Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamana 73

Dyskryminacja

Polecane posty

Gość xxxTakJest
nigdy co prawda nie powiedzialy wprost dlaczego juz sie nie odzywaja albo odpowiadaja polgebkiem ale po kilku spotkaniach zrozumialam w czym rzecz bo skojarzylam ta rozmowe o pochodzeniu. Wycofalam sie wiec i staralam juz tylko przeczekac do konca moj kurs (stalo sie to mniej wiecej w polowie). nie probowalam sie integrowac na sile ani zagadywac bo chyba byloby to jeszcze gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real forever
UWAGA PODLE NA POTEGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niewiedza co to znaczy HONOR "wedlog szedzkiego zachowania to znaczy za jak ci pluja w twaz to PADA DESZCZ"!!!!!!!!!!!!!!! ale polak plakowi wilkiem tez!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszwedka
Byłam w Szwecji parę miesięcy.Szwedki wywyższają sie nad polkami, bo wiedzą, że są atrakcyjniejsze i to prawda, żadna polka im nie dorówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszwed
zgadza sie ze polak polakowi wilkiem zwlaszcza ci ktorzy sa zachlysnieci szwecja i staraja sie byc bardzij szwedzcy niz sami szwedzi choc tyczy sie to innych krajow oczyiscie rowniez i takich "polakow" najlepiej unikac, jak ktos madry tu wczesniej napisal a co do szwedek to wcale nie sa ladne laza w dresach popularne sa kolczyki w twarzy (broda wargi, brwi, nosy) wiele ma nadwage i ja eksponuje. sympatyczne tez nie sa chyba ze w jakims punkcie typu macdonald gdzie przyklejony usmiech wymagany jest przez pracodawce tak normalnie w wiekszosci sa opryskliwe .poza tym kobiety tutaj to koszmarne materialistki, ciuchy makijaze a zwlaszcza STATUS I KASA to najwieksze priorytety zyciowe zalamac sie mozna jak sie takich slucha ladne w szwecji to sa azjatki, subtelne buzie super figurki i elegancke w porownaniu ze szwedkami, nie widzialm jeszcze azjatki wykolczykowanej czy wytatuowanej. naprawde ladna rodowita szwedka to rzadkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antysocjalista
w szwecjii to przez ten ich pieprzony socjalizm szwedom sie w glowach tak zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość me from poland
a wydawalo mi sie ze to taki cywilizowany narod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i coz ze ze Szwecji
Przeczytalam wlasnie wszystkie wypowiedzi i jestem w szoku! Mieszkam w Szwecji od kilku lat i nigdy z podobnymi zachowanami sie nie spotkalam. Te pelne jadu wypowiedzi i narzekania na Szwecje musialy byc napisane przez osoby z powaznymi kompleksami. Owszem, spotykam sie od czasu do czasu ze swego rodzaju uprzedzeniem do obcokrajowcow (do obcokrajowcow, zaznaszam, a nie do Polakow), ale wynika to glownie z tego ze ludzie niekoniecznie zawsze duzo wiedza na temat innego kraju czy innej kultury. Jak ktos juz wczesniej tu napisal - sami dajemi swiadectwo naszego kraju, i ja staram sie byc takim ambasadorem Polski, i mysle ze po poznaniu mnie te uprzedzenia znikaja. Mam tu bardzo wielu dobrych znajomych i kilku bliskich przyjaciol, i wiem, ze jestem ceniona za to jaka osoba jestem, a moje pochodzenie nie ma wiekszego znaczenia. Nie ukrywam swojego pochodzenia, wrecz zachecam moich znajomych do odwiedzin w Polsce i co z nich, ktorzy odwiedzili Polske sa zadowoleni z pobytu. Mysle ze jesli ktos lubi narzekac to zawsze taki powod do narzekan znajdzie. Jesli ktos mam kompleksy na tle wlasnego pochodzenia to na pewno inny obcujacy z ta osoba to wyczuja i sie do niej zniecheca - to ze wzgledu na to ze ta osoba sama siebie nie lubi i nie szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apropo komplexow
niewiesz o czym mowisz, popracuj wsrod szwedow NIEROBOW za ktorych masz robic bo znalezli polaka frajera to ci sie otworza sie oczy, zero empati tylko jak nabic czas w robocie a jak ich spotkasz na miescie to udaja ze cie niewidza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraj nierobow i frajerow
