Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutnaa....

Jakie ćwiczenia szybko spalają tkankę tłuszczową????Pomóżcie.....

Polecane posty

Gość Hochliczek_
dużo pic, nie jesc chleba i makaronow, duzo ryyzu kaszy mieska białego i warzywa, warzywa podstawa kazdego posilku. Do ćwiczeń łykać figura extraslim na spalanie szybsze, do tego pamietaj zeby cwiczyc przynajmniej 40 min bo dopeiro po 30 minutach zaczynasz palic tłuszcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
A czy ćwiczenia z jilian michaels konkretnie 30day shred ale nie tylko można porównywać do interwałowych?? Bardzo proszę jeśli ktoś się orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljdkljd
ta jilian to ma podobne ćwiczenia do chodakowskiej tyle ,że z ciężarkami , tyle co można na szybko zobaczyć w necie a interwały to sposób ćwiczenia , interwały można ćwiczyć bieganie , orbitek, ćwiczenia na siłowni, pływanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadakineza
wszystkie areoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
o proszę a chodakowska twierdzi że jej zestawy np turbo to cwiczenia interwałowe i ja przez 3 miesiace myślałam że ćwicze interwały hmm... A jak biegać interwałowo? tzn ile czasu? Bo własnie zaczęłam trochę biegać tylko narazie 5 min biegu 5 minut szybkiego marszu (tak 30min) żeby wyrobić kondycję. No i ćwiczę z jilian tylko teraz się zastanawiam skoro to są aeroby to czy taki krótki trening jak ma JM (27 min) ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljdkljd
wszystko ma sens i jest lepsze od nic nie robienia interwały to sposób wykonywania ćwiczeń , mi w sumie chodziło o to, że to są podobne do takich jak robi chyba to się nazywa skalpel , a turbo chodakowskiej to faktycznie przypomina trochę interwałowy wysiłek poczytaj o interwałach , to sposób wykonywania ćwiczeń , ćwiczenia chodakowskiej , jilian czy cokolwiek innnego możesz tak wykonywać , w takim tempie ,że będą to aeroby albo interwały to zależy od ciebie a przede wszystkim od twojego poziomu wytrenowania , to co dla jednego jest ciężkie dla innego to rozgrzewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljdkljd
a bieganie takie jak mówisz , po 5 monut może być tylko zależy jakie tempo po pięciu minutach biegu powinnaś być prawie maksymalnie zmęczona , a przerwa na wyregulowanie oddechu ale nie na całkowity odpoczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
a czy treningiem interwałowym będzie np. 5 min rogrzewka, 1min bardzo szybkiego biegu 1,5 minuty szybkiego marszu lub truchtu x 8, 5 min rozciąganie? Czy to wogóle co napisałam ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkldkjldd
rozciąganie zrób na początku , moim zdaniem lepiej włączyć to w rozgrzewkę a ćwiczenia to ok, jeśli tak się czujesz , mocno zmęczona biegiem, oddechowo :) , potem złapanie oddechu i znowu przyśpieszenie ciężko tak od razu złąpać odpowiedni poziom tego szybkiego biegu , bo maksymalne zmęczenie, takie ogólne wyczerpanie, powinnaś złąpać pod koniec ostatniego przyśpieszenia może sięokazać ,że albo za szybko zaczęłąś i zrobisz tylko trzy cztery razy albo za wolno i będziesz jeszcze mieć siły , nawet jak skończysz metoda prób i błedów jest najlepsza próbuj , zakwasy to najlepszy wyznacznik ,że dobrze ci idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najszybciej odchudzają tzw ćwieczenie anreobiczne nie anaeobiczne. Te pierwsze maja na celu dostarczenie odbowiedniej ilosci tlenu do komórek. Powodują rowniez ułozenie metablizmu jesli nagle zaczniesz stosowac interwały bez wczesniejszego przygotowania areobicznego to zaczniesz apalać cukier z nie tłuszcz nagromadzony w organizmie. Spadek cukru powoduje potezne zmęczenie głód i nawet stany nerwowe. Ruch ma cie relaksowac i dostarczać tlen a nie na podtlenie budowac pod tłuszczem tkankę miesniową:P Wiec co mozna zrobić?? Stosowac umiarkowany ruch na zasadzie 3x30x130 czyli 3 razy w tyg po 30 minut przy tętnie 130 nie wiecej. Jesli nie masz pulsometra to wykonuj cwiczenia tak bys przy nich mogła swobodnie rozmawiac ale czuła lekkie zmeczenie. Zanim zaczniesz 30 