Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bulinka17

jak urządzić pokój dla nastolatki???

Polecane posty

Chciałabym całkowicie zmienić swój pokój. Pokój jest bardzo duży więc nie wiem jak go umeblować. nie wiem też jaki kolor ścian wybrać chociaż najbardziej podoba mi sie fiolet. Chciałabym zeby mój pokój był przytulny. Proszę Was o jakąś podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
fiolet jest zimnym kolorkiem ..pokoj nie bedzie przytulny :)) chyba ze dodasz do niego jeszcze jeden kolor i pomalujesz sciany na przemian. Dodatki to rzecz gustu .. trudno sugerować cos komu nie znajac jego upodobań :)) wejd ź na stronke muratora :)) moze tam coś podejrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki duzy
jest ten twoj pokoj? proponuje kolory: czerwien i pomarancz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie mam pokój w kolorze pomarańczowym z dodatkami brązowymi, pomarańczowymi i żółtymi. Teraz chciałabym coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądałam gazety, katalogi ale tam nie moge znaleźć odpowiedzi jaki kolor mebli pasuje do danego koloru ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam seledynowy kolor
Miałam już takie ściany w starym mieszkaniu i pokój dziecka wygladał prześlicznie. Odcieni jest mnóstwo. Ja jestem fanka zielonego kolroru - uspokaja mnie i bardzo ładnie wyglada. Do tego np ratanowe meble, dużo zieleni, kolorowe poduszki, nowe zasłonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uparłam sie na ten fiolet ale teraz nie wiem jaki kolor mebli i podłogi do tego pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli fiolet,to złam go sporą ilością granatu.Inaczej wyjdzie Ci tak landrynkowy,że zęby bolą.No,chyba,że w sklepie Ci zrobia kolor. Do fioletu-brązy,zwłaszcza jasne.Może być czarny,ale to już strasznie ponuro. Tak sobie myslę,bo ja mam fioletowy przedpokój z czarnymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinko, nie kupuj ciemnego fioletu - smutaśny jakiś ten kolor, mnie kojarzy się z żałobą:( Proponuję łagodniejsze, jasne odcienie np. lawendowy lub liliowy. Właśnie dobrze by wyglądało dwie ściany nasycone kolorem(ale nie ciemne!) -tak jak masz ochotę a dwie takie całkiem jasne pochodne tego koloru (ścainy w tym samym odcieniu powinny ze sobą sąsaidować żeby nie sprawiać wrażenai chaosu więc odradzam zdecydowanie malowanie jednym odcieniem dwóch ścain naprzeciwko siebie)). No i jeśli się zdecydujesz na ten ruch pamiętaj że ciemneijsza powinna być ściana większa, lub \"goła\" czyli bez ozdób i mebli, ta którą chcaiłabyś optycznie zmniejszyć, uczynić bardziej przytulną. No i np. zasłony czy meble nie powinny się zlewać se ze sobą kolorystycznie. Jeśli zasłona jasnofioletowa to ściaan ciemnofioletowa itp.Tak więc sprawdź jaki odcień pasuje do twojej kanapy, foteli, mebelek. A fiolet... cóż dla mnie to psychodelia. Przytłączające są takie wnętrzxa. Znajoma miała korbę na fiolet i pomalowała nim wszystko z kaloryferami włącznie (to dopiero kanał!:-P) Wyglądała okropnie. Chyba że pójdziesz w te wszystkie słodkie jasne lawendy, wrzosiki, ew. indygo-np. w dodatkach bo tyeż się świetnie komponuje:) Jeśli zakup nowych mebli, czy podłogi ładnie wygląda ciepły brązik, tzn. rudy (np. olcha miodowa czy coś w tym guście. Zawsze to ciepły, słoneczny kolor -) A tak na serio to polecam jarzębinowy przetarty złotym werniksem, no ale to chyba klimacik nie dla nastolatek które mają się uczyć...:-P;) Damo szpinakowa, co sądzisz o obaleniu czerwonego winka w takich klimatach i pogryzaniu paluszków z ciasta francuskiego...?;):-D hhhehe:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E,jesli to tapeta ma być to napewno nie będzie typowo fioletowa.teraz jest tyle różnych,pięknych wzorów.A dodatki dobierz do tego co będzie motywem tapety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
puszysta ..ach w diabli ominęła mnie taka imprezka :(( o licho ...przegapiłam co dobre . nie mniej butelka czerwonego chianti gosci w mym domciu wiec ... zapraszam na lampeczkę :)) ku rozgrzaniu serc i zdrowotnosci przede wszystkim . W temacie kolorków podzielam tew zdanie . nie lubię fioletu ... to zbyt zimny kolor. Lawenda to już inny temat . W moim domu dominują kolory ziemi ale ...zalozycielko tego topiku jesli się już uparłaś na ten kolorek to cóż .. wprowadź zamiar w czyn. Wszak to ma być twoj pokój nie nasz . Pamietaj jednak o przeciwwadze a wiec wprowadzeniu jasnych dodatków oraz zieleni :))mam na mysli kwiaty w kolorowych donicach :))Jesli rzucisz na kanapę ze dwie poduchy w kolorze soczystej zieleni < żarówy> dodasz wnetrzu blasku :))ożywisz je .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zieluchna93
