Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edwdqe

Co potrzeba do wyrobienia legitymacji ubezpieczeniowej

Polecane posty

Gość edwdqe

moj maz prowadzi firme, jak załozyc legitymacje ubezpeiczeniowa..jemu i sobie!Ja nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiak99
Musi iść do ZUSU .Tam otrzyma specjalny druk do wypełnienia dla prowadzących działalność gospodarczą na wydanie legitymacji ubezpieczeniowej dla siebie i dla członków rodziny . Do tego potrzebne jest zdjęcie tylko do jego legitymacji ( dla członków rodziny nie) i to złoży w ZUSIE . Gotową legitymację przyślą na adres domowy . Będac w zusie musi poprosić druki dla PROWADZąCYCH DZIAłALNOść , gdyż są one inne niż dla pracowników zatrudninych w firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganaaaaafa
Hmmm... z tego co mi wiadomo, a sama mam działalność gosp, to niczego takiego przy niej nie ma. W razie czego pokazuje się potwierdzenie opłacenia ZUsu. Jak wygląda Twoja sytuacja, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiak99
ja też mam działalność i mam wyrobioną legitymację podbitą przez zus i właśnie w taki sposób ją wyrabiałam .Skoro są specjalne druki dla prowadzących działalność to jest coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ode mnie lekarze nie wymagają legitymacji, tylko potwierdzenia ostatniego przelewu na ZUS. ale zapewne książeczka jest potrzebna, jeśli rodzina też jest ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edwdqe
ale powiedzcie mi jesli ja nie pracuje, to maz powinien za mnie zapłacic składke, zeby mogła byc wpisana do legitymacji ubezpieczeniowej..(100 zł? o ile sie nie myle..)...?dodam ze prowadzi włąsna działalnosc jak juz wczeniej wspomniałąm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqwdqe
a nawet jesli jestem zarejestrowana w Urzedzie pracy to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiak99
urząd pracy nie ma nic do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to masz ubezpieczenie. jak nie jesteś - to nie masz. taka jest różnica. a skoro jesteś zarejestrowana i masz ubezpieczenie, to po co mąż ma za Ciebie płacić drugi raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×