Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ktoś taki jak ja

Decoupage - kto się tym zajmuje?

Polecane posty

I trzeba namówić na zrobienie jakąś zdolną osobę.Ja kompletnie odpadam.Nie mam zdolności manualnych:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amita, daj spokój! Cała zabawa polega na tym, że wcale nie musisz mieć zdolności plastycznych/manualnych. Wycinać chyba umiesz ;) nanieść pędzelkiem klej pewnie też. Spróbuj, na pewno będziesz zaskoczona efektem! (pozytywnie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli dochodzę do takiego samego wniosku:)Ta stronka,którą podałyście jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze... bo tez od jakiegos czasu zaczelam przygode z decu;) jak Wam idzie Dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów
Decoupage - technika serwetkowa 11:16 dekupażystka Jestem nowicjuszką w tym temacie. Wybieram się do EMPIKa w celu zakupienia akcesoriów do decoupage`u ale nie wiem za bardzo co mam kupic na początek Czytam fora ale nie wiem co kupic na początek. Jakie farby, craki etc. 11:21 padlinka hej,ja tez bym sie w to pobawila.mam mase rzeczy ktore przydaloby sie "odswierzyc".boje sie tylko ze koszty decoupage'u sa dosycznaczne..te specjalnekleje,lakiery etc.chetnie sie dowiem co konkretnie potrzeba,gdzie mozna nabyc i za ile.pozdrawiam Moje skarby... http://www.emik.bobasy.pl/ http://www.gabunia.bobasy.pl/ 11:30 dekupażystka No właśnie - koszty ! Jestem ciekawa na ile wystaraczają takie tubki farb i kleju. jeżeli wystarczy, tego na 3 małe np. drewniane skrzyneczki, to aj dziekuję 11:59 ymmm farbki i lakiery,kleje na troche starczaja na wiecej niz trzy skrzyneczki...farb nie trzeba kupowac niewiadomo ile mozna kupic pare podstawowych kolorow i mieszac z soba ,reszte mozna dokupowac po trochu co jakis czas wtedy tak drogo nie wychodzi a zabawa fajna strona: http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/decoupage_krok_po_kroku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ice_coffee
Dla zainteresowanych: www.kuferek.org www.kaan.pl fora rękodzieła na których znajdziecie duużo informacji. Ja jestem entuzjastką Magicznej Chwili ze Szczecina ( działa aktywnie na kaanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //łączenie tematów//
19:55 coś wiem www.decu.pl tu można coś zamowić aby tworzyć decuopage www.decoupage.art.pl http://www.decofabryka.com.pl/index.php?cPat h=37_149 - tu kilka gotowych przedmiotów kilka gotowych można znaleźć na allegro http://www.inspirujemy.pl/index.php/cPath/31 11:24 Ja wiem ja wiem ale nie powiem heba ze hehe Chyba ze zaplacisz ;) 10:15 kaprys13 Wejdź na forum gazeta.pl tam jest na rękodzieło i ozdoby wiele wątków z poradami i zdjęciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolomanka
a gdzie można kupić lakier? Jest coś takiego w sklepie dla plastyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) Od niedawna zajmuję się techniką decoupage. Chciałabym móc dzielić się opiniami, radami :) Czy znajdą się chętni by ożywić ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja zakupilam ostatnio segregator/oranizator z surowego drewna i zamierzam go ozdobic decoupage :) najpierw pomaluje na czarno, potem poprzyklejam wycniki i na to bezbarwny akryl, tylko mam pytanie czy ta czarna farba musi byc tez akrylowa? czy moge to zrobic zwyklym barwnikiem do scian, na to akryl i na to wycinanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeny hmmm czarny powiadasz? A robiłaś już coś takiego? Z tego co mi wiadomo to na ciemnych tłach bardzo ciężko jest uzyskać coś ciekawego :( Do tej pory stosowałam tylko farby akrylowe. Te do ścian są mniej trwałe i inaczej współpracują z mediami, lakierami. Może najpierw spróbuj na osobnym kawałeczku drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi byc na czarnym ;) a wycinki mam z gazet/cytaty/zdania/pytania bo chcialam wlasnie ten drewniany segregator czarny i caly zrobic w \"slowa\". na farbach sie kompletnie nie znam. trzeba pomalowac drewno akrylem, na to wycinanki i na to kilka warstw akrylu? czy to moze byc ten sam akryl? chodzi mi o to zeby to byla matowa farba. aha i do tej farby akrylowej mozna dodawac barwnikow zeby miala jakis kolor? przepraszam, ze o tak duzo pytam, ale nie znam nikogo kto robilby takie rzeczy, a po przeczytaniu kilku stron w necie mam metlik w glowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny do tej techniki są specjalne farby dostępne na allegro i w sklepach dla plastyków. A na koniec malujesz lakierem i tu masz do wyboru różne: błyszczące, matowe i wiele innych. Z gazetą nie próbowałam :( Jak już wspominałam, najlepiej chyba wykonać próbę na innym kawałeczku sklejki, drewna. Bo w sumie to po co niszczyć segregator? Widziałam za to papier z nadrukiem starej gazety - to chyba coś dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decupasja
