Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goh

ILE PAPIEROSÓW MOŻNA PRZEWIEŹĆ SAMOLOTEM RYANAIR???

Polecane posty

Gość beatka200
a ja myslalam ze np z tych 30 zabiora tylko 14 sztang bo 16 mozna w wiezc, ale chyba tak niejest byloby za kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bierzesz wiecej niz 16 sztang to wtedy musisz udowadniac ze to na uzytek wlasny a nie na sprzedaz. jezeli nie jestes w stanie tego udowodnic to wiadomo ze wszystko ci zarekfiruja bo caly towar jest na sprzedaz a nie tylko to co powyzej 16 sztang. mozna sie wybronic oczywiscie jak ktos potrafi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cubaty
Witam a ja mam pytanie czy te papierosy mozna wlozyc do bagażu rejestrowanego czy to trzeba w bagazu podrecznym przewozic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Customs checks when coming from the EU If a customs official from the UK Border Agency (UKBA) thinks you may be bringing in excise goods such as alcohol and tobacco from the EU for commercial use - perhaps to sell to other people or simply for reimbursement - they may ask you questions and make checks. You may be asked about: the type and quantity of goods you've bought why you bought them how you paid for them how often you travel how much you normally smoke or drink Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than: 3,200 cigarettes 200 cigars 400 cigarillos 3kg of tobacco 110 litres of beer 90 litres of wine 10 litres of spirits 20 litres of fortified wine (for example port or sherry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziom__nn
UWAGA !! informacja podana na angielskiej stornie : http://customs.hmrc.gov.uk/channelsPortalWebA pp/channelsPortalWebApp.portal?_nfpb=true&_pageLabel=pageLib rary_ShowContent&id=HMCE_CL_001734&propertyType=docu wcale nie uprawnia i nie zapewnia zadnej 100 % mozliwosci wwozu 16 kartonów na osobe ! celnik ma prawo zabrac wszystkie jezeli uzna to za stosowne. NIgdy tych papierosow nie odzyskamy,nie ma zadnego bezpiecznego limitu z ktorego nie trzeba sie tlumaczyc,tam wyraznie pisze ze jak wezniemy wiecej niz 16 kartonow to bedzie BARDZIEJ prawdopdobne ze bedziemy musieli odpowiadac na pytania celnika. Nawet jezeli pwoiemy ze to na prezent lub troche dla siebie , to i tak mozemy stracic wszystko !!! na polskiej stronie msz rowniez jestinformacja ze mozna wwiesc 16 wagonow .... ale to tylko informacja teoretyczna,nie poparta zadnymi przepisami , ktore NIE GWARANTUJE ze 16 kartonow przejdzie bez echa !!! WSZYSTKO ZALEZY OD DOBREJ WOLI CELNIK W A ANGLII !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że nie ma gwarantowanych limitów , nie ma nigdzie powiedziane ze śmiało można legalnie wwieść 16 kartonów , i też nie zależy to od zachowania czy sie pocimy,kręcimy,denerwujemy itp. to nie ma znaczenia, celnik ma możliwosc sprawdzić czy masz i na kiedy bilet powrotny wykupiony,i wtedy zabierze wszystko,i NIC nie można w takiej sytuacji zrobić, nie pomogą żadne tłumaczenia , wiec podawane na anglielskich stronach informacje codo ilości są tylko teorią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin864534345
to moge zabrac 16kartonow , 3 kilo tytoniu i 10L wodki, super, nie dosc ze mi sie zwroci lot to jeszcze bede do przodu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁukaszUK
od 1 stycznia 2009 nie ma limitu na papierosy przywozone z polski do anglii o ile sa na wlasny uzytek. Wiele osob jeszcze o tym nie wie. szczegoly na stronie HM Revenue & Customs. Ponizej podaje informacje jakie podaje HM Revenue & Customs : Travelling to the UK from the European Union (EU) EU countries Special rules for cigarettes and some tobacco products from some EU countries Alcohol or tobacco If you bring in goods on which tax has been paid in an EU country, you do not have to pay any tax or duty on them in the UK. However any alcohol or tobacco you bring in must be for your own use and transported by you. Own use includes goods for your own consumption and gifts. If you bring in goods for resale, or for any payment, even payment in kind, they are regarded as being for a commercial purpose. But there are special rules for cigarettes and some tobacco products from some EU countries. The EU Countries are: Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus*, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, The Irish Republic, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, The Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain (but not the Canary Islands), Sweden, The UK (but not the Channel Islands). Though the whole of Cyprus is part of the EU, goods from any area of Cyprus not under effective control of the Government of the Republic of Cyprus are treated as non-EU imports. Although Gibraltar is part of the EU, it is outside the Community Customs territory. The Customs allowances for outside the EU therefore apply. Alcohol or tobacco If you are bringing in alcohol or tobacco goods and we have reason to suspect they may be for a commercial purpose, a Customs officer may ask you questions and make checks, for example about: the type and quantity of goods you have bought