Wezma sobie np.polaka zeby za nich robic a klika nierobow szwedziokow tylko nabija czas, zero empati tylko zeby oni sie nienarobili. A niektorzy szefowie to kawal HAMA co tylko dba o swoja dupe i wystawia obcokrajowca na lodzie, udawaja ze nic niewidza. Sa w porzadku szwedzi tez ale to male jednostki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedzi tak sie zachowuja
az tak jest w szwecji ? nigdy tak nie myslalam ! bylam tam kilka razy, na urlopie i az nie chce mi sie wierzyc co piszecie ! ja wyjezdzam do UK. w przyszlym roku wychodze za maz za anglika. moi znajomi polacy w anglii nie sa dyskryminowani. obym ja tez nie byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1111
Nie będziesz dyskryminowana, w wielkiej Brytanii jeśli coś komus nie pasuje, trzyma to dla siebie, rasizm jest karalny, człowiek się liczy, każdy. Mieszkam tu 8 lat i nie doświadczyłam atakow rasizmu czy dyskryminacji. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedzi tak sie zachowuja
Dzieki Ania 1111 :-) mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok ! jak narazie w uk wszyscy sa dla mnie mili a mezczyzni lubia polki. niektorzy twierdza, ze dlatego, ze daja na lewo i prawo... ale to tylko zawisc a ja widze, ze np anglicy nas szanuja, jesli sobie na to zasluzymy. dokladnie tak jak polacy w polsce. jesli czlowiek reprezentuje cos soba i szanuje innych to bedzie szanowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boże posłuchałam tej piosenki
aż się popłakałam, nigdy nie lubiłam metalu, ale za tą piosenkę kocham ten zespół. Gdziekolwiek będę zawsze będa Polką w sercu, to boli, dlaczego nasz własny kraj, rząd, nas gnoi, że musimy byc na emigracji z dala od naszego kraju, żeby godnie zyc i nasze rodziny?? Dlaczego, pytam i płaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beluga Burger
zastanawialem sie zawsze co motywowalo Polakow do emigracji do Szwecji. Historycznie prawda jest, ze jedyne kraje, ktore generalnie udostepnily swo potencjal dla emigracji w miare demokratyczny sposob to USA, Kanada i Australia. Europa nigdy nie byla zbyt przyjazna Polakom, lub generalnie emigracji, ktora skladala sie fundamentalnie z przybyszy z krajow wschodnich, polnocnej Afryki, Afryki, oraz powiedzmy Turcji i bliskiego wschodu, chociaz ta ostatnia grupa nie byla zbyt liczna. Wschodnia Europa jakkolwiek sie na to nie spojrzymy miala swoje charakterystyczne cechy braku wyrafinowania, niezbyt dobrego wyksztalcenia, nieobecnych manier oraz absencji wiedzy, co pozniej pozostalo nasza wizytowka. Nie oszukujmy sie sami, nie bylismy nigdy zaawansowanym kulturowo spoleczenstwem i tak bardfzo jak niesluszne jest traktowanie Polakow jako obywateli drugiej kategorii, my sami czesto wybieralismy jako latwiejsza droge nawyk narzekania, zamiast trudniejsze zadanie pracy nad samym soba. Oczywiscie, ze jestemy zle spostrzegani i te opinie beda podmiotem evolucji nas samych w percepcji innych spoleczenstw. Spojrzmy sie na wlasne podworko, na sama Polska i zastanowmy sie przez chwile jak sie odnosimy sami do siebie. Jesmy narodem wzajemnie sie oszukujacym, jestesmy mechanizmem niecywilizowanych przyzwyczajen wzajemnego okradania sie i braku respektu do blizniego. Polska jest skorumpowana, chamska, brudna, pazerna i oczywiscie lubi sie madrzyc przy kazdej konfriontacji. Teraz zadajmy sobie sami pytanie. Co naprawde dalismy swiatu, co jest nasza wizytowka i dlaczego zmieniamy sie tak diametralnie wjhezdzajac do obcego panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko pisze jedna osoba
pod różnymi nickami i strasznie zmyśla, Szwecja to cudowny, tolerancyjny kraj. Takie rzeczy jak są tu opisywane to mogły się zdarzyć we Włoszech, a nie w Szwecji. We Włoszech podpala się niemowlęta cudzoziemców i nikt nie wzywa pogotowia gdy cudzoziemiec kona. W Szwecji wszyscy - Szwedzi i cudzoziemcy - traktowani są jednakowo - z szacunkiem i tolerancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie narzekacie a...
