Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

a my nie powiedzieliśmy jeszcze nikomu z rodziny - wiedzą tylko 2 koleżanki - jedna załatwiała mi lekarstwa jak byłam przeziębiona więc musiałam jej powiedzieć, a druga to znajoma z pracy . Rodzicom powiemy, jak skończy się 12 tc. Ale mama chyba zaczyna coś podejrzewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam jestem papla, wiec wiedzą nasi najbliżsi (przyjaciele i rodzice). Wiadomo, że się boję, żeby wszystko było ok, ale do 12 tygodnia, to bym w zyciu nie wytrzymała. A poza tym znajomi od razu załapali, bo przestałam pić na spotkaniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zobaczenia jutro Mamuśki. Idę robić smaczny obiadek mężusiowi a sobie owocki w ramach obiadku. To mój żołądeczek najlepiej toleruje w ostatnim czasie. To pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, teraz będę do was częściej zaglądała, bo niestety złapałam grypsko i mam 2 tyg zwolnienia. Byłam dziś u gina z wynikami okazało się że są dobre, tylko mam jakieś lekkie zapalenie (to ta żółta wydzielina co kiedyś pisałam). Zdziwiło mnie tylko że tyle lekarstw kazał mi brać, a ja myślłam że nie wolno. Jak dla mnie to tego coś za dużo: * no-spa 3x1 (40 tabl.) * luteina 50 2x1 tabl. (60 tabl.) * natamycyna 1 globulka na noc (40 tabl.) * rutinoskorbin 3x2 tabl. Nie wiem co to ta luteina, ale po cholerę mi 3 rzay dziennie no-spa, jak mnie nic nie boli, tylko czasami jak kaszlę to mnie jajnik ukłuje. Sama już nie wiem, no ale jak kazal to chyba będę brać. Mam nadzieję że to tylko nie zaszkodzi dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina jest na podtrzyamnie ciąży, a nospa na rozluźnienie, bo skoro kaszlesz mięśnie brucha sie napinają - a to niebezpieczne Kuruj się kochana i wygrzewaj :) ja znikam do łóżeczka :) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNIESZKA79
Witajcie. pozwólcie, że dołączę do szczęsliwych wrześniówek, mam 28 lat, termin na pierwszy tydzień września (dokładnie 3) i wiele radości, że mała kruszynka rozwija sie we mnie.Pozdrawiam, a chorym życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
chciałam Was się zapytać czy bierzecie jakieś witaminy? ja biore Feminatal ale koleżanka powiedziacła mi że brała jeszcze do tego kwas foliowy. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia 12 ja narazie biorę 2 razy dziennie folik, kupiłam sobie sama jeszcze Prenatal, ale lekarz powiedział żebym na razie go nie brała, dopiero od 12 tc. [ kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Widzę że tabelka się utworzyła. Zaraz się dopiszę. Długaśna jest!!! :) Monia12 - Sprawdź czy Feminatal zawiera kwas foliowy. Jeśli tak to nie musisz brać go dodatkowo, jeśli nie to uzupełniaj Folikiem. Ja też mam termin porodu zbieżny z rocznicą ślubu. Termin na 20 09, a ślub 26 09!! zmykam coś zjeść, bo zaczyna mnie mdlić z głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ........MIEJSCOWOŚĆ.....OST.@...... TERMIN...WIEK Miśka_26 ....Marta.......lubuskie.............17.12...... 23.09........26 Tofikowa .....Gosia ......Bielsko-B. ..........06.12.......12.09........30 Kaja 72........Kaja........Praga................8. 12........14.0 9. .....34 destiny........Ania........Siemianowice Śl....11.12...... .(?)...........28 monia12......Monika.....Ciechanów..........09 .12....,..18.09........28 Diana 24......Diana.......Olsztyn.............06.12. ..,...14.09. ......24 zielony_talerzyk...Ola...małopolska.........11.12....... 