Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Cześć dziewczyny Ja w 31 tyg miałam BPD 83 mm =33 tydz AC 269 mm =31 tydz FL 61 mm =31 tydz Fg 1800 g AFI 8 Lekarz stwierdził, że te odchylenia są jak najbardziej normalne więc też nie macie się co przejmować Właśnie wróciłam z testu na obciążenie 75 g glukozy - wyniki będę miała około 12. Dam znać co wyszło, ale biorąc pod uwagę wyniki po 50 g ( raz 180 i raz 160), to nie spodziewam się by było zbyt dobrze. A tak bym zjadła z kilogram winogron - ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosiu, twoje wyniki są o.k., gdyby było inaczej to lekarz by ci to powiedział, dzieci rodzą się różne - małe, duże, chude, nie martw się . Nadmiar informacji, których my jako laicy do końca nie umiemy zinterpretować jest szkodliwy, wiem coś o tym, bo kiedy urodziłam pierwszego synka to myślałam, że nie będzie zdrowy- to wynik rozmów z lekarzami, którzy zasypywali mnie naukowymi terminami, a potem okazało się , że wszystko jest o.k. Jakie straszne chwile przeżyłam to wiem tylko ja, a lekarze nie zdawali sobie sprawy jak mnie wystraszyli, dla nich to jest rutyna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grako96, Ja mieszkam w Pradze, to ok. 200 km od ciebie, większość pracowników naszej firmy pochodzi z Kamiennej Góry, Lubawki i okolicy.Bardzo lubię te tereny, jest tam naprawdę pięknie. (jesteśmy też w podobnym wieku, we wrześniu skończę-nie do wiary- 35). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaju72 Wobec tak bliskiej odległości zapraszam na spacer po porodzie. Do tej pory sądziłam, że Kamienna może kojarzyć się innym wyłącznie z afer w tutejszym ratuszu. Mam nadzieję, że podobnie jak ja nie odczuwasz swego wieku. Wydaje mi się, że jestem teraz jeszcze bardziej otwarta i zwariowana niż przed laty. Jak to mówią głowa siwieje d.... szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już po wizycie!! kochane i was wszystkie przeczuytałam! wybaczcie że n ie bede do was z osobna pisała, bo bym przesiedziała tu cały dzień :), jesteście kochane i tyle. każdy problem widze nie jest przez was olany. nie czułam sie samotna ani chwilunie, jak było mi cięzko to wchodział tu do was czytałam i jakoś życie dalej leci :) po wizycie u diabetologa 1. nowe instrukcje do dietki 2. cukry oki 3. uwazać na aceton tj jeszcvze później jeść (no juz chyba o 23.30, jakoś dam radę) 4. 400 gram znowu mniej więc muszę uważać wizyta nasteopna za 2 tygodnie, to znaczy, ze nie było xle, bo tak mam co tydzień :) IRYSKU I kochane BRZUCHATKI PIELEGNACJA PĘPKA 1. PATYCZKI DO USZU Z OGRANICZNIKIEM 2. NAJLEPIEJ SPIRYTUS (MOŻNA KUPIĆ W APTECE SPIRYTUS DO PRZEMYWANIA PĘPKA- NIE INNY!!!!!!!!!!! LUB ROBIMY SAMEMU TJ. KUPUJEMY SPIRYTUS 200G ODLEWAŁY POŁOWĘ DO POŁOWY DOLEWAMY WODY MINERALNEJ NIEGAZOWANEJ, A DRUGĄ POŁOWĘ DAJEMY TATUSIOWI NA PĘPKOWE :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIELĘGNACJA PEPKA CD. pępęk przemywamy patyczkiem nasączonym spirytusem kilka razy dziennie by szybciej wysychał (mówimy o kikucie pępowinowym), przemywając go , pamietamy nie tylko o górze, ale troszeczke odginając przemywamy też w dołeczku , bo tam musi zeschnąć, tj się zmunifikowac, by mógł odpaść. uwaga!!! jesli wisi choś na jednym włosku nie wono go odrywać, musi odpaść sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jesli odpabie pojawi się mała krewka to przykładamy patyczek ze spirytuskiem , jesli krewka dalej leci, to idziemy do pediatry, wtedy on czymś mocniejszym to przyapli. przy kąpieli nalewamy tyle wody by nie zakrywało brzusia!!!!!!!!!!!!!!!!! woda powinna mieć 37 stopni. jeśli nie chcemy stosować spirytusiuku to kupić możemy gęcjanę, ale nalezy pamietać by była ona NA SPIRYTUSIE! jezeli chodzi o