Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dziewczyny a wiecie,ze juz troche dziewczyn z lipca urodzilo!!!!!!!!A tu dopiero koniec czerwca.A my jestesmy nastepne!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna - dzięki Wydaje mi się, że nie ma potrzeby iść do innego lekarza, ufam tym, którzy się mną zajmują i wierzę, że nie zaniedbają niczego... W końcu pani od usg powiedziała, żeby nie czekać tydzień na wizytę, tylko przyspieszyć... Znaczy, że im zależy, żeby było wszystko w porządku. A tę stronkę znam. Makro - Chodzi Ci o taką poduszkę rogal - do karminiea? Ja mam, jest fajna, ale to dostałam w szkole rodzenia i nie płaciłam za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain nie przejmuj się naprawdę. Każdy jest inny, to naprwdę indywidualna sprawa. Ja jestem kawał baby, mam 174 cm mój chłopak 182 to i mały duży rośnie. Co się dziwić. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami, będzie dobrze, zobaczysz :-) Pozatym usg jak pisałam może sie mylić nawet o 500g, co prawdą i w dół i w górę, ale zawsze trzeba być dobrej myśli, że na maleństwa korzyść. Macro jak kupiłam tą poduszkę na allegro, już mi się znudziła hi hi. Tzn ona jest raczej do karmienia maluszka także pewnie się przyda, ale czytałam gdzieś, że jest wygodna do spania też, bo jeden koniec się kładzie pod głowę, drugi między nogi i jest wygodnie. Niby jest ok, tylko ja mam tą wypchaną styropianem i mnie to denerwuje, bo za każdym razem co się przekręcam i wiercę to szeleści. Ale ma zameczek, to zawsze można zmienić wkład :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka nie wiem,z ciekawosci weszlam na ich topik i zerknelam do ostatniej tabelki. A ja musze sie ubierac i jechac do przedszkola,znowu bede miala problem ze znalezieniem parkingu!!!! Trzymajcie sie cieplutko!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już nie wiem kurczę od czego to zależy. W każdym razie ja się urodziłam w 32 tygodniu i ważyłam 1500g. Czyli prawie tak jak Twój w tym samym tydoniu. Nie matw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macro - jeśli chodzi o poduszkę rogal do karmienia to w białymstoku w hurtowni bambino na hurtowej można kupić taką za ok 38 zł. Tylko jest kwestia wypełnienia tej poduszki - te w Bambino mają kulki styropianowe a może na allegro ty widziałaś z jakimś innym wkładem. Ostrzegam tylko jeśli nie byłaś w Bambino przed obsługą, ja byłam tam 3 razy i za każdym razem panie z obsługi na sklepie doprowadzały mnie do szewskiej pasji swoją niekompetencją i ślamazarnością. A wczoraj przy zakupie łóżeczka trafilismy chyba na jakąś nową, może stażystkę bo nawet nie wiedziała jak zakłada się przewijak na łóżeczko! Udanych zakupów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kiedyś pracowałam w sklepie i na początku to też był niezły stres, jak np. nie umiałam otworzyć dopiero co złożonego wózka :P, niektórych rzeczy do końca jakoś nie przyswoiłam... ale to była niezła nauka na przyszłość - po pierwsze wiem, dlaczego ubranka ze sklepu trzeba bezwzględnie prać, a po drugie, znam się trochę na tym, co jest fajne i drogie, a całkowicie zbędne normalnemu dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novemberRain, wszystkie cię pocieszamy i słusznie...moja bratowa w ostatnim tygodniu ciąży miałą badania, dzisiuś był mierzony..mówili...duża dziewczynka....3500 gr a wyobraź sobie że rodziła się z 3000 gr..chcę tu pokazać jak wierzyć pomiarom lekarza, mój sam mi powiedział, że bardzo często zdarzają się pomyłki...a po drugie tak jak dziewczyny piszą, może po prostu taka jego uroda..jak rodzą się duże dzieciaczki tak mogą urodzic się też mniejsze..taka natura jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
