Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

ja podobnie jak ksemma..starannie raz usunelam te wydzieline..i nie wiem, co dalej?? wszystkei te preparaty na kolki maja podony sklad.. roznia sie tylko proporcjami. Ninka... u mnie waga w porzadku:D:D po wyjsciu ze szpitala wazylam 55 brakowaly mi 2 kg do wagi sprzed ciazy.. a teraz sie waha .. 51-53.. z tym, ze w momencie kiedy wazylam tyle co przed ciaza.. nadal mialam kkilka cm wiecej w biodrach... ale teraz wszystko wrocilo do normy... w sumie to nawet brzuch mam nawet calkiem calkiem..a jeszcze i tak bedzie doochodzil do siebie... a i rozstepow na brzuchu nie mam:D:D:D:D tylko troche na posladkach:O Moj mezczyzna chory.. ma problemy z zoladkiem.. martwie sie.. poniewaz u niego 3 bliskie osoby zmarly na raka zoladka:O :( za tydzien bedzie mial wszelkie badania... mma nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze... corcia tez spi... nasz Aniolek... dziekuje temu kto wynalazł Infacol!!!:) Milych snow pap p.s. nikt nie czytal linku ktory wkleilam?? to wklejam Wam tekst:) Macierzyństwo to stan, w którym: 1. Każdą czynność przeprowadzasz z dzieckiem uwieszonym najpierw na szyi, a potem u nogi, czasem obie opcje dostępne jednocześnie. 2. 5 godzin snu na dobę jest błogosławieństwem, a 3 godziny snu niczym nieprzerwanego są rozpustą . 3. Kiedy wchodzisz wieczorem (w nocy???) do łóżka, to pod własną kołdrą możesz znaleźć grzankę, ćwiarteczkę jabłka lub, w najmilszym razie, misia. 4. Twoje miejsce w łożu małżeńskim zostało już dawno zaanektowane przez potomstwo i teraz radź sobie, jak umiesz. 5. Jak chcesz zjeść obiad przy stole, to musisz się dobrze rozejrzeć, dokąd wyjechały wszystkie krzesła. 6. Twoje najlepsze frykasy to te, które zostały na talerzu po dziecku. 7. Ulubione słodycze możesz zajadać tylko ciemną nocą, bo inaczej na pewno ci je ktoś wyje. 8. Kiedy chcesz usmażyć naleśniki, to musisz się wpierw przejść po mieszkaniu i poszukać patelni, na przykład, pod regałem. 9. Twoje kuchenne śmiecie pachną (hmmmm.) toaletą. 10. Ilość chusteczek higienicznych oraz baterii do zabawek grających zużytych w ciągu roku przekracza ilość z całego twojego dotychczasowego życia. 11. Jeśli nawet uda ci się w środku nocy ominąć stopą jakieś ostre pudełeczko lub samochodzik, to na pewno staniesz na piszczącej kaczuszce. 12. Nawet nie wiesz, kiedy twoja apteczka z rozmiarów pudelka po czekoladkach rozrosła się i zajmuje teraz całą kuchenną szafkę. 13. Miejsce na półce z winami powoli zastępują słoiczki, kaszki i pudełka z mlekiem w proszku. 14. Na pralce możesz znaleźć drewnianą łyżkę kuchenną, a w szufladzie na garnki piłkę i plastikowe klocki. 15. Rzadko kiedy w szafkach masz więcej ubrań niż w koszu na pranie. 16. Nic cię tak bardzo nie przeraża (żaden rachunek telefoniczny, nabity guz na czole, ani nagłe zaproszenie na kinderbal) jak to, gdy pewnego dnia zaczyna ci cieknąć pralka. 17. Zanim nastawisz pranie, dokładnie sprawdzasz, czy nie znajdziesz w pralce kubeczka z piciem, swojego telefonu komórkowego lub, co gorsza, rolki papieru toaletowego(!). 18. Zanim wejdziesz do wanny, musisz usunąć stamtąd krokodyla, małpę i stado kaczek. 19. Codziennie czyścisz 6 uszu zamiast 2, a w niedzielę obcinasz 60 paznokci zamiast 20. 20. Wszystkie swoje paznokcie piłujesz indywidualnie, po jednym w każdej wolnej chwili. 