Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

dziewczyny, pakuję torbę do szpitala, która mi poda taką ładną listę, co powinno się w niej znaleźć? :.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badeve mnie kazali przygotować: Co powinnaś zabrać ze sobą na oddział Dokumenty: - dowód osobisty - książeczkę ubezpieczeniową ( ważna 6 m-cy ) - orginalna grupa krwi - owa - hbs - karta przebiegu ciąży - aktualne badania (mocz, morfologia, cukier) Rzeczy: - szlafrok - koszula 3 szt. - pantofle lub klapki - przybory toaletowe - ręczniki 2 szt, - majtki siatkowe - pieluchy bella - woda mineralna niegazowana Rzeczy potrzebne dla dziecka: - rożek pieluchy tetrowe - śpiochy, kaftaniki, koszulki, czapeczki po 3 szt. - skarpetki rękawiczki - paczka pampersów 3-6 kg. - chusteczki nawilżone, maść typu linomag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- dowód osobisty - aktualna książeczka ubezpieczeniowa - karta ciąży - ostatnie badania (morfologia, mocz, WR, Hbs usg) - oryginał wyniku z grupą krwi - kartę ciąży - skierowanie do szpitala (po terminie) Mama - szlafrok - stanik do karmienia 2 szt. - majtki jednorazowe 6 szt. - koszula do rodzenia - koszule do karmienia (rozpinane) 2 szt. - klapki pod prysznic - kapcie - bawełniane skarpetki - ręczniki 2szt. (mały i duży) Kosmetyczka - duże podpaski - ręcznik papierowy - delikatne mydło - szampon - chusteczki nawilżone do twarzy - płyn do higieny intymnej (polecaja Tantum Rosa 10 saszetek) - wkładki laktacyjne - pasta do zębów, szczoteczka - pilniczek - grzebień do włosów Ubranka maluszek - trzy koszulki (rozpinane z przodu, nie wkładane przez głowę) - trzy kaftaniki - trzy pary śpiochów - czapeczkę, rękawiczki, skarpetki - rożek - pieluchy tetrowe 5 szt. - kocyk - ręcznik kąpielowy Kosmetyki - pampersy - chusteczki - szczotka do włosów - kosmetyki których będzie się uzywało przy dziecku Inne - komórka + ładowarka - kubek, talerz, sztucce - woda mineralna nie gazowana (w małych butelkach) - soczki w małych kartonikach - książka, gazeta - aparat foto - kółko do siadania po porodzie (niekoniecznie) - na czas porodu owoce lub lekkie kanapki (niekoniecznie) - woda w sprayu (niekoniecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore rzeczy najbardziej potrzebne a reszte zawsze moze mi mąz przywiesc bo uwazam ze niektore z tych rzeczy są zupelnie nie potrzebne zwlaszcza tam gdzie ja akurat będe rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie co szpital to inaczej. Tak to jest. Dragonka dzieki za info. O butelkę pytałam, bo skąd mam wiedzieć, czy dają swoje. Myślałam, że mleko np. dadzą ale do swojej butli. Różnie to bywa, może nie będę mogła karmić...odpukać. Ale skoro mówisz, że mają to ok. A pakujecie dwie osobne torby, jedną dla siebie druga dla malucha, czy w jedną wszystko. Ale fajnie to musi wyglądać z walizkami do szpitala na 3 dni hi hi. Ciekawe jak tam dziewczyny co już urodziły. Nie odzywają się nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pakuje w jedną poniewaz nie biore wszystko z listy a jak cos bedzie trzeba to jak mowilam mąz przywiezie i problem z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Rozpisałyście się, ale jakoś nie mam czasu teraz czytać. Ja tylko tak na chwilę, dać wam znać, że... chyba się zaczęło :) Za niedługo wyruszam do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_22
o Matko następna...a ja nawet torby nie mam spakowanej, dużo rzeczy muszę jeszcze dokupić...mam nadzieję, że zdążę... NovemberRain powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza, ja wiem, ze nie ma tego skad wiedziec i wiem ze roznie bywa w roznych szpitalach. Powiem Ci jeszcze tylko, ze jak bedziesz sie pakowac to pamietaj, ze do dyspozycji w szpitalu masz taka mala szfke jezdzaca wiesz na gorze szuflada, na dole zamykana polka i przestrzen pod lozkiem. To praktycznie Twoje krolestwo, wiec jak bedziesz miala za duzo klamotow to nie bedziesz ich miala gdzie trzymac. Ja mialam taka mala walizeczke (wiesz jak stewardesy lataja, co maja na pokladzie, na koleczkach), a ze jeszcze byla w czerwonym kolorze to sie wszystkie sprzataczki smialy, ze do sanatorium przyjechalam. Ale mi bylo wygodnie, bo sobie ja odpinalam i mialam wszystko na wierzchu. Ale jak masz jakas wygodna torbe co ma latwy dostep do wszystkich miejsc to moze byc nawet lepsza. Ja ide wprawdzie z moja niesmiertelna walizeczka znow ;-), ale teraz to moge sobie nawet 6 walizek przyniesc bo i tak jestem sama w pokoju a do tego