Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość ndxmkncgjfctr
Tydzień temu poszłam do dentysty bo złamał mi się ząb. Był z próchnicą więc nic dziwnego :P Został sam korzeń. Oczyścił mi trochę, pogrzebał i założył trutkę, pokrył fleczerem. Dziś poszłam na drugą wizytę.Wyjął fleczer i lekarstwo, powiercił, pogrzebał, oczyścił strzykawką z jakimś płynem, znowu jakimiś igiełkami czyścił kanały - z 20 min to trwało. Nic nie bolało mimo ze nie miałam znieczulenia ale w pewnym momencie zakłuło mnie. I pewnie to był nerw który się nie do końca zatruł. No więc znowu założył trutkę, pokrył fleczerem i mam przyjść w piątek. Trutka w zębie mnie nic nie boli. Zresztą była cały tydzień i też nic nie bolało. Jak przeleczy mi kanałowo ten korzeń to ma mi odbudować ząb na wkładzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A po co było ?
Było nie jeść słodyczy a teraz nie zaczynać głupich tematów . Mi tam tylko naturalnie zęby wypadają(wyrywam).Bo ja nie jadłem słódyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sponsor płatków
naturalnie naturalnienaturalnie naturalnienaturalnie naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrySka96
ja dzisiaj byłam u lekarza i zalozyl mi trutke bez znieczulenia;/ a co do tego czy znieczulenie boli to nie tylko przyjemnie szczypie przez bardzo krotki okres wiem co mowie bo w czacie 1 roku praktycznie co dwa miesiace mi dawala znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndxmkncgjfctr
Hej ! Po kilku wymianach trutki, 2 zdjęciach rtg wreszcie dziś miałam wypełnienie kanałowe :D:D:D Cały czas bez znieczulenia i kompletnie nic nie bolało !! Ani jak grzebał w kanałach, ani jak usuwał nerw i czyścił kanały !!! :) Korzeń z tą trutką nic nie bolał, nic się nie działo ! Jutro idę na odbudowanie zęba na wkładzie z włókna szklanego. Za leczenie kanałowe plus odbudowa zęba dałam tylko 250 zł ! Extra nie ? :) Wiem, że inni dentyści znacznie więcej sobie liczą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiata
ndxmkncgjfctr, a długo trwa taka wizyta na leczenie kanałowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. bardzo malo zaplacilas. mi zaspiewal 500 zl. prywatnie ozywiscie. nic nie bolalo. wyszlo lacznie jakies 3-4 wizyty. zmiana opatrunku, wypewnienie kanalu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndxmkncgjfctr
Wizyty gdzie tylko wyjmowałam fleczer i trutkę i wkładał nowe trwały około 5-10 minut Dzisiejsza,już ostatnia trwała 20 minut. Bardzo się cieszę,że tak mało zapłaciłam ! Może dlatego,że mam jeszcze kilka zębów do leczenia i zapowiedziałam że u niego chcę leczyć :) Może taka zniżka ;) Nie wiem sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndxmkncgjfctr
* wyjmował , a nie wyjmowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaa_!
Nie masz co się martwić ! Ja właśnie wróciłam od dentysty. Posadziła mnie na fotelu i dała znieczulenie, po czym kazała iść do poczekalni, a w tym czasie wzięła na kontrolę jakąś inną panią. Po wyjściu ów pani ponownie weszłam do gabinetu, usiadłam na fotel i Dentystka (zresztą baaaardzo dobra) zrobiła mi leciutko głęboką dziurkę. Wzięła jakieś narzędzie z spiralą i nakręciła nerw zęba na ów spiralkę. Troszeczkę bolało, ale nie aż tak bardzo, ponieważ miałam znieczulenie. Umówiona jestem na jutro by dokończyć leczenie zęba.! Poszłam do dentysty, ponieważ moimi obawami było to, że policzek mi spuchł odrobinkę i dziąsło bolało... ale kiedy dentysta wyciąga nerw, w ogóle się tego nerwu nie czuje !!! ;D Myślę, że nie masz się czym martwić.. Powodzenia ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaaaaa
Hej. U mnie było tak... Ząb mi się ukruszył, zrobiła się dziurka, ale olałam to. Kilka dni później zaczęło napierdalać i pewnego razu nie wytrzymałam. Akurat było święto, więc zostało mi tylko pogotowie dentystyczne. Babcia chyba z 70 lat:| wywierciła, założyła trutkę, aż krzyczałam z bólu. No to dała mi znieczulenie. Nadal wszystko czułam, znowu zaczęła tam grzebać. W efekcie wyszłam zapłakana, myślałam, że oszaleje i nie dojadę do domu. Wzięłam tabletki przeciwbólowe i w końcu przeszło. Jakieś 3 tygodnie później wypadł mi kawałek fleczera, który mi założyła i znowu ból. Poszłam prywatnie do mojego dentysty i założył opatrunek. Ogólnie jak zobaczył, co ta baba mi zrobiła, to trochę się zdziwił, nieźle mi tam rozgrzebała. Nie dawał mi żadnego znieczulenia i nic nie bolało. Na kolejną wizytę poszłam 2 tygodnie później, czyli wczoraj, dał znieczulenie i pomimo tego trochę czułam ból. Zatruł go i założył fleczer. Teraz idę w środę. Mam mieć kanałowe leczenie i sram ogniem. Nie wiem, czy będzie bolało, ale panicznie się tego boję. I pytanie. Co teraz będę miała robione? Wyjmowanie nerwów? No i jak to jest z tą trutką? Zęba się ciągle czuje, czy jak już jest zatruty, to nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina tez miala tak samo
zaczelo sie przed swietami wielkanocnymi, z 3 tygpodnie przed, ukuszyla mi sie dolna 5 torche , zlekcewazylam to , potem w sobote zaczeala nagel bolec, bol okropny , pojechalam do dentysty 24 h, od razu otworzyl mi zab, a bol jeszcze wiekszy , zaczal wiercic mowil ze zapalnei miazgi mam w 5 i ze w 6 mam dziure, zalozyl mi cos do tej 5 . w swieta bolalo mnie nie moglam jesc ta strona, reagowalo na temperture, po switach we wtorek od razu pojechalam do swojego dentysty , ktory ponownie zaczal wiercic w 5, oglnie zab caly zepsuty w srodku byl, jedna wielkja dziura potem zaczal czyscic kanaly i nerwy usuwac, zalozyl mi plmbe ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14 stek
Ludzie ja mam 14 lat i najprawdopodobniej będę miał leczoną 6 lub 7.Więc ja się mogę bać. :/ (jestem chłopakiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUBAAAAAAAA
Witajcie Kochani... Dziś wróciłem od dentysty. Leczenie Kanałowe robiła mi kuzynka bo akurat tak złożyło sie, że ma własny gabinet. MIAŁEM TAK ZANIEDBANE ZĘBY, ŻE NIKOMU NIE ŻYCZĘ TAKICH:(((( NA RAZ MIAŁEM 5 ZĘBÓW ROBIONYCH KANAŁOWO!!!!!!!!!!! TAK 5...!!!! PROSZĘ UWIERZCIE MI, ŻE STRACH MA WIELKIE OCZY!!!! DENTYŚCI STOSUJĄ TERAZ TAKIE ZNIECZULENIA, ŻE USNĄĆ IDZIE NA FOTELU. NIE BÓJCIE SIĘ NICZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIC NIE BOLI!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Nie boli. W końcu nerwy są zatrute :) Boli tylko płacenie za zabieg. U mnie 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasix
Hej. Jakoś rok temu miałam leczoną kanałowo górną 2. Tydzień temu - akurat na wakacjach nad morzem - zaczęła mnie boleć. Brałam leki przeciwbólowe ale pomagały tylko na trochę. Ponieważ miałam blisko do Kołobrzegu, postanowiłam pojechać tam do dentysty. Zrobili mi zdjęcie i okazało się, że ząb nie był do końca zatruty. Gdy mi go rozwiercili dowiedziałam się, że miałam w nim ropę. Wsadzili mi jakieś lekarstwo i zostawili otwarty ząb, a za tydzień miałam iść do dentysty już w swoim mieście. Jutro przypada wizyta, co będę miała teraz robione? Proszę odpiszcie szybko, no jestem straszną panikarą i wolę wiedzieć co mnie czeka. Jeśli chodzi o cenę to zapłaciłam 140 zł. 100 za rozwiercenie, 20 za zdjęcie i 20 za znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Over size
jestem w trakcie leczenia kanałowego szóstki dolnej. Wszystko co najgorsze już za mną i stwierdzam, że nie boli ( nic a nic) -no może poczułam raz usunięcie małego nerwu z kanaliku, ale to żaden ból. Musze przyznać , że pani stomatolog bardzo dobrze mnie znieczula. Nie bójcie bólu na fotelu.jesli wybierzecie dobrego stomatologa, to nic nie poczujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasix
Dobra, jestem po kolejnej wizycie i znowu nic nie bolało. Znieczulenie też nie było tym razem potrzebne. Ale niestety to jeszcze nie koniec, 30 mam kolejną wizytę, już 4... Mam nadzieję, że w końcu będzie to ostatni raz , bo ile można tak chodzić z jednym zębem... A czekają mnie jeszcze 4 szóstki do wyrwania :/ To dopiero będzie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam kilka lat temu leczenie kanałowe i na szczęście nie bolało. Ale chyba miałam znieczulenie.. Tak mi się wydaje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik13214