18.09........25 aniołekjg.....Julia ........Skierniewice.......26.11........02.09.......28 *slonko*.......Hania.......Sopot................11.12. ......17.09.......24 syliak.........Sylwia.......pomorskie..........26. 11........09.09.......27 aniołekjg....Julia .........Skierniewice.......26.11 ....... ..............28 Shiva24......Klaudia...Baden Württemberg...18.12......23.09........24 tristeza.....Monika.....podkarpackie......5.12......... 12.09.........28 diana shanti....Ania......pomorskie..........15.12........20.09... .....27 sakahet..... Gosia........Gliwice..............05.12........12.09........ 23 Szczęściara28...Monika..Łódź...............26.11....... 02.09........29 ***niunia***...Dorota.....Wolverhampton....05.12.......( ? )...........30 justme.......Justyna.....Radom...............25.11...... 05.09.........26 ewapiano.....Ewa.......Szczecin.............06.12....... 14.09.........27 Samara........Ola........Śląsk..................22.12... .....28.09........28 Jolla25.......Mariola.....Łańcut...............13.12.... ...18.09........26 esa...........esa.....kuj-pomorskie..........5.12...... ...11.09........34 kamyczek-80..kamila...dolnoślaskie........14.12......... 25.09........26 Peppetti.. Sylwia... łódzkie..................14.12.........20.09........31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nie zaglądałam tu kilka dni, bo nie byłam w stanie wysiedzieć przed komputerem ani chwili. Cały czas leżałam, ciągle mam mdłości, nie mogę prawie nic jeść, obiady wogóle odpadają... Nawet po wodzie mnie mdli, mam ciągły slinotok i czuję się, jakbym była czymś struta. Do tabelki jeszcze się nie dopisuję, dopiero po 9.02. (usg) jesli wszystko będzie ok. Został mi jeszcze ponad tydzień zwolnienia, mam nadzieje, że objawy troche sie złagodzą, bo naprawde można z tym zwariować. Przy pierwszej ciąży nic mi nie dolegało, poza straszną żarłocznością i sennością. Poza tym mam koszmarny nastrój, wstaję ok. 11.00 ale wogóle się nie ubieram, chodzę jak duch, co chwilę muszę się kłaść z powrotem, nic nie robię w domu. Nie jestem w stanie, kompletnie. Jak mi ktoś powie, że ciąża to nie choroba, to zaśmieję mu się w twarz :o Czuję się, jakbym była ciężko chora i tyle. Jedyna pociecha, że to naturalne objawy ciąży, że po prostu tak reaguję. I jeszcze to, że nie mam żadnych plamień, krwawień, skurczy :) Troszke martwię się, co tam zobaczę na usg za tydzień, ale bez paniki, bedzie co będzie. Pozdrawiam dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella dopisuję się do twojej wypowiedzi MASAKRA mnie tez nawet po wodzie mdli. Teraz tylko jabłko z miętą albo z czarnych porzeczek soczek. :-o Ja też jestem straszna pepla i rozgadałam wszystkim (zresztą nie ciężko było poznać po mnie ze coś jest nie tak) a do lekarza dopiero w środę na USG (skan :) ) i tak naprawdę co się dzieje w środku nie wiem ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co! ja biorę witaminki SANATOGEN nie wiem czy są dostępne w Polsce. Mają fajny skład i w miarę mozliwości polecam zakup. kwasu foliowego mają 700ug - 350% dziennego zapotrzebowania, nie ma wogóle wit A która szkodzi i same dobre składniki dla ciężarnych. POlECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chciała msobie kupićwitaminy, ale gin. powiedziała, że narazie folik wystarczy...sama nie wiem czemu tak twierdzi, co lekarz to inne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny czekam z niecierpliwością, aż wrócisz od lekarza i napiszesz jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę dziewczyny