jednak tam siedzicie........hmmmmmm dziwne bo ja w zyciu za pare groszy wiecej nie dalabym sie tak traktowac jak tutaj opisujecie. Poza tym wyobrazcie sobie sytuacje ze do polski zaczyna masowo zjezdzac banda obcokrajowcow-hahaha przeciez to bylaby rzez nieporownywalna z tym co opisujecie w szwecji-wiec nie narzekajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lookat thissss
This year, the anti-immigrant Sweden Democrats won 20 seats in parliament in the September 19th election with an especially strong showing in the south of Sweden" http://www.thelocal.se/29824/20101026/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppps
czy temat umarł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robando
Hm ...o skrajnym zakłamaniu Szwedów słychać było od dawna . Naród ten co jest do dziś tabu zdumiewająco łatwo przyjął nauki Hitlera .Szwecja z zapałem kolaborowała z Niemcami podczas wojny robili razem kokosowe interesy.Stąd w dużej mierze ich późniejszy dobrobyt .Po Hitlerze przejęli nacjonalizm i wiarę w lepszość rasy nordyckiej -wy to zauważyliście .Do końca lat 60tych -!!!!!!!! poddawano tam ludzi eutanazji i przymusowej sterylizacji wręcz była propaganda o"gorszych " gatunkowo osobnikach które trzeba usunąć ze społeczeństwa .skąd to my znamy ?do tego donosicielstwo plus pranie mózgów od przedszkola . To jakby bękart III Rzeszy Pluralizm polityczny był tam gorszy niż w Polsce po 1989.Przez pokolenia praktycznie monopartyjne rządy. Cud szwedzkiego socjalizmu działał dopóki było co rozdawać po poprzednich pokoleniach .Obecna Szwecja jest chyba jednym z najmniej kreatywnych państw europy -patrz upadki VolVo i Saaba ikon przemysłu.B słaby sektor prywatny przejadane podatki b .wysokie.Imigranci są im niezbędni rozpieszczeni Szwedzi zwł młodzi są niesamodzielni i nie chcą brać się do roboty i tyle.Oni sami widzą że o ile 40 lat temu mogli zadzierać nosa to dziś wiele państw ich dogoniło albo i przegoniło.To rodzi frustracje. Kolejne to upadek jakichkolwiek wartości protestantyzm tam umarł większość w nic nie wierzy byle się dorobić i zabawić .O swobodzie obyczajowej wszyscy wiedzą gwałty-dużo częstsze niż u nas- dewiacje to dzień powszedni ,masa rozbitych dysfunkcyjnych rodzin z dziećmi na prochach ..kolejne stracone pokolenie .Sami chyba czuja ze coś tam się kończy ,niektórzy piszą że za 45 lat w Sztokholmie prawie nie będzie etnicznych Szwedów.....To napędza różnej maści neonazistów i rasistów nawet tych co w twarz nie powiedzą co czują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfresde
Prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana 73
polska wersja art Daniela Pipes o szwedzkim rasizmie: Zgłoszony przez Immigrant w Szwecji (Szwecja), Mar 7, 2009 o 18:05 Mieszkałem w kilku krajach europejskich i to dało mi dobrą znajomość sprawia, że mi w stanie porównać rasizmu i dyskryminacji w tych krajach. Niestety nie wiem wiele na temat rasizmu w Danii, ale mogę mówić o Szwecji. Szwecja jest najbardziej rasistowski i cyniczny kraj europejski. Humanitarny kraj w księgach danego liczby uchodźców Szwecji podjął w ale trzeba wziąć pod uwagę interesy poza dowolnym szwedzkiego działania na co Szwecja daje z jednej strony zabiera ze sobą. Nie pozwól uchodźców, ponieważ są one obfite i ładne chłopaki. Szwedzi są w stanie zaakceptować innych "jak równy". Szwedzi są ksenofobów, którzy są całkowicie przekonani, że ich kraj jest najlepszy na