Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

Surfitka - no myślę, że dzidzia będzie śliczna!;) Jeszcze nie widziałam brzydkiego malucha:D Słodkiego nie kupiłam, bo nie chciało mi się na taką szarugę wychodzić:P, ale za to jutro sobie kupię andrut taki suchy i masę - tylko jeszcze nie wiem jaką, bo do wyboru jest krówkowa albo czekoladowo-orzechowa - kiedyś w kauflandzie kupiłam - tania była, a jaka BOOOSKA! Pyyycha!:D Teraz mi się przypomniało, że mam na takie coś smaka!:P I tym słodkim akcentem żegnam się z Wami, bo jutro wbrew przypuszczeniom nie mam wolnego i muszę z samego rana zapierniczać do roboty!:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY JA JUZ IDE SPAC . NIE MAM CO ROBIC TYLKO SIE UMYJE NO CHYBA ZE BEDZIE COS CIEKAWEGO W TELEWIZJI.MEZULEK HARUJE W POKOJU A JA SOBIE POJEZE I TAK MU DZIS DUZO POMOGLAM. A JAK PRZYSZEDL Z PRACY (TERAZ PRACUJE NA NOCKI)I POLOZYL SIE JA SPALAM POLOZYL REKE NA BRZUCHU I DZIDZIOLEK TAK MOCNO KOPAL ZE BYL W SZOKU ;0 to dobranoc do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelkę, melduję, że żyję i chwilowo znikam. Nic mi się nie chce i ogólnie słabo. Powiedziałam swojej najbliższej rodzinie o moim wrogim śluzie, bo już mnie wkurzały te wszystkie dobre rady babuni. Znowu zaczęły się spekulacje, że może na wakacjach się wyluzujemy i się uda. No to powiedziałam, żebez IUI się nie uda, bo nie ma takiej opcji. A moja mama pyta dlaczego? Ale dlaczego tak się dzieje? Skąd ja niby mam wiedzieć?! E tam, szkoda pisać. Voltare, ja też idę jutro do pracy :( Malolepsza, przepraszam za brak życzeń urodzinowych, ale mam nadzieję że wiesz, że ja Ci życzę zawsze i wszędzie wszystkiego dobrego :) No i przede wszystkim zdrowej Marceliny i szczęśliwego życia w trójkę, a potem może w większym gronie :) Miałam tylko wkleić tabelkę, ale się trochę rozpędziłam. Staraczki: Nick________Wiek_________ilość cykli_________data @ Jagody...............32........................16....... . ..............25.05 Ryba_lufa............33........................18.... . ................16.06 Voltare...............31........................72.. ....................31.05 Milka..................33........................19..... .................09.06 Telesforka...........35........................19.. ....................19.06 Ani77.................31........................14...... .................16.06 Martuniadiablica...31......................1-0?........ .................16.06 Ciężarówki: Nick_______Wiek_______tydz ciąży_______data Surfitka..........28...........................37....... ......(Nina) 14.06.08 Aisza..............23...........................32 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27............................29...... ....(Konrad).01.08.08 mężatka..........25..........................26......... ..(Kubuś) 19.08.08 malolepsza.......33...........................27......(M arcelinka)ok 26.08 BETTY83.........25......................... .25.......Alicja/Adaś -1.09.08 Fasolka81........26..........................19....Gabri el/Julia...19.10.08 Agness28.........30.........................19.......... ........????.19.10.08 milla77............30.........................17.....Hel enka/Kuba.02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczki: Nick________Wiek_________ilość cykli_________data @ Jagody...............32........................16....... . ..............25.05 Ryba_lufa............33........................18.... . ................16.06 Voltare...............31........................72.. ....................31.05 Milka..................33........................19..... .................09.06 Telesforka...........35........................19.. ....................19.06 Ani77.................31........................14...... .................16.06 Martuniadiablica...31......................1-0?........ .................16.06 Ciężarówki: Nick_______Wiek_______tydz ciąży_______data Surfitka..........28...........................37....... ......(Nina) 14.06.08 Aisza..............23...........................32 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27............................29...... ....