21. Twój krem do rąk ma swoje miejsce pod poduszką, bo jeśli w ogóle masz szanse posmarować ręce, to już chyba tylko przez sen. 22. Twoje największe wyjścia, na które robisz fryzurę i makijaż, to te do dentysty, warzywniaka lub na zebranie wspólnoty mieszkaniowej. 23. Zanim wyjdziesz z domu musisz najpierw wyjąć z buta drewniany klocek lub zabawkę z kinder niespodzianki. 24. Możesz zostać nakryta podczas porannego ubierania, wytknięta palcem i wyśmiana ze słowami: \"Ty jesteś babka?\". 25. Możesz zaśpiewać sto, tysiąc, milion piosenek ale i tak usłyszysz brawa dopiero wtedy, gdy tata wkręci śrubkę w zabawkę. 26. Jest ci kompletnie wszystko jedno, czy gazeta, którą wzięłaś na sekundę do poczytania jest aktualna, z zeszłego tygodnia czy jeszcze sprzed poprzedniej Wielkanocy. 27. Przestajesz planować atrakcyjne dni, a zaczynasz planować te leniwe. 28. Jesteś panią swojego losu i możesz sama decydować, co zrobisz w czasie wolnym: umyjesz zęby czy zrobisz siusiu. 29. Już nawet do psa zdarza Ci się powiedzieć: \"synku\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Kaja dzisiaj kilka razy zrobiła kupe bardzo zadką i ze śluzem. Co to znaczy? Problemy z trawieniem czy jakaś alergia? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w gronie mama ze sluzowymi kupkami do tej pory wszystko bylo ok a wczoraj 2 kupki sluzowe i dzisiaj juz tez 1 co robic aneta - pomoz prosze, czy Twoja Dzidzia miala tak od poczatku czy pozniej ??? tez nie wiem co robic??? POMOCY??? czy to moze od herbatki bo wczoraj dostal??? mleko pije ze mnie normalnie:( o co chodzi??? a zeby bylo malo to mi pies zachorowal i do 10 musze czekac bo weterynarz ma operacje jakies i skonczy dopiero ok 10 a obawiam sie ze skonczy sie uspieniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w gronie mama ze sluzowymi kupkami do tej pory wszystko bylo ok a wczoraj 2 kupki sluzowe i dzisiaj juz tez 1 co robic aneta - pomoz prosze, czy Twoja Dzidzia miala tak od poczatku czy pozniej ??? tez nie wiem co robic??? POMOCY??? czy to moze od herbatki bo wczoraj dostal??? mleko pije ze mnie normalnie:( o co chodzi??? a zeby bylo malo to mi pies zachorowal i do 10 musze czekac bo weterynarz ma operacje jakies i skonczy dopiero ok 10 a obawiam sie ze skonczy sie uspieniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluzowate kupki (takie jakby to była biegunka) może powodować herbatka np z rumianku :) mój Kubuś też takie robi jak się napije hrbatki, a tak to robi normalne. Dziewczyny ponawiam pytanie te które karmią sztucznie co ile i ile jedzą Wasze pociechy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moj Maks jest do tego jakis spokojny a taki nie byl i mu sie juz dzisiaj 2 razy ulalo:( isc do lekarza??? co radzicie??? dzieki Kasiak mam nadzieje ze jest tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja ale ulewanie to jest normalne u takiego maluszka :) nie ma co się przejmować. Wynika to z niedojrzałości układu pokarmowego. Po jedzeniu może też pojawic się czkawka, która świadczy o tym samym. Mija jak tylko pokarm przejdzie dalej. Ogladasz może na TVN Style \"Mamo to ja\" ? Jest dziś o 10. Super program gdzie wypowiadają się specjaliści jak np pediatra, fizjoterapeuta... w jednym z programów mówiono właśnie o ulewaniu, wymiotowaniu itp dla takiego malca