odchudzania bo organizm sie przyzwyczaja; - makaron najczesciej jem z sosem pomidorowym albo z lyżka oliwy i swiezą bazylią; - sosem pomidorowym; -lub z sosem z pieczarek z cebulką i papryką-czesc warzyw miksuję reszte pozostawiam w calości i inne ale moze to potem jak nie zapomnę podam; musli z 5 zboz nie podam nazwy bo w tej chwili nie mam nie robilam zakupów a nie wiedzialam ze mi sie skonczylysama jadlam owsiane na mleku; -moja corcia straciła 0,60dkg pomylka w wadze obecnej ale po dzisiejszym dniu - flaczki, praliny, serniczek, kabanoski to pewnie to odrobila oczywiscie bez nas; miesko wieprzowe inne niz zeberka moze byc byle bylo chude - z zeberek latwiej wytopic tluszcz; aga jesli chodzi o maseczke to zaluj bo bylo cudnie po niej a wogole moj piesio mnie nie poznal i zaczal na mnie szczekac - spory kawalek czasu zaniedbalam sie ale juz sie poprawiam, prawfina tez dziala, no i kremy od syna tez dzialaja nie wiem jak on to robi ale zawsze mni podpasuja ostatnio Soraya skoncentarowany krem przeciwzmarszczkowy na noc; dzięki za przepis na jarzynkę napewno zrobię bo to oszczednosc czasu Aga ile mniej dajesz soli? -wegeta nie jest zdrowa to fakt daje trochę smaku i tyle; -osiemnastka bedzie dla rodziny i bliskich znajomych, mysle ze zrobie \'stol szwedzki\' i po klopocie tylko co? mniej wiecej wiem ale moze dacie mi jakies propozycje? bardzo ladnie prosze bede wdzieczna; -zazdroszcze co niektorym malych dzieci bo to maly klopot a .........itd.; -Ela zapasy przydadza sie ja zawsze je mam a z baklazanem narobilam Ci zamieszania bo widzę ze Aga podala przepisy za co Jej cudnie dziekuje-taka jestem zabiegana- poprosimy moze umiesci w srode a gdyby zechciala moze by zrobila jadlospis na caly tydzien a potem bysmy się wymieniali tak dla urozmaicenia; -makaronu biore na oko pewnie bedzie ze 100g; -kotleciki byly w mm czy tak? -czy do placuszkow byly dokladane cale jajka - zerknij nizej na post Agy -jak pisze Aga nizej to 2 posilki weglowodanowe 1 tluszczowy zazwyczaj jest to obiad; -Zuza zaraz Cię dopisze doo tabelki oj chyba zbyt nie przestrzegalaś diety; -Ela wdlug mnie nie za duzo na sniadanie ale nie bede sie wymadrzac bo wiem ze powinno byc na poczatku weglowodanowe - sama w niedziele czy sobotę mam chetke na tluszczowe i niestety robie ale bez zadnych odstepstw od mm jesli chodzi jako o posilek ; -kawa wypita na pusty zoladek tak czy siak jest niezdrowa proponuje zjesc raniutko owoce a pozniej chociazby kawalek sera, platki z kefirem (coś szybkiego jak nie masz czasu, zrob sobie 4 posilki) i dopiero kawke, potem inne napoje, masz duza przerwę pomiedzy posilkami, od 6-10 przecież sa 4 godziny po co masz sie narazac na glod rob to tylko regularnie- a moze Aga tez wypowie sie w tej kwesti?; Aga co do jajek masz racje i jak juz wczesniej pisalam jestem szczesliwa ze zrobilas jadlospis na 2 dni jest ok zreszta sama wiesz ze jest w porzadku; proooosze zrob na caly tydzien a potem sie wymienimy bedzie urozmaicenie a i ja teraz mam kociol, i z ta osiemnastka i mam duzo pisania terminowego. Dziewczyny podam Wam adresy jesli nie znacie ich już, myślę ze warto z nich skorzystać; http://puszkkka.spinacz.pl/przepis.php3?id=3347 http://republika.pl/metodam/BTW.htm Pozdrawiam Was wszystkie nie łamcie się w tym tygodniu a zobaczycie jakie beda wyniki - przeciez glodne nie chodzicie - ja wczesniej niekiedy robilam tak ze jesli mialam bardzo ochote na cos innego to bralam to z jadlospisu z innego dnia i było dobrze a teraz jeszcze raz tabelka bo muszę dopisać Zuze . Aga i magusia podajcie wzrost to uzupelnie za tydzien ok? wyniki wagowe; 11.11.06 Nick......Wzrost.....Data.........Było.....Jest.....Będzie.....Ubyło Ela(43).....161......05.11.06.......77........75........70.........-2kg Aga(40)...... ?.......06.11.06.......90.........87........72.........-3kg tery(50)...160.......04.11.06......93,8......90,3......72......