(Konrad).01.08.08 mężatka..........25..........................26......... ..(Kubuś) 19.08.08 malolepsza.......33...........................27......(M arcelinka)ok 26.08 BETTY83.........25......................... .26.......Alicja/Adaś -1.09.08 Fasolka81........26..........................19....Gabri el/Julia...19.10.08 Agness28.........30.........................19.......... ........????.19.10.08 milla77............30.........................17.....Hel enka/Kuba.02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybenko - no nareszcie:D:D:D:D:D ale nie zapominaj kochana o nas, pokazuj sie choc od czasu do czasu:D:D:D:D:D A co do mowienia lub nie rodzinie o problemach - to ja jestem za - przynajmniej uniknie sie w ten sposób przygaduszek i ciagłego dopytywania. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć słońca moje 😘 wpadam na chwilke, bo widze, że tu Aisza baluje :) dołączam się więc do życzeń wszystkiego naj naj naj, Radości w każdej sekundzie, Uśmiechu w każdej minucie, Pogody w każdej godzinie, Szczęścia przez całe życie. 🌻 🌻 🌻 obiecuje, że w ten długi weekend sie odezwę (między starankami ;) ) dobrej nocki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - lejesz miód na me serce, jak cie znowu u nas widzę:D:D:D:D:D:D owocnych staranek zyczę:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiochy, wstawać!Pobudka!!!!! widzę, że ja dzień kończe i następny zaczynam:P:P:P koniec świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to jeszcze raz Aisza i malolepsza - najcudowniejsze dni pełne słońca dla Was z okazji Waszego święta. Życzę Wam dużo miłości i radości z każdej chwili! Martusiu, ciezę się że dołączyłąś do nas i że udało mi się Ciebie zainfekować Baby Project:-)00 Dzięuję też wszystkim za tysiące komplementów, chyba to jednak zawdzięczam do bremu fotografowi i takiej jednej Kasi:-) co mnie umalowała pięknie! Jak spędzacie te majowe wolne dni? Ja z moim już mężem oglądałam fantastyczny film WPADKA poooolecam ...uśmiałam się i wzruszyłam. Chciałabym żeby dzidzia się już ruszała...ale nic..kiedy to będzie?? Nie mogę się doczekać też usg, pódziemy na 4d z dziećmi...niech poznają swoją siostrę Helenę lub Braciszka o imieniu jeszcze niepewnym Jaka pogoda u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zakupiłam z Martusią piękne ciuszki dla dzieciaczka ...taki pierwszy set w neutralnych barwach...ale to frajda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka...czy masz już wszystko dla bobaska? Ja w 37 tc urodziałam mojego synusia...także ten dzień już coraz bliżej...:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla - cmok:) Wirusie Ty:) Dziewczęta - witam was porankowo. Wczoraj kiepsko sięczułam - chyba podtrułam się lekarstwamni, ale dziś jest luzik i zaczęłam mierzyć temperaturę! 36.8. Wysoko trochę, ale zobaczymy jak to będzie dalej. Miłego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babole👄 brrrrr jaka zimnica, a my sobie grilla zaplanowaliśmy, widać siedzieć w domu trzeba bedzie:D Milla____cierpliwości[sama nie wierze,że to pisze:P, pamietam jak ja sie nie mogłam doczekać]juz lada chwila mały lokator sie ruszy, podobno przy nastepnej ciąży jest to coraz szybciej, a u Ciebie juz 17tc:D:D:D:Du mnie Marcela mnie przetrzymała do końca 22:Puparciuch:D Martusia____podziwam, za termometr, ja sie nigdy nie zdobyłam,żeby być aż ta summienną:P Rybka____jak dobrze,że sie odezwałaś👄dobrze,że powiedziałaś rodzicom, uniniesz może przez jakiś czas właśnie zaczepek i pytań w tym kierunku, bo to na pewno nie pomaga.....uszy do góry to był dopiero pierwszy cykl[wiem wiem II IUI]ale pierwszy na tych fajowych wspomagaczach, wiem, że teraz jest naturalny, ale właśnie może byc bardzo owocny, ufam Twojemu lekarzowi, dla mnie prowadzi cie po ludzku, a nie jakoś tak na odwal standardowo i dlatego wierze,że sie uda, a TY sie tylko relaksuj i postaraj sie nie przejmować....ja sie bede przejmować za ciebie👄 Milego dnia babolindy kochane, lece po jakies bulki, bo cos głodna jestem🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starająca_już_9_cykl
