Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imparfait

Polki we Francji odezwijcie sie

Polecane posty

Gość Francuzeczkaaa
czesc dziewczyny ja rowniez we wrzesniu wyjezdzam do francji a dokladnie do Paryza moze jest ktos z tych okolic?chetnie poznam rodaczki mieszkajace we francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena68
witam....ja mieszkam w okolicach Mulhouse....chetnie poznam rodaczki mieszkajace w okolicy...dajcie znac!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar_tyna
Witam, ja za 2 tygodnie jadę do Paryża na ładnych parę lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis36
Cos tu ostatno strasznie pusto :/ Wszyscy wyjechaali czy co???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
hej dziewczeta (i nie tylko) czy jest ktos z Paryza? Ja mieszkam w Paryzu od roku (8 lat we Francji), 28 lat i nie udalo mi sie jeszcze spotkac fajnych polskich dusz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja aja
Przyjezdzam do Paryza pod koniec wrzesnia.Nie wiem czy czy zalatwie sobie dostep do netu-jesli tak to sie odezwe.Moze bedzie fajniej w wiekszej grupie.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
pewnie, odezwij sie! W Paryzu jak masz laptopa to dostep do neta jest za darmo n Mc Donaldach, w niektorych kawiarniach i przy ratuszach (a masz ratusz w kazdej dzielnicy) wiec sobie mozna pacnac na laweczke i sie polaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
hej Paris, co poczyniasz w paryzu? Jak ci sie zyje? Masz jakis kontakt z polakami w Paryzu, czy taka samiutenka jestes jak ja? Ja wlasciwie tylko francuzow znam tutaj, a zaluje, bo nie ma jak to pogadac po polsku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaja
PLFR - dzięki za info o internecie, nie wiedziałąm ,że moge z ławeczki.Zapraszam na nią jak bedę .Już się cieszę,że są znajomi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do PLFR hej w Paryzu sobie hm mieszkam,skonczylam studia,mam roczna corcie:)wiec mam co robic i samiutenka nie jestem:) i duuzo znajomych polakow,w mojej kamienicy nie znajdziesz fr choc to akurat nie za bardzo mi sie podoba ale dugo by gadac........ pisz cos o sobie co tu porabiasz itp.....pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
no to swietnie, gratuluje corci :) ja w Paryzu jestem od roku, wczesniej mieszkalam na poludniu, w zeszlym roku skonczylam studia a teraz sie przygotowuje do aplikacji (ktora juz za niecale 3 tygodnie). To powiedz mi gdzie ty mieszkasz kochana, ze tylu polakow! Mi sie czasami zdazy uslyszec polski gdzies w metrze, ale niestety na ogol to turysci, a poza tym glupio mi tak napadac na ludzi "Polak! To choc pogadamy, bo mi jezyka brakuje" ;) Slyszalam tez ze jakies stowarzyszenie jest, ale podobno raczej dla starszych, co to tutaj od dawna mieszkaja (ja dopiero 8 lat we Francji, wiec w sumie nie tak dlugo). A twoja rodzinka jest tutaj z toba, czy tylko "nowa" rodzinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do PLFR tutaj jest tylko jak to ujelas "nowa rodzinka":)reszta w Polsce mieszkam na IVRY SUR SEINE mowi ci to cos????a ty gdzie?,? i tutaj wlasnie mam tylu polanskich:)w bloku,w parku,w sklepie,wszedzie ich mozna spotkac, niewiem o zadnych stowarzyszeniach:\ ja tez tu jestem 8 lat,rodzinka sie smieje ze za facetem przyjechalam az tu:) mialas pisac o sobie,cos wiecej a tak wogole to Monika jestem:) masz moze konto na nk?? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunca mas
Dziewczyny mieszkajace we Francji, mam pytanko. Jak Francuzi odbieraja polski akcent? Chodzi mi glownie polskie r we francuskich slowach. Byc moze wy tego problemu nie macie, ale ja nie jestem w stanie wymowic francuskiego 'r' po bezdzwiecznych spolgloskach np. w wyrazach 'prendre' czy comprendre'. Zniecheca mnie to troche do nauki, bo nie chcialabym jednak, aby Francuzi musieli domyslac sie co ja mowie. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaablaaa
