Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Nie bylo mnie tu kilka dni i prosze - mamy pierwszego dzieciaczka. Molinezja gratulacje i wracaj szybko do zdrowia. A maly w porzadku? Mam nadzieje, ze tak. Ankakoza tutaj mimo iz mam ponoc najlepsza i najdrozsza opieke tez nie robia wielu badan, ktore zwykle w Polsce sie robi. Np usg jesli nic sie nie dzieje robia 3 razy w 12, 18-20 i 32 tyg. A na pytanie czemu nie wiecej lekarz mi powiedzial, ze usg to stres dla dziecka, bo ono slyszy usg jakby mysliwiec nad nim lecial nisko. Ale np obowiazkowo sa testy potrojne w 16 tyg na wykrycie ewentualnych wad genetycznych. Tez nie badaja dopochwowo dopiero chyba od 38 tyg. Wizyty sa co 4 tyg, od 32 co 2 tyg a od 36 co tydzien. Znieczulenie dostaja wszyscy, jak nie chcesz to musisz zaznaczyc i wtedy zwykle caly szpital Cie przychodzi ogladac, Tez rodza sie raczej male dzieci, bo tutaj duzo skosnookich, a oni wielcy nie sa. Wychodzi sie do domu (jak wszystko jest ok) po 36 godz. SoldeLuna to Twoj czas juz nadchodzi. Bede trzymac kciuki. Wiesz ja w poprzedniej ciazy przybralam 7 kg. W tej jak na razie 6 wiec mysle ze bedzie podobnie, choc wg wymiarow chlopak jest wiekszy niz cora byla. Brzuch mam podobny, no moze troszke wiekszy, ale bardzo mnie boli jak sie maly sie obraca. Tak wiec u mnie wielkich roznic nie ma. Ide teraz poczytac co wczesniej popisalsyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę mamy już dwóch chłopców :-) Chowajcie się zdrowiutko małe szkraby :-) :-) coś ostatnio dobrze mi się śpi :-) Czyżbym nadrabiała późniejsze zaległości :-) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogromne gratulacje dla obu Mam, dużo dużo zdrówka dla ich pociech no i szybkiego dojścia do siebie dla Molinezji:):):):):) Dziś o dziwo przespałam całą noc bez wstawania do ubikacji. Obudziłam się dopiero jak zadzwonił budzik o 6.20 bo wybierałam się do laboratorium pobrać krew na elektrolity, a chciałam zabrać się z mężem jak jechał do pracy. Muszę umówić się na usg. Bardzo chcę wiedzieć jak miewa się Kubuś i ciekawi mnie czy w ktg będą jakieś skurcze. Ale to pod koniec tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niestety mam problemy ze spaniem :( wczoraj najpierw nie mogłam usnąć bo żadna pozycja nie była odpowiednia i źle mi się oddychało a w nocy to 4 razy na siusiu wstawałam :( na dodatek obudziłam się o 5:30 i nie mogłam zasnąć :( zjadłam śniadanko i chyba znowu położę się spać a czeka na mnie sterta rzeczy małej do wyprasowania a ja mam dzisiaj lenia pewnei przez pogodę bo leje od rana i wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Kobietki. Wiecie co?Ja,tez nie miałam za wielu Usg,ktg jeszcze nie miałam,za to mialam skierowania na mnóstwo badan.oczywiscie mocz,morfologia,glukoza,to prawie co miesiac,dodatkowo wr trzy razy toxo,hbs,jakies próby wątrobowe,stopien czystosci pochwy ,jakies posiewy z pochwy itp. Moj gin tez uwaza,ze dziecko słyszy te fale z usg.Ostatnio miałam w 32 tyg.Ruchów nie kazał mi liczyc,tylko sie pyta czy są , jak czesto i jaki maja charakter. Nie wiem,mam nadzieję,ze wie co robi:)Ale ja mu ufam,chodzę do niego juz od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ktg to mój gin też mnie na to nie wysyła lae słuchalam bicia serduszka u niego w gabinecie :) za to jak byłam w szpitalu w maju i czerwcu to ktg miałam 3 x dziennie robione i wtedy nasłuchałam się za wszystkie czasy :) nawet nagrałam sobie na dyktafon na pamiątkę :) no i mój mężuś się parę razy załapał i słuchał na żywo małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza30 życzę udanej wizyty w klinice dzisiaj. Co do usg to te 3 razy w ciąży są wystarczające, chodzi o to żeby w przełomowych momentach wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Oczywiście jak coś jest nie tak to częstsze usg jest usprawiedliwione, wręcz wskazane. Jednak sama pokusa zobaczenia maleństwa ze strony mamy jest tak silna że pewnie lek wiedząc o tym robią częściej. Osobiście mam koleżankę , której siostra( która robi specjalizację z radiologii) będąc w pierwszej ciązy nie mogła inaczej zacząć dnia w pracy jak tylko