Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

Gość misia122444
na stronie hm ravenue jest napisane ile mozna przwiezc, 16 kartonow ale w razie kontroli trzeba udowodnic, ze sa dla was a nie na sprzedarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
Nawet litewskich kartonow mozna 16 przewiezc?czy tu chodzi tylko o polskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumb
dzien dobry jade do Aglji zbjerac jabka czy moge zabrac ukrajinskie papierosy? tez 3200 paczek? ile to wazy? zabieraliscie juz, zmiesci sie do malego samolotu? wylatuje w piatek, prosze o odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomik76
tabelka ile mozna bylo do 30.09.2011 a ile od 01.10.2011 tylko 800 sztuk do tej pory bylo 3200 czyli 16 kartonow.Ja tak wozilem po 20 sztang przez rok co 2 tygodnie a teraz juz lipa.Beda trzepac na poczatku,tak mysle.Jade w piatek i wracam 3.10 zobaczymy co sie bedzie dzialo. http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm#3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i drugie
tomik, ale tam jest tez napisane: Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than the following wychodzi na to ze mozna przeowzic ile sie chce, tylko ze jest sie narazonym na przesluchanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carooolina
czy ma znaczenie kto przewozi papierosy ? tzn czy moze to byc osoba niepelnoletnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasi1
Tomik76 i jak udał sie lot? ja lece 11 pazdziernika z 16 kartonami. Kontroluja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomik76
Witam.Przyleciałem 3.10 ze szczecina do liverpoolu,wszystko spoko żadnych kontroli,a pani w sklepie na lotnisku była bardzo zdziwiona i mówiła,że oni nie mają żadnych wiadomości na temat zmniejszenia limitu.Ja i tak przywiozłem 11 kartonów.Lecę w ten piątek do pl wracam 24.10 i powiem wam że wezmę koło 20 kartonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidhas
Tomik76 masz jakies gg? lub telefon potrzebuje przewinac bajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidhas
Witam, kurs mam za sobą, kontroli nie było. Leciałem lotem wieczornym na lotnisko Stansted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DIMON
Rimeek chyba ma racje ja dzwonilem do celnego w warszawie i do angoli mozna przewiesc 800szt papierosów tak powiedzial celnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawhas
Witam, ale maja prawa zatrzymac mnie tutaj na lotnisku czy dopiero w Angli celnicy mogą to zrobić?.Przeciez jak mam coś do oclenia to powinienm sie udać w Londynie na lotnisku do przejscia z rzeczami do oclenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njoy
Kurna, tępe pały, czytać! - Wywieźć możesz ile chcesz, polskich celników to guzik obchodzi - dopóki to są polskie fajki. Jak masz już z przemytu, na przykład ukraińskie albo ruskie - to nigdzie nie polecisz. - Nie "chyba" tylko NA PEWNO ma rację, skoro tak jest napisane na oficjalnej stronie Urzędu Celnego Jej Wysokości. Można wwieźć ile się chce pod warunkiem udowodnienia, że samemu się to wszystko wypali do kolejnego lotu. Innymi słowy jak latasz co 2 tygodnie to oczywiste, że 10 kartonów nie wypalisz. Ale jak latasz raz na rok, to i 30 kartonów możesz spokojnie wwieźć. Do niedawna woziłem po 50 kartonów; raz mnie złapali, prawie 4 lata temu, jak jeszcze był limit 1 kartonu. Eeetam, palcem pogrozili, tyle. Cóż, trzeba się będzie teraz znów ograniczyć. Widać musieli znaleźć zajęcie bezrobotnym celnikom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bipi555
Panowie , i jak z tymi 16 nastoma kartonami, moza wziac , czy lepiej nie ryzykowac, bo lece za kilka dni , sa kontrole czy tylko wyrywkowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bipi555
A jak to dokladnie jest, ten bagaz ktory wychodzi z samolotu w UK i jedzie na tasme do odbioru bagazu, to przejezdza jeszcze przez przeswietlanie?? czy juz nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzawdzja na tasmie
mnie zlapali ale sadze z najlepiej jest miec 8 w rejestrowanym i 8 w podrecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bipi555
Mam 10 kartonow, wiec jak przeswietlaja , to myslle ze najlepiej bedzie miec je wszystkie w bagazu podrecznym, bo on przez tasme w UK nie jedzie, jak radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka ze szczurem
50 kartnów z ukraińską beanderolą.Bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawhas
Ja po zmianie przepisów byłem raz. Zawsze przeowze w podręcznym bagażu. W polsce nic nie mowili tlyko patrzyli czy to nasze fajki. W Londynie na stansted nie było zadnej kontroli. Przepisy mowia o limicie do jakiego celnik sie nie moze przyczepic a w przypaku wiekszej ilosci mozemy byc narazeni na kontrol, przesłuchanie i ewentualnie zabranie. Dzwoniłem do Krakowa na Balice to powiedzieli ze sa przpeisy ze tylko 800 sztuk ale nie umieli odpowiedziec czy oni maja prawa mi to zabrać. Lece za 2 tygodnie znowu. Zabieram 16 kartonów napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruszkkkkkkkkka
Wita.I jak udało sie przewieść papierosy? ja lece 2 grudnia i biorę 16 kartonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomik76
Przyleciałem tydzień temu do liverpoolu w głównym bagażu miałem 20 kartonów w podręcznym 16,razem 36 kartonów bez problemów i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawhas
Witam, ja drugi raz po zmianie przepisów byłem w czwartek 10.22.2011. U nas na lotnisku tylko ja i brat mielismy kontrolowany podręczny ze wzgledu na papierosy. Popatrzyli czy Polskie i tyle. W Anglii na lotnisku stały 2 osoby kontrolujące ale nikogo nie brali przy nas do kontroli. Lecę znowu w sobotę. Mam nadzieje ze sie uda:-) Dam znać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tetsab
Witam wszystkich, lecę do Edinburga, do męża 10.12.2011 będziemy tam minimum 0.5 roku. Chciałabym zabrać 16 kartonów + jeszcze 1kg tytoniu+gilzy+maszynkę do fajek i to wszystko na własny użytek - tylko ciekawe jak im to udowodnić? nie wiem czy to nie będzie przegięcie - proszę Was serdecznie o radę bo ja to szczypior w tych tematach - z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tetsab
witam ponownie, ddddddd28 ma całkowitą rację; właśnie dzwoniłam do urzędu celnego w porcie lotniczym, w Rębiechowie i celnik potwierdził że przepisy od października się zmieniły i można wwieźć do kraju docelowego w całej UE 800 szt papierosów albo 1 kg tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×