Witam Was Wszystkie. Przepraszam, że zaśmiecam Wasz topik, ale mam poważny problem i napisałam już nowy temat, ale niestety nikt nie udzielił mi odpowiedzi, więc postanowiłam napisać na tym topiku, tym bardziej, że sama Was podczytuję i wiem, że w wielu sprawach jesteście prawdziwymi ekspertkami :)) Staramy się z mężem o dziecko (dopiero albo już) 9 cykl. Bardzo niepokoi mnie plamienie występujące po owulacji. Już dwa razy wcześniej się tak zdażyło, niestety lekarz zbagatelizowała to . W tym cyklu plamienie wystąpiło w 7dpo (wtorek) i trwa już 4 dzień. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, ale bardzo się martwię. W tym cyklu lekarz podał pregnyl - choć to raczej nie jest przyczyną plamienia. Początkowo myślałam, że to plamienie implantacyjne, ale aby trwało 4 dni?? Błagam proszę o pomoc!! Bo jestem zrozpaczona. Jeśli miałyście podobny problem lub wiecie co to może być bardzo proszę o pomoc. Później jeszcze raz postaram się zadzwonić do lekarza, ale on już wcześniej "olał" mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starajaca sie_____plamienie, które trwa tak dlugo slusznie może cie niepokoic, jedna z pzyczyn moze byc niedomoga lutealna i zbyt maly progesteron, badalas go po owu??? podejrzewam,ze masz robiony monitoring i jesli cykl jest wspomagany stymulacja to potem pwienine byc podany dupfaston, badz luteina, bierzesz ktorys z wymienionych? drobne plamienia moga wystapic i nie sa niczym nie pokojacym, ale nie plamienia trwajace az 4 dni, na Twoim miejscu nalegalabym u lekarza zeby sie tym zainteresowal.....zycze Ci duzo szczescia w staraniach i zagladaj jakbys miala jakies pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca_juz_9_cykl
Malolepsza_ dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Tak mam monitoring cyklu. Nie biorę duphastonu ani luteiny - lekarz uważa, że na razie niepotrzebne. Kurde jestem załamana, aż płakać się chce. A ponoć mój lekarz to taki specjalista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malolpeszaa
Starajaca sie____uuuuuuu dziwne, wlasciwie kazdy lekraz daje prog po owulacji zeby wspomoc faze lutealna, moim skromnym zdaniem przy tak dlugich plamieniach powienien ci dac duph lub luteine, bo plamienie moze byc pryczyna wlasnie za malego progesteronu, tymbardziej,ze u ciebie wystepuje wczesnie, tym razem po 7dpo, hm.....a jaki lek daje ci na wspomaganie owu??? kazdy lekarz ma jakas inna metode, ale duph badz luteina to naprawde standard..... Nie lam sie moja droga, ja wiem,ze to sie wydaje wiecznosc te 9 mscy, ale predzej czy poznmiej sie uda,zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca_juz_9_cykl
Małolepsza_ja to wszystko wiem. Podczytuje już Was od dłuższego czasu i naprawdę można się wiele nauczyć, ale mój lekarz najnormalniej w świecie zbagatelizował to. Jakieś 2 miesiące temu chciał zrobić inseminację również bez żadnych badań, ale postanowiliśmy jeszcze z tym poczekać. I dopiero od ostatniego spotkania zaczął mówić coś o jakichkolwiek badanich. Nie mam już do niego siły. Ręce opadają. A najgorsze jest to, że z każdym niepowodzeniem człowiek coraz bardziej się załamuje :(( Jeszcze raz Ci bardzi dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starajaca____fajnie,ze nas podczytujesz, mam w kontekscie tego co piszesz jedna rade, warto do lekarza miec zaufanie, jesli nie wierzy sie w konowala dlugo sie nie pociagnie, a juz na pewno trudno miec w tym optymizm, jak nas czytasz to wiesz, ze ja jestem zwolenniczka badan, im szybciej tym lepiej, czasami problem nie jest wielki i szkoda czasu zeby go odrazu nie usunac....glowa do gory, dolacz do nas, bedzie ci razniej:Djak masz ochote wpisz sie do tabeli, bedziemy zaklinac,zeby jak najszybciej sie udalo:Dwiesz ze tu babyjagi sa poprostu cudowne:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym ja wierze w cuda medycyny, mam taki cud pod sercem❤️❤️❤️kocham ja z kazdym dniem mocniej i gdyby nie medycyna i dobrzy fachowcy, kto wie kiedy bym ja miala:D:D:D:Duszy, cycki do gory!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajaca_już_9_cykl