Moim zdaniem pokoje powinny byc jasne i kolorowe... Mój pokuj obecnie jest jasno fioletowy podchodzi pod roż... Nie długo będę miała remąt i nie wiem jak użodzić pomocy...??!!??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieluchno droga:) Odsyłam na poniższą stronkę, tam można pobawić się kolorem. I podane są kolory kontrastowe i uzupełniające dla danego kolorku: http://www.przemaluj.pl/_app/przemaluj.php Jesteś jak na razie bez koncepcji więc.. pomyśl, przemyśl:) Ja najbardziej lubię metodę eliminacji:-D Czyli np. wypisz wszystkie warianty kolorystyczne jakie Ci przychodzą do głowy (np.w czerwieniach, w pomarańczach, w fioletch...itp.) oprócz oczywiście tych których nie lubisz. Później zastanawiasz się nad każdym i jeśli znajdziesz argument przeciw typu np. \"nie ten, bo Zośka ma pomarańczowy pokój i w zyciu nie chcę mieć podobnego!\" -skreślasz tą opcję z listy. Sto razy łatwiej z 20 możliwości wykluczyć 15 niż z 20 wybrać 5:-D. No i poszperaj w necie. Tu można znaleźć sporo fajnych pomysłów. Nie podejmuję się doradzać w ciemno, tylko tak by wcisnąć Ci np. kolory ziemi do których zamiłowanie dzielę z Damą:-D Damo, kielich wychylić można i przy komputerze choć mało to klimatyczne i nigdy tego nie robię:) W razie pobytu w okolicy (???:-D) wpadnę (po uprzedniej zapowiedzi):-D Miło czuć się zaproszoną:-D Ja mam monopol całodobowy minutkę od domu więc też nie będzie problemu i zapraszam:-D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
puszysta zajebiscie ....zatem kierunek na północ obierz :)) niemal nad samo morze. Co prawda sztormy nas ostre nawiedzają , ale ja jak niezniszczalna jestem . Ponoć złego diabli nie biorą a i kielich dziarsko dzierżę w dloni :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piki-liki
Jeżeli chcesz mieć przytulny pokój proponuję żółć i pomarańcz. Jeżeli jednak upierasz się przy fiolecie proponuję lawendowy. Jest delikatny i bardzo przytulny. Tylko nie decyduj się na całkiem fioletowy pokój! NIGDY! Dodatki muszą być w innych kolorach, bo będzie monotonnie i nudno, a już na pewno nie przytulnie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerknij na datę
piki-liki trochę za późno radzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisia
Nie dluge bede miala remont i nie wiem jakikolor sobie wybrac.Pomocy!!!!Zastanawiem sie nad czerwonym lub rózowym i nie wiem ktory.Wydaje mi sie ze rozowy bardziej przytulny.Ale z nowu taki chyba dziecinny.a co do tego fioletu to wydaje mi sie ze lepszy jakis wrzosowy czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 1996+
najlepsze kolory to beżowe z brazowymi dodatkami fioletowy to bardzo ponury kolor wyobraż sobia pokuj pomalowany cały na carno okropny widok prawda a teraz wyobraż sobie ten sam pokuj w jakimś jasnym ślicznym kolorze na przykład błękitno liliowy wielka różnica prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 1996+
wybierz kolor jaki ci sie najbardziej podoba przejżyj katalogi z kolorami oglądnij mieszkana na różnych stronach internetowych. Różowy wcale nie jest dziecinny moja kolezanka ma cały pokuj różowy a nikt nie mówi że jest dziecina a jeśli lubisz różowy i dobrze sie czujesz w jego otoczeniu to koniecznie powinnaś pomalować pokuj na óżowo napewno nie maluj go w kolorach w których żle się czujesz np ja gdy wchodze do pokoju pomalowanego na czerwono odrazu bardzo boli mnie głowa i musze wyjść pomysl co by się stalo jesli pomalowałam bym muj pokuj na czerwono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabisia
tylko ze ja lubie byc taka przebojowa miec cos co inni nie maja>Jestem grzeczna choc taka......... i nie chcialabym miec kolorow jak grzeczniutka dziewczynka z kokardka na wlosach.Myslalam o ciemnym rozowym z taka wielka czacha na srodku lub z czarnymi serduszkami tylko ze moze za 2 lata nie bede juz chciala takich scian.Pokuj moich marzen to taki inny co kazdemu sie spodoba tylko nikt takiego nie bedzie mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do fioletu na ścianach, ja mam co prawda w łazience, ale nie zgadzam się że jest on zimny czy smutny.. Tylko mój odcień to liliowy bardziej.. taki jaśniejszy... no i problemów z dopasowaniem też nie ma dużych.. w sumie jest lepiej niż się wydaje :). Oczywiście kolory jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaGda1003
MAluję za niedługo swój pokój...Mam meble z zielonymi dodatkami a pokój narazie jest koloru żółto zielonego. Prosze o podanie stronek z kolorami ścian oraz wasze rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuu_
Jak widze nie tylko ja użerałam się przez kilka dni z żółcią, której mam dość. Iwpadłam na pomysł z połączeniem czerwieni i fioletu. I też mnie mile zaskoczyło, ze nie tylko ja ;D Więc przedstawie to bardziej obrazowo i chciałabym się dowiedziec, co wy o tym myslicie ;) Więc dociera do mego pokoju sporo słonca, dwie sciany dłuższe ok, 4 m i krótrze połowa z tego. Te dłuższe naprzeciwko siebie - jedna fioletowa, druga czerwona i na krotrzych, w których znajdują sie na jednej okno na drugiej drzwi grubsze paski - czerwien, fiolet, biel i czern. Do tego głownie białe dodatki, łamiące sie z bielą, by juz tego fioletu i czerwieni przesadnie nie bylo.. i co myslicie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuu_
jeny tam miało być lat, a nie dni, sorry ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1995
czy któraś z was wie jak namówic rodzxiców do tego zeby pozwolili mi umalowac pokój na żólto?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×