Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Byłąm dzisiaj u lekarza - na razie nic szczególnego mi nie powiedziała, u mojej pani doktor mam wizytę w piątek... Zbadała tętno małego - jest prawidłowe. Przed wizytą mam zrobić zapis ktg - tyle z badań. Powiedziała jednak, że gdyby coś się działo (brak ruchów dziecka albo zbyt gwałtowne), to nie wahać się i przyjeżdżać na Izbę przyjęć...Ale generalnie powiedziała, że nie jest źle, owszem, mały jest za chudy i za lekki, ale wcale niemało przybrał na wadze i ewidentnie rośnie. Więc mam dużo odpoczywać i przede wszystkim - leżeć, bo wtedy są lepsze przepływy w pępowinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane,ale sie rozpisalyscie!!!!!!!! Badeve dziekuje za zdjecia,bardzo ladnie wyladalas!!!!!!! Dziewczyny posciele super!!!!!! Ja wlasnie chcialam zmierzyc sie w pasie,ale Maciek gdzies centymetr schowal,ale mierzylam sie dwa tygodnie temu i mialam 120cm wwwrrrr.A co do biustu to przed ciaza 85B,teraz 85D a ostatnio i tak biust mi wylplywa hihiihihihi A ja dzisiaj mam tak popuchniete nogi ze szok,a do tego spalam w dzien 4godziny,co nigdy mi sie nie zdarzalo Zaraz musze chociaz jakies spodnie Mackowi wyprasowac i tez ide sie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiglo ja mam przeczucie, że to ja ostatnia urodzę. hi hi. Też mi jakoś wrzesień wychodzi. Kurcze, ciekawe jak to się potoczy. My dzisiaj z zakupków dla małego wróciliśmy. Kupiliśmy trochę kosmetyków, przewijak, trochę akcesoriów, butelki, smoczki no i pieluchy pampersa i huggiesa. Także dużo już na szczęście nie zostało. Po troszku i będzie wszystko. Mieliśmy jechać do Bajki ale takie korki przez tą burzę, że zawróciliśmy, bo już było po 17 a nie wiem czy do 18 czy 19 czynne jest. NovemberRain widzisz, będzie dobrze. Taka jego uroda, że sobie malutki siedzi. Sylwia witamy Cię w sierpniówkach 🌼 A co do wózka, to boję się tego typy stelarzy, bo nie ma od strony rączek podpórki na gondolkę. Widziałam kobietki z takim wózkiem, to po pewnym czasie pod wpływem ciężaru się wygina w dół i dziecko krzywo leży. No ale nie wiem jakiej firmy były te wózki. Dziewczyny, co kupujecie z kosmetyków? JA kupiłam mydełko i puder Nivea, płyn do kąpieli z olejkiem Bubchen (miało być balneum ale mi się pomyliło i nie wiem czy to dobre), sudocrem i krem do pielęgnacji ziajka. Nie wiem, czy to dobry wybór i czy coś jeszcze będzie potrzebne na początek. A co do pępka, spirytus, czy te waciki już nasączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic z kosmetykow nie kupilam,mysle ze jeszcze zdąze ale ja bede kupowac z bambino bo pomimo ze są tanie i polskie to nie uczulają tak slyszalm od dziewczyny co ma alergika i rozne rzeczy probowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam o bambino że są ok, ale nie było nigdzie. Podobno Linomag też ma fajne kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba nie trzeba na początek szamponów, oliwek, wystarczy mydełko, sudocrem, płyn do kąpieli z oliwką i krem do twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego wózka jaki mam to miałam taki z pierwszą córką Ingelsiny i byłam bardzo zadowolona ,więc dlatego się na niego zdecydowałam ,koleżanka ma Pegperego i też jest zadowolona.Mnie zależało na lekkim wózku ,koła są oki bo mieszkam w Warszawie więc terenowe mi nie potrzebne.Z pierwszą córką na samym początku miała wózek podobny do tako z dużymi kołami ale trafiłam na ferelny i po 5 miesiącach musiałam