minutowy trening potrzebna jest 10 minutowa rozgrzewka ona zaczyna pobudzac organizm do spalania tkanki tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urodziłam 4 dzieci i waze 57 kg przy wzroscie 168, nie mam oponek i mam płaski brzuch, z którego najtrudniej mi było spalić tłuszcz. Dieta zbilansowana przeważająca czesc to warzywa i owoce minimum 5 razy dziennie wyeliminowałam tradycyjne pieczywo a obiady jestm tradycyjnie nawet sosy i smażone kotlety choc najwiecej w tygodniu jadam zwykłych polskich zup ;) wody mineralnej pije sporo i tylko zieloną herbate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
To nie tak że odrazu wstałam z łóżka i poszłam biegać interwałowo. Jak pisałam już wcześniej od 4 miesięcy ćwiczę wcześniej też trochę biegałam ale siadły stawy więc dałam spokój. teraz gdy doszły do siebie chciałam znów zacząć. Jako,że mam półtoraroczne dziecko nie mam za bardzo czasu biegać po 1,5 godziny ;-). Stąd pomyślałam o interwałach, oprócz tego ćwiczę z JM rano i chciałam dorzucić bieganie wieczorkiem bo trochę mi mało z JM. W tamtym tygodniu biegała 5 min biegu 5 minut truchtu. W tym chciałam spróbowac inanczej. Wczoraj pobiegłam 7 obwodów bo zadzwonił mąż ze mały strasznie płacze i może dobrze że przerwałam bo ten siódmy to był już zdecydowanie wolniejszy niż pozostałe poprostu nie dawałam rady już z max prędkością to nie wiem jeżeli czuję że zwalniam poprostu nie mam siły ale wciąż jest to dla mnie wysiłek porównywany ze sprintem to biec dalej czy to ma sens? czy inaczej rozłożyć interwały? Później się porządnie rozciągnęłam i powiem wam ze nogi jak z waty ale i tak byłam z siebie dumna i może poczułam przypływ energii ale że do domu mam pod górkę więc szybkim marszem do małego i w domu padłam na pysk. to nie wiem czy to dobrze? Dałam z siebie max nie dała bym rady więcej napewno. Co do zakwasów dziś ich nie mam ale to chyba bardziej dobrze niż źle znaczy że mięsnie ne doznały mikrouszkodzeni tak czyatłam, po za tym trochę już są przyzwyczajone do wysiłku. Nie wiem czy dobrze myślę, jak źle to proszę mnie wyprowadzić z błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
Pisałam ze nie mam zakwasów jednak mam ale lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jutro bedziesz je odczuwac mocniej :) wiec jest to dowód na wykonywanie ćwiczen na tzw beztlenie czyli za dynamicznie:) aby pobudzic metabolizm musisz ćwiczenia wykonywac w lekkim rozruchu pamietajac o rozgrzewce i stopniowym wracaniu do spoczynku. Tak sie reguluje spalanie tkanki tłuszczowej a dynamiczne ćwiczenia biora udział w budowaniu tkanki miesniowej. Wiec najpierw wspal tłuszczyk pobudz metabolizm a potem buduj mięsnie:) to długi proces ale po 12 miesiacach czestych cwiczen nie tylko zobaczysz efekty ale bedziesz bardziej pełna energii duzo radosniejsza i nastawiona na ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
Gościu ja czytałam co innego owszem przy treningu aerobowym spala się tłuszcz ale dopiero po ok pół godziny zaczyna się spalać więc musiała bym troche pobiegać i to codziennie a jak pisałam nie mam za bardzo czasu ćwiczę jeszcze rano 30 min do tego mam obowiązki domowe trening interwałowy zajmuje zdecydowanie mniej czasu i z tego co czytałam jest bardziej skuteczny bo spala się jeszcze długo po treningu. Oczywiście z głowom zamierzam biegać tylko 3 dni w tygodniu. tutaj jest link do porównania korzyści jak i zalet obu treningów http://www.bodyflex.pl/trening/cardio/Aeroby-czy-Interwaly-ktory-trening-lepszy,a18.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
ale napisałam :-P Chodziło mi o wady i zalety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljdkljd
ćwiczenia interwaowe oczywiście są beztlenowe ale to są ćwiczenia tzw kwasowe, bo mogą być też beztlenowe niekwasowe , to są takie jak robią kulturyści , czy ciężarowcy , różnica jest w odpoczynku między seriami , kulturyści mają odpoczynek wystarczający do tego żeby w mięśniach pojawił się znowu glikogen aćwicząc interwały dajemy sobie odpoczynek tylko taki , żeby natlenić organizm interwały zwiększają przede wszystkim wydolnosć organizmu, wytrzymałość a największy zysk dla odchudzających bierze się z regeneracji zakwaszonych mięśni, trzeba na to 48 godzin ,dlatego nie wolno przesadzać czyli śpisz i chudniesz, przyjemne z pożytecznym a to że zwlaniasz mocno kończąc trening to dobrze , bo znaczy ,że się nie obijałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