świecie. Szwecja jest krajem rasizmu i nietolerancji. Szwedzi pochwalić dając darmowe kursy szwedzkiego dla wszystkich imigrantów podczas gdy w rzeczywistości one sprawiają, że ludzie nie kończących kursy uczestniczyć w straszne didatics i pedagogika), aby pozwolić im na rynku pracy. To pułapka. Szwedzi chwalą się ich doskonałej systemu opieki zdrowotnej, ale nie mówią, że kiedy ich system opieki zdrowotnej nie jest to zwykle z imigrantami. Niektórzy powiedzą, że Szwecja była dość jednorodna, a emigranci i inne mniejszości są nowym zjawiskiem, ale to nieprawda. Co o asymilacyjnych polityk Samowie i Finów zostały cierpiących na więcej niż jednym wieku? Szwedzki system sądowniczy jest otwarcie racistic z 95% etnicznych Szwedów jak sędziów i prawników. Szwedzkie policjanci są 99% etnicznych Szwedów i ich dyskryminować i prześladować imigrantów. Wracając do Szwecji z Wielkiej Brytanii zostałem dotknięty przez zdjęciem imigranta z arabskiej nazwy mówiąc: "Witaj w moim mieście Sztokholmie". Jak śmieszne! Muszą zdjęcia! W Wielkiej Brytanii po przyjeździe na lotnisku widać, wielu imigrantów lub osób pochodzenia imigrantów pracujących na lotnisku, wszystkie rodzaje ludzi o mocnych zagranicznych akcentów, kobiety z muzułmańskimi szaliki, Sikhowie z turbanach roboczych urzędników imigracyjnych. W Szwecji korzystają "Zdjęcia" imigrantów, ponieważ nie mają one imigrantów pracujących na lotnisku. Ach ... przepraszam, zapomniałem. Oczywiście mają one imigrantów na lotnisku, imigrantów inżynierów i lekarzy, które są w stanie znaleźć pracę w rasistowskiej Szwecji może przynajmniej taksówki dysku. Szwecja chwali dając pomoc finansową dla uchodźców, ale co Szwedzi zrobić, to dać uchodźcom nędzne dochody, aby żyć w wydzielonych miejscach, gdzie nie ma nic do zrobienia. Ci biedni ludzie są nieustannie poniżani przez pracowników służb społecznych i cierpią z powodu depresji. Szwedzi mają wyjątkową wewnętrzną umiejętności ostracizing i alienacji swoich imigrantów, dzięki czemu są pariasami. Szwedzi pozwoli im poczuć się niegodny i winny mimo wszystko chcą jest praca. Szwedzki mediów stało się regułą skojarzyć imigrantów z problemami. Szwedzi mówili "segregacja w Szwecji nie jest wyjątkowy." Nie, to nie jest ale jest to najbardziej cyniczny! Szwedzi uśmiech na ciebie i skrobię was w plecy. I to jest iluzją myśleć, że zachodni Europejczycy nie są dyskryminowani w Szwecji. Jedynym kryterium, które mają być dyskryminowany w Szwecji ma być "nie Szwed!" Jeśli nie jesteś jednym z nich "jesteś niczym". Nawet jeśli mówią dobrze szwedzki (biustonosz Svenska) nie masz szans na rynku pracy na tle rasowym. Szwedzi uważają, że są lepsze i nie ma znaczenia, jeśli masz wykształcenia, umiejętności i doświadczeń, jeśli zostały one zdobyte poza granicami Szwecji. Nawet jeśli jesteś drugi, trzecie pokolenie imigrantów pochodzenia, Szwedzi nigdy nie weźmie pod uwagę to szwedzki. Inni Szwedzi powie: "Jesteś jak najbardziej mile widziane, aby przyjść i studiować w Szwecji Jesteśmy jednym z nielicznych narodów, który ma żadnych opłat dla studentów z zagranicy, kto tu przychodzi się uczyć.". Ale Szwecja musi wykwalifikowany personel więc jest to tylko kwestia interesów. Ironią jest, że te foreing studentów po uzyskaniu dyplomu iść na bezrobotnych z powodu rasizmu szwedzkich pracodawców i dyskryminacji. Zgodnie z tym to nie jest tak dziwny, że migracja dalej do trzeciego wzrosła popularny nie tylko wśród