Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Dziekuje Sama50! No coz,marudki nudza sie... Dzisiaj tylko jeszcze jeden post,tym razem dla marudki.Moze i nam opowie cos o Bozym Narodzeniu? Tym razem o oplatku... Oplatkom przypisywano wiele niezwyklych wlasciwosci:mialy przynosic domowe szczescie i spokoj,a temu,kto sie oplatkiem przelamie,taka obfitosc chleba przez caly rok,ze bedzie sie mogl nim podzielic z innymi. Dobranoc wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belvy
a gdzie masz laptopka? zal sciska serce, taka dobra kobietka... jednak piszesz,to masz inny w zapasie,nie jest tragicznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Zycze milego dnia! Wieczerze wigilijne mniej lub bardziej wystawne,zaleznie od stanu,stopnia zamoznosci lub regionu,zawsze skladaly sie z potraw postnych,ktorych bywalo 7,9,11, albo tez 12.Liczba 12 to dwunastu apostolow,a takze 12 m-cy w roku.Potrawy przyrzadzano z tego,co roslo w polu,sadzie,lesie i zylo w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny , również miłego dnia. Tak pięknie piszecie o świątecznych zwyczajach a tu i Nowy Rok za pasem. Klub mamy pięknie udekorowany i nowiuteńki i co byście powiedziały na piękny bal noworoczny? Bal przebierańców! Każda zastanowi się jak się przebierze i opisze, abyśmy się rozpoznały. I co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czzesc babeczki!!! La nie mom Loplatka ale mom laptopka .... :-) Jestescie naprawde mile i lubie sie do was przytulic... Spadam konczyc moje ozdoby swiateczne o ktorych juz nabazgralam na balkonie... Saro!! Cudowny pomysl z tym balem !!! Ja bede syrenka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry Sama50 ... Przeciez tojest twoj pomysl.. :-) A ty o jakim kostiumie myslisz? A jak przystroimy klub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej! Belvo,nie wyobrazam sobie klubu bez Ciebie.Jestes juz tu wpisana,zapisana i nie ma odwolania.Jak mozesz miec watpliwosci? W sprawach organizacyjnych chcialabym wiedziec,kiedy ubieramy choinke i w jakim stylu...Czy to ma byc choinka tradycyjna,czy blisko natury czy z powiewem nowoczesnosci? Prosze mi dac znac,wybieram sie do sklepu po dekoracje.Kiedy dekorujemy ja? Czy jest to moje zajecie? Prosze ja juz ustawic. Gabrysiu,wspominasz juz o wieczerzy...dodam tylko zdanie....,ze do wigilijnego stolu zasiadamy odswietnie ubrani,jemy powoli,nie spieszac sie.Jest to czas,kiedy mozemy spokojnie ze soba porozmawiac. Sama50--pomysl rewelacyjny.Oczywiscie,ze urzadzamy Sylwestra! A kiedy u nas wigilia? Wiele z nas wyjezdza i mysle zrobic ja w polowie tygodnia.Duzo pytan.Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz KLUB---miesci sie w starej zabytkowej baszcie.Wnetrza ceglane,grube mury,wyciszajce eszelkie halasy z zewnatrz.Na pieterko prowadza metalowe krecone schody.Jest tam barek. Na dole---kominek,przy ktorym grzejemy sie,rozmawiamy,dumamy. Na podlodze leza cieplutkie skory...Sa i fotele,lawy drewniane...okna witrazowe przez ktore zaglada slonce.Oswietlenie kinkietowe rozprasza swiatlo i dodaje sielskiej atmosfery. Przy suficie z olbrzymich belek zwisaja rozne suche ziola i szynki. Na scianie wneka z olbrzymim regalem na ktorym znajduja sie butelki,butle ,gasiory ze starym winem. Na kanapach porozrzucane puchowe aksamitne poduchy i kaszmirowe szale...Na scianach stare sztychy i kilimy.... Wysoko na scianie ulokowana jest wielka gablota z zakazanymi ksiazkami.Aby skorzystac z tej biblioteki nalezy wspiac sie po drabinie.Jest tez i wielka kadz w ktorej bedziemy przyrzadzac tajemne mikstury by mloda i wesola byc. Jest tez i magiczny kociol w ktorym przyrzadza sie tajemny napoj.Jego won i cieplo roztoczy wokol nas milosc i przyjazn. U powaly--wiazki ziol ,zapach dymu z kominka i wonie bakaliowych pzysmakow doda magicznego nastroju. Oczywiscie nigdy nie zabraknie swiec.I juz dzisiaj kinkiety i