ja jestem juz po 3 wizytach 4 bedzie zakladanie plombu 1 byla najgorsza rozwiercanie 2 i 3 to tylko uklucia dodam ze mam 14 lat i dentysta mowil ze nigdy niemial tak trudnego przypadku byla robiona gorna 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasix
Dziś o 12 mam wizytę i już zaczynam się bać, chociaż raczej mnie nie będzie bolało skoro na poprzednich też nie bolało... Ale niestety wyleciała mi jeszcze plomba z innego zęba i mam nadzieję że można na jednej wizycie dokończyć 2 kanałową i zaplombować na nowo innego zęba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakahashi
Mam wielkie dziury w dwoch dolnych 7.Jak myslicie bedzie leczyc kanalowo ( 1 zab juz tydzien boli , zawsze pod wieczor , musze brac tabletki bo bol jest nie do wytrzymania ;( . ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna menda
Miejże litość dla swojej wątroby !!!! Przecież tabletki to nie cukierki !!! Trudno powiedzieć, jaką decyzję podejmie dentysta. Się nie zastanawiaj, tylko jutro śmigaj do gabinetu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anyszek
Więc..ja w środe miałaam oczyszczaniee i wiercenie zęba, strzasznie mnie bolałoo najbardziej jak wkładałaa mi watke w nerwa to z bólu podskoczyłam...w tamtym roku miałam wyrywanie zęba ze zniczuleniem..więc jżeli ktoś się boi zastrzykaa..to nie ma czegoo..bo to takie malusieńkie ukłucie No ale za dwa tygodnie mam następną wizyte..leczenie kanałowee.. Jejkuu..strasznie się bojee..czy to boli? .POMÓŻCIE! Koleżanka z klasy mówiła..że najgorsze jest już za mną..ale cz\y to prawda? Ten ząb (szóstka dolna) rozwierciła mii "dentystka" w szkolee.i go niee skończyła..(na szczęście mama mnie wypisałaa ze szkolenego)Uff... ii jakbym wczoraj nie poszła z tym zębee to bym miałaa go wyrywanego. :O No alee błagammm odpowiedzcie..CZY LECZNIE KANAŁOWE BOLI PO WCZEŚNIEJSZYM ZATRUCIU ZĘBA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaallllaaaaaaaa
tez mialma tudzien temu leczona dolna 6 kanalowo , poszlam do dentytsy nie prywatnie i jaks maskara , nie obyllo sie bez lez, wlasnie szczegolnie przy wkaldanie igielek , mam teray cos w yebie wlkoiyone ,io mam ppjssc ya 2 dni njuyy sie boje, a co do sykollnzch dentzstoow, to jak mialam kiedzs lecyona gorna 7 to potem musialamusunac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dzisiaj na fotelu ;/
w nocy zaczal mnie bolec zab, gorna 5 , bol masakryczny , rano od razu do dentysty pojechalam, na pogotowie, od razu kazala mi usiasc otworzyc buzie, i powiedziala ze zab do usunieciqa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia21655
hej ja 3 tyg.temu mialam zatruty ząb bo rok temu mi sie ułamał jak zaczał bolec to dopiero poszłam okazało sie ze musi byc leczony kanałowo w czwartek ide na kolejna wizyte juz druga i nie mam pojęcia co będę miec robione a w młodosci babka dentysyka niezle dała mi popalic a mam strasznego ccykora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delication
Jestem w trakcie leczenia kanalowego i szczerze mówiąc nie mam znieczulenia i bardziej bolę się borowania ;) gdy wkłada truciznę to jeden dzień owszem boli ale po 2 tyg ją wyjmuje i w moim przypadku nie mogła mi nic zrobić bo byłam na antybiotyku ale wkładała mi taki patyczek do zęca a że nerw był zatruty to nic nie poczulłam , teraz idę na to juz właściwe leczenie i już nie mam takiego stracha , wiem mniej więcej co czuje się przy tym i nie jest to przyjemne ale napewno nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JakiZal.....
Ehh a mnie mama zapisała do dentysty. Nie byłem tam od 4 lat i mam dużo ubytków w zębach , 2 dziury strasznie wielkie.Nie boję się zastrzyku , chuj z tym 2 razy miałem mleczne wyrywane i zastrzyk nie bolał. Ale nigdy nie miałem leczenia kanałowego ani borowania. Ktoś może mi powiedzieć jak wyglądają te czynności i czy bolą ;d ? Jak miałem wyrywany ząb to znieczulenie nie bolało , jedynie jak łamała zęba na pół to coś poczułem , ale nie darłem się dało się wytrzymać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×