że faktycznie u was kiepsko z samopoczuciem. Ja w dzień spałam chyba ze 3 godzinki i teraz pół nocki posiedze. Na karku mam sesje (studiuję zaocznie) jakoś powoli idzie. zamiast uczyć się rozmyślam co maluszek porabia. Jeszcze jedno mam na głowie postanowiliśmy sie przeprowadzić. Do tej pory mieszkaliśmy z moimi rodzicami w domu mamy dużo miejsca 2 duże pokoje. Swoboda była ale skoro ma być dziecko to czas się oderwać.A teraz bedą 3 i garderoba. Super zwłaszcza garderoba :D Mieszkanie czekało na nas tylko nikomu nie uśmiechało się remontować wynajmowanego studentom mieszkania. :-O Teraz ich nie ma a my zakasaliśmy rękawy i poważny remont. Taki na 2, 3 miesiące :( ale maluszek będzie miał od razu własny pokój. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Moj babys mial na ostatnim USG 8,2mm nie wiem czy to duzo, czy malo, ale chyba o.k. liczac od ostatniej @ ktora byla 18.12 Teraz nie moge sie juz doczekac przyszlego czwartu, poniewaz mam wtedy wizyte u gin. i ma byc slychac serduszko :) Troszke sie martwie, czy bedzie wszystko o.k. ale jestem dobrej mysli :) Dzis dowiedzialam sie, zeznajoma wlasnie kilka dni temu poronila, to byl juz 4miesiac, tak bardzo sie cieszyla, przykro mi bardzo :( wiem jak duzo to dla niej znaczylo, miala problemy z zajsciem w ciaze i teraz jeszcze to. Dziewczyny w przeciwienstwie, do Was niektore \"biedulki\", ktore nie mozecie jesc, a nawet pic, ja mam fajny apetyt i zachcianki, nawet teraz wcinam zupke - krupnik - mialam taka chec :) Spokojnej nocy Wam zycze i dla Waszych malenkich kruszynek pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się dzisiaj pierwsza :) Jakoś dziwnie się czuję. Najchętniej położyłabym się i spała, a tu mam tyle zaległych spraw do załatwienia - na całym biurku leżą porozrzucane papiery i dokumenty. Ciężaróweczki, a u Was jakie dzisiaj samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już i ja. przepraszam, ze sie wczoraj nie odezwalam, ale padlam. A wiec moj bejbiś ma cały 1cm! ;) widziałam ciałko żółte i ... słyszałam serducho :) Najciekawsze jest to, że pan doktor mówi, że jest przekonany, że zapłodnienie nastąpiło 3 tygodnie temu. Więc termin będę miała na koniec września. Byłam w tej prywatnej klinice w Katowicach -> REWELACJA. Super obsługa, przemiłe położne. Zwiedziliśmy z mężem porodówke, pokoje. Pokoje tylko dwuosobowe, z łazienką, tv lcd ;) Na sali porodwej świeczuszki zapachowe, magnetofon, gdzie mozna wlaczyc swoja muzyke. Pan dr Wieczorek bardzo sympatyczny. Narazie kazał mi jedynie brać kwas foliowy. Nastepna wizyta 19.02. Poród w tej klinice refunduje NFZ, wiec na ten moment jestem przekonana, ze jesli przyjdzie mi rodzić, to tylko tam. Oczywiscie mdlosci mam wciaz i od nowa ;) pozdroofka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Destiny Super, że już tyle wiesz. Możesz napisać jak długie miałaś cykle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny bardzo się ciesze :) no właśnie napisz proszę jak długie miałaś cykle...bo bejbik jest dość duży i serduszko słychać - powinien to być juz dalszy tydzień, a nie 3 jak twierdzi ten lekarz :) Fajnie,że mieszkasz w dużym mieście i masz wyór kliniki, ja niestety mam tylko jeden obskurny szpital :( Odebrałam dziś wyniki - czy któraś się zna na beta hcg? mam 12990 - było robione na początku 5 tygodnia od zapłodnienia.. progesteron 10,7 czyli po środku granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