wymienić ,kupiłam wtedy spacerówkę inglesiny i z tego byłam zadowolona ,więc teraz kupiłam taki od a do z ,a czy się sprawdzi czas pokaże.Ile ludzi na świecie tyle gustów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza ja stosowałam oliwkę od początku i linomag do pupy,sudocrem miałam zakupiony ale ani razy nie użyłam bo linomag tak ładnie pielęgnował pupcię małej ,że zapalenie ani zaczerwienienia nie miała ani razu.A oliwka dobra od razu i główkę smarowałam ,a potem masaż szczoteczką do włosów by nie robiła się ciemieniucha.To tyle z doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka31 masz rację ja kupiłam brevi ale jest bardzo podobny do pegperego i dlatego się skusiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sierpniowki :) rok temu tez mialam podobne dylematy do Waszych :) milo wspominam tamten czas i czas spedzony na forum w topicu sierpien 2006. Jestem mama prawie rocznego Pawelka, uhuhu ale ten czas minal, nawet nie wiem kiedy :)) rodzilam w Krakowie na Ujastku.... fajnie ze macie swoj topic, ja mam pare przyjazni z naszego sierpnia 2006 :) zycze wszytskim przyszlym mama, duzo zdrowka, slicznych bobaskow i lekkich porodow :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a u mnie be zmian... byłam dzis w pracy i na małych zakupach, ale jestem tak wykończona jakbym sama pokonała na piechote z Warszawy do pruszkowa i spowrotem z łóżeczkiem Dawidka na plecach a nie jechala smaochodem... Ja w pasie w najszerszym miejscu na brzuchu mam 113 cm, w poprzedniej ciąży miałam jakies 120, ale córka była większ od włąściwego rozmiaru o 2 tygodnie....... Zmywam się spać - pewnie zajrzę do was jutro. Spokojnej nocy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy! od 2 dni męczę się z opuchniętymi nadgarstkami i dłońmi- moze znacie na to sposób?? zgaga jest jak naprzykrzająca się koleżanka- czy można zażywac na nią coś bezpiecznego z apteki?? Potrzebuję od Was spis rzeczy na wyprawkę - sama już nie wiem ile czego i w jakim rozmiarze potrzebuje moje dziecko i ja sama- tyle tego jest , że nie wiem juz w końcu jakie rozmiary i rodzaje ubranek są właściwe dla maluchów sierpniowych !! podpowiedzcie proszę!!! Proszę też o szczere opinie na temat wózka http://www.allegro.pl/item210859681_v_3_coneco_v3_niebieski_gondola_fotelik_2_szt_.html jest lekki co dla mie jest ważne ale czy gondolka nie jest za mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, jak samopoczucie? Ja od kilku dni czuje sie wyraznie ciezsza? Nie wiem czemu mam to zawdzieczac, ale szczerze mowiac ochoty na ruch nie mam za wielkiej Ankakoza, ja pamietam, ze nakupowalam dla mojej cory pelno roznych kosmetyk0ow, a potem jakos wiekszosci nie uzywalam. Np nie uzywalam plynu do kapieli prawie wcale. Woda z oliwka i tylko mydelko troszke. Tak samo jak puder mi sie nie sprawdzil - zbiljal sie w takie grudki i robil nie fajny. Ja nie uzywalam go za dlugo. Z kremow uzywalam sudocremu i teraz tez sie go bede trzymac, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. A upaly to faktycznie sa i to caly czas, moze dlatego jakos tak mi ciezko. No nic byle do konca lipca. NovemebrRain - a moze Twoj maluszek poprostu ma taka urode, ze bedzie mniejszy. Moje dzieci sa np bardzo dlugasne, ale to po rodzicach. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze SoldeLuna - oszczedzaj sie, jeszcze chwilke musisz wytrwac. Sylwia witam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halinamalina- mi sie osobiscie bardzo podoba ten wozek bo niemam duzuch kol i jest taki zgrabniutki, Od wczoraj dziewczyny nie mam spania ,juz zacząl sie u mnie ostatni etap ciązy czyli bol plecow budze sie o 4 rano i juz nie moge spac, niestety martwie sie tez tą blizną po pierwszym dziecku czy oby wytrzyma ponoc nioe zdarza sie zeby pękala przed porodem tylko dopiero w czasie akcji porodowej no ale ja sie martwie.Jutro ide na usg zobacze co i jak i ile wazy maly.ja mam w brzuchu tylko albo az 97,5 i wydaje mi sie to bardzo duzo a wy tu piszecie ze macie po 120cm nawet to mnie zaczyna martwic czy aby nie za malo mam. Smiglo7 jutro jak pojde na usg to dam Ci znac o wymiarach malego bo mamy ten sam termin,acha kupilas juz tą koszule???? moze lepiej kup ją w sklepie nie w allegro bo najlepiej bybloby zebys ją zmierzyla ja kupilam S nie M wydaje mi sie ze Tobie tez taka by wystarczyla.Ona sie bardo rozciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve- super wyglądasz na tych zdjęciach naprawde bardzo mi sie podobają,chyba na twarzy malo sie zmienilas bo masz malo taką nalaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Halinamalina :0 Jeżeli chodzi o zgagę to polecam dwie rzeczy - kefir i Rennie :) Na jedno i rugie mam zgodę lekarza :) Jeżeli chodzi o ten wózek to tylko poradzę ci wybrać się do sklepu i dokładnie przyjrzeć się rozmiarom gondoli!!! Chodzi o to, żebyś miała wystarczająco dużo miejsca, żeby położyć w niej dziecko tak mniej więcej w rozmiarze 74 i gruby koc. Napewno pojezdzice w tej gondoli do wiosny !!! I tyle generalnie - mnie się podoba ten wózek :) Jest nowoczesny ale nadal ze szytptą klasycyzmu - model jak 3 kołowy, ale jednak 4 kołowy - czyli stabilnieszy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonka dla mnie ostatnio najgorsze są wieczory/popołudnia i noce. Strasznie we znaki daje mi kręgosłup i niestety Mały ubóstwia wiercić się nocą i spac nie mogę... Jeszcze ta cholerna zgaga... Wczoraj kupłam łóżeczko, przewijak (bo stary mi popękał - tzn. Oliwka mu pomgła) i podgumowane prześcieradło. Z brakujących rzeczy zostało mi do kupienia dla Małego już tylko: materacyk, kocyki (gruby i cienki), oraz prześcieradło z gumką ale ja wolę dżersej niz frote... A o dżersej ciężko... a no i kosmetyki (Bambino - było rewelacyjne przy Oliwce) i pieluchy jednorazowe. No i pare rzeczy dla mnie: majtki jednorazowe, podkłady, duże podpaski i Tatum rosa w saszetkach lub rivanol. Poza tym trzeba Dom skończyc sprzątać i odpowiednio przemblować, żeby drugie óżeczko się zmieściło - nawet mam nową koncepcję.... co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) ja od rana na nogach. Dziś przyjeżdżają w końcu fachowcy kończyć poddasze. To już czwarte podejście! Mieli być co prawda o 7 rano ale wczoraj wieczorem zadzwonili że będą ok 9-10, a w praktyce pewnie ok 12. Więc czekam. Z kosmetyków to ja do kąpieli kupiłam emulsję Oilatum, do pupy Linomag maść, Mam też próbki Sudokremu ale to zostawię na ewentualne odparzenia (odpukac:), mam też oliwkę Bambino, małą zasypkę Altek. Kupię chyba jeszcze z Nivei krem na każdą pogodę. A z pieluszek kupiłam Pampersy newborn 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja dziś o dziwo jakoś dłużej pospałam, małe było wyjątkowo grzeczne. Pewnie dlatego, że dziś u nas taka brzydka deszczowa pogoda. Mi się nie chce ruszać z wyra a co dopiero młodemu. Mam straszne wyrzuty sumienia, wczoraj napisał do nas tatuś ,że może się uda wrócić wcześniej i z tej