Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witajcie mamuski! No kurcze tyle miałam napisane i mi wcięło. Moja Natalka ma dzisiaj wizyte neurologa.Potem napiszę co powiedział. U nas też wrogiem jest czapka, kombinezon i butelka. poradźcie jak ją nauczyć pić z butli. pozdrawiam Was buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja. Shira- ja też jeszcze nie dostałam okresu. Moja siostra to przez 9 m-cy nie miała po urodzeniu syna. Ja tam sie nie martwie, przynajmniej mam spokój z jednym. Katusia- wracaj dobry duszku! Pozdrowienia dla Kubulka!!! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiśniowa 🌼 dziekuje za odpowiedz Syska 🌼 Tobie rowniez dziekuje Dzidzia 🌼 Aneta 🌼 ziarenko piasku 🌼 ewciau 🌼 malagocha 🌼 katusia 🌼 anja 🌼 Peppetti 🌼 eve 🌼 tofikowa 🌼 irysek 🌼 azallia 🌼 sakahet 🌼 grako 🌼 zekanna 🌼 ksemma 🌼 i inne dziewczyny, ktorych nie wymienilam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shira, ja tez jeszcze nie dostałam okresu i mam nadzieje ze szybko nie dostane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shira - ja też nie miałam jeszcze miesiączki Mam pytanie - kiedy wyjmuje się wkładkę redukcyjną z fotelika samochodowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodze w marcu, powiedzcie mi prosze jaki najlepiej wybrac materac do lozeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie co do wkladki redukcyjnej to ja ja 2 dni temu wyjelam,niewiem czy juz powinnam ale miska tam juz nie wchodzila:-) nie bylo innego wyjscia,jutro idziemy na szczepienie wrrrrrrrrrrr to sie dowiem ile wazy ale na domowej 7kg ponad wychodzilo teraz w biedronce sa tanie i dobre jakosciowo rajtuzy niemowlece frotte,kosztuja 6,99zl. ja osobiscvie kupilam trzy pary juz pralam i sa naprade gatunkowo ok. miska w ciagu dnia \"biega\"w rajtach i tylko na noc zakladam spiochy,ja wogole mam hopla na punkcie rajtek:-) wiecznie kupuje i kolorystycznie dobieram skarpetki itp w biedronce za 11zl jest tez dwupak body z dlugim rekawkiem bawelniane,rowniez kupilam i jestem zadowolona.ani sie nie rozciagnelo ani nie zbieglo,bo wiecie jak to jest z takimi ciuszkami w dyskontach:-(,fajnie,ze akurat ta oferta jest ok no to tyle mile panie,chyba juz dzis nie zawitam na neta bo znajomi maja wieczorkiem wdepnac,jutro bedzie mnie z nerwow brzuch bolal,hehehe szczepienie niestety heksa i meningokoki KOSZMAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau u mnie w BIEDRONCE te body z długim rękawem są po 8.99 również kupiłam. Ciekawe dlaczego jest taka różnica w cenie skoro to ten sam sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau u mnie w BIEDRONCE te body z długim rękawem są po 8.99 również kupiłam. Ciekawe dlaczego jest taka różnica w cenie skoro to ten sam sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta76 Antoś jest Przecudowny, taki Śliczny :) cała 3 jest super :) świetne Dzieciaczki ja pisalam o tym, że Maksik wypija tyle herbatki a nie chce mleczka, ale to była jakas 2 dniowa niedyspozycja - ha ha ha - już pije ze smakiem jak kiedyś ( to było pewnie przejście z 1 na 2 choć już mu wcześniej mieszalam te mleczka żeby się przyzwyczaił ) Shira23 ja karmiłam piersią ok 2 miesiące, a okres dostałam dopiero 25 grudnia, na to nie ma reguły ale mamy karmiące piersią mogą nie mieć okresu nawet do roku :) z ubieraniem u nas też cyrki - kombinezon najgorszy :( dzidzia1975 mój Maks też już jest na bebilon 2 co do