to norma. Problem pojawia sie kiedy już starsze dziecko ciągle ulewa. Mój Kubuś też czasem uleje po jedzeniu. Nie zawsze ale czasem sie zdarzy. Lub nawet kilkanaście minut po może się zdarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie mały śluzowate kupki dostał około dwa tygodnie po porodzie to sie nasilało nie pomagały leki jestem zdania ze kazda mama powinna sobie zrobic posiew pokarmu to nie jest drogie a za nim zaczniemy faszerowac dzieciavczki kropelkami róznymi to warto wiedziec czy z naszej trony nie ma przyczyny cierpienia melenstwa. Mały od wczoraj jest tylko na butli i zero płaczu noce spkojne dnie tak samo nie ma wymiotów i kupki wracaja do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 mój robi kupki ze śluzem, nawet jedna taką zrobił w przychodni i pokazałam lekarce to powiedziała że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiak*, aneta, eve🌻 bardzo bardzo dziekuje za odpowiedz na moj alpel i za pomoc juz sie mniej martwie, ale nie ukrywam ze jeszcze troche o tym mysle, Mlody juz sie wydziera wiec juz jest dobrze;)bo jak byl taki grzeczny to mi podpadalo milego dnia dla Wszystkich my mamy dzisiaj pierwszego torta imieninowego Maksiulka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarenko_piasku ja tez mam chuste i wczoraj jak robilam probe to sie darl jakby z niego skore zdzierano, a jak go ubralam w kombinezonik i czape i wlozylam do chusty i poszlismy do tesco, to dziecka nie bylo;) wygiety w litere U a spal jak szalony:) i w koncu ze spokojem zrobilismy zakupy bo wozku lub nosidelku dostawal spazmy i non stop ryk:D a dzisiaj mnie zaskakuje bo je u mnie na rekach jak zawsze, a pozniej smok i do lozeczka i spi??? o co chodzi??? nigdy tak nie mial, czy to znaczy ze dorasta:D:D:D:D??? smok??? - od wczoraj przyjaciel - wczesniej az sie dlawil lozeczko??? - od 20 do 2 ok ale pozniej nerw i w koncu o 4 ladowal z nami, a dzisiaj po kazdym jedzonku spi wlasnie w nim czy ktos podmienil mi wczoraj w tesco dziecko i dal jakies ulozone i grzeczne??? wiecie cos o tym??? jak ktoras znajdzie mojego Maksia zaryczanego i nieznosnego prosze o kontakt!!! zaczyna mnie walic na glowe:) wracam do formy!!! katusia katusia katusia GDZIE JESTES??? RATUJ MNIE BO ZACZYNAM SZALEC!!! nawet pije spiokojnie ANATOLA Z MLECZKIEM jak czlowiek - nie pamietam kiedy tak sobie ostatnio moglam spokojnie usiasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Kasiak* moj synek ma dopiero 11dni, a pije 100ml (mojego mleczka - ktore sciagam) co 2,5-3godz., a w nocy budzi sie czasem nawet co 4godz. Mysle, ze to sporo jak na takiego malca, ale polozna powiedziala mi ze jest calkowicie o.k. Niektore dzieci jedza wiecej inne mniej. Colinek niekiedy je mniej i tez mu wystarcza, po prostu po takim jedzonku wczesniej sie budzi glodny. Jesli chodzi o kupki, to puki co odpukac narazie nie mam z tym problemu. Kupki sa \"ksiazkowe\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌼 Ja dzisiaj tylko na momencik, bo mały dzisiaj w miarę grzeczny, więc staram sie nadrobić zaległości w pracach domowych :) Udanego weekendu życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska wiem ze ty swojemu mateuszkowi odciagasz i podajesz swoj pokarm a jak go podgrzewasz. bo ja Kacperkowi chyba tez musze tak zacac po cos mu cycek nie lwzy od momentu