radości zjadałam kilka ciasteczek i to o 23 . Niby nie dużo bo 4 herbatniki i 4 delicje, ale jak pomyślę, że dla maluszka to zero pożytku a mi znowu idzie w dupe to mnie cholera bierze 😭. Nie mogłam powstrzymać no nie mogłam :D Teraz lecę pod prysznic, jak wrócę wkleję moją listę rzeczy potrzebnych (czy faktycznie to się okaże :P) którą robię juz od trzech miesięcy i ciągle coś nowego dopisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Halinamalina wozeczek podoba mi sie,le faktycznie sprawdz w sklepie jak duza jest ta gondola. Co do kosmetykow to ja kupilam do mycia ciala i glowki w jednym NIvea,krem do ciala,krem do pupci,oliwke i kupie jeszcze cos w aptece w razie odpazen.Wiem z doswiadczenia ze nie ma sensu kupowac za duzo kosmetykow. Sylwia ja tez mam wozek Brevi. A ja dzisiaj wybralam sie na zakupy,chcialam wszystko dokupic i po 5minutach wyszlam ze sklepu,bo nie mam nawet sily chodzic. Rano oddalam mocz,mam nadzieje,ze nic nie wyjdzie.A w nocy tradycyjnie zero snu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rańca :D halinamalina jesli chodzi o wózek to radze dobrze sie zastanowić. Najważniejsze aby gondola była duża i na zime dziecko mieścilo sie w kombinezonie,przykryte kocem w gondoli.Słyszałam ze wózki Implast mają strasznie małą tą gondolke.A co do tego wózka-tak jak Gosia twierdze że lepiej na własne oczy prszekonać sie co do gondoli zakładając że dziecko urodzi sie w mniejwięcej 60 cm. Pierwsze ubranka body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem). kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 4 do 6 sztuk śpioszki - 3 sztuki czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować. cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek. sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 2 sztuki ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą, albo cienki kombinezon bawełniany dla \"letnich\" maluchów Do zimowych spacerów potrzebować będziemy także: rękawiczek; ciepłego śpiworka; ciepłej czapki. Do letnich spacerów natomiast potrzebna jest cienka czapka z daszkiem. Pamiętaj, że najmniejszym możliwym rozmiarem dostępnym na rynku jest rozmiar 56. Nie kupuj jednak zbyt wielu małych rzeczy, bo dziecko szybko wyrośnie i nie zdąży zużyć wszystkich \"kreacji\". Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte, z niewielką najwyżej domieszką elastiku. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować. Rzeczy do spania, spacerów i werandowania dziecka kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy poszewki na kocyki - 2- 3 sztuki prześcieradełka -do wózka i łóżeczka (np. praktyczne frotte z gumkami) - 2-3 sztuki śpiwór ciepły do wózka na zimę ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki pieluszki bawełniane - praktyczne do używania jako prześcieradełko, do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpieli. pieluchy tetrowe - ich liczba zależna jest od tego, jaki sposób pieluchowania dziecka wybierasz. Jeżeli używać będziesz pieluch tetrowych, potrzebujesz ich ok. 60 sztuk (zakłada się je bowiem podwójnie). 