witam wszystkie dziewczynki! u mnie wszystko ok. Chyba tez zacznę brać tylko kwas foliowy. Wizytę u lekarza mam dopiero 19 lutego. Chciałam się spytać Was czy któraś z was jest może z okolic Ciechanowa i do jakiego lekarza chodzi bo ja sama nie wiem czy trzymać się tego co chodze czy wybrać innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam normy beta hcg (znalazłam te dane na forum \"mamo tato\") Kobiety .................................................... 0-2,7 brak ciąży Ciąża 1-2 tydzień..................................... 10 - 30 ( ja to rozumiem jako 1-2 tydz po zapłodnieniu bo przed owu przecież bety nie ma a testy sikane wychodzą od 25mlU/ml) Ciąża 2-3 tydzień..................................... 30 - 100 Ciąża 3-4 tydzień...................................... 100 - 1000 Ciąża 4-5 tydzień...................................... 1000 - 10000 Ciąża 5-6 tydzień...................................... 30000 - 100000 Ciąża 6-7 tydzień...................................... 27300 - 233000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Destiny napisz coś więcej o tej klinice: jaka, gdzie i co ile kosztuje, skąd o niej wiesz i czy jest godna polecenia. :D Ja jestem z Chorzowa. Pierwsze dziecko rodziłam w szpitali PKP na Ligocie i byłam super zadowolona, ale jeśli gdzies może być lepiej ... :D Ja czuję sie ok, ale moja córa ma anginę :-0 biedactwo, tak się męczy, niewyspana jestem strasznie. A dziś miał być bal w przedszkolu. Ja biorę Prenatal, lekarz kazał zażywać jakieś witaminy :) A propos toxo: mam kota i w pierwszej ciąży wszystko było ok, więć teraz też nie sądzę, zeby coś się zdarzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam jeszcze takie normy bety hcg 1-2 tydz 16-156 2-3 101- 4870 3-4 1100-31500 4-5 2560-82300 5-6 23100-151000 itd... Od 10- 11 tyg ciąży (liczonej od ost. @) stopniowo zaczyna spadać. Miśka_26 - a na wynikach bety hcg nie masz podanych norm ? Takie noemy byłyby najbardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samara a robiłaś badania na toxo? To bardzo ważne! Ja nie mam i nie miałam kota a wiem, że toxo przeszłam w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa - dzięki ja też myśle , ze to się bierze od zapłodnienia tygodnie - bo wcześniej nie ma hcg czyli ja nie wiem w jakiej normi się mieszcze ? :) tam jest do 10 000 i od 30 000 a ja mam niespełna 13 000 - ale chyba jest dobrze - bo jak robiłam badanie to był 4 tydz i 2 dni od zapłodnienia (około plus minus 2 dni) :) to wygląda na to,że jest ok :) cieszę się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym dzionku! Na szczęście dziś nie mogę narzekać na samopoczucie, ale jak próbowałam zjeśc śniadanko to skończyło się na 2 kęsie. A co do witaminek to Folik zaczęłam brać przed ciążą i biorę nadal dwa razy dziennie po tabletce. Do tego raz dziennie Feminatal i Luteinę 2razy po 2tabletki. Luteina to progesteron (hormon) i działa na podtrzymanie ciąży. *slonko* gratuluję własnego M. My też czekamy na bycie u siebie ale się budujemy i całe wieczory spędzamy w domku ocieplając dach i ściany. Ijuż nie morzemy się doczekać własnego kąta. Mamy nadzieję, że do września się wyrobimy przynajmniej z jednym pokojem a potem będziemy kończyć resztę mieszkając tam.Hurra!!!!!! Destiny, fajnie, że masz wybór szpitala i możesz wcześniej sprawdzić warunki. U nas jest tylko jeden szpital a w dodatku gin do którego chodzę pracuje w innym . Zastanawiam się czy nie zmienić lekarza na takiego z tutejszego szpitala ale do swojego mam pełne zaufanie bo chodzę doniego od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×