Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamana 73

Dyskryminacja

Polecane posty

Gość zalamana 73

Mam 34 lata i od czternastu lat mieszkam w Szwecji. Pracuje jako pielegniarka, wyksztalcenie zdobylam tu na miejscu, jezyk szwecki mam dobze opanowany. Od wielu lat jestem dyskryminowana przez szwedzkie spoleczenstwo za moje polskie pochodzenie.Moje kolezanki i koledzy takze. Widzieliscie ten stary film "tredowata"?? Najgorsze jest to ze ja mam wyzsze wyksztalcenie, dobra prace i nie zla place, a dyskryminowana jestem przez szwedzka klase robotnicza - ciecia, albo bezrobotnych. Czy inni polacy maja podobnie, oczywiscie nie pytam tych zyjacych w Szwecji, bo wiem ze on tez cierpia, tylko tych z Angli albo Ameryki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalamana 73
Wiem o czym mowisz!! Sam mieszkam w Växjö (Szwecja), moja matka jest polka, ojciec czechem, wychowalem sie w Szwecji.Przez szweckie biuro pracy zostalem zmuszony do zmiany nazwiska inaczej nigdy bym nie dostal pracy szefoskiej. Obidwoje moi rodzice sa lekarzami a mimo to bylem dyskryminowany w szkole. Glowa do gory - nie pokazuj im ze Cie to boli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalamana 73
dyskryminowany - znaczt bity,nawet jako dorosly!! Szwedzi to dziwny narod!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna24
kurcze, trzymajcie sie i nie dajcie, nie mialam pojecia ze takie rzeczy maja miejsce w Szwecji, ja jestem w Anglii, poki co nie zdarzylo mi sie byc dyskryminowana, mialam na pienku z szefowa, ale to chyba nie byla dyskryminacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana 73
Naprawde? a ja myslalam ze tak jest wszedzie! Wy nie macie pojecia jak my tu jestesmy traktowani! Chyba sie przeprowadze do Angli!! Bo mam dosyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olender
Ja mieszkam w Szwecji od 8 lat, jestem przesladowana na kazdym kroku, pracuje w aptece, wyjechalam na kontrakt. Po roku pobytu w Szwecji poznalam szweda, jego rodzina nigdy mnie nie zaakceptowala - mowia ze to wtyd dla rodziny ze Tonny jest z polka. Miesiac temu usunelam ciaze, nie chce aby moje dziecko mialo takie zycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jj300
...jestem w szoku czytajac wasze posty..myslalam, ze Szwedzi sa bardzo tolerancyjni.Ja tez mieszkam w Londynie, mimo najazdu Polakow jestesmy tutaj mile widziani...bardzo czesto slysze komplementy, ze Polki sa sliczne a Polacy ogolnie bardzo pracowici i ze wiele zrobilismy dla gospodarki brytyjskiej:) przyjezdzajcie do Anglii:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem w szoku, nie wiedzialam, ze w tak rozwinietym cywilizacyjnie panstwie jakim jest Szwecja mozna sie spotkac z brakiem tolerancji... Jak sie nie czujecie tam dobrze, to moze lepiej wracac do polski slbo jechac do innego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana 73
Ja tutaj skonczylam studia. Przez prawie 4 lata bralam pozyczke na szkole mam 200 000 PLN do splacenia, splacam ok 10% od wynagrodzenia miesiecznie. Pielegniarka w Polcse zarabia ok 1200PLN tyle ile ja place miesiecznie za pozyczke na szkole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do jj300
Toerancyjny kraj??? Tak bardzo zwlaszcza po ostatnich wyborach, jak nazisci doszli do wladzy! Ja tu jestem juz od 3 lat, i wiem co mowie, tez mi dzieci bija w szkole, i nazywaja nas czarnuchami. Powod tego...bezrobocie! Polacy zabieraja mniejsca pracy szweda...dlatego ze polacy sa lepsi i pracowitsi. Ja takze myslalem ze szwedzi to tolerancyjni ludzie. Pamietam nawet jak pare lat temu Miss SZwecji wybrano mulatke..a wiecie dlaczego, aby pokazac swiatu jaka to Szwecja jest liberalna....Gowno Prawda. Jedna z moich coreczek ma stasznie ciezkie zycie z powodu swojej ciemnej karnacji. Alicja, moja najmlodsza wyglada jak albino i jest akceptowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka 70
To prawda ja tu jestem od roku. Wiem ze slowo polack ( polak) to jedno z najgorszych obelg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella73
Ja mieszkam w Szwecji oc prawie 10 lat. Dostosowalam sie, to znaczy nie zadaje sie z innymi polakami, prowadze szwecki dom, mowie i mysle jak szwed, zerwalam kontakt z Polska...nie zadaje sie z ludzmi z ciemna karnacja, zmienilam nazwisko i caly czas powtarzam szwedom jaka to Szwecja jest wspaniala. Ale czasami jakos mi tak smutno...i brak mi czegos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella73