November Rain - taka wiedza na pewno się przydaje bo ja wchodząc do sklepu z artykułami dziecięcymi miałam mętlik w głowie. Teraz troszkę mi się rozjaśniło ale w przypadku niektórych rzeczy nie wiem dalej jak to ugryźć stąd moje rozdraznienie jak obsługa anie potrafi pomóc. A hormony dodatkowo robią swoje:) Trzymaj się dzielnie i myśl pozytywnie o zdrowiu dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novemberRain, napisz jeśli możesz ze swojego dośwadczenia, czego bezwzględnie nie kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve - chyba nie ma takiej rzeczy, której bezwzględnie kupować nie należy, bo wiadomo, że to, co mnie się wydaje zbędne, komuś może wydawać się rzeczą bez której żyć by nie potrafił... Tak naprawdę, większość tej wiedzy objawia mi się w sklepie - tak z pamięci to chyba nie potrafię wymienić... W każdym razie, najbardziej zapadły mi w pamięć kosmetyki, a szczególnie - szkolenie z nich... Prawie wszystkie z nich, jak przyznawała firma - są dziecku całkowicie zbędna, ale oczywiście klientom należało wmawiać, że przecież i płyn do kąpieli i szampon i coś tam jeszcze i taki krem i taki i w ogóle... Że naturalne, że nie uczula, że bez konserwantów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pewno nie będę kupować gruszki do nosa tylko aspiratorek Frida. Słyszałam, że o wiele lepszy i wygodniejszy jest dla maluszków. Termometr kupię ten do czoła i ucha a do pupci na pewno Sudocrem. To tyle co się zorientowałam i co mi doradzałyście Wy i inne mamusie. A co zbędne to faktycznie bym chciała się dowiedzieć. Piszcie jak wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja jestem od dwoch dni taka slaba caly czas mi sie chce spac nie dalam rady juz sie uczyc ,zrobilam z tego powodu wyniki badan ale mam dobre,niewiem czy to taki okres ciązy ze człowiek jest słaby jak mucha niewiem poprostu nie mam na nic sił,jeszcze maly jak kopnie to nieraz porządnie zaboli zwalszcza pęcherz,coraz gorzej mi sie zaczyna spac ciązy mi brzuch jak spie na boku czy ktoras z was tez sie tak czuje ospale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze jak już licóweczki zaczeły rodzic to my tez pewnie pod koniec lipca zaczniemy :) ale sie boje ja uciekam do męża bo znów jak sie położyłam to spałąm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka31, to taki okres w czasie ciąży, i tak już dużo przeszłyśmy, ja to nie daję sobie odpocząć, załatwiam, gotuję, pracuję, a potem dziwne że padam jak kłoda i brzuszek mi sztywnieje... ze spaniem to najbardziej nieprzyjemne jest uczucie, kiedy śpię na boku i nagle brzucholek mi zesztywnieje, czuję się tak, jakbym spałą na duuużym kamieniu..od razu oddycham jak radzili mi na zajęciach szkoły rodzenia i pomaga właśnie wydrylowałam czereśnie, będą w zimie na pierożki...to jest moje ulubione danie... ach, co do rzeczy nieprzydatnych, to cały czas mówią wszyscy, że nieprzydatny jest baldachim...i ja także tak uważam, ale tak zawsze mi się one podobały........że musiałam kupić..kupiłam taki koplecik: http://www.allegro.pl/item209850708__6_cz_posciel_100x135_z_baldachimem_nowosci_.html a kolor: misie na piaskowym tle...tyle dobrze że baldachim to raczej moskitiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka24, ja się ostro trzymam mojego terminu...nie chcę rodzić wcześniej!!!! tyle do zrobienia :.)) ojj, mój maluch to też czasami tak kopnie, a wieczorami mam tak samo jak ty...pachwiny bolą niemiłosiernie..jak czasami widziałąm kobietki w ciąży, to zastanawiałam się, dlaczego chodzą jak kaczuszki...a to ta cholerna miednica się rozrasta i dlatego nas tak boli.. oj oj...kubusiu...widzisz ile mama musi przez ciebie przechodzić??? :.