mostków i zabaw rączkami mamy to samo dzisiaj pierwszy raz śmiał się w głos do misia, a my z niego mieliśmy ubaw - dużo śmiechu Wisniowa 🌻 pozdrawiam i przesyłam syska 🌻 irysek 🌻 tofikowa kwiat] ziarnko_piasku 🌻 ewciau 🌻 malagocha333 🌻 fressia - ja mam kokos z czymś tam ( nie pamiętam już, ale może inne dziewczyny mają lepszą pamięć -hi hi hi ) popytaj może w sklepie, z pewnością Ci dobrze doradzą :) tofikowa 🌻 eve81 🌻 Azallia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Was wszystkie Shira23 - karmię piersią, a od 22.12 raz dziennie na wieczór podaję małej butlę i pierwszą miesiączkę dostałam w Sylwestra. Pewnie o tym zadecydowało dokarmianie. Jeżeli dajesz pierś przynajmniej 8 razy dziennie i nie dokarmiasz, to raczej wszystko ok. i \'nie zaskoczyłaś\' fressia - sory ale nie mam pojęcia z tym materacykiem (ja dostałam w spadku i nawet nie wiem z czego jest wykonany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też karmię piersią , mała ma 3 miesiące a właśnie 2 raz dostałam okres niezbyt obfity ale jak wyliczyłam po terminie ostatniej miesiączki sprzed ciąży to jest jak w zegarku poradżcie właśnie co zrobić żeby Wikusia napiła się z butelki nie chce wcale pić mam różne smoczki na butle ale to nic nie pomaga jeszcze mam pytanie odnośnie pocenia , Wiki bardzo pocą si ę nóżki podaję cały czas wit.D3 1x2 kropelki do buzi co to może oznaczać bo mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha1979 - moja Wiki wzięła butelkę pierwszy raz 22 grudnia, a smoczek tydzień temu. Tak po prostu. Wcześniejsze próby kończyły się zawsze wielkim niepowodzeniem i płaczem, choć próbowałam chyba z 6 rodzajów. Może i twoja Wiki wkrótce się sama przełamie. Mojej dzisiaj odpowiada każdy rodzaj smoczka i butelki, a przecież minęło tak niewiele czasu. Życzę cierpliwości i powodzenia. W sprawie pocenia nie pomogę ale dziewczyny pisały wcześniej na ten temat. Może się czegoś doszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo. Ale mam teraz straszne urwanie głowy, bo jestesmy w trakcie przeprowadzki i malowania mieszkania. Wszystko naraz. Moja Oliwka wczoraj skonczyla juz 4 miesiace. Ale ciagle karmie ja butelka mlekiem sztucznym. Nie wiem czy robie cos zle, bo mala jest bardzo grubiutka i martwie sie tym. Daje jej 5x dziennie po 150 ml. mleka NAN1. Czy to nie za duzo, bo Oliwka wyglada jak napuchnieta. Nie wiem tez jak zaczac wprowadzac stale pokarmy. Napiszcie mi jak to robicie i czy od razu zastepujecie 1 karmienie stalym posilkiem czy np. najpierw podajecie 1 łyzeczke jabłka. Czy powinnam przejsc ju na mleko NAN2?? Pozdrawiam wszystkie Mamusie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, niewiem czy mnie pamietacie jeszcze. Ja z lenistwa nie piszę i nie czytam. Jak mj aniołeczek śpi to ja albo sprzątam albogotuję albo leżę do gry nogami :) Niestety nie jestem na bierząąco przeczytałam tylko ta stronę. Ja karmię tylko piersią i okresu jeszcze nie miałam. Herbatek nie podaję. I postaram się częściej z Wami pisać :) DAŁAM ZDJĘCIA NA BLOG WRZEŚNIOWEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarenko_piasku widzę po zdjęciach że mamy identyczne łożeczka i huśtawki :) łożeczko nawet mam w tych samych kolorach :D a niunia śliczna. Moj Bartek to leniuszek nie chce podnosić głowy leżąc na brzuszku, może dlatego że jest ciężki 8,500kg. Tzn podnosi ale ile ma pretensji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też wrześniówka