od przyłożenia sondy do brzucha i sprawdzenia czy bije serduszko. Ale to już była paranoja i w drugiej ciąży bynajmniej tak już nie robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ Ja dzisiaj o piatej sie obudzilam,ale polezalam troszke i usnelam jeszcze.Do ubikacji chodze minimum 4razy dziennie w ciagu nocy :( Dzisiaj na 15.20 mam wizyte u gina i juz mam stresa jak nie wiem,nie moge znalezc sobie miejsca.Zawsze sie stresowalam,ale dzisiaj to juz wyjatkowo :( Ciekawe co on mi powie,a dzisiaj to uz siedziec nie moge bo nawet w tej pozycji boli mnie krocze :( Nie bede Wam tu marudzic i odezwe sie po wizycie Trzymajcie sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Po pierwsze - gratulacje dla Molinezji i oby szybko doszła do siebie. Po drugie - Badeve - świetne zdjęcia :) Na razie oglądałam tylko Ciebie, później popatrzę na foty z remontu Dzisiaj punkt 7 obudził mnie małżonek smsem - byłam zła, bo oczywiście bzdurami głowę zawracał... Ale w ogóle nie mam szczęścia do spania... Wczoraj już zasypiałam, elegancko, koło 22... I zadzwoniła moja mama, żeby mnie poprosić, żebym eskortowała młodszego brata do stolicy dzisiaj. Już nic jej nie mówiłam, że mnie rozbudziła. Potem oczywiście - godzina przewracania się. W nocy też miałam dziurę, obudziłam się na siusiu i nie mogłam zasnąć, nie wiem, jak długo nie mogłam zasnąć. I śniło mi się, że zabiłam wampira - ktoś wie może co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama-i-ja dzięki,normalnie się stresuję.Zobaczymy co mi tam powiedzą.Jak wrócę, to napisze co i jak:) U mnie podobnie jak u Gosi,do tej pory sie nie denerwowalam przed wizyta,a dzis to tez usiedziec nie mogę.Ok,uciekam,wieczorkiem zajrzę.Miłego dnia.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.U nas pogoda dzis ponura ale przynajmniej nie gorąco jak zawsze,tez kiepsko sypiam i jestem juz bardzo przemęczona ale u mnie nie ma zadnych narazie obiawow zblizającego sie po malu porodu no ale ja mam jeszcze czas tyle ze ide troche wczesniej ze względu na blizne lekarz dal mi termin tak jak wychodzi z usg na 16 tego sierpnia.przestalam wkoncu brac antybiotyki ale i tak boli mnie gardlo i tak w kolko cos.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W stolicy też ponuro, rano jak wyszłam po gazetę, padał śmieszny deszcz, jak ze zraszacza - drobiusieńkie kropelki. idę spać... a nóż a widelec uda mi się zdrzemnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jak cicho taka paskudna pogoda pewnie śpicie ja już wstaałm była na zakupkach zapomniałam wczortsajnapisac że jak byłam ogladac porodówke to lekarz i położna zalecają po porodzie zjećs tabliczke czekolady mlecznej by wrócic do sił i popraweić nastrój i troche mnie to zdziwiło bo słyszałam że nie wolno jesc czekolad jak chce sie karmić cycem a co wy o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że skoro tak powiedzieli to wiedzą co mówią i że taka jednorazowa dawka energii nie zaszkodzi maleństwu. ja słyszałam np że podają kobietom po porodzie Karmi na laktację, oczywiście nie w państwowych szpitalach:) A teraz pytanko trochę oderwane od tematu. Dostałam fasolkę szparagową fioletową. Czy któraś z Was wie może czy przyrządza się ją tak samo jak tą żółtą tzn gotuje i podsmaża na masełku z bułką tartą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOLINEZJA GRATULACJE!!!!!!!!!!!! Cieszymy się bardzo ze zdrowego maluszka a Tobie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, mam nadzieję, że to nic poważnego. Witam Was dziewczyny. Ja wstałam rano, potem znowu drzemka i przebudziałam się dopiero teraz. Może zmienić tabelkę na taką, co Wy na to: aggappe....Agnieszka...28.....Jaworzno/śląskie.. .37.....10.08.....+13...synek Mikołaj kika31……….Monika………. 30………..woj.zach-pom ……36…….02.08…...+10.. syn moonisia.......Monika......21,5.....Poznań..... 37.....04.08.....+15...Zuzanna Maja Limetka82.......Danka.......25........Wolsztyn.......... 38.....04.08.....+12...ponoć synek sokratynka.......Ola..........24.......Trójmiasto....... .37......05.08.....+15...synek mama-i-ja.......Aga..........27........Białystok........ ..36.....07.08.....+14...KUBUŚ Dżiska..........................24........woj.lubelskie. ....36.... 12.08…….+14...córcia TOSIA Aniusiek..........Ania........25........Warszawa........ .36......11. 08....+18...synek Kubuś Kasiaka........... .......28.........Poznan....37......11.08 /04.08..+7..Inga Barbara dziki storczyk…..Maja.......25........Śląsk................3 6....10.08.... +8….Zosia SoldeLuna........Marta.......28.5…….Warszawa ..........37.....11. 08....+1….DAWIDEK NovemberRain...Paulina.....22……….Warsz awa..........37....11-12.08...+15...synuś Mysza30……….Joanna….30…R 30;...woj.podlaskie .....37....09.08....+16….Jakub Kasia_22..........Kasia........22.......Rzeszów......... ....29.....14.08.....+5.....Wiktor Olinka76..........Ola..........30.......Trójmiasto...... ....20.. ...15.08....+3......synek badeve............Ewa_........26.......podkarpackie..... ..36......19.08...+15.....SYNEK Agunia81 .......................26.......małopolska..........36.....1 9.08....+11.….synek myszka24.........Ewelina....24........Łódź.............. ....36... ..20.08...+11….…SYNEK julianna29.....................29.........warszawa...... ......28. ....21.08...+2......dz zona_mundurowego…….....…26…..... .zach-pom.. …..37...…..21.08…..+6...s ynuś dragonka73....................33.........Wroclaw/usa.... ...34.... .22.08....+6……..synek gokata..........................26.........kuj.-pom..... ........26.....22 .08....+4…...Synuś misiakówna.......Basia.......24 .........Szczecin.............34.....23.08….+14… …Córcia Agnieszka31...................31..........podkarpackie...... ..35.. ..26.08....+10….synek Halinamalina..................31..........dolnośląskie.. .......31.... .26.08....+6…..SYNEK!!! smiglo7............Asia........28..........Wrocław...... .......35......26.08….+16...Dominika lacertaa........................27..........Katowice.... ........25.......27.08...??.... córcia ankakoza..........Anka.......30........Wrocław.......... .....35. ......28.08...+18...Kubuś Anuśka2007....................24..........zach-pom...... ......26….....29.08...+15… syn Catrina33......................25.......... Śrem........33........26.08....+7… córka Gabrysia gosiafrancja.......Gosia…….28......Francja.. ....39.........?????....+18..synek Nicolas _______________________________________________ __ __ Koleżanki z drugiego forum: Suri.................Żaneta......24……… ..woj.kuj.-pom...........21......01.08.....+2 …..syn Molinezja...............28........Kraków...... ............38….....01.08…...+10 a_ga2...............Agnieszka...27........Starogard Gdański…...22......02.08…..+4 pluszka... ………….Beata .......31 .......woj.kuj-pom ..........37.....03.08...+15… Szymon enais..............................24.........małopolski e.............22.....03.08....+5……..syn Magduśka.........................29.........Kraków...... ............16. ....06.08……… oliwka2……….Magda. . 31…… Trójmiasto…….19̷…..12.08…… ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;+4……..synek slonko26............Joanna......26..........warm-mazur.. ........20... ..12.08…..+4……. syn dominika-80......................27..........małopolska. ..........32.... ..13.08....+5…… córa doti.................Dorota.......28..........opolskie.. ............19 ......15.08…...+9…….syn? jaga77.............................29..........woj.lubel skie........16......15.08…...+4 betika..............Beata.........30..........Toruń..... .....................17.08………. SYNEK nati83 ………….....Natalia........24......... Śrem .................34......18.08……… Mateusz MAMY TULUĄCE JUŻ SWOJE MALUSZKI: 🌻Molinezja..........16.07.............wzrost.............2700g...............chłopak 🌻 Nie znam wielkości maluszka, ale molinezja juz sobie dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam, że czerwcówki tak sobie zrobiły, tyle, że one jeszcze wykreślają mamy które urodziły z tej górnej tabelki. Także nie wiem, jak chcecie. Ja molinezje zostawilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mnie przyplątało jakieś swedzenie pieczenie i nie daje rady nic mi nie pomaga robie okład z malślanki i działa