A-ha zeby wam sie nie wydalalo ze to tylko polacy tak cierpia. To dotyczy wszystkich obcokrajowcow, nawet anglikow i amerykanow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminas
to niesamowite co piszecie......... wiem , ze to bardzo trudno tak zostaiwc wszystko i wyjechac .. .. ale czy nie warto......... dzis jest na świcei wolnosc.. jest masa miejsc .. gdzie równie dobrze sie odnajdziecie. .. moze warto .. przecież kazdy ma tyko jedno zycie ...i po co sie na siłe męczyc . z tego co piszecie .. wszyscy macie dobre pozycje, znacie języki. nie dajcie się.. ale to rzeczywsicie .. nikt o tym nic tu nie wie. szwecja uznawana jest jako super kraj ... hmmm ... ajednak wszedzie cos się dzieje . pozdrawiam was wszystkich .. i nie dajcie sie , ani nie pozwólcie aby ktos ranił wasze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella73
My tu mamy kredyty do splacenia,nie mozemy tak po prostu wyjechac, a poza tym ja juz zapomnialam jak to jest byc wsrod ludzi, nie wiem czy moge odzyskac swoja godnosc..po tylu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminas
no co ty.. to spłącaj te kredyty i uciekaj .. świat jest piekny , kolorowy .. nie daj sie zniszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella73
Mamy tu takie prawa jak zydzi w nazistowskich Niemczech, i tak samo jestesmy bojkotowani!!! To trzeciego pokolenia wlacznie. Nienawisci do Polakow uczy sie dzieci w szkolach. Ostatnio ogladalam podrecznik do biologi dla dzieci do 5 klasy. Wiecie co tam pisze ze jak ktos niebieskooki ma stosunek sexuallny z kims brazowookim to dzidzia bedzie miala brazowe oczka..rena genetyka...a w kziazkach do histori czytalam ile polacy wymordowali niemcow w czasie dr.wojny swiatowej i zagrabili ich mienie. A pozatym Czarnobyl moi kochni to tez lezy w Polsce, przynajmniej jesli wierzyc pani od geogeafi. To jest horror!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabella73
Splacaj kredyty??? Moze za 20 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminas
no domyslam sie ..że to nie takie proste .. tak zabrac sie i wyjechac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do irminas
A sama to gdzie Ty mieszkasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wuecie dla czego to wszystko
To czysta szwedzka zazdrosc, zawisc i nienawisc do slowinskiej ludnosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svensken
Ja wyjechalem do matki bo wyszla z szweda. Mieszkam tu od prawie 17 lat. Po oczymie mam szwedzkie nazwisko. Sciagnelismy do siebie dziadkow. Babcia umarla dwa lata po tym jak sie przeprowadzila do Szwecji. Dostala zawal w srodku sklepu z zabawkami i nikt nie chcial zadzwonic po pogotowie. Szwedzi bedacy w sklepie udawali ze sie nic nie stalo...to taki szwedzki styl bojkotowania - udaja ze nie widza cie i nie slusza cie a jak zaczynasz kzyczec to nie pojmuja co mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svensken
Jak pogotowie zabralo Babci cialo... jeden z nich , z tych ze sklepu powiedzial do mnie : Jeden - zero dla Szwecji. Dzisiaj mam 35 lat i wiecie co? Nigdy tego nie zapomne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dowiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zle to tu nie jest, mozna sie przyzwyczaic. Ja wiem jak unikac konfrontacji ze szwedami, jak dobrze z nimi zyc. Ale niestety to wszystko co tujaj zostalo powiedziane to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminas
ja mieszkam w polsce. ale kilka lat mieszkałam w uk , za czasów kiedy jeszcze nie mozna było tam mieszkac ........ i był moment kiedy wahałam sie zostac czy wracac. coś trzeba było zadecydować . i moja decyzja była... kicham na kase.. chce byc panią u siebie ..krzyczec na urzędasów , jak mi sie zechce.. nie czuc sie ze jestem kims innym gorszym dzis .. fruwam po całym świecie , robie co lubie i chce....... mysle ze wybrałam dobrze. mimo ze finansowo.. pewnie lepiej byłoby w uk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mow
no nie mow, bo w UK nie ma dyskryminacji, ludzie sa naprawde ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irminas
tak wuk nie ma dyskryminacji.. bo tam wiekszosc to emigranci z innych państw. mi nie chodziło o dyskryminacje. tylko o to jak ja sie tam czułam. nie czułam sie "pełnoprawnym obywatelem."...że tak sie wyraże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×