Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniś18

Czy leczenie kanałowe boli???

Polecane posty

Gość zal
z zebami to w ogole przerabane :) jak mialem otware zlamanie lokcia to sie tak nie balem jak przed wizyta u dentysty. Jak zlamalem reke to bylo to nawet ciekawe przezycie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1989
Witam, W czwartek(25.06) byłam u stomatologa i włożył mi on truciznę do jedynki (będzie leczona kanałowo). Niepokoi mnie to,że trucizna początkowo była bialutka, a teraz z dnia na dzień powoli ciemnieje (czernieje). Czy jest to normalne? Czy coś jest nie tak? Jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ci wywiercila i nie bolało to moze masz go martwego?? ja tak mialam. Jak martwy to nie ma sie co przejmowac bo nic nie boli!! A jak niee no to znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia .
Leczenie kanałowe nie boli ... :) Nie ma sie czego obawiać,naprawdę. Jakieś dwa miesiące temu miałam leczenie kanałowe.(górna piątka)i na tej samej wizycie miałam wyrywanego zęba obok (szóstkę) :) Przeżyłam i wyrwanie i leczenie kanałowe wiec,uwierzcie,że nie ma się czego bać :D Chodź wiem,że wizyta u dentysty nie jest sprwą przyjemną. Trzymajcie się ! Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk 14 lat
Witam, BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ. OD wczoraj rano boli mnie przy naciskaniu ząb. tzn jak gryze i zagryzam. nie mam na tym zebie zadnej prochnicy a naosze apara dentystyczny. Tylko nie mowcie mi ze to leczenie kanalowe .:(. moze samo przejdzie. tak to nie boli tylko jak naciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk 14 lat
A to nie bedzie z tego kanalowe leczenie? bo gdzies czytalem ze takie objawy wlasnie takie beda:((. A siostra mi powiedziala ze to od razu kanalowego nie bedzie bo bym mial dziure na pol zeba widoczna golym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk 14
Czy mam isc z tym do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk 14 lat
A czy ortodonta sprawdza ząbki podczas wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania222222222
Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daemontools
mnie wogole nic nie bolało nic a nic, bardzo świetnie miałem zrobione;) wynerwianie bez znieczulenia miałem, tzn \"wynerwianie\", nerw był zatruty i tylko szczątki z niego zostały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmel2304
mam pytanie niedawno byłam u dentysty ponieważ miałam ukruszonego zęba i strasznie bolał więc dentystka wsadziła mi tam tlenek cynky i kazała przyjść za miesiąc kiedy ząb sie podleczy i wtedy miała mi załozyc plombe .. niestety po 2 dniach ząb tak strasznie zaczął mnie bolec że aż płakałam z bólu poszlam więc do innego dentysty a ten stwierdził że mam matrtwice i że leczenie kanałowe nie ma już sensu :| odrazu usunął mi nerwa założył tlenek cynku i kazał przyjść za 2 tygodnie.. to było wczoraj :] miałam obolałego zęba do dziś i wszytsko byłoby ok gdyby nie fakt że mam spuchnietą 'dolną część twarzy' tam gdzie chyba sięgał ten nerw i to miejsce boli czy to jest normalne a jeżeli tak to kiedy przejdzie bo wyglądam jak chomik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź jeszcze raz do dentysty. musisz miec zrobione zdjęcie żeby zobaczyć co się dzieje. poszukaj moze jakiegos fachowca od leczenia kanałowego - bo cały proces usuwania mizagi, wypełniania kanałów nazywa sie leczeniem kanałowym - tak popularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmel2304
dziękuję za odpowiedź postaram sie wybrać jak najszybciej może nawet dziś ..:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmel2304
byłam u dentystki jeszcze raz porzadnie przeczyscila mi kanaly i kazala zrobic zdjecie rtg obejrzala i powiedziala ze na zdjeciu nie widzi zadnych zmian w korzeniu i kazala mi przyjsc jutro na kontrole z ta opuchlizna. Powiedziala ze moze to zapalenie jakichs tkanek okolowierzcholkowych czy jakos tak ale ze nie widac aby tworzyl sie ropiel i narazie nie bedzie przepisywac mi antybiotyku.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monciia