why you bought them how you paid for them whether all your goods are openly displayed or concealed how often you travel how much you normally smoke or drink or any other relevant circumstances. You are particularly likely to be asked questions if you have more than: 3200 cigarettes, 200 cigars, 400 cigarillos, 3kg tobacco, 110 litres of beer, 90 litres of wine, 10 litres of spirits, 20 litres of fortified wine (such as port or sherry). The officer will take into account all the factors of the situation and your explanation. If we are satisfied that the goods are for a commercial purpose we may seize them and any vehicle used to transport them, and may not return them to you. If you are caught selling alcohol or tobacco goods they may be seized, and for a serious offence you could get up to seven years in prison. The country where you buy tobacco goods may have its own laws on how much you can buy or have in your possession, and what documents you need. If in doubt, check with that countrys authorities before you buy. If you let a coach, ferry or aircraft store your goods while travelling back to the UK you must make sure when you arrive in the UK that you collect the exact goods you bought. From some EU countries there are limits on the amount of tobacco products you can bring back without paying UK duty. From ESTONIA - 200 cigarettes or 250g of smoking tobacco* From BULGARIA, LATVIA, LITHUANIA or ROMANIA - 200 cigarettes* *No limit on other tobacco products as long as they are for your own use. If you have tobacco products over these limits you should speak to a Customs officer in the red channel or on the red point phone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca przez internet
Jeśli siedzisz w ciągu dnia długo przy komputerze i masz stały dostęp do internetu to sprawdź jak łatwo i bez wysiłku można na tym troszkę dorobić.Nie są to wielkie pieniądze, ale zawsze coś.. Zarabiasz na wyświetlających się reklamach. Wystarczy mieć włączony komputer: http://www.20dollars2surf.com/?ref=250275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdroja
Nie wiem jak innymi liniami ale lecąc ostatnio z POZNANIA do LONDYN LUTON linią WIZZAIR celnicy powiedzieli mi że moge wziąć 180 paczek = 18 wagonów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon cze -wa.
Spodkałem polskiego celnika w Glasgow i powiedział mi ze na bez cłówce to moge wziąc ile mi sie podoba fajek byle tam kupic i normalnie w reklamówkach wnisisz na pokład ze sklepu tak mi mowil i tak zrobiłem .W bagażu do samolotu miałem 10 kartonów a w sklepie kupilem też tyle i jakos przy wyjściu jak wrwcałem z polski nikt się nie czepial,Ale to chyba dzień ,bo nastepnym razem wyłapali mnie z tłumu ,moze dlatrgo że nie ogolony i wygladałem jak syn arafata to mi jeszcze raz wzucili do przegladarki ale sam widziałem że tylko widac pudełka i póścili dalej ale strachu sie najadłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsd,s,s
hej czy za 1 karton q ryanairze z krakow ado Crla bede miala jakies problemy?? i bagaz rejestrowany ile moze miec kg i jakich rozmiarow ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsd,s,s
wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszkam w Szkocji ...
Ja bralam pol kg tytoniu i wagon papierosow-i przeszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszkam w Szkocji ...
Duzy bagaz (do odprawy) 15 kg. Bagaz podreczny -waga max. 10 kg i wymiary 55 cm x 40 cm x 20 cm (torebki, teczki, komputery przenośne, zakupione produkty, aparaty itp. mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsd,s,s
dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
Czy ktoś się orientuje ile można przewieść paczek papierosów z linii lotniczych RYANAIR w bagażu podręczmy i/lub w bagażu rejestracyjnym z Polski do UK i czy można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
A dokładnie to z Krakowa (Balice) do Glasgow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
No bo chciał bym przewieźć ze x2 do3 kartonów i nie wiem czy można. A jak tak to w którym bagażu w podręcznym czy w rejestracyjnym można czy nie ma to znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
Aha. Dzięki wielkie bo 1szy raz zamierzam ze x2 kartony sobie z PL przywieźć a lecę na tydzień 9go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2014
Witam dawno mnie niebylo na tym forum Mam pytanie Czy papierosy z Litwy mozna przewozic tak samo jak polskie?Moge wziasc 16 kartonow liteskich papierosow do uk? a wogule moze ktos wie jakie sa na litwie ceny tak mniej wiecej? Ja na dzien dzisiejszy niewiem ale za trzy tygodnie moze sie dowiem "Pierwszy milion trzeba ukrasc" ktos to wymislil i chyba jest w tym duuuuzo prawdy w tej naszej Polsce:(( POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH TEMATEM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
A orientujecie się ile karton w PL papierosów Viceroy mógł by kosztować tak mniej więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka200
Dokladnie 98 zl w Pl:( A na Litwie wiecie po ile papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seboc17
Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×