Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Dzięki za odpowiedz w sprawie potówek 🌼 Dzisiaj byłam zważyć małego i położna powiedziała, że to jest tak jak z katarem. Nieleczony trwa tydzień, a leczony 7 dni. Ninka78 - 🌼G🌼R🌼A🌼T🌼U🌼L🌼A🌼C🌼J🌼E🌼 U mojego synka również jeszcze nie odpadł kikut. Przemywam go kilka razy dziennie roztworem spirytusu. Położna była w piątek i mówiła, że nic się nie dzieje, ale to już prawie cztery tygodnie. Do tego wydaje mi się, że jest troszkę zaczerwieniony, ale nie wiem, czy to nie jest spowodowane przez ocieranie pieluszki. A właśnie my od soboty już stosujemy dwójki, bo jedynki były już za małe. Acha witaminki. Ja podaję 2 kropelki Devikap, które rozprowadzam w łyżeczce herbatki i 3 kropelki Cebionu rozrobiony w łyżeczce mojego mleka i później przystawiam małgo do cyca. Tak mi doradziła położna. No, a mój synek waży 4300g, przy czym w dniu wyjścia ze szpitala 3 tygodnie temu w środę ważył 3650g. Przybrał więc 650g. Nie wiem, czy to dużo, ale akurat była w gabinecie pediatra i poweidziała, że ładnie. Ale jak przeczytałam wypowiedź anetki76 to trochę się zmartwiłam, bo może 200g tygodniowo to za mało. Zmykam, bo nadchodzi pora karmienia i mały już kwęka na leżaczku. Pozdrowionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam dylemat z tym smoczkiem, mała od 9 rano nie spi, lezy i wygina sie jak tylko może czsem cos zakweczy, otwiera szeroko buzke i szuka... daje jej cyca co 30 min - 1 godz. po chwili zasypia odstawim od cyca, znow nie spi... teraz uległam i dalam smoka... oczka sie zamkneły odrazu... wszedzie pisza ze smoczek zaburza karmieie piersia, ze dziecko sie przyzwyczaja, sama nie wiem... jak jest u Was? Kto karmi cyckiem i daje smoka? dawac czy nie dawac? dziewczyny jak to jest z uczuleniem na pieluszki? jakie sa objawy, moja ma dupinke czerwona i dwie male krosteczki, nie wiem od czego to jest... ta dupinke to miała taka czerwona tez w szpitalu, ale chyba w 2 tygodniu zycia juz powinna byc taka rozowa skora na pupie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do witamin to daje K-2 razy dziennie po 500 i Vigantol - 1 kropelke na lyzeczce z woda oj opanowalam kompa z Wisiorkiem na cycu co do pologu - ja mam juz 4 tydz, niby nic ale jeszcze czsem leci a do lekarza mozna isc jak juz nic nie leci moj Szkrab jutro ma 1 miesiac a juz w piatek imieninki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
witam jaki jest śluz w czasie ciazy? czy jest on strasznie gesty i, bardzo ciagły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowka ja znowu slyszalam ze nasze dzieci robia sobie z naszych cycow smoczki i nalezy podac im smoka bo inaczej ciagle wisza na nas a czesto nie pija tylko sobie memlaja ale niech inne mamy tez sie wypowiedza bo ja alfa nie jestem i moze maja inne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
odpowie mi ktos prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ale nie pamietam jaki byl sluz w ciazy ale chyba czase taki ciagnacy i przezroczysty najlepiej poradz sie gina bo moze kazdy ma inaczej albo to cos znaczy - ja radze zadzwon do gin to bedziesz spokojna i bedziesz miec info od specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras mi powie jaka powinna byc temp wody w wannience bo dzisiaj mamy pierwsza kapiel, bo do tej pory mylam Mlodego w misce, ale jest juz wiekszy i wyjelam wanienke ale nie wiem jaka ma byc temp wody z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowka2007 ja karmie piersią i daje smoczka, mój maluch po prostu lubi z nim zasnąć a później go wypluwa, zresztą przy smoczku napewno sie uspokaja a ja nie bede przecież cały dzien go trzymała przy swoim cycku wiec jak jest nakarmiony i marudzi to daje smoka i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak chcecie żeby kikut szybko odpadł to zalewajcie środek pępuszka spirytusem 70%, po prosu wlewajcie tam troszke do środka. Tak mi kazali robić w szpitalu i kikutek expresowo odpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