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez się trzymam terminu byc moze tydzien wczesniej zrobią mi cc ze wzgledu na cienką blizne na macicy ale to jeszcze zalezy od usg jak sie tam wszystko trzyma napewno nie bede czekac do ostrych skurczy bo to dla mnie niebezpieczne takze byc moze z 3 dni przed terminem pojde do szpitala to zalezy od lekarza.w kazdym razie wolalabym urodzic gdzies w terminie bo to lepsze dla dzieciaczka.pierwsze dziecko urodzilam dzien po terminie ciekawe jak teraz.jezeli tym razem i tak bedzie to bede jedną z ostatnich sierpniowek i wiecie co czuje ze tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka mam do cibie pytanie...mówiąc o terminie porodu masz na myśli termin z OM czy może z usg( jaki wyznaczył ci lekarz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve---mi lekarz kazał przywieźć wszystkie usg i mimo że różnica między terminami z @ i usg jest spora-20dni to jednak żeby trzymać się tego poźniejszego z usg z 12tyg:) Mam pytanko,co sądzicie o koszulach do rodzenia i karmienia,znalazłam takie na allegro,niby trzeba dwie sztuki,tak?Wklejam link http://www.allegro.pl/item210676124_do_porodu_nowe_koszulki_vienetta_secret_rozm_l.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem są w porządku, chociaż sama kupię raczej na guziczki..taka tradycjonalistka ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka31 ja też właśnie wstałam. A spałam jak zabita, bo koleżanka dzwoniła i nawet telefonu nie słyszałam. W sumie przespałam całą noc a tu jeszcze popołudniowa drzemka doszła. 3 godzinna zresztą :-) A co mi tam, niedługo nie pośpię hi hi. Badeve mamy taką samą pościel :-) Tzn, ja kupiłam od nich ale zestaw 10 elementowy i na zmianę 3 elementowy, dodatkowo prześcieradło i pokrowiec na przewijak. Śliczne są te wzorki. Ja też uwielbiam baldachimy a ten tak jak piszesz jest bardziej moskitierą, także jestem zadowolona. Ja mam wzór kotek w zielonym łóżeczku i owieczki na błękitnym tle. Już wszystko czeka wyprawne i wyprasowane na Kubusia :-) Super firma, polecam Wam dziewczyny, bo naprawdę szybko przesłali i wszystko ładniutkie, bawełniane. Macro ja koszulę mam tej firmy też tylko rozpinaną, fajna milutka. A co do brzucha to też już mi się coraz trudniej śpi. Nie wiem jak się ułożyć. A co ile teraz macie wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzilam co miesiąc nawet droszke dluzej,ale miedzy wizytami zawsze miala tez usg,teraz ide w poniedzalek i znow umowie sie na usg bo chce zobaczysz czy blizna sie trzyma niewiem od ktorego tygodnia robi sie ktg moze ktos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo ja jeszcze mam co miesiąc, zobacze następnym razem, czy to będzie co tydzień czy co dwa. Kurcze to będzie ostatni miesiąc, wolałabym częściej. A KTG to nie wiem, nie mam pojęcia. Jedyne co to zaglądam czasami na tą tabelkę, ale jak to jest w praktyce to nie wiem: http://twoja-ciaza.com.pl/badania.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macro, ja z koszulek też kupiłam jedną na guziczki, a jedną mam taką która się nadaje sprzed ciąży. Znajoma nie polecała mi tych z pęknięciami na wysokości piersi bo mówiła że potem wszystko wychodzi na wierzch:) Dziś się wkurzyłam bo na weekend mieli przyjechac fachowcy kończyć remont poddasza i już po raz trzeci przełożyli termin. Nawet to że jestem w ciąży i będę niedługo rodzić chyba do nich nie przemawia a jest to małżeństwo więc myślałam że chociaż ta babka ma trochę wyobraźni że remonty niekoniecznie sprzyjają kobiecie pod koniec ciąży a zapach farb dzidziusiowi. Szkoda gadać. Teraz niby zapowiedzieli się na ten wtorek ale nie uwierzę póki nie zobaczę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie ktg to mnie powiedzieli w szpitalu, że jak będę w 37 tygodniu to ma zadzwonić i się umówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×