Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darianka

Zajady -

Polecane posty

Witam serdecznie! Czy wie ktoś z Was jak wyleczyć uporczywe zajady? Już nie wiem czym je leczyć. Maści pomagają na krótko i znów to samo, od nowa. Jestem załamana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamina B. Przez 3 dni 3razy 2 tab, a potem jeszcze kilka dni 2razy 1tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika---24
Dokładnie witamina B2. Jest bez recepty i kosztuje ok 4 zł 50 drażetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi i rady, ale już brałam i minęło parę tygodni i znów to samo. Kurcze, jestem już tym załamana, Nie dość, że boli to jeszcze wyglądam z tym paskudne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Może rzeczywiście zrobię badania, bo jakoś tak dziwnie, ale ostatnio dość często łapię różne infekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po co od razu tabletki? wystarczy masc z witamina A dostepna w aptece bez recepty.powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajad to GRZYB. Wiem, bo sama miałam z tym problemy. Miałam z tym wieeelki problem, dopomogła maść sprowadzana z Belgii - Mycolog. Zapytaj, może teraz już jest w aptekach, ale pewnie na receptę. Bardzo dobrze działa, tylko ma okropną konsystencję i niestety jest żółta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karawana
Tez mialam ten problem, meczylam sie z zajadami chyba z rok. Lykalam przerozne tabletki, smarowalam masciami, bralam nawet antybiotyki...I nie pomoglo nic. A wiesz co w koncu zadzialalo? Balsam do ust CARMEX. Odkad go stosuje - juz z 7 miesiecy, nie mialam zadnych zajadow! Zniknely po ok tygodniu stosowania. Sprobuj, bo naprawde warto. Carmex mozesz kupic niestety tylko na allegro. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amuzka
A j zareklamuję jeszcze olejek pichtowy. W małej buteleczce, mocno stężony. zwalcza różne dolegliwości, dobry jest m.in. na problemy skórne. Zajady również leczy, jest naprawdę super. I świetnie pachnie lasem :) Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shante
czesc zajady to naprawde uciazliwa sprawa mam je juz od ponad pol roku i nie moge ich wyleczyc...stosowalam roznego rodzaju masci, olejki, kremy,pilam herbatki ziolowe, bralam wszystkie odmiany witaminy B, smarowalam woskiem pszczelim ze spirytusem ale to pomagalo na chwile, nacieralam sola sokiem z cebuli i z czosnku tak jak poradzila mi zielarka lecz rowniez znikaly na okres 2 tygodni i nawet chociaz znikly zostaly ciemne blizny...chodzilam do dermatologa, robilam badania krwi i wymaz okazalo sie ze jestem zdrowa...doslownie nic na to nie pomaga jesli ktos wie cos na ten temat prosze o kontakt oto moje gg:1860500... ps. ostatnio dowiedzialam sie rowniez ze pomagaja drozdze w tabletkach, oraz zelazo i czerowne buraczki w tabletkach i te trzy rodzaje tabletek trzeba jesc razem...lecz nie wiem czy to pomaga jeszcze nie probowalam...ostatnio bylam u zakonikow w rychwaldzie oni powiedzieli mi ze powinnam to smarowac woskiem z uszu (to troszke odrazajace) ale coz nie wiem czy sprobuje ale jestem zalamana...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewusia51
No i co ? Pomoglo ??? Mam ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaaaa
kurcze ja mam taki przepis na masc od dermatologa, zamawia sie w aptece zeby zrobili. jest gorzka ale dziala juz nawwet nie mam blizn koszyuje ok 30zl, ale sloiczek sarczyl mi na 2 lata i jeszce czesc dalam bratu. poprosze mame zeby bo ja jestem za daleko;( dermatolog powiedzial ze najwazniejsze jest zeby jesc jak najmniej porduktow z cukrem, jak przestalalm jesc batoniki czekoladowe to do dzis nie mam problemow jem od czasu do czasu a wczesiej jadlam codzien, po zwyklym cukrze np do herbaty nic sie nie dzieje, mysle ze w czekoladzie jest jakis inny skladnik;/ metoda prob i bledow tzreba wykluczyć co szkodzi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaaaa
poprosze mame zeby poszukala -malo byc....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowaaaaaaaaaaaaa
wit B wystarczy i zapobiega powstatwaniu nowych zajaddów, nie kupoj zadnych masci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki problem, kiedy stołowałam się w stołówce zakładowej. Koszmarny brud. Niejednokrotnie brudne sztućce leciały w stronę pracowników stołówki, co nie robiło na nich większego wrażenia. Chyba mieli jakieś układy z sanepidem. A zajady pojawiały mi się średnio dwa razy w miesiącu. Teraz już tam nie pracuję, a co za tym idzie nie korzystam też z obiadów. I problem się skończył. Sam. Dodam, że przed owymi obiadkami też nie miałam zajadów. Żadne maści nie pomogą, jeśli wciąż na nowo zarażasz się grzybem z niedomytych sztućców. Naczynia i sztućce na stołówkach i w restauracjach powinny być nie tylko myte, ale również wyparzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannaaaa
to chyba nigdy nie mialas zajadow przez dluzszy czas, moze na sporadyczne przypadki witamima b pomaga. mialam zajady 2 lata i nic nie pomagało, zadne witaminy masci z apteki, jedzenie codziennie orzeszkow itede dopiero jak dentystka dala mi sklad tej masci i poszlam po recepte zaczely schodzić. jeszcze dlugo walczylam z bliznami. to nie jest takie latwe jak ci sie wydaje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7mila
Oprócz witaminy B2 dobra jest też maść propolisowa-niedroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_bpg
hey :) a ja dosałam tego paskudztwa dzisiaj bo przez ostatni tydzień jadłam antybiotyk.. organizm osłabiony i pojawił mi sie zajad z jednej strony a z drugiej strony ust już mnie piecze. wczesniej brałam witaminę b2 bo mnie piekło, ale i tak sie pojawiły.. całe usta mam jakies suche i dziwne, najlepsze że nigdy nie słodze herbaty ani nie jem kompletnie słodyczy, sztućce którymi jem też są czyste... zaczełam pic duzo wody... ciekawe czy to wystarczy.. w sobote moja studniówka.;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominwona
Cześc smarowałam zajady woskowiną na początku pomagało ale na krótko,teraz mam ten problem od kilku miesięcy i nie moge sobie poradzić.Smaruję jakąś maścią polecaną przez panią magister i łykam tabletki o nazwie lips i nic zajad jak był tak jest.Spróbuję z witaminami.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaminka Be Dwa
Darianko, ja miewam często zajady, może dlatego, że lubię jabłka, których jem naprawdę sporo. Dla mnie jedyną kuracją skuteczną jest witamina B2 (be dwa), której w sytuacji ataku zajadów zażywam sporo. Pomaga, czasem szybciej, czasem wolniej, ale zawsze pomaga. Mam ją stale w torebce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szypszyna
bardzo dobra jest maść chlorchinaldin H- niestety chyba na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminy z grupy B powinny być dostaczane codziennie w żywności, którą spożywamy a nie tylko w tabletkach. Jak ktoś ma problem z zajadami powinien zróznicować swoją dietę. Dużo jest tego w necie tzn produkty, w których występują wit z grupy B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaaaaaaa
Ja również męczyłam się z zajadami, po antybiotykach mi sie pojawily i za nic nie mogłam się ich pozbyć. Oczywiście łykałam cały zestaw wit. z grupy B ale to moich zajadów nie ruszało, aż poszłam do mojej osiedlowej apteki i pani farm. mi powiedziala ze warto kupic masc na opryszczkę vratizolin bo czasami one sie robia na tle wirusowym. Dodatkowo maść z wit. A. Calosc kuracji 12.50 zł i problem juz na drugi dzien bylo znacznie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaaaaaaa
tzn. miało byc na koncu ze: problem zniknal juz na drugi dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres ,kawa słodycze ,głośna muzyka powoduje ze potrzeba więcej witaminy b moze byc ze w przetwozonej zywnosci nie ma tej witaminy b trzeba wiecej surowych warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Devil_in
a ja przez 2 dni smarowałem kremem nivea soft i ... znikło :) i co sie pojawi (średnio co 2-4 miesiace) stosuje to samo i pomaga:) Diabeł tkwi w szczegółach - wikipedia mowi ze należy takie miejsce nawilżać a nie smarować znachorskimi smarowidłami wątpliwego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwarancja skutecznosci
Sluchajcie meczylam sie z tymi paskudnymi zajadami cale zycie. Az w koncu pani z apteki poradzila abym zazywala witamine B2 i abym na noc skruszyla witamine B2 i polaczyla z wazelilna i polozyla na zajad 2 noce i po zajadku ani sladu polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -"-
co to sa zajady???i jak je leczyc i czym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna1965
Stosuj maść czy balsam z mumio.to skuteczny środek to mumio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×