no ale własnie ze mna jets tak dziwnie bo kochałam sie w 16dc ale okres dostałam normalnie 29dc i juz byłam spokojna fakt ze ten okres to miałam taki jak nigdy normalnie sama galaretka ale w ciazy to raczej by były jakies małe plamki co nie ale dalej nie wiem co mi jest bo juz jestem 7 dni po @ (12dc) a dzis dostaąłm takie dzwne upławy brunatne i takie bardzo geste i ciagłe a wczoraj tak nie miałam w ogole nigdy tak nie miałam :/ w ogole z miomi piersiami cos jest od ok5 dni cały zcas mnie bola i sa takie nabrzmiałe, sutki mnie tak bola jakby mi z nich krew miała leciec moze cos mi jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
ale ja byłam wczoraj tylko nic jej nie mówiłam bo tylko byłam po wyniki cyt. bo robiłam i wszystko było ok z reszta wczoraj tych upławów nie miałam tylko piersi takie nabrzmiałe i obolałe ale przeciez czasm tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
a z reszta jak by to była ciaza co mam nadzieje ze nie to napewno i tak by nic nie było widac bo byłby to gdzies 3 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba bede musiala sie zdenerwowac... juz nie krwawilam jakis czas... tylkobyltaki gestszy sluz... od wczoraj pobolewal mnie brzuszek lekko.. myslalam ze to moze jajniki i ze moze znowu torbiel mi sie robi... a przed chwila bylam w lazience.. a tam co?? krew... to chyba nie okres co?? Wiem, ze to sie zdarza, ale tak szybko?? Karmie piersia!! Mialam nadzieje, ze bede miala okres z glowy jakis czas:O ..Hmm.. mam nafdzoeje, ze to jeszcze resztki z pologu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to memlanie przy cycu dzis przerabiałam jak nie chciałam sie ugiac przy smoczku, mozesz dawac cyca a o 5 min. jst zabawa albo zasypianie z cyckiem w buzi :) chyba bede dawac tego smoka do spania, bo przeciez na siłe nie nakarmię najezonego dzidziusia... mi teraz leci jakies takie brazowawe cos, juz nie pachnie tak intensywnie jak wczesniej... i jest tego zdecydowanie mniej... a jestem 12 dni po porodzie... dzis powinnam miec obrone, ale przesuneli mi na piatek albo sobote... jezcze nie ma okreslonego terminu (durna uczelnia!!!!) przeraza mnie wyjscie z domu... kto nakarmi niunke... moj laktator reczny z taka gumowa pompka odciaga raptem pare kropel, a mleczko jest bo jak dzidzia ciagnie w kapturku to kaptur są pelne mleczka.... polecacie jakies laktatory, moze avent ? kiedy sciagacie mleczko, zwsze po karmieniu? najwyzej tata poda małej butelke ale juz od ponad tygodnia nie była dokarmiana wiec nie wiem czy bedzie chciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam was wszystkie, jednak właśnie moja starsza córka wróciła właśnie z mlłodszą ze spaceru. Zaraz cyc. Wpadnę potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje za odpowiedz w sprawie pepuszka , jesli chodzi o smoczek to moja mała tez czasem go ssie ale chyba nie bardzo lubi bo troche possie i wypluwa , czy wasze maluchy to tez takie male marudy ? moja tak sie jakos dziwnie mazi nie placze tylko tak skrzeczy ciagle a najlepsze jest to ze jak tylko wlacze suszarke to sie momentalnie uspakaja , jakies czary czy co ...kurde ale nie bede na oraglo wlanczac suszarki bo mi sie w koncu spali ... a wy jak uspakajacie swoje maluchy ? a co do witaminy K to w szpitaklu powiedzielei mi zeby ja tylko podawac