30 kompletów daje Ci taki komfort, że nie musisz prać ich częściej niż raz na dwa dni. Jeżeli będziesz używać pieluszek jednorazowych, zaopatrz się w ok. 10 sztuk - będą przydatne do podłożenia jako prześcieradełko przy przewijaniu malucha lub do wycierania buzi. Noworodek do spania nie potrzebuje poduszki ani kołdry. Płaskiej poduszki zaczynamy używać, gdy malec opanuje swobodnie umiejętność przewracania się z brzucha na plecy (ok. 5. miesiąca życia). Gdy w pomieszczeniu jest chłodno, wystarczy przykryć dziecko dodatkowym (lub cieplejszym) kocykiem. Nie ma także potrzeby różnicowania sposobu ubierania w ciągu dnia i w nocy. Kosmetyki i przybory toaletowe Kosmetyki powinny być przede wszystkim jak najprostsze i w małej ilości. Nowości wprowadzaj ostrożnie, żeby móc zaobserwować ewentualną reakcję alergiczną. Wybieraj kosmetyki bez dodatków zapachowych i barwników. Zaopatrz się w: nie perfumowane mydełko dla niemowląt Najlepiej żeby pH wynosiło ok.5,5. Zwróć uwagę, czy posiada atest PZH. waciki (przydatne do przemywania oczu, okolic krocza) gaziki pałeczki do czyszczenia uszu i noska myjki - 2-3 sztuki Nie używamy gąbki, ponieważ nie można jej zdezynfekować. miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia nożyczki do paznokci (z zaokrąglonymi końcami) środek do natłuszczania skóry dziecka - może być to oliwka do pielęgnacji niemowląt. Jeżeli dziecko ma tendencję do przesuszania się skóry, lepiej natłuszczać ją parafiną. Dobrze natłuszcza, a także działa odżywczo na skórę oliwka z oliwek (z pierwszego tłoczenia), jak również linomag w płynie. tłusty krem do pupy - np. z dodatkiem cynku bawełniana pielucha, a w późniejszym okresie ręcznik frotte do osuszania dziecka po kąpieli niealergizujący proszek do prania (lub płatki mydlane) Sprzęty codziennego użytku łóżeczko - zwróć uwagę, czy ma wyjmowane szczebelki (przyda się to w późniejszym okresie) i czy ma regulowaną głębokość. W pierwszym okresie życia noworodek może spać w koszyku. wanienka plastikowa termometr do mierzenia temperatury wody. wózek głęboki - powinien zawierać wyjmowaną przenośną gondolkę, folię przeciwdeszczową oraz parasolkę. Najpraktyczniejszy jest wózek wielofunkcyjny, z którego można zrobić spacerówkę, gdy dziecko zacznie siedzieć. Ważne, by nie miał zbyt małych kółek - trudno go wtedy prowadzić. nosidełko - przeznaczone do noszenia dziecka z przodu, ze sztywną podpórką pod plecy i głowę dziecka. torba podręczna - będziesz w niej stale miała \"zestaw SOS\" do przewinięcia i ew. przebrania maluszka poza domem. fotelik samochodowy spełniający parametry bezpieczeństwa. Apteczka 70-procentowy spirytus do przemywania pępka (potrzebne będą też gaziki lub patyczki jednorazowe). gencjana - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). sól fizjologiczna - do płukania oczek w przypadku ropienia lub noska, gdyby zdarzył się katar. maść nagietkowa - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki. paracetamol (w czopkach, dawka 50 lub 80 mg, lub w syropie). Preparat potrzebny w razie gorączki. Pamiętaj, że każda gorączka u noworodka jest bezwzględnym wskazaniem do kontaktu z lekarzem. termometr lekarski. Według tego ja sie kierowałam przy zakupie.Większość ciuchów mam w rozmiarze 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artykuł Ile? body długi rękaw 3 szt. body krótki rękaw 3 szt. koszulka długi rękaw 3 szt. koszulka krótki rękaw 3 szt. śpiochy rozpinane w kroku 6 szt. kaftanik 6 szt. pajacyk rozpinany w kroku 3 szt. czapeczka bawełniana 3 szt. ciepła czapeczka 1 szt. skarpetki bawełniane 5 pary buciki wełniane 2 pary rękawiczki bawełniane 2 pary kombinezon na chłodne dni 1 szt. przewijak 1 szt. pieluchy jednorazowe 4 paczki chusteczki nasączone 4 paczki pieluchy tetrowe lub bawełniane 20 szt. krem przeciw odparzeniom 1 szt. spirytus 70% 1 szt. ręczniki papierowe 4 rolki wanienka 