Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imparfait

Polki we Francji odezwijcie sie

Polecane posty

Gość ander55
witam wasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamnicniema
Na tym portalu wyzej-TAM NIC NIE MA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumperrr
no masz racje, ktos probuje go rozruszac ale bez sukcesu. A ty jestes/wybierasz sie do Francji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gkjj21
Szukam miłej sympatycznej dziewczynu z okolic Paryża chętnie poznam ja z Le thillay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny jestem we francji- Gex od miesiaca i szukam kolezanki n'a pogaduchy mam 10-CIO misiecznego synka moze ktos ma dzieci nie ma tu znajomosci mozemy sie Poznac i umuwic n'a wspolne po poludnie n'a placu zabaw nasze dzieci moglyby sie razem bawic czekam n'a odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzio 111
czesc czy jest taka mozliwosc spotkac kogos we francji w piatek wieczorem lub sobote zeby pogadac bo nudze sie na weckendach a lubie poznawac ciekawych ludzi jesli jest taka mozliwosc prosze o kontakt moj tel .0761315062 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natis91
Witam! Od niedawna mieszkam kolo Paryza, moze znajdzie sie jakas polka na wspolne spotkanie i pogaduchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja jeszcze w Polsce, ale może ktoś już zapuścił korzenie na dalekim pd Francji w okolicach Tuluzy, Limonge. Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiwenn
Jesli chcecie poznac ludzi we Francji polecam portal onvasortir, tylko trzeba mowic po francusku lub chociaz angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eemika
Witam :) Mieszkam we Francji od dwóch lat w okolicach Tours, bliżej Chinon region 37. Chciałabym poznać jakąś "mamę" z dzieckiem z tych okolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msss
hej! od lipca bede przebywała w okolicach Marsylii- dokładniej Salon-de-Provence , może jest ktoraś z was tam??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co bedziesz porabiala we Francji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam koleżanki z okolic ile de france. Niech się ktoś odezwie :-) mój email madzialena8.9@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Prowansji, co wogole porabiacie dziewczyny? Jak sie zaaklimatyzowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jst ktos w okolicy Avignon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny ja mieszkam w Tuluzie mam 1,5 roczna córeczkę chętnie bym poznała Polki mieszkające w pobliżu .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z Marsylii , to może tu ktoś pisze ? Co porabiasz w Avignon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLena85
Hej. Mieszkam w okolicach Gisors, departament EURE. Mam 6 miesięcznego synka i brakuje towarzyszki do pogaduch. Mam możliwość spotkać sie nawet w okolicach Vernon. Czekam na odzew:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra S
Hej paluje od przyszłego roku zacząć studia w Tuluzie, jak się żyje w tym mieście? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusia6d
Cześć dziewczyny :) Ja mieszkam w Le Cannet a przeczytałam prawie całe forum i chyba żadna z was nie mieszka tutaj w okolicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia1412
Witam czy jest ktoś udzielający się na tym forum kto mieszka w montauban???? Jest gdzieś w tej okolicy Polska szkoła podstawowa? Mam się tam przeprowadzić ale mam wiele obaw. Mam 2 córki 6letnia i 2miesięczna. Partner pracował we Francji i może tam wrócić tyle że chce żebyśmy razem się przeprowadzili. Nie byłam tam nigdy więc może ktoś mi powie jakie jest życie we Francji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezLubiePowedrowac
Madzia - polskiej szkoly nie potrzebujesz, a nawet nie powinnas szukac. Corka 6 letnia napewno do francuskiej szkoly pojdzie (jest obowiazek od 6 lat), moze na poczatku byc to dla niej troche stresujace, nie przecze, ale to takie rzucenie na gleboka wode to najbardziej skuteczna metoda. Dzieci w tym wieku sa bardzo otwarte, pragna kontaktu z rowiesnikami. Napewno bardzo szybko sie jezyka nauczy, zaloze sie ze po pol roku bedzie komunikowac z dziecmi i nauczycielami. Wazne bedzie Twoje nastawienie, jak ja do tej szkoly przygotujesz, bedzie potrzebowala Twojego wsparcia, musi widziec Twoj entuzjazm, musisz ja zachecac, chwalic... Ty powinnas od poczastku zapisac sie na kurs jezykowy, polecam jakis lepszy, nie te darmowe organizowane przez panstwo. Pol roku intensywnej nauki, francuska TV, radio, kontakty z ludzmi (chocby glupie zakupy) i zaczniesz sie po francusku porozumiewac. O corce 2 miesiecznej nawet nie wspominam ;), bo ona sama jezykiem "przesiaknie" nawet nie bedziesz widziala kiedy :) Zycie we Francji jest fajne :)... trzeba sie tylko troche przestawic i przyzwyczaic, bo mentalnosc nieco inna, jedzonko pyszne, fajny kilmat, krajobrazy piekne, z Montauban rzut kamieniem nad cieple morze (a nawet dwa ;) i w Alpy. zyc nie umierac :) W kazdym razie sprobowac zawsze warto. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia1412
dziękuję za odpowiedź ... Boje się jak córka zareaguje i czy finansowo bedziemy sobie radzić bo nie wiem jak to tam jest ze świadczeniami na dzieci... Jestem przerażona całą sytuacją ale niestety jesteśmy zmuszeni wyjechać. partner wyjeżdża tak luty/marzec a ja z dziećmi dojadę w czerwcu chce żeby córka przez wakacje oswoiła się z nowym miejscem i przez ten czas podłapała trochę język :) powiedzcie mi cos więcej o tym kraju bo to chyba ja jestem bardziej wystraszona niż starsza córka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Magda ja mieszkam od roku w Tuluzie to jest 40 minut drogi od twojej miejscowości .Jak będziesz juz tutaj daj znać chętnie sie spotkam i ewentualnie cos ci pomogę jeśli będę mogła .Pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia1412
Monika-my mamy też możliwość zamieszkania w Tuluzie tyle że mój partner miał by dalej do pracy... Podoba Ci się Francja? Jeśli możesz napisz do mnie na maila mam kilka pytań madziuniaaa1412@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ms409
witam.mieszkam okolice salon de provence szukam kogos do pogadania inauki francuskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×