kształt pepusia to w szkole rodzenia nikt o to nie zapytał, ale ja tez gdzieś słyszłam, ze to zalezy od zawiazania go przez położną 🌼 mam nadzieje, ze przyda się ten nie długi opis, ale zawierający wszystko co wiem o pielęgnacji kikuta pępkowego, o którym mówilismy przy temacie KĄPIEL! BUZIAKI 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Jestem w trakcie zakupów na Allegro i zastanawiam się czy kupić rożek. Kurczę nie pamiętam czy 10 lat temu Młody miał coś takiego. Czy to się rzeczywiście przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wasze wpisy na forum to ja jestem w szoku jaki tu się zrobił ruch!!!!! normalnie nie moge :) musze tez mojego męża wymeczyć by zrobił mi zdjęcie to wtedy wyślę na meila do Pepetti, bo sama nie potrafię wkeić :) wysle wtedy inr tel moje gg podałam wcześniej mail sie podświetla na moim niku :) A TAK JESZCZE CO CHCIAŁAM POWIEDZIEĆ.................................................................... to......................... ze........................ BARDZO BARDZO BARDZO WAS LUBIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisterone- kochana ja kupuje rozek by dzieciaczka w szpitalu w tym trzymac, bo podobno dzieci od szpitalknych rzeczy dostaja uczulenia (no ie wszystkie) no i w domku po kapieli go sobie tak położę i do cycucia go sobie tak przyłożę to pare groszy ale się uważam ze przyda 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja kochane moje Kobietki znikam bo mimo iz piatek mam ochotę na rosołek no i sunia chce siusiu a ja i poleżeć musze na ten twardniejący brzucholek, bo mi juz tu Kubuś fikołlki robi :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Katusiu. Biorę też pod uwagę, że we wrześniu i październiku w domu może być chłodno, zanim rozpocznie się sezon grzewczy. Kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszę to napisać
Ja też Was bardzo lubię. Cieszę się, że jesteście takie fajne, nie piszecie o pierdołach jak na innych miesiącach. Mądre z Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisterone - 15 lat temu rożek przydał mi się bardziej niż laktator, którego w ogóle nie używałam, a karmiłam Kasię przez pół roku. Może i tym razem się uda. Ssące dziecko i masujący mąż to najlepsze laktatory. Katusia - jaką Ty masz tą zalecaną dietę, bo mnie gin nie skierował do diabetologa tyko kazał wprowadzić dietę tzn wykluczyć owoce (góra 1/2 jabłka), warzywka i gotowane lub grilowane mięso drobiowe i ryby. Jak byłam na urlopie to nie za bardzo mogłam tego przestrzegać, a teraz po czterech dniach stosowania schudłam 1 kg (a przytyłam do tej pory 9 kg, no teraz to 8). Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgocha 33 to moje wymiary z ostatniego USG ktore mialam wykonane w 32,4 d BPD 89mm - 36w/3d + - 25 d HC 302 mm- 33w/1d +- 19 d AC 290 mm - 33w/1d +- 21d FL 63 mm - 32w/2d +-22 d TTD 105 mm FW ( shepard ) 2376 g FW ( Hadloc1 ) 2115g FW (Hadlock3) 2195 g tak wyglada to u mojej malej , ja sie w ogole nie znam a lekarz powiedzial ze mala jest na granicy gornej normy ... jak zwykle byl o opoznienie i nie tlumaczyl mi co poszczegulny wymiar oznacza :- (((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej, melduję się i ja!! Już dawno nie miałam tak okropnej nocy jak dziś; nawet leżąc brzuch mi twardniał, synuś jakoś strasznie kopał i do tego moje myśli a raczej schizy czy ja przypadkiem nie rodzę!!O 4 myślałam że mi lewy bok pęknie od leżenia na nim a głowa od zamartwiania się.Nad ranem zasnęłam i jakoś dotrwałam do 8:O Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się wyspać nieraz przed porodem. Anju2525 dziękuję za słowa otuchy🌼Od piątku zaczęły mi się takie atrakcje z brzuszkiem i ciągle trwają!! Azazella to super, że już wróciłaś do domku!!I pamiętaj o oszczędnym trybie życia!!