gdy wprowadzilismy butelke bo moim sie nie najadal. chce sprobowac troche odciagac i ile sie da tyle mu dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Kaja je z piersi i potem je od60 do 100 ml. zazwyczaj co 4 godz. czasami spi dluzej to jej nie budze na karmienie. Piersia karmie około godziny nie wiem czy cos wypija ale połykanie słyszę wiec chyba tak. Ale jak laktatorem ściągam to max 40 ml w godzinę mi sie udało wiec mało. Ale na opakowaniu po mleku jest napisane 7 razy po 100ml. Moja je 5 razy z butli , i obydwie piersi, a całą noc śpi wiec omija 2 karmienia. Do picia daje jej tylko glukoze. nie wiem po czym ten śluz Troche mi sie odparzyła w zagięciach skóry między cipcią i udem, jest tłuściutka i ma fałdki nie wiem już co robić, zrobiło sie czerwone, przestałam używać chusteczek nasączanych i wodą ją myję i szarym mydłem. Może pomoże. A wy czym smarujecie jak sie odparzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! wrzesniowka gratuluję obrony ja też się broniłam w tym roku w czerwcu i również na 4 Aneteczka1976 ja używam sudokremu i nie mam żadnych problemów. Raz po kąpieli nasmarowałam dupkę oliwką i założyłam pampersa no i dupka byłą strasznie odparzona. Istna rana i od tego czasu używam tylko SUDOKREM a mam jeszcze Linomag, Bephanten i Alantan i nic nie jest takie dobre jak Sudokrem na dupeczkę mojej córeczki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczymy za odpowiedź :) to wychodzi, że mój nie aż tak duzo je 120ml to chyba norma :) jak pisałam waży już 5480 to rośnie jak na drożdzach :D Ja smaruje od czasu do czasu sudocremem, a tak po każdej zmianie pieluszki smaruje mu pupcie NIVEA BABY mleczko nawilżające i pupcie ma śliczną różowiutką bez odpażeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneteczka jak wychodziłam ze szpitala to mała ważyła 4200, a teraz nie wiem- w środę idziemy do pediatry na ważonko- to Ci napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie... widze ze nada lbrkuje czasu niektorym... mi zreszta tez nawet teraz jedna reka pisze a druga bujam maoja niunie jak zakweka ona jest małą kwękaczką i marudą lubi jak sie nia zajmuję i gadam i nosze i wogóle...czasami latam po mieszkaniu do 12 w piżamie a potem jak porzadnie przysnie to szybki prysznic posprzatać z grubsza mieszkanie i jakis obiadek wstawic no pranie w porywach uda sie zrobić... mam nadzieje ze do 3 m-c jakos sie to unormuje...ale juz czasami nazywam moja corcir terrorystką...hi hih ihi wczoraj byłam u pediatry pryw. zeby obejrzała mała sprawdziła boiderka, wiec jej zdaniem kazda dziewczynka powinna miec zrobione USG bioderek-wiec takie zrobie ale poza tym mała dobrze odwodzi nóżki wiec jest ok, moja córeczka ma bardzo wrażliwą skóre i znow ma jakies plamki krostki-lekarka powiedziała ze to tez moze byc ze karmiona jest mieszanie-mleko sztuczne i moje do kąpania znow kupiłam jakąś miksture cholernie drogą ale typowo na atopową i alergiczna skóre dzieci i niemowlat, no i na kolki dała ponoc lepszy od infakolu Grip....cos tam , kazała tez podawac do picia w ciagu dnia albo wode przegotowana albo wode koperkowa albo herbatke z koprem itd, przy miesznym karmieniu jest to wskazane-zeby chociazby lepiej jej sie robiło kupki, poza tym rozwiała moje obawy ze przekarmiam małą- mam jej dawac jedzonko na żadanie widocznie ma taka potrzebe zeby jesc co 2 godz, co do szczepionki to poleciła skojarzona-francuska In...