1 szt. ręcznik 4 szt. myjka 2 szt. termometr kąpielowy 1 szt. waciki 4 paczki mydło w kamieniu 1 szt. płyn do kąpieli 1 but. bezpieczne patyczki do uszu 2 paczki oliwka 1 but. łóżeczko 1 szt. materac kokosowy 1 szt. wypełnienie pościeli wraz z ochraniaczem 1 szt. pościel z ochraniaczem 3 kompl. prześcieradło z gumką 3 szt. wózek głęboki / spacerowy 1 szt. śpiworek do wózka 1 szt. torba do wózka 1 szt. parasolka 1 szt. pokrowiec przeciwdeszczowy - folia 1 szt. krem ochronny (buzia) 1 szt. kocyk 2 szt. fotelik samochodowy - kołyska 1 szt. bezpieczne nożyczki lub obcinacz do paznokci 1 szt. szczotka do włosów 1 szt. gaziki jałowe 40 szt. sól fizjoligiczna 10 szt. wkładki laktacyjne 3 paczki proszek do prania 2 kg. książka na temat pielęgnacji, karmienia, wychowania i leczenia noworodków 1 szt. termometr 1 szt. nawilżacz 1 szt. poduszka dziurka 1 szt. poduszka do karmienia i nauki siedzenia 1 szt. zabawek w naszej ofercie nie odnajdziecie ponieważ: trudno polecać jakieś konkretne zabawki - każdy maluch jest inny i ma swoje prywatne upodobania jako doświadczeni rodzice wiemy, że można ich w ogóle nie kupować. Rodzina i znajomi, którzy zjawią się u Was by poznać Wasze maleństwo zasypią Was zabawkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubranka: - koszulka bawełniana wiązana lub zapinana w rozm. 56-3szt., 62-2 szt., - body bawełniane w rozm. 56-3 szt., 62 - 2szt., - kaftanik bawełniany rozpinany w rozm. 56-3 szt., 62-2 szt., - śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-3 szt. 62-2 szt., - skarpetki baw. Lub frotte 3 pary, - czapeczka po kąpieli bawełniana - 3szt., - czapeczka welurowa lub akrylowa - 1szt., - pajacyk bawełniany lub frotte - 2 szt., - kombinezon lub śpiworek - 1 szt Higiena: - oliwka, - puder, - płyn do kąpieli, - mydełko, - chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym, - krem do twarzy i ciała, - krem na odparzenia, - proszek antyalergiczny do prania bielizny i pieluszek, - patyczki higieniczne bezpieczne, - nożyczki, - agrafki do spinania pieluszek tetrowych, - termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli, - pieluszki tetrowe - 20 szt., flanelowe - 3 szt., - ceratki do pieluszek dla dzieci o wadze od 0 do 8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kąpiel: - wanienka, - materacyk, - hamak lub leżaczek do wanny, - delikatna myjka, - okrycie kąpielowe frotte. Karmienie: - butelka 250 ml . - 2 szt., - butelka 125 ml. - 2 szt., - szczotka do mycia butelek i smoczków, - smoczek uspokajający (0-3 miesięcy) - 2 szt., - smoczek na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) - 2 szt., - smoczek na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) - 2 szt., - aspirator do odsysania wydzieliny z noska, - termoopakowanie na butelkę, - podgrzewacz do pokarmu, - Laktator do ściągania pokarmu. Sen: - łóżeczko, - materac, - prześcieradło, - pościel + poszewki, - ceratka pod prześcieradło, - kocyk, - becik, - przewijak na łóżeczko lub komodę. Spacer: - wózek, - śpiwór do wózka lub pościel, - parasolka do wózka, - osłona przeciwdeszczowa, - torba na akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSMETYKI: 1.Chusteczki nawilżone 2.Mydło kremowe 3.