🌼 Kasiak* to super, ze nie musiałaś zostać w szpitalu i bóle już minęły.Mnie lekarz też powiedział, że najważniejsze to wytrzymać jeszcze 2 tygodnie do 15, potem dzidziuś będzie już bezpieczny. Katusia wielkie👄 za Twoje wykłady!!!🌼 Vanilam, Pepetti widzę że nie tylko ja miałam koszmarną noc:O Obyśmy dzisiaj już dobrze spały!! Vanilam no to idziemy łeb w łeb...a raczej brzuch w brzuch z terminami:D Irysek i jak wizyta u lekarza??🌼 Ja zamówiłam pościel 90*120 (a materacyk ma wymiary 60*120). Aneta ja z dolegliwości z zębami miałam w drugim trymestrze- bolały mnie wszystkie naraz:O Teraz na szczęście to minęło. Kaja72 uściski dla Marcelka:) Może urodzi się mały ale napewno potem szybko nabierze ciałka więc będzie dobrze🌼 Mysza3 na moim ostatnim USG wartość BPD jest 89 mm(tak jak u Ciebie) i odpowiada to 33,5 tyg.Więc lepiej nie zamartwiajmy się tym bo co USG to inne dane!! Co do śluzu to ja też mam go dosyć dużo, czasami nawet sprawdzam czy przypadkiem wody mi nie odchodzą.Ale podobno zwiększona ilość śluzu występuje w ostatnich tygodniach. Dotex olej robotę, najważniejszy wypoczynek:) Malagocha🌼 grako96 🌼 Sisterone problem rożka też już podejmowałyśmy i w większości każda z nas jest za!!🌼 OK, idę się położyć!!Napewno jeszcze do Was zajrzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki 🖐️ Niestety nadal mam malo czasu, zeby byc z wami na biezaco ale zagladam chociaz na chwilke ;) zeby o sobie przypomniec. Aneteczka1976 wlasnie sie doczytalam ze jestes z Boleslawca. Milo mi 🌻 bo ja rowniez, chociaz od kilku latek, juz tam nie mieszkam. Juz rok nie bylam w B-cu, ale znam doskonale nasz szpital, bo mialam okazje miec w nim praktyki i wiem jak wyglada \"od kuchni\". Podobno warunki na ginekologii znacznie sie poprawily, przez ostatnie 5lat. Wczoraj rozmawialam z kolezanka, ktora rodzila w grudniu zeszlego roku, u nas w klinice (tu w Niemczech). Powiedziala, ze do szpitala procz osobistych rzeczy, nie potrzebuje praktycznie nic. Majtki siatkowe, wkladki higieniczne, pampersy i niezbedne rzeczy sa w szpitalu. Dla maluszka potrzebuje jedynie ubranka na wyjscie, do domku. W przyszlym tyg. wybieram sie wkoncu zeby skompletowac wyprawke dla siebie. Z laktatorem, sie narazie chyba wstrzymam, bo niektore kolezanki mowia, ze wogole go nie uzywaly. Sisterone wiele doswiadczonych mam, chwali sobie rozek. Ja tez juz mam, z kokosowym usztywnieniem. Katusia tutaj mowia, ze kikut pepkowy odpada, do tyg. czasu Dzieki za przydatne rady 🌻 pozdrawiam Was Wszystkie i milego dnia zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja dzisiaj rano już byłam na badaniach i pani w labo tak mi pobrała krew że teraz to miejsce mam takie twarde i mnie boli, kurde nie wiem co to może być czy jakiś zastój krwi czy co normalnie już nie moge tak mnie to dręczy czemu to miejsce mam takie twarde😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve81 nie denerwuj sie, czasem przy pobieraniu krwi sie tak zdarza, ale to nic niebezpiecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wrześniowe Dziewczynki 🌻 Faktycznie ruch na topiku jak w fabryce, nie można z czytaniem nadążyć a o pisaniu juz nie wspomnę :) Sisterone- dzieczyny juz kiedys pisały że rozek, szczególnie ten usztywniany, przydaje sie gdy na początku przychodza goście i wszyscy chcą brac maluszka na ręcę, podobno tez bardzo sprawdza sie przy karmieniu. Irysku- ja mam ten mniejszy rozmiar pościeli, faktycznie różnica między jednym a drugim nie jest duża, ale jakoś wydaje mi sie ze wiekszą łatwiej dzidziuś moze na siebie zaciągnąć. Katusia- dobrze, że z Twoim cukierkiem troszkę lepiej i że wizyta za 2 tygodnie, odpoczniesz sobie troszkę. A co to jest poród próbny?? Ale dziś spotkała mnie niemiła sytuacja. Dziś po miesiącu nieobecnosci wraca mój męzuś i na obiadek zazyczył sobie bym upichciła golonkę w piwie. Z samego rana poleciałam po zakupy. Stoje w kolejce z tymi piwami (jedno dla męza drugie do golonki gotowania) i innymi zakupami, a tu jakaś wstrętna baba za mną zaczeła się na mnie wydzierać, że jak to mi nie wstyd, że się piwska obżłopię a potem wiadomo skąd rodzą się dzieci z promilami. Z wrazenia zapomniałam języka w gębie i zamiast jej nagadać to się rozpłakałam :( Eh, szkoda gadać. 