No i własnie o to mi chodziło :-D No ja przesadzać nie zamierzam nie chce spalić mieśni bo mam ich nie za wiele :-P. Nawet chciałabym je wyrobić tylko jeszcze troche tłuszczyku mi zostało. Mój główny problem to nie waga bo 61 kg przy 171 cm to waga ok ale mam za mało mięsni a za dużo tłuszczu dlatego moje ciało wyglada jak galareta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Myśle ze możesz spróbować Insanity , bardzo intensywnie spala tłuszcz. Jest to bardzo wysiłkowa próba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interwały moje drogie to intensywność ćwiczeń + powtórzenia. Ale nie porywajcie się z motyką na słońce, bo żeby zrobić skuteczny trening interwałowy jestem pewna, że brak wam kondycji a i bardzo łatwo o kontuzję. :) Trening fakt, faktem trwa króciutko (w porównaniu z cardio). Przykładowy interwał POCZĄTKUJĄCY wygląda w ten sposób: 60 sekund wprowadzenia, wolny bieg 15 sek sprint, mega szybki, mega, a nie że wam się wydaje, że to sprint :) 45 sek trucht wolniutki 15 sekund sprint 45 sek trucht 15 sek sprint 45 sek trucht 60 sek, spokojnego biegu I z czasem zwiększa się powtórzenia aż do 20powtórzeń, następnie zwiększa się czas sprintu odejmując truchtowi (łącznie musi dawać 60sekund). Nie ma sensu zwiększać czasu jednego powtórzenia (np. do 120sekund), bo interwały właśnie na tym polegają, trening ma trwać krótko, ma być mega intensywny i minimalne przerwy pomiędzy wykonywaniem powtórzeń. Prawidłowy trening interwałowy polega na tym, że jeżeli nie wykonasz go na czczo, brzydko mówiąc, zrzygasz się w krzakach. Na czczo, z kolei, będzie brakowało Ci siły i prawie się zrzygasz. :)) Ale jak już pisałam, wiele osób biegających latami ma problemy, żeby wykonać prawidłowo trening interwałowy. Jeżeli po treningu interwałowym czujesz się ok, prawie ok, to znak, że źle wykonałaś/eś trening. Postawcie lepiej na treningi cardio, ćwiczenia na poziomie tlenowym, dosyć lekkie, ale dłuuugo powtarzane. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka z dojlid
spróbujcie ćwiczenia w/g programu dr Tabata rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinkairower
a może rower?:) teraz jest bardzo fajna akcja rowerowa http://www.zaparkujklimatycznie.pl - można zrobić coś dla swojego ciała i spalić trochę kalorii, a przy okazji wygrać np. wycieczkę do Hiszpanii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej smutna Ja też miesiąc temu miałam problem z nadwagą miałam 157 cm wzrostu i ważyłam 80 kg. Zaczęłam się odchudzać i obecnie ważę 58 kg. Moje odchudzanie polegało na diecie 500kcal i rezygnacji z kolacji i wszelkich słodkości. Ponadto ćwiczyłam na steperze od 5 do 6 tysięcy kroków dziennie + brzuszki, rowerek, przysiady, nożyce. Wystarczy mieć silną wolę i można się pięknie odchudzić. pozdrawiam i życze sukcesów w odchudzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dwa tygodnie to mało, aby uzyskać wymarzone efekty. Musisz być cierpliwa , ćwicz i zdrowo się odzywiaj! A efekty na pewno pojawią się prędzej czy pózniej. Z mojego doświadczenia mogę polecić basen i nordic walking. Tak się zaangażowałam w te dwa sporty,ze zapisałam się treningi grupowe do www.nordwalk.pl i dla mnie to rewelacyjna forma rozrywki i sportu ;)jeśli trafisz na fajnych kompanów, to cwiczenia nie będą koniecznością a przyjemnością! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolka2
Żadne cwiczenia nie dadzą szybko efektów, o które się starasz. Bez diety ani rusz. Tak mogę śmiało powiedzieć z własnego doświadczenia. ale nie ma się co załamywać, bo na szczęscie wymyślono diety :) Z last minute http://www.sklepdiety.pl/dieta-herbalife-last-minute-p-95.html?cPath=6 dasz radę szybko pozbyć się nawet 8 kg. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×