Witam! Decu zajmuję sie już jakiś czas. O jeny>> zależy jakie masz te wycinki z gazet, uważaj żeby nie stało się tak, że przebije druga strona gazety pod wpływem kleju. Zrób sobie parę prób gdzieś na jakiejś desce. Jak początkujesz to najlepiej mieć gdzieś na boku kawałek starej paneli lub drewienka i robić próby. Najlepiej, jeśli ma być kolor czarny to kup sobie w Empiku czy jakimś sklepie dla plastyków czarną farbkę akrylową (bądź kup biały lakier do drewna akrylowy, np pastelowa orchidea Duluxa - to taki lekki krem - i mozesz ją zabarwić na czarno, ja akurat kiedyś barwilam normalnym pigmentem do ścian). Zrób próbę!! Pomaluj kawałek deski w 3 różnych miejscach - w 1 miejscu spróbuj przykleić motyw na wyschniętą farbę, w 2 miejscu spróbuj wyschniętą farbę pomalować raz lakierem akrylowym i dopiero potem przykleić motyw, a w 3 miejscu spróbuj podmalować pod tym miejscem gdzie ma być naklejony motyw, jasną farbką i w tym miejscu naklej motyw. Sprawdź co najlepiej wygląda. Przy czarnej farbce może stać się tak, że motyw namoknięty klejem może sam zabarwić się na czarno, albo czarna farbka będzie mocno przebijać przez motyw.. i klops :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli na sam koniec jest lakier akrylowy :) tak wlasnie pomyslalam zeby po pomalowaniu farba, pomalowac lakierem i dopiero kleic zeby mi papier nie zafarbowal. nie pomyslalam jedynie o tym ze moze przebijac druga strona hmm ewentualnie moza by bylo na komputerze napisac roznymi czcionkami itd i wtedy. dzieki za rady! :):) a inspiracje wzielam z tego lustra: http://img259.imageshack.us/my.php?image=lustropu7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny a zastanawiałaś się nad jaśniejszym tłem, a na wykończeniu zastosować bitum? Daje bardzo ładny efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decupasja
jasne że możesz sobie wydrukować z kompa, mozesz wpisać w wyszukiwarce "stare listy" czy coś i podrukować. Ja drukuje na cienkim papierze bo mam taki, ale mozna też na papierze śniadaniowym, trzeba go tylko podkleić do zwykłego papieru do drukarki (podkleić w rogach) i drukować. Ktoś pisał, że wyszły zmarszczenia... można je przeprasować żelazkiem, ale uwaga: kartkę papieru do drukarki, położyć na pomarszczony motyw i przeprasować (motyw nie może być z wierzchu posmarowany klejem bo inaczej kartka przyklei sie do motywu). Czasem stosuję lakier akrylowy po przyklejeniu motywu i na lakierze wyschnietym cieniuję motyw. Ale to różnie, zalezy do sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decupasja
na tym lustrze, które pokazalaś to raczej są wydruki z kompa różną czcionką i postarzone. Możesz wydruk zamoczyć w ciepłej mocnej herbacie, albo poprzecierać brązową farbką (gąbką ale taką suchawą żeby nie skiepścić - nie sciaprać:P)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decupasja zrób proszę się na czarno i napisz kilka słów o sobie. Długo już zajmujesz się deco? Od czego zaczynałaś? Jesli pozwolisz to i ja zadam Ci kilka pytań. Otóż robiłam ostatnio puszeczkę którą potraktowałam medium do spękań dwuskładnikowym. Po wypelnieniu spękań porporiną chciałam pomalować jeszcze lakierem, ale tylko sp... wszystko. LAkier poroprine wyciągnął z pęknięć a do tego rozpuścił farbę :( Gdzie zrobiłam błąd? Dodam, że nie malowałam wszystkiego w jednym dniu. Cała praca trwała przeszło tydzień, więc z pewnością błędem nie było zbyt szybkie nakładanie kolejnej warstwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czyżby nie było osób chętnych na rozmowy o deco? Nie wierzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decupasja
Hej dzis nie mam czasu się rozpisywać >>> bo praca!! Napisz jakim lekierem lakierowałaś, bo tutaj moze być przyczyna zniszczonej pracy... widzisz mi ostatnio wyszły piękne spekania crackle dwuskładnikowym, a po pomalowaniu lakierem kolor ze spekań znikł... okazało się, że lakier źle przechowywałam :(!! a Decu zajmuję sie moze ze 3 lata już... jutro postaram sie zrobić na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używałam werniksu wodnego firmy \"Renesans\". Jest chyba świeży, bo dopiero co go kupiłam. Tyle, że to nie gwarantuje jego świeżości :( Decopasja powiedz mi prosze jak masz na imię, bo tak jakoś dziwnie do Ciebie się zwracać DECOPASJA ;) I jeszcze odnośnie tego przechowywania. Gdzie i jak go przechowywałaś, że tak się \"Śpśuł\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny na co w końcu się zdecydowałaś? Może pokażesz nam swoje dzieło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie ruszylam :) nie mialam kiedy pojecahc po farbe i lakier, ale chyba jutro kupie co trzeba i bede robila w ciagu tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decupasja
hej na tym drugim zdjęciu puszka wygląda po prostu świetnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×