👄 dla wszystkich Mam i Brzuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołejjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justme - współczuję, ale nie martw się. Już nie raz dziewczyny opowiadały o miłych, starszych paniach. Ja wczoraj w zisue stałam w kolosalnej kolejce - 5 kobitej i jeden facet, który był na samym początku. Podszedł do mnie i powiedział, żebym weszła przed nim. Reakcji tych pań chyba nie muszę Wam opisywać. Nie poszłam, bo chyba by mnie zlinczowały :) Poza tym pewnie w podobnej sytucji też bym zappomniała języka w buzi, a należałby się takiej babie niezły opier..... Trzymaj się 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki Uporałam sie już z czytaniem więc piszę. Pola i Ziarnko_piasku oczywiście, że się oglądałami jestem przerażona. Mało tego, że powyskakiwały mi zyły to jeszcze poorały rozstępy. Boje się, że nie wrócę po porodzie do siebie. Będę mieć cholerne kompleksy :-((((( Grako - to się biedaczko nacierpisz. Wrzód i to jeszce teraz! Życie jest niesprawiedliwe. Małagocha - gratuluję wyczekanej dziewczynki🌼 Joasia👄 Irysek - możemy coś wykombinować;-). Powodzenia na wizycie. Kciuki oczywiście za Was zaciśnięte :-) Vanilam wspólczuję Ci kłopotów z zębami. Ale zdrówko najważniejsze. A suróweczki to chyba je poprawiają;-). Tylko na przyszłość nie zapijaj ich jogurtem, mlekiem ani surową wodą! Bioleści musiały być straszne. Miśka dzieki za spostrzeżenia 👄 Jak jeszce coś zauważysz to pisz, chętnie skorzystamy. Anja2525 nie panikuj tak. To nie służy dziecku. Dobrze, że masz przy sobie kochanego i opiekuńczego męża.I na przyszłość nie pakuj się do wanny! Azazello witamy po przerwie.🌼 Teraz przynajmniej jesteś gruntownie przebadana. Odpoczywaj spokojnie w domku i czasem skrobnij coś do nas . Kasiak to już ćwiczysz do porodu;-) Twoje Słoneczko to będzie ważyć.:-D Katusia trzymamy kciuki za wizytę Kaja nie przesadzaj z pracą. Pepetti Ty też już chcesz rodzić;-) Mysza ja też mam taką wydzielinę. To może schodzić już czop który blokuje wyjście szyjki macicy.Czasem on schodzi na 2-3 tygodni przed porodem a czasem tuż przed.Także nie ma się co martwić , ale kontrolnie lepiej skontaktuj sie z ginem. Bo w ciązy wszelkie upławy trzeba sprawdzać. Sisterone rożek jest przydatny szczególnie początkującej mamie. Łatwiej się w nim karmi dziecko, czy podaje innym do noszenia. A podobno i karmienie ułatwia. Nie jest to wielki wydatek i uważam, że warto go mieć. Just me precz z wrednymi babami!!!!!!Nie przejmuj się takimi, szkoda nerwów. A to dla Ciebie na poprawę humoru🌼 Eve, Jolla,Olivia, Daria, Ksemma, Ninka, Dotex, Shiva, Aneteczka, Konwalia, Niunia wielkie buziaki dla Was👄👄👄👄 Pozdrowienia też dla wszystkich forumowiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia - niestety, te koszmarne noce będa coraz częściej :) :) Na szczęście wraz z porodem skończą się te wszystkie dolegliwości. Vaniam - te woreczki miałam poprzednio, nawet kilka sztuk mi zostało. Sprawdzały się. Pojemniki kupiłam, bo to nowość i chciałam zobaczyć co to jest!! :) Do tych woreczków musisz mieć odpowiednią butelkę, taką z otwieranym spodem, aby łatwo było wyjąć te woreczki z