Hej! Byłam u dentystki w lipcu, ponieważ odpadł mi kawałek plomby z dolnej 6. Okazało się, że pod plombą jest zanieczyszczone itd...Dentystka wygrzebała ten brud ( to akurat bolało..) i dała lekarstwo i fleczer ( to białe) Bolało mnie potem więc poszłam znowu.. okazało się, że ząb trzeba zatruć. Zatruła ( oj to bolało..zaczęło zaraz po wyjściu z gabinetu..straszne, ale tabletki przeciwbólowe pomogły :) ) poszłam tydzień później..okazało się że trzeba dotruć w jednym miejscu...znowu dała truciznę, fleczer i do domu...To bolało tylko kilka minut... aż się zdziwiłam. Poszłam znowu za tydzień. Zatrute było, fleczer wyjęła i zaczęła wiercić...I coś jej się nie spodobało... Mówiła coś o zaniku miazgi...wysłała mnie na zdjęcie. To było tydzień temu...Wróciłam do niej z fotką. Pooglądała...i mówi że trzeba leczyć kanałowo, ja cała przerażona patrze jak ona przygotowuje wiertło... Zaczęła wiercić..coś tam mówiła, że jeszcze mam starą plombę, że jej nie może usunąć bo jest taka dobra ta plomba.. Wierciła chyba z 15 minut ( nic nie bolało) Potem wzięła coś na wzór igły..takie długie i cienkie i zaczęła mi wsadzać tam do zęba..czułam tylko jak ta igła wchodzi do środka..nie wiem przez co ona wchodziła..czy mam tam jeszcze plombę starą czy już nie..ale nic nie bolało...Wyjęła te igły ( 2 różne) powiedziała że na dziś starczy wiercenia i że jeszcze musi do 2 komory się dostać.. Dała fleczer i mam przyjść jutro... Mam nadzieję, że nie będzie bolało..W sumie dentystka mówiła, że jak teraz nie bolało to już nie będzie... Wierzę jej na słowo..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KolegazeŚląska
Dzis bylem na zatruciu zeba, wsadzanie tej trucizny prawie nic nie bolalo (jak bolalo to tylko przez kilka sekund) .Wrócilem do domu troche mnie bolalo ale ni tak strasznie jak przed zatruciem (z tego powodu poszedlem do dentysty) a tak po 20 min bol byl nie do zniesienia zadna tabletka nie pomagala... Mam nadzieje ze bol minie juz jutro ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remol
w moim przypadu cięzko opisać ból jaki doznałem.Bol był tak silny ze zrobiłem kupe na fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anx16
Witam:- Leczenie kanałowe nic nie blo...naprawde .Miałam dzisiaj leczone i ani troche mnie nie bolało:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelek
Czy mozliwe jest by zab pare lat po leczeniu kanalowym bolal?? i co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość es_wu
2 godziny temu wróciłam z pierwszego etapu leczenia kanałowego. jak tylko wyszłam od dentysty zaczął nasilać się ból, który jest nie do opisania, zażyłam dwie tabletki (nurofen i ketonal) i płaczę od godziny. jest jakiś cudowny sposób żeby przestało boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anx16
do es_wu : musisz brać antybiotyk i nię będzie boleć:) ja jeszcze biore a leczenie miałam we wtorek i piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
Nie boli !- szczególnie po znieczuleniu. Trzeba je przeprowadzic bardzo starannie , najlepiej w mikroskopie i u lekarza specjalizującego sie w endodoncji (patrz Polskie Towarzystwo Endodontyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zab boli i boli
w ogole boli sam dentysta hehe.dzisiaj poszlam z bolem zeba i stwierdzila ze do leczenia kanalowego albo do wyrwania. dala mi 4 zastrzyki zneiczulajace tak ze mi sie prawie slabo zrobilo a moj ząb nic, bolał i boli nadal.jak mi zaczela wiercic zeby wlozyc trutke to dobrze ze mi pielegniarka rece trzymala bo normalnie wylam z bolu. niestety w zeszlym roku tez znieczulenie na mnie nie podzialalo- a mialam tylko do wypelnienia malutka dziurke.tak wiec chyba zab pojdzie do wyrwania bo nie zniose ponownego wiercenia.albo do szpitala hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabki zabki zabki
ja mialam robione ze znieczuleniem wiec nie bylo tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samuela z Samulanii
To chyba jakieś zarty. Rozumiem, że was tak bolało, bo n ie braliście znieczulenia masochiści? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mallika
Boli jak cholera. Ja z bólu aż się posikałam na fotelu dentystycznym. Radzę ci, wyrwij go sobie sama. Mniejszy ból i mniej stresu. No i za wizytę u wyrwizęba nie zapłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maleńkaaaaaaaaaaaa
Bolało jak cholera :/ dentysta miał mi dac znieczulenie ale sobie zapomniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×