Żel do mycia ciała i włosków 4.Krem przeciw odparzeniom 5.Oliwka o konsystencji balsamu 6.Krem pielęgnacyjny 7.Krem na każdą pogodę 8.Maść z pantenolem 9.Spray do nosa nawilżający Ja zdecydowałam się na serie Nivea, ale biorę pod uwagę jeszcze bambino (dużo osób je zachwala). Czytałam, że jeżeli używa się kremu przeciw odparzeniom to wszelkie pudry są tu zbędne ponadto niezbyt zalecane (w zawsze w razie czego można użyć mąki ziemniaczek – o niebo lepsza od każdego kosmetyku). Co do Oliwki lepiej kupić taką w nieprzezroczystym opakowaniu i dobrze jest by miała konsystencję balsamu (zdaje się że tam chodzi o lepsze wchłanianie). Oczywiście dla każdego maluszka kosmetyk to sprawa indywidualna i wszystko zapewne wyjdzie w praniu  KĄPIEL: 1.Wanienka 2.Termometr do kąpieli 3.Ręczniki z kapturkiem – 2 x 4.Ręcznik zwykły – 1 x 5.Waciki do przemywania 6.Patyczki dla niemowląt 7.Szczotka do włosów 8.Nożyczki do obcinania pazurków bądź cążki Najpierw się napaliłam na wanienkę Fisher Price tą z matą, ale potem stwierdziłam, że jest do niczego – niehigieniczna i jakaś mała. Także z wanienką muszę jeszcze popatrzeć. Termometr niekonieczny jak się ma dobre czucie. APTECZKA: 1.Płatki z alkoholem 2.Jałowe gaziki 3.Frida 4.Termometr 5.Sól fizjologiczna 4.Herbatki Ja zdecydowałam się na termometr SCENEO wydaje mi się dobrym rozwiązaniem takie 3 w jednym. Zastanawiam się również nad smokiem z termometrem. Jeszcze nie wiem czy lepsze płatki z alkoholem czy samemu robić roztwór, wydaje mi się że płatki są wygodniejsze co nie znaczy że lepsze. O Fridzie czytałam dużo dobrego , gruszek już nikt nie poleca, także ja na pewno skuszę się na Fridę. Herbatki na początek zaaplikuje sobie z HIPPa koperkową, dla mamy karmiącej i uspokająjącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIELUCHY: 1.tetrowe – 20 x 2.flanelowe – 5 x 3.Ceratki do przewijania – 5 x 4. Pieluchy jednorazowe Ja kupię po jednej paczce na początek Huggisów 1 New Born i Pampersów (z tym że wyczytałam, że te pampersy w żółtym opakowaniu są do niczego, lepiej rozglądać się za zielonymi). Zobaczymy które maluszek będzie lepiej tolerował. POŚCIEL: 1.Komplet pościeli – 2 x 2.Prześcieradło z gumką – 2 x 3.Ceratka do łóżeczka – 2 x 4.Kocyk bawełniany 5.Kocyk polarowy 6.Rożek INNE: 1.Zestaw startowy AVENT 2.Smoczki uspokajające – 2 x 3.Termoopakowanie 4.Wózek 5.Chusta do noszenia 6.Lampka nocna Nie wiem jak wy mamusie ale ja mam zamiar o ile będę mogła jak najdłużej karmić piersią, dlatego nie nastawiam się na kupno dużej ilości butelek, smoczków, podgrzewaczy itp. Zastanawiam się nad odciągaczem ale w razie w zawsze można podskoczyć do sklepu. UBRANKA: 1.Spioszki bawełniane 1x-56, 2x-62, 2x-68 2.Kaftaniki 2x-62, 2x-68 3.Body krótki rękaw 2x-62 4.Body długi rękaw 3x62, 2x-68 5.Koszulki bawełniane 3x-62 6.Pajacyki 2x-62, 2x-68 7.Czapeczka bawełniana 2 x 8.Skarpetki 4x 9.Sweterki 2x - 62 10.Spodenki 2x -62 11.Ciepła czapeczka na dwór 12.Rękawiczki 13. Kombinezonik 1x – 68 14.Spiworek 1x -62 Wszystko zależy od wielkości maluszka, ale generalnie chyba lepiej kupić więcej większych rzeczy. Maluszek się w nich nie utopi a będą na dłużej. AAA i lepiej brać rzeczy rozpinane w kroku najpraktyczniejsze i wiązane bądź zapinane od przodu. Te z tyłu mogą maluszka uwierać. MAMA: 1.Stanik bądź koszulka do karmienia 2.Bawełniane majtki 3.Majtki jednorazowe – 6 x 4.Koszula bawełniana (do szpitala 2x) 5.Pieluchy jednorazowe Bella – 20 x 6.Chusteczki nawilżone do twarzy (do szpitala) 7.Płyn do higieny intymnej 8.Wkładki laktacyjne 9.Kółko do siadania po porodzie 10.Rogał bądź poduszka do karmienia To by było chyba na tyle, zabaweczki karuzelki i inne rzeczy to już wg . gustu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×