zagranicznych studentów i pracowników zamieszkałych w Szwecji, ale także wśród tych, z pochodzenia imigrantów, że urodzili się i wychowali w Szwecji. Szwecja jest najbardziej rasistowski kraj w Europie. Szwedzki oddział czystość wyścig był tylko zamknięty w 1976 roku. Szwecja miała ważne połączenia z nazistów, że umieszczone swoje pieniądze w szwedzkich banków. Szwecja jest krajem, z podwójnie moralne, mówiąc jedno, robią coś innego. Poza tym, jak Szwedzi sami mówią "Szwecja jest nudne, zimno i ciemno", dlatego piją tyle i zachowują się jak świnie. Bardzo, bardzo przygnębiające miejsce. Imigranci w Szwecji, krzycz głośno! Popraw swój angielski i powiedzieć światu, jak rasistowskie Szwedzi. Powiedz ludziom w waszych krajach nie dać miejsca pracy dla Szwedów, aby nie kupować szwedzkie produkty, aby nie pozwolić Szwedów w. .. Są mniejszością na świecie, zaledwie 9 milionów aroganccy rasiści, które myślą że są najlepsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWave
Witam Wszystkich. Na imie mam Robert.Mieszkam w Szwecji jz prawie 20 lat. I co tutaj czytam to wszystko prawda jezeli chodzi o szwedow....fatalni....okropnie zazdrosni ludzie....nietolerancyjni....zlosliwi....donosiciele i nie wiedzialem tego przez dlugi czas az w koncu dopadli i mnie.A wszystko zaczelo sie od tego gdy zalozylem rodzine,dziecko i kupilem taki samochod jakimi oni jezdza Volvo V70.Mialem wyprane i zgotowane.Zauwazyli szybko ze jestem na drodze stabilnosci,rodzina,lepiej mi sie wiodlo-zauwazylem natychmiast ze im sie to nie podoba,no ale coz nie wiedzialem jeszcze ze cos szykuja dla mnie i musze poniesc jakas kare(albo cos w tym rodzaju)Bo nie moge byc usmiechniety i zadowolony ,cieszyc sie rodzina,etc.No i zaczelo sie -to jest taki bardzo powolny i systematyczny proces wykanczania kogos-w bialych rekawiczkach.Bylem jednym z lepszych pracownikow,szwedzi byli na zwolnieniach,lowieniu rybek a Robert zasuwal do pracy,soboty niedziele,200 godzin nadgodzin rocznie-robilem robote,no i zarabialem.Ale i co z tego??????Pracowalem jako operator obrabiarek sterowanych komputerowo CNC.Wiec moj przelozony wystartowal taki proces(tak to cos takiego-socjotechnika) Bledy ktore byly robione w mojej grupie(4 osoby) to okazalo sie ze to ja,o wszystko powoli bylem oskarzany......znikanie narzedzi z miejsca pracy.....mnostwo roznych rzeczy!!!!! Wiec usunal mnie ze stanowiska a na moje miejsce przyszedl jakis jego znajomek-tak mowia w firmie!Wrzuca mnie gdzie tylko sie da.Teraz na pile tarczowej tne drewno w tej firmie i nawet nie to.A ci ktorzy ze mna pracowali patrza na mnie z gory i nawet nie mowia mi Hej!!!!!!!!Prosilem o zmiane mojego najblizszego szefa(brygadziste) ale nie daje sie ciagle jestem pod nim i prowokuje mnie do tego bym sie zwolnil.Wszyscy inni moga np. rozmawiac przez telefon(nie jest zabronione) a ja nie!Ostatnio moja corka byla chora na krtan i dzwonilem wiec mnie koledzy podali do niego i wyciaga z tego konsekwencje.Duzo tego jest.....wystarczy na napisanie malej ksiazki....Zwiazki Zawodowe-kon by sie usmial,nic ci nie pomoga,chociaz nie wiadomo ile bys chcial-Nie polakowi!!!!!!!!!! Ignoruja cie i oszukuja.Mi powiedzial tylko ze Zwiazkow Zawodowych(place nalezne dla nich okolo 700 koron miesiecznie-to duzo) w ten sposob: Ty Krawczyk on chce ciebie z tad wywalic....poprostu-musisz to zrozumiec!!!!!Wiec zapytalem go-Wiec zapytalem go co wy na to?Nic-odpowiedzial!I tu wszystko sie konczy.Jeszcze zameldowal ktos do Soscjalu ze dziecko u mnie ciagle placze-tak gdy jest u mnie!!!!!!!!! Bo rodzine juz mi rozbili!!!!!Z tego stresu-zawalilo sie i domu.I teraz Socjal bedzie moze rozwazal czy moze byc u mnie???? Takze wszystko trace i taki powoli robi sie koniec wszystkoego....Co teraz mysle i jak sie czuje?Nie wiem czy ktokolwiek wie....A jakie mysli mi chodza po glowie?To tez przeraza nawet mnie Robert Krawczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWave
Witam Wszystkich. Na imie mam Robert.Mieszkam w Szwecji jz prawie 20 lat. I co tutaj czytam to wszystko prawda jezeli chodzi o szwedow....fatalni....okropnie zazdrosni ludzie....nietolerancyjni....zlosliwi....donosiciele i nie wiedzialem tego przez dlugi czas az w koncu dopadli i mnie.A wszystko zaczelo sie od tego gdy zalozylem rodzine,dziecko i kupilem taki samochod jakimi oni jezdza Volvo V70.Mialem wyprane i zgotowane.Zauwazyli szybko ze jestem na drodze stabilnosci,rodzina,lepiej mi sie wiodlo-zauwazylem natychmiast ze im sie to nie podoba,no ale coz nie wiedzialem jeszcze ze cos szykuja dla mnie i musze poniesc jakas kare(albo cos w tym rodzaju)Bo nie moge byc usmiechniety i zadowolony ,cieszyc sie rodzina,etc.No i zaczelo sie -to jest taki bardzo powolny i systematyczny proces wykanczania kogos-w bialych rekawiczkach.Bylem jednym z lepszych pracownikow,szwedzi byli na zwolnieniach,lowieniu rybek a Robert zasuwal do pracy,soboty niedziele,200 godzin nadgodzin rocznie-robilem robote,no i zarabialem.Ale i co z tego??????Pracowalem jako operator obrabiarek sterowanych komputerowo CNC.Wiec moj przelozony wystartowal taki proces(tak to cos takiego-socjotechnika) Bledy ktore byly robione w mojej grupie(4 osoby) to okazalo sie ze to ja,o wszystko powoli bylem oskarzany......znikanie narzedzi z miejsca pracy.....mnostwo roznych rzeczy!!!!! Wiec usunal mnie ze stanowiska a na moje miejsce przyszedl jakis jego znajomek-tak mowia w firmie!Wrzuca mnie gdzie tylko sie da.Teraz na pile tarczowej tne drewno w tej firmie i nawet nie to.A ci ktorzy ze mna pracowali patrza na mnie z gory i nawet nie mowia mi Hej!!!!!!!!Prosilem o zmiane mojego najblizszego szefa(brygadziste) ale nie daje sie ciagle jestem pod nim i prowokuje mnie do tego bym sie zwolnil.Wszyscy inni moga np. rozmawiac przez telefon(nie jest zabronione) a ja nie!Ostatnio moja corka byla chora na krtan i dzwonilem wiec mnie koledzy podali do niego i wyciaga z tego konsekwencje.Duzo tego jest.....wystarczy na napisanie malej ksiazki....Zwiazki Zawodowe-kon by sie usmial,nic ci nie pomoga,chociaz nie wiadomo ile bys chcial-Nie polakowi!!!!!!!!!! Ignoruja cie i oszukuja.Mi powiedzial tylko ze Zwiazkow Zawodowych(place nalezne dla nich okolo 700 koron miesiecznie-to duzo) w ten sposob: Ty Krawczyk on chce ciebie z tad wywalic....poprostu-musisz to zrozumiec!!!!!Wiec zapytalem go-Wiec zapytalem go co wy na to?Nic-odpowiedzial!I tu wszystko sie konczy.Jeszcze zameldowal ktos do Soscjalu ze dziecko u mnie ciagle placze-tak gdy jest u mnie!!!!!!!!! Bo rodzine juz mi rozbili!!!!!Z tego stresu-zawalilo sie i domu.I teraz Socjal bedzie moze rozwazal czy moze byc u mnie???? Takze wszystko trace i taki powoli robi sie koniec wszystkoego....Co teraz mysle i jak sie czuje?Nie wiem czy ktokolwiek wie....A jakie mysli mi chodza po glowie?To tez przeraza nawet mnie Robert Krawczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×