wtedy kiedy karmie [piersia a ja karmie i persia i dokarmiam butelka wiec nie podaje teego leku ...a wy jak robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane Dawno nie pisalam ale Danielek dawal mi troche popalic i nie mialam na nic czasu. Jak Was troche podczytalam to sie uspokoilam, bo myslalam ze to tylko u mnie taka zadyma z karmieniem, kolkami, placzem itd... Ja na kolki stosuje preparat podobno amerykanski, jednak zakupiony we wloszech pod nazwa melicone. Nie wim czy dobrze napisalam ale boje sie ruszyc zeby sprawdzic zeby nie obudzic malego ktory spi kolo mnie i sie wlasnie rusza. Kurcze chyba sie budzi na karmienie. Wlasnie a jak sobie radzicie z bolem sutkow? Mi oczy wychodza na wierzch przy kazdym zassaniu. A jak mu sie jeszcze zle ulozy piers w buzi to az mi nogi chodza z bolu. Miska26 dzieki za troske o mnie, opisywalam gdzies tam wczesniej wrazenia z porodu ale nie wiem na ktorej stronie. Ok musze leciec maly chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść Kochane! Mojej małej pępek odpadł wczoraj,ale połozna mi mówiła ze niektórym dzieciom pepuszki trzymaja sie długo i nie trzeba sie przejmować, wczoraj był u niej na szczepieniu dzidziuś ponad 6 tyg jeszcze z pepuszkiem :) Ja daje małej vigantol ( wit. D3) 1 x 1 kropla i wit. E ( na żółtaczke) tez 1x1 kropla. Mnie tez lekarka poinformowała ze teraz zaleca sie wit. k jesli dziecko jest karmione wyłącznie piersią ( jeśli jest dokarmiane lub tylko na sztucznym to sie jej nie podaje) . Dostałam recepte ale u mnie w aptekach nigdzie nie ma tego Vitaku , podobno jest wstrzymany wiec nie wykupiłam go . Poza tym od czasu do czasu podaje jej sztuczne mleko . Zreszta mam mieszane uczucia co do tej witaminy , dawniej jej nie podawano wcale , podobno teraz tez sa różne opinie na temat podawania jej noworodkom . Anja na moim termometrze jako idealna temperatura kąpieli jest zaznaczona temp. 37 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wisniowa moja córeczka też ze mna na początku spała w łóżeczku a mąż na drugim łóżku żeby małej nie przygnieść w nocy. Teraz już od jakiegoś czasu śpi w łóżeczku a w dzień w wózeczku Co do witamin to ja daję 1 kroplę dziennie wit. D3 bezpośrednio do buzi i witaminę C 5 kropli na łyżeczce z mlekiem z piersi Pępuszek odpadł nam 8 dnia po porodzie i zachowałam go na pamiątkę Dziewczyny a jak to było u was ze szczepionką gdzie było kłucie? Czy to prawda że w udo? wrzesniowka2007 moja córeczka to jest tak przyzwyczajona do smoczka że ma go prawie przez cały czas w buzi i nie mam żadnych problemów z karmieniem a karmię wyłącznie piersią co 3-4 godz. A do jakiej uczelni uczęszczałaś? anja2525 temperatura wody do kąpania dziecka nie powinna przekraczać 37 stopni Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Wczoraj wyszłysmy ze szpitala. Z Basia juz lepiej. Dziekuje za dobre słowa i za modlitwe, jak juz sie u nas uspokoi to npisze wiecej, Pozdrawiam. I wasze rady postaram sie poczytac w wolnej chwili. fabia22 dzieki za przekazanie info.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek, malagocha dzieki za info i odp na pytanie ale byl krzyk a pozniej to mu sie szalenie podobalo ale sie zmeczylam - mam nadzieje ze nastepnym razem bedzie lepiej i szybciej :) ksemma🌻 super ze juz jestescie w domku❤️ pozdrawiam Was Wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little_baby
