Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ktoś taki jak ja

Decoupage - kto się tym zajmuje?

Polecane posty

Gość gawi
Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Jestem, jestem tylko jakas taka zalatana :) Właśnie bawię się i maluję aniołki z masy solnej. Na wspomniane bombki jeszcze czekam (ju powiny być :) ) Motyw... nie wiem, ale chyba aniołki ;) Lakieru jeszcze nie kupiłam :( i nie wiem kiedy to uczynię. Wzięłam się również za lustro. Pomalowane czeka, aż się skupię i powycinam motywy ;) A do tego dostałam zlecenie na grubszą robotę. A dokładniej na zrobienie szafeczki do sypialni. Korci mnie, tylko mam obawy, czy podołam temu zadaniu. Powiedz mi jak dokładnie malujesz lakierem bezbarwnym skrzyneczki? Pędzlem, jak tak to jakim? Bardzo cienkie warstwy trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Julia mam pytania odnośnie farb. W sklepie typu castorama widziałam farby akrylowe w małych puszeczkach (chyba 0,5 l) , czy one nadawałby się do dekoracji drzewa? Jakiej one są konsystencji? Czy można je mieszać z farbami typowo przeznaczonymi do deco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decu w Warszawie
Osobom mieszkającym w Warszawie polecam pracownię CARTA na ul. Wilczej 29a. Właścicielka jest niezwykle kompetentna i zdolna, można się tam zaopatrzyć we wszystkie rzeczy potrzebne do decu, można również zapisać się na kursy. Mnie urzekła niezwykła przyjazna atmosfera tego miejsca. Jej namiastką jest strona www.carta.com.pl Naprawdę polecam początkującym i zaawansowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Iw. Jeśli chodzi o skrzynki to maluję je lakierem różnie.. ale najczęściej pędzlem. Nakładaj cieniutkie warstwy, żeby nie spływało. Aha i dbaj o pędzle bo lubią się niszczyć, potem zostają na nich jakieś farfocle i prace są brzydkie. Jeśli malujesz lakierem akrylowym to możesz nakładać lakier gąbeczką - tapując. Co parę warstw przeszlifuj papierem ściernym całość. Aha i uważaj żeby skrzynka sie do podłoża nie przykleiła :) (starczy jak po pomalowaniu po 10 min przesuniesz skrzyneczkę, potem za jakiś czas znowu kontrolnie...) uważaj też żeby skrzynka CI sie nie skleiła bo sie będziesz wkurzać jak nie będziesz umiała jej otworzyć :) Co do mebelka, prześlij zdjęcia i napisz w jakich kolorach ma być zrobiony. Pogadamy o tym mailowo lub na gg. Chętnie CI pomogę. Farby akrylowe z marketu jak najbardziej!! Ale ze wszystkich najbardziej sprawdzonego mam Duluxa akrylowego do drewna. Jest gęsty i mniej go zużyjesz, nie spływa i dobrze kryje. Odezwij się na maila:) odpowiem na wszystkie pytania :) decu w Warszawie>> też lubię cartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iw czy Ty posyłałaś mi jakiegos maila? Zagalopowalam sie i usunęłam wszystkie nieprzeczytane wiadomosci i teraz nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carta jest........
Oj, weszłam na stronę www.carta.com.pl i to co tam zobaczyłam wprost mnie orzekło. Jak można robić takie 'arcydzieła' wycinając motywy z papieru. Po prostu rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anniiia
czy ktos jeszcze tu zagląda????????????.Ten topik był ciekawy.ja wlaśnie zaczyna, swoja przygode z decoupage.Liczyłam na kilka rad bardziej doświadczonych.Jesli ktos tu zagląda to prosze odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsafsafedf
up up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Można się dołączyć>?>? Wczoraj kupiłam zestaw dla początkujących - dwa raodzaje serwetek - tacke i pudełeczko i teraz czekam na przesyłke a potem...potem do roboty ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja chcialabym ozdobic w ten
sposob pudelka od butow ale nie wiem jak sie za to zabrac. czy farba akrylowa pokryje takie blyszczace pudelko (akurat na kilku pudelkach ta tektura jest taka polakierowana jakby) czy potem po przyklejeniu wzorow maluje np lakierem wodnym cale pudelko czy tylko w miejscu tych naklejonych serwetek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wniosę nic do topiku, bo sama dopiero się przymierzam do tej zabawy ozdobniczej, jestem pilnym obserwatorem Waszych poczynań i pomysłów, ale chociaż podniosę trochę topiczek i zrobię sztuczny tłum, co by zachęcić wcześniejszych bywalców o wielkim talencie i pomyśle do pisania :) domek tuż tuż//:) witaj 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, nareszcie