fressia - ja mam materacyk kokosowo-gryczny podobno takie są najlepsze - tak polecają pediatrzy. odnośnie okresu - urodziłam 14.09, karmiłam samą piersią ok. 5 tygodni. Kolejne 3 tygodnie karmiłam mlekiem modyfikowanym i 2 razy dziennie pierś. Potem samo mleko mod. i okres dostałam dopiero 28.12 czyli po 3,5 miesiącach. Pozdrawiam serdecznie wszystkie wrześnióweczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! No ja wczoraj miełam wizytę neurologa u Natalki. Wszystko jest dobrze, nie ma na szczęście tego wzmożonego napięcia mięśniowego, które podejrzewała nasza pediatra. ma tylko lekka asymetrię tzn. układa się troszkę za bardzo w jedna stronę i to trzeba trochę poćwiczyć. A jutro znowu jadę do Lublina na kontrolę ubytków w serduszku. Ciekawe czy się zmniejszyły, mam nadzieję że tak. Ta moja Natalka w oóle nie chce spać na dworze. Dopiero jak ją długo przewiozę po jakichś wertepach to łaskawie zasnie. Ona już jest wkurzona jak jej czapkę założę i potem nadąsana leży w wózku. takie małe brzdące a dokładnie wiedzą czego chcą. Dzisiaj dałam jej pierwszy raz jabłuszka, ale się uśmiałam. Nie smakowało jej zbytnio. Minę miała jak po cytrynie. Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Mamcie !!! Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roczku !!!! Oby byl tak samo piekny jak 2007 :) Musze przyznac, ze ostatnio naleze do mamus bardziej sledzacych wasze losy niz aktywnie udzielajacych sie - i nie czuje sie z tym dobrze, ale czas przedswiateczny i caly okres od swiat to Nowego Roku to byl istny mlyn !!! Wlacznie z praca, bo i tu juz sie troszke udzielam :) Dobrze, ze moge Beniamina ze soba zabierac to jestesmy caly czas razem :) Nasz Nowy Rokm nie zaczal sie zbyt dobrze - ja zlapalam jakiegos wirusa ( ktory u nas krazy ) i mialm objawy typowego przeziebienia, ale bez goraczki. Kilka dni po Nowym Roku ( w ubiegly czwartek) Beniamin zaczal cos ciagac noskiem i rzeczywiscie mial katar ( okropienstwo ! ale dzieki Fridzie przynajmniej mozna z tym jakos walczyc!) i zaczynal kaszlec. Przestraszylam sie tego kaszlu i w piatek rano biegiem do lekarza - doktor stwierdzila, ze to przeziebienie, na ktore nic nie daja takim niemowletom i zeby go obserwowac i w razie goraczki przyjsc ponownie. W niedziele po poludniu zaczela sie goraczka (38.3C) to my szybko malego w samochod i pojechalismy do szpitala dzieciecego na pogotowie ( no bo nic innego w weekend nie czynne). Tam pediatra stwierdzila, ze to jest wirusowe, bardzo czeste o tej porze roku, powiedziala co dawac na goraczke i zeby w tygodniu skonsultowac sie z nasza doktor jak bedzie cos sie dzialo. Malemu nic sie nie polepszalo, w pon. do tego okropnego kaszlu dolaczylo harczenie i swistanie i trudnosci w oddychaniu, odglosy takie jak przy astmie. My znowu do naszej doktor, ona posluchala Beniaminka i natychmiastowo skierowala na tzw. tutaj \"maski\" czyli zakladaja dziecku maske na buzke i podaja tlen z jakims roztworem do inhalacji. Mialy byc one zrobione ambulatoryjnie w pogotowiu, a po nich mielismy jechac do domciu. Niestety, po tych maskach harczenie troszke ustapilo, ale lekarz z pogotowia stwierdzil, ze zatrzymuje nas w szpitalu :( W srodku nocy dotarlismy na pediatrie, a tam znowu te maski, rentgen klatki piersiowej .... :( Myslalam, ze mi serce peknie patrzac jak moj synek cierpi :( Rano mielismy konsultacje z pediatra, ktory stwiedzil wirusowa infekcje ukladu