Małolepsza_tak tak wiem, że miałaś również problemy z zajściem i z całego serca Ci gratuluję maleństwa. To mnie bardzo podtrzymuje na duchu:) Ja już nie mogę się doczekać kiedy pod moim serduszkiem będzie rosła taka kruszynka. A tak poza tym to już moje plamienie "słabnie" i prawie nic nie ma. Wparwdzie straciłam już nadzieję i czekam do wtorku na @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo !! dziekuje wam moje kochane za zyczonka :):):) wzruszylam sie bardzo 🌼 i za obrazki tez dziekuje sliczne naprawde jestescie kochane 🌼 urodzinki byly i juz po ... Bartus w prezenciku dla mamusi dawal sliczne niebolesne kopniaczki+czkaweczki :D:D:D:D:D fajniusio tak sie teraz slicznie i tloczno zrobilo na naszym topiku :D az milo sie czyta tylko szkoda ze czasami z wejsciem na kafe sa problemy :( odezwe sie jeszcze pozniej OBIECUJE!!! buziolki kochane zaraz M przyjdzie z pracy a ja was zapraszam na barszczyk z krokiecikami :):):) mmmmmmm pychotka :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tabeleczka... Staraczki: Nick________Wiek_________ilość cykli_________data @ Jagody...............32........................16....... . ..............25.05 Ryba_lufa............33........................18.... . ................16.06 Voltare...............31........................72.. ....................31.05 Milka..................33........................19..... .................09.06 Telesforka...........35........................19.. ....................19.06 Ani77.................31........................14...... .................16.06 Martuniadiablica...31......................1-0?........ .................16.06 Ciężarówki: Nick_______Wiek_______tydz ciąży_______data Surfitka..........28...........................37....... ......(Nina) 14.06.08 Aisza..............24...........................32 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27............................29...... ....(Konrad).01.08.08 mężatka..........25..........................26......... ..(Kubuś) 19.08.08 malolepsza.......33...........................27......(M arcelinka)ok 26.08 BETTY83.........25......................... .26.......Alicja/Adaś -1.09.08 Fasolka81........26..........................19....Gabri el/Julia...19.10.08 Agness28.........30.........................19.......... ........????.19.10.08 milla77............30.........................17.....Hel enka/Kuba.02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) U nas kolejny mily dzien :) Pogoda sluzy, bo nie jest jeszcze goraco..a co jest ewenementem, jesli chodzi o NY :) Dla mnie kazdy dzien chlopdniejszy to zbawienie :P Mala grzeczna jest, w nocy pieknie spi, budzi sie ze mna jak budzik zaczyna grac :) I ma stale pory kiedy fika. Naprawde nie moge sie juz doczekac kiedy ja zaobacze i przytule :) Aisza, na barszczyk z krokiecikiem to ja zawsze, pedze w takim razie 😘 starajaca witaj i pisz z nami czesciej. I powodzenia !!!! Maloelpsza, jak Marcela dzis? Pewnie coraz bardziej rozrabia ;) Milla, mam juz prawie wszystko - zostal wozek i fotelik ktory juz idzie podobno poczta i ma byc w przyszlym tygodniu :) I bedzie czerwony !!!! I gratuluje pierwszych zakupow :D Omego, wniosek ze ktos musi otworzyc i zamknac kram codziennie :P A musze sie pochwalic ze u nas tez bedzie dlugi weekend teraz i poniedzialek mamy wolny :D:D:D Staraczki: Nick________Wiek_________ilość cykli_________data @ Jagody...............32........................16....... . ..............25.05 Ryba_lufa............33........................18.... . ................16.06 Voltare...............31........................72.. ....................31.05 Milka..................33........................19..... .................09.06 Telesforka...........35........................19.. ....................19.06 Ani77.................31........................14...... .................16.06 Martuniadiablica...31......................1-0?........ .................16.06 Ciężarówki: Nick_______Wiek_______tydz ciąży_______data Surfitka..........28...........................38....... ......