jest ktoś z Lyonu lub okolic? Nie mieszkam, ale co roku tam jeżdżę na wakacje, mam rodzinę polską, jak i polsko- francuską ;) a po tegorocznych wakacjach również osobę, do której chciałabym wrócić za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
do kolezanki o akcencie :p ja na poczatku tez mialam problem z "r", ale francuzi to wprost przeciwnie bez przerwy mowili "ooo que c'est mignon" wiec spoko :) poza tym tutaj jest tak wiele obcokrajowcow ze kazdy ich rozumie, np ci z Maghrebu to tez "roulent les r" tylko ze u nich to akurat jest mniej mignon ;) Paris, mam konto dorzuce cie bo nie chce na forum pisac. Co tu ja mam jeszcze o sobie pisac... mieszkam w Paryzu w 15 arroundissement, bardzo sympatyczne miejsce, z moim facetem z ktorym jestem od 2,5 lat (jutro mija rok jak ze soba mieszkamy, i jak widac nie pozabijalismy sie jeszcze wiec jest ok). Jak juz pisalam jestem w trakcie egzaminow w tej chwili, ale bardzo chetnie bym sie spotkala na kawke po 17 wrzesnia... A mam 28 lat i pochodze troche z polnocy Polski, troche z poludnia Francji, bo tam wlasciwie najdluzej mieszkalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
Ivry... to tam gdzie 12 jezdzi? Mairie d'Ivry? Bo jesli to tam to kurcze mieszkamy dwa kroki od siebie! Ja wysiadam na Porte de Versailles:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie emigrantki. poszukuję znajomych w metz dep 57, czy jest tu kto z tych stron ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunca mas
PLFR, dzieki za odpowiedz;) Mozesz jednak sprecyzowac co jest dla nich mignon?? Polskie r? Bo dla mnie brzmi to tragicznie, ale naprawde nie potrafie wymowic francuskiego r po 'p', za to po samoglosce bez problemu. Kiedys bylam w Paryzu i zapytalam sie pewnej Francuzki po angielsku gdzie jest Louvre, wymawiajac luwr, to nie wiedziala o co chodzi, dopiero po pewnym czasie zajarzyla i mowi ' ahhhh, louvrrrre' z takim siarczystym r:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
no wlasnie 12 jezdzi do Mairie d'Issy :p, kiedys mieszkalam na Porte d'Italie i mi sie poplatalo :) siedze teraz i zakuwam, ale bede miala wiecejczasu po 17 :) do kolezanki o "r" pewnie ze jak sie kogos o cos zapytasz na ulicy to moze od razu nie zrozumiec, natomiast w momencie kiedy kogos znasz i rozmawiasz z nim czesto oni szybko przyzwyczajaja sie do akcentu i pozniej nie zwracaja na to az takiej uwagi :) poza tym akcent przyjdzie z czasem natomiast co do wymowy po "p" to ja mam swoj sposob a mianowicie wymawiam takie "chr" zamiast czyste "r" tzn. to r nie schodzi od razu do gardla, tylko zostaje na podniebieniu. Nie wiem czy rozumiesz, ale pocwicz tak, moze bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pażdzierniku wyjerzdzam do Paryza.jesli mialabys ochote pogadac i sie poznac napisz na maila madeline121@wp.pl rowniez szukam znajomych z tamtych okolic.razem zawsze razniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja aja
Jeszcze 2 tygodnie-już ja Was wszystkie zmobilizuje! Do zobaczenia w Paryzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLFR
Witam wszystkich, mam nadzieje ze sie odezwiecie jak bedziecie w Paryzu! Ja mam egzaminy do 17 wien mnie tu nie bedzie ale pozniej z przyjemnoscia bym sie spotkala na pogaduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 216vind Bj248rnsson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aja aja
Bywa bywa! Powiedzcie czy V arr.to dobre miejsce na zamieszkanie? Czy ktoras mieszka w poblizu?Pozdrawiam goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×