zyrandole nad lawami przyozdobilysmy galazkami swierku.Na podlodze ustawione sa swieczniki z kutego zelaza.Pod tymi zyrandolami powieszona zostala jemiola. Powyzszy opis sporzadzono w oparciu o plany Sama50 i belvy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro,moze choinka blisko natury? Wypowiedzcie sie dziewczyny. Choinka juz jest przygotowana do dekoracji.Jest juz oprawiona w stojak.Moze by tak wigilie urzadzic o godz.16.00 w czwartek?.Musimy uwijac sie bo pracy jeszcze sporo. belvo,jestes juz w rejestrze klubu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama50! Bal maskowy? Alez tak! W Sylwestra szalejemy w klubie! Nie wyobrazam sobie klubu bez Ciebie. Gdzie sa nasze dziewczyny? Zapraszamy na przedswiateczna odprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście choinka bliżej natury, już widzę jaka będzie piękna, już Sara o to zadba. Wigilia może być w czwartek o 16 jestem za. A bal maskwy myślę, ze się uda. Belva zarezerwowała kostium syrenki, już widzę ją w obcisłościach i błyskotkach. Ja zamięnię się w cyganko-hiszpankę. Duże koła w uszach, na szyi naszyjnik z monet, długa falbaniasta spódnica, W pasie okręcę się cienką chustą z frędzlami. Oczywiście nie zapomnę i o talii kart do wróżenia. Na przeguby dużo brzęczących srebrnych bransolet. Cieszę się, ze spodobał Wam sie pomysł maskarady. Chociaż kusi minie też kostium z weneckiego karnawału, tajemnicza maseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cóż chyba nawet pomarańczki zadziwiłyśmy, może pora byście się do nas przyłączyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,cenimy spokoj,doceniamy piekno przyrody i dlatego bedzie to choinka blisko natury.A poza tym wnetrze klubu,ktore cechuje prostota i stonowana kolorystyka nakazuje nam byc blisko natury.Nasza choinka chociaz nie blyszczy i nie zadziwia kolorystyka,jest piekna i swojska.To wlasnie ona podkresla nasz zwiazek z natura,nawiazuje do tradycji. Kupilam duzo szarego papieru,lniane woreczki,skrzyneczki z drewna.Przynioslam galazki bluszczu i sznurki do pakowania prezentow.Wsrod prezentow jest: szeroki skorzany pas z azurowym wzorem,pekaty wazon ceramiczny w kolorze gliny,ceramika na ziola,album na zdjecia,bransoletka z drewna.z drewnianych koralikow,naszyjnik z kamykow i koralikow,talerze ceramiczne recznie malowane,miody wielokwiatowe,obrus z bawelny,naszyjnik z naturalnych korali,drewniane ramki na zdjecia,filizanka ze spodkiem i talerzykiem w ksztalcie kwiatka, dzbanusze z filizanka,portfel zamszowy,zestaw kapielowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadbałaś Saro o wszystko piękna choinka i mnóstwo prezentów. Każda z nas znajdzie tam coś dla siebie. Ileż radości będzie przy ich rozwijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok . proponuje najpierw lawy przykryc kilimami a na nich bialusienkie obrusy z cieniusienkiego lnu suto chaftowane biala jedwabna nicia. Na stole kosze-swiezniki pelne owocowkwiatow i bialych swiec... Zastawa z bialej porcelany a sztucce....ze srebra i drewna w ksztacie galazek drzewa... Pod obrusem oczywiscie sianko. Krzesla-fotele stare duze rzezbione . Szklo.... hmmm a moze stare krysztalowe kielichy w kolorze burgudy??? Ja na wigilie bede miala dluga suknie z czerwonego aksamitu z duzym dekoldem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Srebro troche sciemnialo,wiec przywrocilam im dawny blask. Namoczylam sztucce w wywarze umytych lupin ziemniakow.Mozemy rowniez namoczyc w wywarze szpinaku,szczawiu lub roztworze amoniaku.Gotujemy na wolnym ogniu w 5% wodnym roztworze saletry potasowej.Pocieramy pasta zrobiona z kredy i amoniaku lub kredy i spirytusu.Po oczyszczeniu przedmioty dokladnie myjemy pod biezaca woda.Wycieramy miekka szmatka i polerujemy do polysku irchowa sciereczka. Saro,piekne prezenty! Piekny wystroj choinki. belvo,znow mnie zaskoczylas.Slicznie! Sama50,czuwaj