(Nina) 14.06.08 Aisza..............24...........................32 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27............................29...... ....(Konrad).01.08.08 mężatka..........25..........................26......... ..(Kubuś) 19.08.08 malolepsza.......33...........................27......(M arcelinka)ok 26.08 BETTY83.........25......................... .26.......Alicja/Adaś -1.09.08 Fasolka81........26..........................19....Gabri el/Julia...19.10.08 Agness28.........30.........................19.......... ........????.19.10.08 milla77............30.........................17.....Hel enka/Kuba.02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey laseczki !! Ja nadal czuję się nie za ciekawie :( . Na obiadek wymyśliłam sobie kalafiorka w jajku i bułce i tak mi posmakował że hooo hooo nie mineła chwilka i ..... juz po sprawie :( A już się cieszyłam że mam to za sobą... A to czortostwo nadal mnie męczy. Umówiłam się na usg 4d :) jedziemy 22 czerwca :) Już nie mogę się doczekać ;) Pozdrowionka dla wszystkich 🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ledwie żyję tak się dzisiaj nabiegałam po mieście, jedno dobre załatwiłam całą masę spraw urzędowych. A przy tym nie wszczęłam a ni jednej awantury :P Kochane ja tylko wpadłam na momencik przywitać sie i zobaczyć co u Was. Mamy za chwilę niezapowiedzianą wcześniej wizytę znajomych i trzeba chałupkę trochę ogarnąć. pogoniłam M po coś słodkiego do sklepu bo w domu nawet suchego herbatnika nie ma ;) Miłego wieczoru WSZYSTKIM życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzisiaj u lekarza na badaniu, takie troche nieplanowane, ale dostałam skurczy i się zaniepokoiłam, oczywiście jak mnie podłączyli pod ktg to się uspokoiło bo leżałam, ale jak wstałam to dawaj na nowo, więc leeeeeeeeeeżenie!!!!!!!!!! zrobili mi też usg, jest na 100% chłopak, aż sami się śmiali, że pokazuje klejnoty aż miło ale za to lekarka próbowała zrobić zdjęcie buźki na 3d ale paskunik jeden rączkami zakrył buźke!!!! urwis jakich mało!!! ciągle się kręci, kopie, biedna położna (moja sister ) co udało jej się znaleść tętno małego na KTG to siup i małego już w tym miejscu nie było!! a waży prawie 1600g więc pewno 4kg przy porodzie i kto go urodzi bo ja się wypisuje! no ale to jeszcze 2msc więc zobaczymy pozdrawiam was moje kochaniutkie, dzisiaj tylko tyle bo musze uciekać, aktualizuje tabelke bo aż wstyt Staraczki: Nick________Wiek_________ilość cykli_________data @ Jagody...............32........................16....... . ..............25.05 Ryba_lufa............33........................18.... . ................16.06 Voltare...............31........................72.. ....................31.05 Milka..................33........................19..... .................09.06 Telesforka...........35........................19.. ....................19.06 Ani77.................31........................14...... .................16.06 Martuniadiablica...31......................1-0?........ .................16.06 Ciężarówki: Nick_______Wiek_______tydz ciąży_______data Surfitka..........28...........................37....... ......(Nina) 14.06.08 Aisza..............24...........................32 ..........(Bartuś) 23.07.08 moniś.............27............................31..... ....(Konrad).01.08.08 mężatka..........25..........................26......... ..(Kubuś) 19.08.08 malolepsza.......33...........................27......(M arcelinka)ok 26.08 BETTY83.........25......................... .26.......Alicja/Adaś -1.09.08 Fasolka81........26..........................19....Gabri el/Julia...19.10.08 Agness28.........30.........................19.......... ........????.19.10.08 milla77............30.........................17.....Hel enka/Kuba.02.11.08 Babcie topikowe Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała Nelcia1958........ A oto nasze kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick_______Imie krasnala________waga_________data ur. Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×