mlekiem. http://www.allegro.pl/item220931537_okazja_butelka_avent_do_torebek_gratis_.html Jeśli będziesz karmić bezpośrednio z tej butelki i woreczka to musisz dokupić inne smoczki. Są one w kolorze niebieskim. Te przezroczyste przeciekają z tą butelką do woreczków. Ja ich nie kupowałam, szkoda mi było pieniedzy, przelewałam mleko z woreczka do zwykłej butelki. justme - przykro mi, że takie coś Cię spotkało. Kobieta nie miała taktu za grosz, źle oceniła sytuację. Ale swoją drogą, to świaczy o tym, że nie wszystkim jest obojętny los innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczyny za literówki. Czasem jak dużo się pisze to ciężko się kontrolować na każdym kroku. Ale mam nadzieję, że mi wybaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny nie pisze do każdej bo to faktycznie cały dzien by zajęło dla wszystkich 😘 i dla brzuszków 😘 Ja dopiero wstałam i jak zwykle zupka mleczna musiała być, zazwyczaj zjadam płatki sniadaniowe bogate w żelazo ale dzisiaj wzięło mnie na płatki owsiane. Kasiak* ale mi ciśnienie podskoczyło jak napisałaś że możesz lada chwila rodzić - my niedługo zaczniemy wszystkie sie rozdwajać :D co do rożków uważam że faktycznie są przydatne w szpitalu, ja zabieram nawwet ręczniczek z kapturkiem bo te ich do kąpania to taki badziew. No ale jak mam rodzic normalnie i urodze rano to wieczorem juz będe w domu więc chybaw takiej sytuacji nic mi sie nie przyda oprócz ubranka dla dzidzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - dzięki za pomoc 🌼 Na razie chyba się po prostu wstrzymam, bo w komplecie z laktatorem mam 2 butelki do przechowywania pokarmu, a jak mam kupić te woreczki i do tego spacjalną butelkę, to na to samo wyjdzie, a te pojemniki będą chyba wygodniejsze. Zobaczę jeszcze. Aniołekjg - 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej :) jestem po wielkim praniu ciuszków, wyszło tego 4 automaty :) jutro wielkie prasowanie i fajrant:) azzazela witaj, ciesze się że wszystko ok. Dzieki za informacje obrze że nie musimy nic zabierać:) ja ziś mam spotkanie z położną i zobaczymy :) anja- co o Kolejorza to mój M twierdzi że synek musi być piłkarzem zrby mógł tatę na starość utrzymywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ wszystkim Ja dzis też wpadam tylko na chwilkę rano miałam sprzeczke z męzem i mój zły wczorajszy humor jeszcze sie pogorszył😭. no ale cóż z tymi facetami to tak jest. niby zaraz mnie przeprosił ale co z tego jak humor popsuty na cały dzień. ja nie potrafie odrazu zapomniec i trallla trallla wszystko juz dobrze:) Jak juz pisałam w czoraj zakupy mi sie udały, brakuje mi tylko kosmetyków dla dzidzi i kilka drobiazgów no i pare ubrane np. czapeczek i skarpetek. Ale lista juz coraz mniejsza naszczescie:) Najbardziej ucieszył mnie zakup polarowego kocyka jest taki miękki i cudowny, że cały czas sie do niego przytulam. Pani w sklepie sie tylko ze mnie smiała, że kupuje wszystko w neutralnych kolorach bo nic nei biore ani różowego ani niebieskiego. jeżeli odpoczywam w ciągu dnia to brzuszek jest spokojniejszy a ja sie nie martwie. dzidzia daje o sobie znać i to też jest na +:) Właśnie cos mi sie zdaje, że juz za pare dni dostaniemy wiadomość że któras z nas urodziła, ale to bedzie fajowe:) Juz sie nei moge doczekać. Oby wszystko było ok. vanilima🌻 Peppetti🌻 ninka78🌻 ziarnko piasku🌻 Dotex82🌻 grako96🌻 anja2525🌻 kaska0110🌻 kaja72🌻 katusia🌻 sisterone🌻 mysza3🌻 małgocha333🌻 konalia10🌻 azazella🌻 kasiak*🌻 irysek🌻 aneta🌻 shiva24🌻 eve81🌻 justme🌻 aniołekjg🌻 joasia🌻 miśka🌻 jolla 🌻[kwiat olivia🌻 daria123🌻 A mam jeszcze małe pytanko tylko prosze sie nie smiac:D Kupiłam wczoraj 2 flanelowe kolorowe pieluszki. A do czego one są przydatne, co się z nimi robi?? aneteczka niunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×