oddechowego i dzieciecy bronchit ( dzieki Bogu nie zapalanie pluc) ... powiedzial, ze nie musimy zostawac w szpitalu, zostalam nauczona jak w razie potrzeby robic te \"maski\" w domu. Obserwuje jego temperature, oddechy i w razie zmiany mamy natychmiat wrocic do szpitala ... Mam nadzieje, ze juz teraz bedzie tylko lepiej ... Trzymajcie kciuki za Beniaminka :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze duzo zdrowka wszystkim dzieciaczkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura 28 moja Kaja też jest grubiutka, urodziła sie 44oo teraz waży 7 kg i wygląda jak pączuś. też jej daję 5x150 bebiko1. od kilku dni daję jej skrobane jabłuszko po kilka wiórek. myślę że nie masz sie czym przejmowac zacznie chodzic to sie wyrówna. Pozdrawiam wszystkie wrześniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczorek🌼 fressia -mam materacyk tez kokos-gryczany...jest twardy ale ponoc najlepiej zeby było twardo , córcia spi na płaso i jak narazie jest zadowolona Laura28 - moja corka ma 4m-c i 1 tydzien karmie ja 5-6 razy na dobe i wyglada to mniej wiecej tak; rano 9-10 mleczko bebilon 2 z 2 nabierkami kaszki ryzowej z jabłkiem wypija średnio 120ml(czasami i 150ml ale generalnie pije moja niunia mleczka mniej niz podaja na opakowaniach...) potem po upływie okolo 4 godzin daje jej troszke(pól małego słoiczka) albo zupke np.marchewka z ryżem albo deserek jabłka same albo z bananem, mija z 2-3 godziny i daje jej mleczko samo( 120-140ml) potem (zalezy jak godzinowo wypadnie) jest wieczor i pije mleczko z kaszka na noc 150ml z 3 nabierkami kaszki ryzowej z jabłkiem śpi około 5-6 godzin i w nocy wypada 1 karmienie samo mleczko około 130ml i do 8 śpi czasami w dzien wypada jeszcze 1 karmienie samo mleczko bebilon 2 i tez pije 120-130ml a oprocz tego przez dzien wypija herbatke około 120ml(albo uspakajającą z HIpa albo ułatwiajacą trawieni tez z Hipa ale zamierzamniedługo kupic jakąs owocową po 4 m-c) no to tak wyglada u nas a jak przechodziłam z mleka 1 na 2 to bez zadnych tam prób, skonczylo sie mleko 1 dałam mleko 2 oczywiscie tego samego rodzaju bebilon wszystko jest ok z brzuzkiem mojej corki:)) ale kazde dziecko jest inne i ja tam sie kieruje instynktem i troszke poczytałam w necie... u nas brak czasu!!!!!!!!!! wczoraj mielismy 3 szczepienie! udalo sie bez łez! i potem tez wszystko ok nie goraczkowała itd acha moja mała wazy 8100 i mierzy 69cm :)) klocuszek z niej slodki:)) uciekam bo sie obudziła z drzemki🌼 pappaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***niunia*** a opuściłaś już materacyk na dół? bo tam jest napisane żeby opuścić jak dziecko skończy 3 miesiące lub przekroczy wagę 6kg... no i Julka pojutrze skończy 4 miesiące waży 6,5kg i ciągle materacyk jest wysoko... nie wiem, może poczekam aż sam spadnie ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie fajnie,ze powróciło troche wrześniówek :) my ostatnie dni nie mamy na nic czasu, bo mam troszke roboty papierkowej więc o komputerze nie ma mowy :) czemu uwazacie,że 7kg to dużo?? :) przeciez dziecko do 4 miesiaca powinno podwoic swoją wage urodzeniową..potem dopiero masa ciała bedzie rosła wolniej... mój Skarbek juz tydzien temu miał 7,1kg tylko,że on jest długi i po nim tego wogóle nie widać, pielęgniarka jak go wazy to jest zawsze w szoku :) bo Mati przez tą swoją długość wygląda jej na \"za chudego\" a waga mówi co innego :) my używamy już pieluszek 4 , bo trójki