-3,5kg moj M50...175.......04.11.06......112,8.....110,8....95.........-2kg magusia......?........08.11.06.......74.........73.......65.........-1kg Zuza(41)..166.......04.11.06.......80 ........79.........?..........-1kg Iwona(23).169.......07.11.06.......66,5 ......napisz co dalej z dietą? guzioleczek.160.. ..07.11.06.......63..........?........57 ....co dalej? Następne 18.11.06 Dobrej nocy życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga gratulacje męzowi przekazalam i maz dziękuje Ci bardzo i rowniez Ci gratuluje oraz wszystkim Dziewczynom pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, to co okazuje się,że nie powinnam siemienia lnianego dodawac? ono takie smaczne. uwielbiam. ok, od jutra nie dodam. sprobuje bez niego. ja robie po swojemu posilki, dzis na sniadanko jadlam jak zwyjkle platki na mleku; obiad: kapucha duszona z indykiem (ale pychotka i jeszcze zostala); kolacja _twarozek z warzywami oczywiscie przed posilkiem zjadlam owocki ze swoim ukochanym syneczkiem. Dzis powiedzial do mnie tak: mamusiu, czy moge ci cos powiedziec? tak,oczywiscie-odparlam, a on na to: KOCHAM CIE. Miodzio, mowie wam. ma niecale 3 latka i jest super. milej nocki, ja chyba obejrze film. pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłego dnia chcę wszystkim życzyć. Dla Tery i Agi podziękowania za pomoc. Powoli wszystko zaczyna sie wyjaśniać, nie jest to tak znów straszne do ogarnięcia jak napoczątku się wydaje. Powoli, powoli a i ja powinnam dać sobie sama radę z układaniem menu, ale Wasze przepisy są naprawdę bardzo smaczne i akurat mnie bardzo podpasowały. Zresztą na tej diecie można całkiem fajnie sobie podogadzać byleby tylko z zazadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zycze milego dnia wszystkim. zjadlam pyszne sniadanko: pieczarki duszone z 3 bialkami i papryka surowa. pycha no i zgodnie z zasadami. milego dnia raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Tery,kłaniam się Twojemu M.:) Magusia,niewiem jak to jest z tym siemieniem.Ja korzystam z samych płatek owsianych i czasami z otrąb owsianych.Wiem,ze np.sezam odpada. Wczoraj natknęłam się na wiadomość o płatkach,ze jeśli się je gotuje,to podnoszą one swój IG.Było coś napisane o moczeniu ich w wodzie na noc,ale tak nie dokońca było potwierdzone.Spróbuję je wrzucić na ciepłe mleko i zjeść takie. Do tego śniadania dzisiejszego to mozna zjeść deseczkę pieczywa Wasa żytniego.To tak na marginesie, jakby było komuś mało,bo nie możemy być głodne. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery,moje latka to 42.Czas szybko płynie powinnam zmienić nicka,ale mi trochę szkoda zegnać się z tą 40-ką.Wzrostu mam 167cm. Jadłospis ułożę tym bardziej,ze już dziewczyny łapią o co biega i będa mogły sobie dobierać według smaka :P Co do stołu szwedzkiego to świetny sposób,ale niestety ja nie widzę tego u siebie ze względu na towarzystwo.Nauczyłam Ich tego,ze usiądą wygodnie za stół i wszystko podam.Nie mnie jednak ja sama lubię coś takiego.Niektórzy znajomi tak robią i jest super. Proponowała bym Ci głównie sałatki,może pomidory z mozzarellą.Wiadomo jakaś wędlina.Jeśli chcesz to mogę Ci podać jakieś przepisy na sałatki. Trzymaj się i nie zbocz z tej ścieżki w tym zabieganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na obiadek mam kotleciki mielone. tez sa pyszne. zycze wam milych chwil,pa! moje latka to 27; a wzrost 169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magusiu,Tobie też życzę miłych chwil, zwłaszcza z Twoim małym kochańcem.Oby było ich jak najwięcej. Cieszę się,ze Ci smakuje.A warzywka jakieś miałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam tylko powiedzieć, że dzisiejszy obiadek był super. Zmieniłam jedynie rodzaj mięska na wołowinę, bo polędwiczek nie dostałam a filet jest przewidziany na jutro. Jest jedno ale, jak tak dobrze będę jadła czy aby uda się pomniejszyć mnie trochę. Jeśli na mnie to tak zadziała jak na Was dziewczyny to znaczyłoby to