Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

Gość muody
A wiecie może czy osoba mająca 16 lat możę przewieźć z polski papierosy dla rodziny w UK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikamika
A propos ryanair, to te papierosy w podręcznym czy rejestrowanym?? Bo na ich stronie jest info, że żadnych szlugów w rejestrowanym być nie może. To jak to w końcu jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kesarim
Przepisy ogólne UE określają minimalne ilości, tzn żaden kraj nie może zabronić wwozu mniej niż 800 fajek. Nowe kraje UE miały niższe limity, ale to już przeszłość. Według info ze stron angielskiego urzędu celnego zostaniemy dokładnie przepytani jezeli będziemy mieli więcej niż 3200 fajek. Oczywiście fajki w tej ilości są dla nas i na prezenty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli 16 sztang. jak bedzie wiecej to przesluchuja. ostatnio leciala i zaczepila mnie celniczka zebym robila za tlumacza bo sie kolesie tlumaczyli ze angielksiego nie kumaja. mieli kazdy po jeden wielkiej torbie - w kazdej na okolo 50 sztang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakijaaaa
Hej mam taki problem wybieram sie do angli do pracy i chce przywieźć ze sobą fajki czy można ukraińskie? i ile kartonów:) z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesamowity69
Mieszkam w Anglii juz 5 lat,do PL latam 4 razy w roku a od 2 lat zabieram 16 kartonow fajek.Zadnych problemow nie mialem ani w Pl ani UK.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zigaretten nach Berlin
Czyli do Anglii można wwieźć 16 kartonów ? A do Niemiec i Francji. Bo jakbym chciał jechać autem lub autokarem do UK przez Niemcy i Francję to muszę się liczyć z tym że jeśli w którymś z tych państw jest mniejszy limit i tam mnie złapią podczas rutynowej kontroli to zapłacę konkretny mandat. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi21
Zastanawiam sie czemu piszecie po forach z pytaniami zamiast odwiedzic strone MSZ tam jest wszystko opisane, do jakiego kolwiek kraju byście nie chcieli jechac. Dla leniwych link poniżej: http://www.msz.gov.pl/Polak,za,granica,2009,25696.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelaaaaa
hej dzieki za info, bo wszyscy znajomi latają a nikt nei wie ile mozna wziac fajek, balam sie brac 2 kartony a to wow. powiele jeszcze pytanko kolegi. Czy ma znaczenie czy bierze się do rejestrowanego czy podrecznego bagazu?? czy nie ma znaczenia?? pozdrawiam rodaków:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepeda85
faktem jest, że można wziąść 16 pakietów papierosów z polska akcyzą, na wlasny użytek. Problem pojawia się w momencie, kiedy dojdzie do kontroli na lotnisku w Anglii i celnicy dojdą do tego, że lot powrotny jest następnego dnia. Może ktoś ma pomysł, co w takiej sytuacji powiedzieć? Wiem, że zdarzają się przypadki, kiedy dozwolona ilość papierosów zostaje skonfiskowana i wzamian otrzymujemy potwierdzenie a papierosy sa nie do odzyskania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś czytałem, że w porcie w Dublinie wyczaili 56-letnią Polkę, która miała w swoim bogażu 19800 papierosów i 50 kg tytoniu !!! Twierdziła, że wwozi to na własny użytek ! Irole z niepokojem stwierdzili, że jest namiętną palaczką i dla zdrowotności skasowali jej to. :D A tak naprawdę to wwozi się tyle na ile wyceniasz swoje cwaniactwo osobiste. Jest to test jak radzisz sobie w życiu ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno; nie piszcie bzdur, jeśli nie wiecie co piszecie ! Cykora zdołujecie, a ten co z tego żyje śmieje się z was. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ora83
Skąd macie informacje, że można przewieź 16 sztang???? Dzwoniłam dzisiaj na lotnisko do Dublina i celnik poinformował mnie ze możan tylko 4 sztangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzta18
Mam pytanie, czy jeśli ma się 16 lat to czy beda sie czapiac jak w bagazu bedzie się miało 2 paczki papierosów??? Proszę o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
Witam Rodaków:) chce wziasc 16 kartonow do anglii, czy uda mi sie tyle wywiezc z polski?czy w polsce mi zabiora na lotnisku? ile wkoncu moge wywiezc kartonow z polski?tylko 200sztuk papierosow? slyszalam tez ze na mniejszych lotniskach w anglii nie sprawdzaja i ze np niesprawdzaja jak sie leci mniej znanymi liniami czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
a z Polski wypuszcza mnie z 16-oma kartonami?planuje leciec samolotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
wywozisz tzn tyle ile chcesz wywiezc w walizce z polski,wiec jak bede miala 16 kartonow i sprawdza mnie na lotnisku polskim to mi zabiora czy nie? na polskich lotniskach tez sprawdzaja, jakis czas temu lecialam z gdanska do londynu i mnie sprawdzili,ale papierosow nie mialam-lecialam wtedy wizzair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wylocie pracuje kontrola bezpieczenstwa - czyli zarowno pasażer jak i bagaż sprawdzani sa pod względem bezpieczeństwa lotu. To na przylotach sprawdzaja ile flaszek czy fajek przywozisz, na wylotach nikogo to nie interesuje (poza oczywiście tym że na pokład można wnieśc określoną ilośc alkoholu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
a jak bede miala wiecej niz 16 kartonow? to tez na to nie beda patrzec na lotnisku w polsce i bede mogla normalnie wejsc na poklad z taka iloscia kartonow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
to ile mozna wkoncu wniesc do samolotu kartonow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" a jak bede miala wiecej niz 16 kartonow? to tez na to nie beda patrzec na lotnisku w polsce i bede mogla normalnie wejsc na poklad z taka iloscia kartonow?" pewnie ze bedziesz mogla wejsc z 16 kartonami, mozesz nawet 350 kartonow na poklad samolotu wziac, no ale na pewno tyle ze soba z lotniska w miejscu docelowym nie zabierzesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
dzieki za odpowiedz:) slyszalam ze moga niesprawdzac na lotniskach w uk,to zalezy jakimi liniami lecisz i na jakie lotnisko tzn na jakies mniejsze czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
a jakie problemy?mandat w wysokosci 1000f?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×