nad caloscia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście niesamowite, wszystko aż błyszczy. Nie ma dla Was słów. Belva szybko się decyduje na kreacje. Chyba założę suknię w ogcieniu butelkowej zieleni a na szykę korale z naturalnych kamieni. Strojem też trzeba podkreślić niezwykłą urodę naszych świąt. Gdzie się podziewa reszta naszych klubowiczek? Czyżby uwijała się przy pieczeniu ciast i mięsiw wszelakch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiu,zerknij do notesu babci i znajdz sprawdzone sposoby na umycie porcelany by przywrocic jej dawna swietnosc.Masz cos? Sama50,moze przygotuj koledy.Jakie to beda?W czyim wykonaniu? Gabrysiu,pospiesz sie.Zabieram sie do mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro! Zamocz porcelane kilkanascie minut w letniej wodzie z dodatkiem lagodnego srodka do mycia.Jesli sa plamy;na plame kladziesz tampon z waty nasaczony wybielaczem ACE.I tak zostaw na kilka godzin.Wszelkie wglebienia w porcelanie,reliefy,czyscimy stara szczoteczka do zebow z miekkim wlosiem zwilzona plynem do mycia naczyn.A jesli sa uporczywe plamy z tluszczu,to musisz poszukac gdzies w szufladzie specjalna paste do polerowania metalowych przedmiotow. Natomiast szklo namocz przez kilkanascie minut w goracej wodzie z dodatkiem octu albo kwasku cytrynowego. Te buteleczki tez trzeba umyc!Wrzuc czyste obierki z ziemniakow,zatkaj korkiem i mocno potrzasnij. Szklo tez mozesz gotowac w wodzie wraz z pokruszonymi drobno skorupkami jaj.Tylko szklo! Nie krysztal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama50 ...oj ja tez chce naturalne kamienie miec na szyi :-) Najbardziej lubie te biale ...przezroczyste ... pochodzenia wegielnego hi hi hi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poblizu choinki postawilam lawe do siedzenia,na niej zielony pled,jest wyszywana poducha,worek z ziolami i kilka zapakowanych malych prezentow.Tak dla dekoracji!Te koszyki sa sliczne! Saro! Piekny ten wianek w oknie z jakies trawy.Wiesz,takie ozdoby widzialam 2 lata temu u mojej kolezanki.W moim miescie tez jest sklep \"wszystko dla domu\" i tam mozna znalezc mnostwo takich rzeczy blisko natury.Piekne te bombki,aniolki,kwiaty,szyszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro. jak sie ciesze ze mamy taka naturalna choinke. Chcialambym jeszcze do niej dodac swieczki z wosku i cos do jedzenia na przyklad mandarynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belvo! A ja ubiore sie w stylu retro.Mam koronkowy top z podszewka.Dopelnia krotkie azurowe bolerko z wiazaniem.Do kompletu dobralam spodnice z pistacjowej koronki na blyszczacej podszewce.Mam tez stosowne kolczyki i delikatny naszyjnik oraz bransoletka z koralikow. Jestem ciekawa innych kreacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naczynia,szklo sztucce umyte. Chce byc wytworna ze szczypta seksapilu.Wloze snieznobiala plisowana bluzke-koszule z polprzezroczystej,delikatnej zorzety.Zamiast mankietow karbowane 3 warstwy falbanek.Stroj dopelni lososiowa spodnica/indyjska/szalik w subtelnych odcieniach,dlugi naszyjnik przetykany perlowymi koralami i podobne kolczyki. Bede zalotna,frywolna.hehehe. Ijak wam sie podobam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro! Co za styl! Co za wytwornosc! Buduarowa frywolnosc! Czy wiecie,ze bardzo dawno temu... Na stol podawano takze potrawy uznawane kiedys za zalobne,w przeszlosci zanoszone na groby zmarlych,a wiec z maku,fasoli,grochu,bobu.Zawsze tez jablka i mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...zawiadomienie---WIGILIA w czwartek o czwartej po poludniu baba Belluccy belva+ coperta corka matki po 50-tce cztery mendle Gabrysia55+ hadviga ja jeszcze58 munlajf Sama50+ Sara5+ terka50 Czy ktoras z dziewczyn nie wykazalam na liscie? Prosze potwierdzic zawiadomienie swoim postem.Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×