ni mniej ni więcej najlepszą dietę świata. Kawy rano nie piłam, zasad pilnuje, upiekłam w sobotę 2 blaszki ciasta: sernik i jabłecznik i jak do tej chwili spokojnie na nie zerkam. I oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś dodatkowo ugotowałam sobvie zupę krem z brokułów,ale troszkę ułatwiłam.Do gotujących brokułów wrzuciłam czosnek i cebulębez smazenia.jak juz było ugotowane i miksowałam to dorzuciłam jeszcze pęczek naci pietruszki.Jak było na talerzu do dodałam łyżkę oliwy z oliwek.Pychota. Elu,zobaczymy w sobotę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do obiadku mialam kupuche pekinska z ogoreczkeim swiezym, a na kolecje kromke chlebka pelnoziarnistego light z pomidorem,szczypiorkeim i papryka. ogolnie to wszystko jest bardzo pyszne.trzeba wszystko tylko opanowac.znaczy sie zasady laczenia produktow. z tymi platkami na mleku tez mi sie wydaje,ze jak sie je normalnie gotuje, to one wcale takie z niskim IG nie sa, ale ja gotuje. :( zjesc je zalane mlekiem. kiedys jadalam ale to bylo dawno na studiach, a zoladek studencki jest inny :) teraz to taki panski sie zrobil. :) wszystko mi smakuje.az boje sie,ze moze dlatego nie zadzialac ta dieta na mnie za bardzo. mniew ystarczy 1 kg. na tydzien. mam male wymagania? moze, ale jakos mam wiecej przekonania do diet,kiedy gubi sie powolusku kg. jak bede je gubila pwoli to moze przywykne do nielaczenia i nie bede laczyla, albo przynajmniej bede sie starala nie laczyc i pozniej. co wy o tym myslicie. milego wieczora. dziekuje,aga, za to ze zyczysz mnie i mojemu malemu kochancowi, milych chwil. jest ich bardzo duzo. oprocz momentow jedzenia. moje dziecko nie je nic porzadnego. znaczy sie je tylko kaszke na mleku, bulke z maslem, jogurt jakis czy serek, troche platkow kukurydzianych. koniec jego jedzenia. sluchajcie,probuje wszystkich technik, ale on sie nie lamie. siedzi nad talerzem i nic. a jak wklada cos do buzi, to trzyma i zuje to pzrez pol godziny. dzis nic nie jadl NIC od rana do 15. o 15 daje mu kotlecika (taki pyszny) a jemu rosnie, a on w placz,ze glodny nie jest. nie wiem dziewczyny co robic. jest blady. robie mu co pol roku badania. ma przyzwoite, znaczy sie morfologia ok, ale przeciez czyms to musi byc sporwodowane,prawda? jutro chyba pojde z nim znow na badania. martwie sie strasznie. on zadnej zupy nie je, miesa, warzyw. troche owocow czasem wszama i koniec. czy ktoras miala moze taki przypadek z dziecmi? ja mysle juz w desperacji, ze to moze jakis reflux albo cos takiego? nie wiem. on jest czysty,zadnych wysypek nie ma,ale kto wie. doradzcie mi co ja mam robic, lekarz mnie zbywa. mowi,ze nie ma dziecka ktore sie zaglodzi i ze widocznie nie potzrebuje innych posilkow. ??? poza tym wszystkiego naj... wam zyczymy: ja i moj milosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magusia dzięki za naj...:) Dziewczyny,podam Wam jeszcze dla przykładu względem posiłków tłuszczowych i węglowodanowych, śniadanie węglowe- płatki owsiane, żytnie, jęczmienne z mlekiem/ jogurtem 0%, twaróg 0%, dżem na fruktozie (oszczędnie), chleb z mąki pełnego przemiału, ryż, makaron bezjajeczny, surowe warzywa - do wyboru do koloru. Przed takim śniadaniem (30 min.) możesz zjeść owoc. Ten rodzaj śniadania totalnie bez tłuszczu! śniadanie tłuszczowe - jajka, wędliny, sery, ryby, surowe warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków) - bez wymienionych wyżej, bez ketchupów, musztard itp. zawierających cukier. Obiad węglowy - ryż, makaron z mąki durum bez jajek, surowe i gotowane warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków, kukurydzy, groszku - patrz tabela IG), sosy na bazie warzyw i jogurtu 0%. Obiad tłuszczowy - mięsa, sery, ryby, jaja, surowe i gotowane warzywa (bez gotowanych marchewek, buraków i ziemniaków, kukurydzy, groszku - patrz tabela IG), sosy na bazie wywarów z mięsa i śmietany, oleje, oliwki. Kolacja to lżejsza wersja obiadów. Powinno być 7 