nikt mi nie pomorze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, pomocy!!! Pisałam Wam, że mój Szymon ma jeszcze pępuszek, a to już 25 dni po porodzie. No i dzisiaj poczułam z niego niezbyt przyjemny zapach. Pielęgnowałam go kilka razy dziennie i tak, jak któraś z dziewczyn napisała zalewałam roztworem spirytusu. Dzisiaj zastosowałam jeszcze roztwór spirytusowy gencjany. Mam nadzieję, że pomoże. Ten kikut spędza mi sen z powiek. Może któraś z Was zna jeszcze jakiś sposób. Uciekam, bo jedną ręką piszę, a na drugiej trzymam małego i zaraz kręgosłup mi pęknie. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Mamuski! 😍 Na wstepie pozdrawiam Was Wszystkie serdecznie i Wasze Malenstwa 🌻 Jak juz przekazala Wam Peppetti, urodzilam 02.10 o godz. 04.19 :) Porod trwal 8godz. i bylo dosc ciezko. Mialam bole krzyzowe i cale uda mnie ciagnely. Na dodatek co skurcz wymiotowalam :P Moj M i moja Mama byli ze mna. Caly czas mnie masowali, robili zimne oklady i naprawde wiele mi pomogli. Polozna byla swietna, mowila jak mam oddychac, glaskala mnie. Spedzilam ponad 2godz. w wannie, co bylo naprawde relaksujace. Niestety nie obylo sie bez ciecia, poniewaz maly nie mogl wyjsc. Po prostu moja skora, jest \"jak na byku\" i nie chciala sie za nic w swiecie rozciagnac, nie pomogly nawet masaze olejkiem, ktory stosowalam w ciazy, ani herbatka z lisci malin ;) Kiedy lekarz mnie nacial, malutki po 2 pchnieciach byl juz z nami. Moj M przecial pepowine i zaraz polozono mi synka na brzuch. Wszyscy plakalismy, ja, M i Mama. Cudowne uczucie po takich zmaganiach miec wkoncu to Malenstwo przy sobie! 😍 Bol zostal za chwile zapomniany. Jedyne co pozostalo niemile po skutkach porodu to hemoroidy... To bylo tak w skrocie o porodzie. A teraz napiszem Wam troszke o moim Colinku. Jest slodziutki. Bardzo grzeczny, praktycznie tylko je i spi, a kiedy nie to lezy cichutko jak myszka i bawi sie paluszkami. Taki fajniutki babys. Do soboty bylam w szpitalu. Opieka swietna, maly byl caly czas przy mnie. Tzn. pierwsze 2 noce zabierali go na noc i dawali tylko na karmienie, reszte mialam go 24h/ dobe. Jedyny nasz problem, to to ze Colin nie pije z piersi. Najpierw mialam malo pokarmu i jak mi go przystawiali to praktycznie nic nie lecialo, do tego jeszcze moje sutki nie sa stworzone do karmienia, sa po prostu za male. Teraz pokarmu jest nawal, ale on juz sie do butli przyzwyczail i jest troszke leniwy, by pic z cyca. Ja nadal nie umie mu prawidlowo podac piersi. Przychodzi do mnie do domu polozna i bedziemy probowac, by nauczyc pic z piersi. Dzis jak zassal to byl lepszy od mojej elektrycznej pompki :P Ale jak ja mu go wciskam, to mi nie wychodzi, a Maly nerwusek sie szybko denerwuje. Karmie go z butli moim mlekiem. Budzi sie co 2,5-3godz.W nocy budzi sie ok. 02.00, 06.00, 09.00 Musze przyznac, ze moj M sobie radzi lepiej ode mnie. Bardzo mi pomaga, karmi Colinka, usypia, nosi. Dodatkowo robi obiadki i dba o dom. Dodam ze Colin spi miedzy nami w lozku. Moze to nie za dobrze, ale po prostu szkoda mi go klasc w lozeczku, taki smutny mi sie wydaje, jak tam lezy. Miedzy nami ma wygodnie i wiem, ze czuje nasza obecnosc i jest spokojny. Nie mialam czasu przeczytac niczego co naprodukowalyscie, w czasie mojej nieobenosci. Teraz postaram sie byc na biezaco. Zycze Wam i Maluszkom duzo zdrowka! Peppetti wysle Ci fotki do umieszczenia na bloogu. Jeszcze raz pozdrawiam 🌻 Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilam tu w Niemczech jest calkiem inny sposob pielegnacji pepuszka. Dziecko od samego poczatku kapie sie zamaczajac pepek i mojemu Colinkowi odpadl juz dzis kikutek ( po tyg.) Ranka jest niewielka, polozna kazala zasypywac go jedynie pudrem. W szpitalu spryskiwali ranke pod kikutem srodkami antyseptycznymi i takze posypywali puderkiem. Nie wiem co ci poradzic. Rzeczywiscie troszke dlugo ten kikut trzyma sie u Szymonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×