topik dla mnie :) Co do pudełka do butów - o ile pudełko, nawet te lakierowane nie jest zatłuszczone, to farba akrylowa powinna ładnie do niego przywrzeć, tyle tylko, że trzeba użyć dość miękkiego pędzla lub gąbki do naniesienia tej farby. Inaczej wyjdą mazoje. Nie trzeba tutaj - moim skromnym zdaniem - używać specjalnego podkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! Jeszcze o tym lakierze - zdecydowanie należy polakierować całe pudełko. Po pierwsze - to chroni powierzchnię pudekła i nie spowoduje zdrapywania farby przy byle dotknięciu, po drugie - będziesz miała jednolitą powierzchnię o takiej samej fakturze. Chodzi tu o względy estetyczne. Nawet matowy lakier wodny i tak wygląda inaczej niż powierzchnia farby akrylowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze może co do samych farb. Jak wiadomo, kupywane w sklepach dla artystów farby mają niewielką pojemność a cenę niekoniecznie niską - bo z założenia są farbami specjalistycznymi. A guzik! W związku z tym, że dwa lata pod rząd zachciało mi się wyprodukować trochę więcej rzeczy - na prezenty i do rozprowadzenia wśród kolegów i koleżanek z pracy, postanowiłam zaeksperymentować. Kupiłam zwykłą farbę akrylową - białą, w Praktikerze. Całą puszkę. Do tego z dwa różne pigmenty (po ok. 5 zł szt.). I wiecie co - rewelacja. Niczego więcej nie trzeba. A jak mi się zachciało innych kolorów, to zaczęłam mieszać farbę akrylową z farbkami plakatowymi. Bardzo ładnie się łączą a kosztują grosze. Także - nie dajmy się zwariować na punkcie tych farb dla artystów. To się da ominąć. Jeszcze odnośnie jakości - niczym nie ustępuje jakości gotowych farb w różnych odcieniach. Nic się nie łuszczy, nie odpada, wszystko wygląda super. A trochę już tych pudełek do herbaty itp. narobiłam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobilam probke na tym kartoni
e od butow ale na tym lakierowanym i niestety nie za bardzo ta farba przywiera bo sie rozmazuje. chyba te sliskie okleje kolorowym papierem albo tapeta. tylko ze teraz te tapety sa takie grube. nie wiem czy produkuja takie papierowe cienkie jak dawniej. bo tymi winylowymi nie okleja sie za dobrze bo jest po prostu za gruba. najlepszy bylyby papier taki do prezentow ale ciezkomi wybrac jakis wzor ktory by mi pasowal :-) a zreszta teraz krolje tematyka swiateczna a mi sie marza sloneczniki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz przetrzeć taką lakierowaną powierzchnię papierem ściernym, drobnoziarnistym przed pomalowaniem. No, ale teraz, to musztarda po obiedzie. Są takie cienkie, gładkie bibułki, to moze uda Ci się tym okleić to pudełko (pod warunkiem, że bibułka będzie zbliżona kolorem do farby, która jest pod spodem). A potem wystarczy, że kupisz sobie np. serwetki ze słonecznikami i będzie wszystko grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszlan na strone Carta ale nie moge powiekszyc zdjec. cos nie funkcjonuje chyba. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam pytanie
Chciałabym obkleić glinianą doniczke wzorem z serwetki,ale nie chcę wydawać kasy na specjalny bezbarwny lakier.Czy mogę go zastąpic takim do malowania drewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
pppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zajmuję się decu od pół roku. Jeżeli chcecie pooglądać piękne prace, to polecam stronkę pasjadecoupage.pl - Przepiękna galeria, naprawdę wchodzę tam często, aby się poinspirować. Na tej stronie także można znaleźć parę kursów obrazkowych krok po kroku z których się uczyłam. Bardzo rzeczowo pokazane. Zresztą trzeba tam zaglądnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka farba można pomalować
przedmiot przed obklejeniem oprócz akrylowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malujesz farbą akrylową może być do drewna i metalu, plakatówki i akwarele odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie można np olejną
?Akrylowe strasznie drogie są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danusian
Witam serdecznie. Chciałabym odświeżyć temat, jeśli jesteście chętne...... czy znajdę zainteresowanie? Zapoznaje się z tematem i sama jeszcze nie spróbowałam, ale mam wielką ochotę i tak sobie pomyślałam, że może odpowiedzą dziewczyny, które zajmują się tą sztuką. Każda opinia będzie dla mnie bardzo cenna. Zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×