wlasciwie wszystko sie dostaje. A i nie wiem jakie jedzenie lubisz, ale na polozniczym krolowala zupa mleczna i kawa inka. Wiec ja np mialam swoje jedzenie, bo ja niecierpie mleka i kawy inki :-). Tam jest lodowka dla pacjentek i jest tez czajnik do gotowania wody. Lazienki pamietam, ze byly fajne i robily raczej dobre wrazenie, ja w kazdym badz razie bralam tam prysznic, a jestem strasznie wyczulona na to, wiec raczej nie bylo tak zle. Zreszta po porodzie, przynajmniej ja, strasznie sie pocilam, wiec musialam sie kapac czesto. Tylko moze wez sobie drugie klapki pod prysznic, bo jak wejdziesz w tych co bedziesz zwykle smigac to potem mozesz orla wywinac na tych ich podlogach. No i jeszcze Ci jedna rzecz powiem, bo ja bylam bardzo zawiedziona wiec lepiej sie nastaw. Zwykle mowia ze sie po 3 dobach wychodzi. I jak urodzilam core w poniedzialek i liczylam na wypis w czwartek. Ale niestety w poniedzialek urodzilam o 18:30 a oni twierdzili, ze badanie na fenyloketonurie mozna zrobic dopiero po 3 dobach zycia dziecka tak wiec nikt tych badan mi nie zrobil w czwartek po 18:30 i dlatego siedzialam do piatku tam :-(. Nie wiem czemu tak wyszlo, bo tutaj sie wychodzi max po 48 godz i dziecko ma juz badanie na fenyloketonurie zrobione, ale tak mowia i nie przeskoczysz tego, wiec roznie moze byc - moze byc ze to beda jednak 4 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_22
kurcze dziewczyny nie pamiętacie na której stronie albo kiedy pisałyście o wyprawkach dla maluszków?? tak fajnie wszystko opisywałyście, szukam strona po stronie i nie mogę znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_22
już znalazłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain trzymaj sie i zeby Ci szybciutko pozlo i jak najmniej bolesnie 🌼 A tak poza tym dziewczyny goraco sie u nas zrobilo :) A my bylismy u rodzicow,zamowilismy sbie pizze,ja wypilam sobie kieliszek czerwonego wina (podobno tez przyspiesza porod hihihi ale chyba nie moj),maly zostal u dziadkow a ja zaraz uciekam do lozeczka :) Zycze Wam milego wieczorku i slodkich snow 🌼 Ciekawe ktora jutro pojedzie do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałam sobie, że muszę coś zjeść przed wyjściem i coś ze sobą zabrać na potem, jak już będzie po wszystkim, więc małżonek teraz w kuchni pracuje. Półtorej godziny temu zaczęły mi odchodzić wody - byliśmy u znajomych w Grodzisku Mazowieckim - ok. 35 km od Warszawy. Znajomy nas przywiózł do stolicy :) Skurczy na razie brak, ale aż mi się tak do nich nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, że powinnaś pojechać do szpitala w ciągu 2 godzin od odejścia wód - mnie tak kazał lekarz :))) A o skurcze się nie martw - jak nie będziez miala to dadzą Ci oxytocynę i napewno się pojawią :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzwonił do męża znajomy, któy nas odwoził - miał wypadek. Jemu nic nie jest, ale samochód uszkodzony na jakieś 2 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Rany !!! Dobrze, że nic mu nie jest :) A Tobie życzę łatwego i maxymalnie bezbolesnego porodu:)) Daj sms-kiem znać co i jak :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SoldeLuna, wczoraj byłam u lekarza, powiedziała, że spokojnie, można czekać do 4 godzin od odejścia czystych wód, do 2 jeśli byłyby zielone. Na szczęście, nasze były czyste :) He he - powiedziałam jej, że nie mam zrobionych badań na WR. Na co ona mi, że to się nie opłaca robić, bo one są ważne tylko 2 tygodnie. A potem - ale w pani przypadku wątpliwe, żeby pani pochodziła w ciąży jeszcze 2 tygodnie, więc już mi chciała wypisywać skierowanie. Ale potem stwierdziłyśmy, że skoro przychodnia nie wydaje wyników bez wizyty u lekarza to nie ma sensu robić. A wyszło na to, że nawet nie zdążyłabym zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NovemberRain mi tez mowily polozne ze jak wody odejda to od razu trzeba jechac do szpitala!!!Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widac co lekarz to inna teoria :))))) Jedż już Dziewczyno :))) niech Ci łatwo i szybko pójdzie :0))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_22
mnie się coś wydaje, że następna będzie gosiafrancja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktoś pamięta o tabelce ???? A kolejka ????? co Wy sobie ???? hehhehehhehehe rodzcie jak tam Wam trzeba :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_22
jak na razie to żadna się nie trzyma tabelki ani terminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×