od świąt już za małe.. no i wczoraj opuścilismy łóżeczko niżej i jest o wiele wygodniej... Mati wszystko co mu wpadnie w rączke pcha do buzi, nawet kołderke, musze teraz ze zdwojoną siłą go pilnować a jesli chodzi o jedzenie - to wogóle nie je tak jak na opakowaniu..nigdy nie zjada 150ml..max 130, a najczesciej 110ml dodaje mu też kaszke jabłkowa. Je też jabłuszko i marchewke - ciężko nam to idzie, ale z dnia na dzień lepiej operujemy łyżeczką. Herbatki pije bardzo mało- a na siłe mu nie wciskam...no i wogóle te jego uśmieszki na widok mamy, czy taty są czarujące :) POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH a co z Vaniliam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko_piasku ja jeszcze nie obniżyłam, mimo że mj Bartek waży 8,5kg. On urodził się 65cm długi i na początku spał na szerokość łożeczka (łozeczko nasze ma chyba jakoś 75cm szerokości) i było super - teraz już się na szerokość nie mieści :) Teraz 24 stycznia skończt 4 miesiące co prawda ale w sumie nie myślałam jeszcze o obniżaniu :) ja wam dziewczyny nie powiem na temat karmienia butelką bo karmię cycem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miśka_26 a jakiej firmy ty pieluch urzywasz ? bo rozmiar 4 to wielkie pieluchy, moj Bartek spory jest 8,5 kg ale używamy 3 firmy pampers... w sumie teraz kupiłam pierwszy raz rozmiar 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Wrzesniowka:) Na poczatek dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedz na moje pytanie. Nie chodzi o to ze mi zle bez okresu, ale ostatnio sie jakos dziwnie czuje i mi rozne mysli po glowie chodza. niunia, Laura, Dee- Witajcie po dosc dlugiej nieobecnosci 🌼 Jesli chodzi o obnizanie lozeczka to ja tez jeszcze nie obnizalam mojej malej. Przy synku obnizalam dopiero jak on zaczal siadac. Teraz chyba tez tak zrobie. Dee- zycze twojemu synkowi szybkiego powrotu do zdrowia 🌼 katusia, vanilam i reszta dziewczyn, napiszcie czy u was wszystko dobrze:) Koncze juz, ale pozniej jeszcze zajrze do Was, chociaz dzisiaj tu straszne pustki. Caluski dla Was i Maluszkow 👄 👄 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana dziękuje za miłe słowa z Kubą już dobrze ja tez już oki teraz mam troszeczke małych kłopotów, wiec nie pisze choć czytam:> i miło, ze o mnie pamiętacie, aż łezka mi się zakręciła w oku, bo przeciez to takie miłe być osobą lubianą kochane: kuba 7 kg kombinezon, czapka, fotelik wróg mam problemy z pediatrą, po tym jak chaiał zaszczepi ć kubusia chorego powiedziałm jej wczoraj na szczepieni, ze jest nie miła i niekompetentna, to ona do mnie ze nie chce mnie w tej przychodni widziać, wiec ja njej powiedział ze dobrze się składa, bo ja bym do niej nawet już teraz to psa nie przyprowadziłą teraz musze kube przepisać itp wiec nie wiem, czy moge podawać kaszki , i inne takie tam, bo nie mogłam skonsultować tego z niemiłą, arogancką i wulgarną panią pediatrą! kuba 21.01 bedzie miał 4 miesiące wiec chciałabym mu choć raz pogać do mleczka kaszke, by był bardziej syty, nie wiem już sama co robić a jeśli chodzi o okres to ja już miała 3 ogromne, obfite i karmiłąm piersią mi powiedział gin, ze ja mam straszne zachwiania hormonalne kochane waże znowu 68kg, ale nie mogę msię zabrać za to odchudzanko, bo albo ja chora i antybiotyk, to kuba chory, a to jakieś nerwy a wtedy ja nie jem!!! tylko żre żre żre!!!!! hihihihihihihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×