posiłków tłuszczowych i 14 węglowodanowych tygodniowo. _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menu na środę Sniadanie -owoc -płatki gorskie z jogurtem naturalnym 0% tł. i chudy twarożek -jakieś warzywko Obiad -pory zapiekane z szynką i serem -gotowany brokuł lub sałatka z pekinki,pomidora,cebuli,ogórka kwaszonego połączone z majonezem i przyprawą włoską Kolacja -sałatka makaronowa z soczewicą ,kefir 0% tł. -pomidor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezle. jak mam traktowac soczewice. jako bialko? chodzi mi o zupe soczewicowa. co za trewelacja a dawno nie jadlam i chcialabym ugotowac. czy jesli ja ugotuje na miesku drobiowym (bo tak zawsze robie) z cytryna pozniej na talerz, to moze to byc obiadek tluszczowy? chodzi o soczewice czerwona. a kotlety sojowe. bo leza u mnie w szafce juz nie wiem od kiedy i moze by sie nad nimi zlitowac? co wy na to? ogolnie dzien byl dobry. nareperowano mi glos w kompie. znaczy sie dźwięk. pozdrawiam,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny Kochane jesteście czytam Was i myślę ze w zasadzie nie bylabym już Wam potrzebna. Super dajecie sobie radę trzymajcie tak dalej i sluchajcie się Agi. Aga jest super dzięki Ci. Muszę się Wam usprawiedliwic dlaczego sie nie odzywalam dzisiaj. Zwarjuje chyba przez te wybory, przy tym ta osiemnastka (dzieki Aga i proszę Cie o przepisy) na miescie na 20 osob chyba ostatecznie a moze wiecej i na tyle samo w domu, no male wesele i jeszcze terminowa praca niezaleznie od wszystkiego - glowa mala, ale zasad się trzymam, maż wczorajszej nocy zjadl flaki z pieczywem bo juz nie wyrabial, a dzisiaj po nieprzespanej nocy i prawie calym nieprzespanym dniu wrócil taki zmarnowany ze az się przestraszylam ale nizaleznie od tego trzyma się zasad. Aga zrób jadlospis do poniedzialku bo naprawde mam kociol a dziewczyny trzymajcie sie i tak jak mowilam stosujcie sie do wskazowek Agi - bedzie dobrze napewno recze za to poniewaz sama doswiadczylam tego na sobie i na mezu - zobaczycie ze na 100% waga w sobotę bedzie nizsza pomimo tego ze czujecie sie najedzone a czasami bardzo bardzo najedzone, nie martwcie się tym i nie wazcie się w tygodniu zapewniam tak jest lepiej. Ja w piątek po kolacji zaparzam 2-3 torebki Figury w 1/2 l wody wpijam no i czuje sie leciutko a i waga dobrze wtedy wyglada i jest to w jakis sposob motywacja do trzymania się zasad mm Będe konczyla bo juz pozno a jutro czeka mnie cięzki dzien Zycze wszystkim przyjemnego odchudzania trzymajcie się nie wiem czy jutro nie odezwe sie znowu tak pozno, po niedzielimoze bedzie lepiej a wiec Spokojnej nocy Wam zyczę i pozdrawiam Do jutra Ps. Nie zapominajcie o wpisywaniu sie w przepisy zeby nie przepadl nasz topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Nie zlamcie sie ja sie trzymam przynajmnniej diety. Milego popoludnia wszystkim życzę Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super i milego odchudzania wszystkim zyczę trzymajmy się, dodam tylko że mąz oczywiscie tez trzyma się niezle i dietuje. Lecę dalej do kuchni Pozdrawiam Was Dobrej nocy pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menu na czwartek śniadanie -owoc -otręby owsiane z jogurtem 0% tł. obiad -zupa cebulowa -pieczone udko kurczaka -surówka z czerwonej kapusty,jabłka,ogórka kwaszonego,majonezu kolacja -oszukany bigosik -no i jeszcze jakieś białko,moze trochę soczewicy piątek śniadanie -serek ziołowy,pieczywo Wasa,pomidor obiad -zupa krem z brokułów -makrela wędzona -sałatka z pomidora i cebuli kolacja -soczewica z cebulką,pieczarkami -pomidor -kefir 0%tł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tery, te flaczki z boczniaka,to posiłek węglowodanowy,jak damy minimalną ilośc oliwy. To moze być na kolację czy jako zupa do obiadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,ze jak kto woli,ale moze bym je gdzieś umieściła w w menu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×