(jak ktoras zainteresuja nazwy to napisze całe) bo sa najlepsze i bezpieczne te skojarzone ja akurat dam ta 6w1 poza tym wszytko ok, pogadałam sobie z nia o wszytkim o jej chrumkaniu i prezeniu i uspokoiłam sie... a cha a do czyszczenia noska to nawilżać woda morska najlepiej z miedzia i Frida nie gruszka! kupiłam Fride i juz wypróbowałam i super! wszytkie kozuchy wyszły! a nawilzac trzeba czesto nosek z 4 razy dziennie przy grzaniu kaloryferem, i podawac mam jak podawałam Cebion-witamine C 5 kropelek 1xdziennie ja mam jeszcze problem z główka małej tam gdzie ma najwiecej włosków zaczyna sie jesj robić ciemieniucha! to tez przez ta jej atopową skóre, kupiłam Olejuszek i ciepłymi kompresami bede walczyc z tym! no i szczotkować ruchami kolistymi acha a na podworko na buźke małej kupiłam krem Hermal Bebe-to tez dla takich dzieciaczków z delikatnymi buźkami no i poleciła mi go lekarka dziewczyny te wszytkie lekarstwa kremy mikstury dla maluszków to MAJATEK! dobrze jak dziecko jest bez problemów i wystarczy mu mydełko i oliwka! niestety moja niunia to delkatna księżniczka wiec wszytko tyle kosztuje...ale damy rade! ja sobie odmówie przyjemnosci byle moje dzieciątko miało co ptorzebne.... moja Asia tez ulewa-podobnie do wymiotów bo duzo tego jest ale nie codziennie czasami jej sie zdarza mimo ze odbija jej sie po kazdym posłku ale lekarka powiedziała ze to normlalne jezeli dziecko przybiera na wadza i sie rozwija prawidłowo wiec nie ma sie czym martwic mam pytanie:Asia teraz jak ja karmie miesznie to robi kupke 1 raz na 2 dni?! ale powinna robic najlepiej codziennie...niestety nie jest tak a jak u was? dobra koncze bo sie rozpisałam... pozdrawiam i trzymajcie sie! kazdy nastepny dzien to krok do przodu i nasze dzieciaczki beda coraz to wieksze i spokojniejsze! no to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie,,,,moja mycha tez robi mniej kupek,wcziraj dwie a dzis jeszcze wcale🌼 i tez jest tak karmiona tzn mleczko mod. i 2 razy odciagam cycka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisniow
Na odparzenia stosuje tormentiol 5,50 polecila mi go polozna... po 2 dniach nie ma sladu po odparzeniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odparzenia stosuje tormentiol 5,50 zł polecila mi go polozna... po 2 dniach na pupci nie ma sladu po odparzeniach:) Stosowax przy kazdej zmianie pieluszki.. nakładac grubo jak maseczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wisniowej
radze wejsc na forum z ekspertem na temat kosmetykow dzieciecych na www.edziecko.pl i poczytac o tym twoim "cudownym" tormentiolu :O robisz swojej corci krzywde stosujac go :( no, tak, pediatra polecil to stosujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) my już po chrzcinach, pogoda była przecudna, a Mateuszek grzeczny jak aniołek - na polewanie główki zimną wodą wogóle nie zapłakał :) jestem zmęczona na maxa - jutro napisze coś więcej i pokaże Wam zdjątka :) to-tylko-ja - mleko w butelce wkładam do kubka z gorącą wodą i tak podgrzewam.. Mati zjada na dzień ok. 700-800ml mniej więcej 6razy po 90ml i ze dwa razy po 120, od 3 dni daje mu herbatkę koperkową dosłownie z 30 ml i odrazu po niej robi kupkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×