chwilowo wiadomo a moja pipka jest spuchnięta co mam robić ?? lekarz kazał bać furagin biore i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kochaniutkie :) Widze że mamy już pierwszego dzieciaczka. To teraz pewnie już bedziemy po kolei sie rozpakowywac :D Ja tam nie mogę sie juz doczekac i nie boje sie jakos porodu, ani tego bólu. Pewnie dlatego, że to pierwsze dzidzi i poprostu nie wiem jak to boli, wiec nawet nie wiem czego sie bac, ale jestem dobrej mysli :) Idę dzisiaj do lekarza i jestem baaardzo podekscytowana i ciekawa co mi powie. Mam nadzieje ze powie, że to juz tuz tuz i żebym była zwarta i gotowa :D Ankakoza z tą tabelką super pomysł i ja osobiście uważam, żebyśmy poprostu przenosiły się do tej tabelki z dzidziusiami a z tej tabelki co mamy tygodnie ciąży zebysmy sie wypisywały i takim sposobem powoli utworzymy nową tabelke z naszymi pociechami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka 24 może to drożdżyca :/ leć do apteki niech Ci da jakąś maść. Może Clotrimazol w kremie słyszałam, że nie szkodzi dzidzi i stosuje się go zewnetrznie na wargi sromowe. Lec kobitko do apteki niech Ci cos farmaceutka poradzi bo sie zadrapiesz.. Moze Lactovaginal też i jakąs płukanke do pipki. Musisz się wyleczyć, bo jezeli chcesz rodzić naturalnie to pipka musi byc zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lactovaginal działa na pól dnia i dalej wraca to dziadostwo jak bumerang :P clotrimazol szczypie mnie jak diabli ja nie wiem w poniedziałaek mam wizyte to zobaczy tantum rosa i vagosan to miejscowo na kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przespałam się i czuję się jeszcze bardziej wypluta niż przed spaniem... Ja mam teraz w piątek wizytę u lekarza i mam odebrać wyniki badań m.in. posiewu z pochwy i jakoś się obawiam, mam przeczucie, że coś będzie nie tak. Widocznie mam za mało zmartwień... W piątek mam też mieć ktg (4) i po raz pierwszy może małżonek będzie ze mną i sobie posłuchamy naszego synka razem :) myszka24 - współczuję dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka ja bym się przeszła do lekarza, bo to nie ma żartów. Nie czekaj do poniedziałku. Nigdy nie wiadomo co się dzieje. A piszesz, że nic nie pomaga, może trzeba coś specjalistycznego zaaplikować. November ja nie miałam KTG ani razu a Ty już czwarte, no ładnie. Misiakówna ja myślałam, żeby zostawić ze względu na to, że będziemy miały porównanie, na kiedy był termin a kiedy się maleństwo urodziło. Ale w sumie czy to ważne, ważne, że jest już na świecie 🌻 A poza tym w tabelce naszej jest dużo dziewczyn, które się zapisały i nie uczesniczą już w forum. Ciekawe co z Sol. Zajrzę na to drugie forum, może coś dziewczynom dała znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza30 Ty chyba miałaś założony pessar jak się nie mylę. Prosze powiedz mi czy już Ci go wyjęli i czy to boli. Ja mam wyjmowany jutro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka 24 no to Ci współczuje. może nie obejdzie sie jednak bez globulek dopochwowych. Moze idz wczesniej do lekarza, bo ja nie wiem czy bym wytrzymała az do poniedziałku z takim swedzeniem, a wiem co to znaczy i jest wrecz nie do zniesienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza, no to może w tej nowej tabelce piszmy na kiedy byl termin a kiedy faktycznie dzidzia sie urodziła i juz bedzie wszystko wiadomo :) No ciekawe co z SoldeLuną może ona tez juz sie rozdwoiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra ja ide troche polezec bo cos chyba cisnienie słabe bo mi sie oczka kleja a i moja ksiezniczka zasneła bo juz nie kopie :) Odezwe sie powizycie. trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic nie wiedzą co z Sol, ale pewnie jak coś będzie to nam Smiglo napisze, bo ja to tam tylko podczytuję. Smiglo także jakby co to daj znać :-) Może już mamy następnego dzieciaczka? Pestka-4 jak chcesz to się dopisz do naszej tabeleczki z maluszkami, ja nie dopisałam bo cię nie widzę na ciążowej tabelce. Kurcze ale zazdroszczę Molinezji maluszka, oby tylko u niej się wszystko szybko unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×