Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

Gość alf111133
Błąd. Celników nie obchodzi ile wywozisz aby tylko miały opłacone Polską akcyzę. Tylko angielskich celników MOŻE ale nie musi obchodzić co wieziesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomik76
Witam Mi ostatnio nie poszło do tej pory woziłem po 15-20 kartonów w bagażu i podobnie w podręcznym,razem około 40 kartonów.Tym razem zapakowałem do walizki 40 sztang.Na lotnisku w Liverpoolu już na mnie czekali.Moja walizka wyjechała prawie ostatnia i gdy ją odebrałem od razu podeszło do mnie 3 gości z UK BORDER i poprosili na bok i tak dalej.Zabrali wszystko dali pisemne ostrzeżenie ,ale nie sądzę żeby to gdzieś notowali bo spisał na pokwitowaniu tylko moje nazwisko bez imienia i adresu.Dodam,że tłumaczenie że to na własny użytek nie miało sensu.Dodali że limit to 800 sztuk i jak bym miał 1000 czyli 5 sztang to by jeszcze przeszło.Ogólnie byli bardzo mili i jeszcze mnie przepraszali,że muszą to zabrać. No i fakt jest taki że wystawili mnie ludzie z polskiego lotniska (GOLENIóW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maj god o maj god
a skad wiesz, ze to oni cie wystawili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruuuuuuuu
Jak tam Dawhas udało Ci sie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateeeeusz
ja tego roku leciałem do irlandii, miałem przy sobie ok 8 sztang fajek + 1 kg tytoniu i do tego miałem sprawdzane walizki przed opuszczeniem lotniska w dublinie, celniczka tylko sprawdziła fajki, zobaczyła, że bez akcyzy i nawet ich nie liczyła bo dalej miałem fajki z akcyzą i przepuściła mnie normalnie i nic nie było :P ale to tylko może mój taki fart :P po świętach wybieram się znowu do irlandii i tym razem chcę zabrać ze sobą 10 sztang jak myślicie uda się bez problemowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateeeeusz
słuchajcie mam takie pytanie: ile mogę przewieźć spirytusu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie lecę z lotniska z Kowna z Litwy do Niemiec ile mogę legalnie zabrać kartonów fajek i czy jest tam sklep bezcłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateeeeusz
tak, ale proponowal bym kupic to na bezclowym na lotnisku, cena taka jak w sklepie ale masz bez akcyzy ja wiozlem w podrecznym 7 i normalnie przeszlo ale mialem trzepanie w dublinie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poncjaldo
Pięć już mam kupionych i kolejne pięć chce dokupić na bezcłowym. Powinno tyle przejść? Ciebie z tymi siedmioma puścili normalnie? Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trezor2
jaki 1 wagon ja od 2 lata latam i mialem 2 ale teraz mam zamiar zabrac wiecej. Najlepiej osoby nie majace pojecia niech sie nie wypowiadaja! Bo odpowiedzi typu kolega to tamto nie interesuje. Ile prawnie mozna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dafko
A fajki to lepiej kupić na bezcłowym i wpakować je do podręcznego czy gdzieś w sklepie i do bagażu normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Mam pytanko wybieram sie do Belfastu z Krakowa i chcialbym zabrac jak najwiecej papierosow dla rodziny tam =. Co proponujecie?? Moze 5 wagonow do glownech 4 do podrecznego i 4 na bezclowce? myslicie ze przejdzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erico-k6
Przejdzie. Z Polski Cie wypuszczą nie wazne ile bys miał. Musisz miec Polską banderolę tylko. Problemy się robią tam jak Cie wezmą do kontroli, co nie znaczy że muszą. Mozesz normalnie przejsc i sie nic nie stanie. Takze próbuj za darmo nic nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej sa cenie papierosy na bezclówce ?? i czy tam tez sa jakies ograniczenia do zakupu ?? dzieki za cenne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej sa cenie papierosy na bezclówce ?? i czy tam tez sa jakies ograniczenia do zakupu ?? dzieki za cenne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazin ---jazin-- zgór
witam mam pytanie jak bym mial 7 wagonów ruskich papierosow i polskich 8 wagonow czy bym przeszedl bez problemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ociepka
moge przewies 16 wagonow ruskich papierosow z krakowa do szkocji?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angol
sprzedam malrboro light stara cena 11,80 tarnow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
Siema. Ja napisze tak- od pazdziernika lecialem z fajkami moze 6 razy. Nie mialem pojecia, ze przepisy sie zmienily tzn. nie wiedzialem, ze od 1 pazdziernika mozna przewiezc (UWAGA: bez zapytania w przypadku kontroli w UK!!!) tylko 4 sztangi (800 papierosow)!!! Jechalem ze znajomymi i kazdy z nas mial po 16 sztang ( w sumie 48!!!) W Polsce nie bylo zadnego problemu, w UK na szczescie nie mialem w ogole kontroli!!! Ale teraz juz nie bede ryzykowal. Dla tych co nie wierza przesylam link z przepisem: http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm Jesli ktos bedzie mial info. po ewentualnej kontroli w UK niech sie podzieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avocado jest zielone
Lecę niedługo z Wrocławia do Londynu.Chcę zabrać 1 kg tytoniu(dla koleżanki).nie powinno być żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angol
pytanie do kolegi PABA na jakie lotnisko latałes do anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
witam angol- dlaczego pytasz, na jakie lotniska lecialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angol
PONIEWAŻ BYLIŚMY DWA RAZY W STYCZNIU LOTNISKO LIWERPOL I DWA RAZY WTOPA Z BAGAZAMI PODRECZNYNI ODEBRALI WSZYSTKO I NIE BYŁO TLUMACZENIA ZE NA WŁASNY UZYTEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
angol, zawsze mozesz sie odwolac!!! Nie daruj im tego! Ile miales ze soba? Ja latalem na east midlands. Raz mnie zatrzymali- ale zadali pytania do ankiety, bez sprawdzania torby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
AVOCADO- kliknij w link, ktory zalaczylem na poprzedniej stronie;) 1 kg tytoniu mozesz sobie wziac i miec 100% pewność, że nawet w przypadku kontroli nie bedzie zadnego problemu. Tak stanowi przepis;)Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANGOL
fajki tylko w podręcznym a zatrzymali nas przy wyjsciu z lotniska na pole praktycznie w drzwiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANGOL
PYTANIE PO ILE SPRZEDAJECIE MARLBORO LIHGT W ANGLI DAJCIE ZNAC Z GÓRY DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
witaj angol. 3,4 to minimum. Jesli ich bardziej przycisnie to dadza wiecej. Cociaz ja juz nie latam wiec nie wiem jak jest teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PABA
Mialem na mysli 3,40 funta za paczke, czyli 34 za sztange. Za 3 funty nie oplaca sie w ogole jechac- nawet za LM dostaje sie 33 za sztange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×