Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skorpionka81

Kto zaczyna teraz kolejny lub pierwszy cykl?

Polecane posty

Nie, nie zrezygnowałam! Ja jestem taka, że jak zakładam jakiś topik, albo deklaruję się w jakimś być, to jestem zwykle dłużej niż wszyscy :) a jak odchodzę to ogłaszam to wszem i wobec (co jeszcze się tak naprawdę nie zdarzyło). Zwykle jestem od rana do popołudnia, potem lecę do pracy. Czasem jestem też wieczorem, ale ostatnio mąż mi dogaduje, że siedzę na necie zamiast z nim powiedzieć ;) więc coraz rzadziej jestem wieczorami. Ja mam dziś 3dc. W 5-6dc powinnam zacząć robić testy owulacyjne, by wyczaić kiedy będę owu i wtedy zacząćdziałać na poważnie ;) Wiem, że być może nie będzie w tym miesiącu wcale owulacji, bo i tak się przecież u kobiet zdarza, ale próbować i testować warto. Wtedy mam świadomość, że robię wszystko co w mojej mocy, by zajść w ciążę. W innym przypadku mialabym do siebie pretensje, że czegoś nie zrobiłam - a mogłam. Taka jestem :) Widzę, że piszecie o tych preparatach dla facetów? Co one konkretnie powodują? Bo mówi się, że poprawiają stan nasienia, ale... co to dosłownie znaczy? Co jest lepsze po braniu tych preparatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tym co maja zaparcie do meirzenia temperatury, sprawdzania sluzu czy szyjki polecam www.28dni.pl mozna tam wykresik poprowazic i liczyc na analize i doping ze strony innych staraczek plus expertow powodzenia zycze - ta co sie ponad 2 lata starala i w koncu sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka przede wszystkim poprawiaja \"wigor\" plemnikow, w sensie doslownym i w przenosni...wpisz w necie SALFAZIN i przeczytasz sobie dokladnei! to jest preparat witaminowy, wiec absolutni enie szkodzi, a moze pomoc? wiec czemu nie? tak jak napisalas mam poczucie, ze robie wszystko co w mojej mocy aby ziscic moje marzenie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey laseczki;) zamelduje sie i ja:D ja juz po badankach...a dajta pokoj.. Bylam w dwoch labach w 1 mi powiedzieli 180 zł:O a w szpitalu zrobilam za 130 ...ładna roznica prawda?:) Scorpionko. Powiem ci tylko ze to wcale tak do konca nie jest jak Oni pisza na tych instrukcjach od tych testow. Napewno juz wyczytalas ze to testowanie zalezy od dlugosci cyklu...roznie sie zaczyna w zaleznosci jak dlugi jest cykl... U mnie niby mialam testowac od 9 dnia.....hahahahah...tylko ja nie wiem po co? jak zrobilam w 9 dniu to zadnych 2 kresek nie widzialam . Ani w 10 ..dopiero w 11 cos tam zaczelo sie pojawiac a w 12 byly 2...No ale zuzylam wszystkie tesy prawda???:D a o to chyba producentowi chodzi....:P Dlatego przekonasz sie sama ze ...skoro owu najczesciej jest miedzy 12 a 15 dniem cyklu....to zalezy jak u kogo -u mnie np w 13...to nie ma sensu robic tesu przed 10 dc...Ale o tym przekknasz sie sama. Co do witamin to u mojego M to poprawily ogolnie parametry o 30 %...ilosc,ruch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko gratulacje!!!! a jak to bylo? opowiedz.... mialas jakies problemy? czy przyczyna nie wiadoma? i jak sie w koncu udalo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny zeby sie nie powtarzac przekleje co pisalam wczoraj na podobnym temacie zaczelismy starania w sierpniu 2003 tyle ze musielismy je odlozyc ze wzgledu na torbiel na jajniku ale po paru miesiacach bylo ok wiec w wakacje 2004 zaczelismy sie starac. gdy do wrzesnia 2006 nic nie wychodzilo a moje wyniki bylo ok przebadal sie M i okazalo ze parametry nasienia sa fatalne, lekarze do tej pory nie moga uwierzyc ze przy takich wynikach Meza zaszlam w ciaze..Wg niektorych lekarzy my nawet szansy na inseminacje nie mielismy a dziecko to tylko przez invitro. ale coz natura plata figle i wbrew medycynie i chyba logice jestem w ciazy.maz nawet nie zaczal zazywac przepisanych specyfikow jak zaciazylam, dopiero w miedzy czasie wizyta i wcinanie lekarstw tyle ze juz niepotrzebnie bo lokator sobie we mnie rosl... moze jestem do znudzenia nudna i sie powtarzam ale CUDA sie zdarzaja. a jesli idzie o preparaty witaminowe - nasz gin od nieplodnosci malzenskiej odradzil i salfazin i androvit (czy jakos tak) tylko zalecil ELEVIT, witaminy dla kobiet w ciazy, powiedzial ze sa one o niebo lepsze od tych SPECJALNIE dla mezczyzn i beda lepiej dzialaly niz takowe. Podejrzewam ze mial racje bo z tego co wiem to wiele par wyprowadzil na prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do testów owulacyjnych. Na nich napisane jest, że tak - mierzenie, sprawdzanie zależy od tego, jakie ma się cykle. W instrukcji jest, że należy wziąć pod uwagę najkrótszy cykl od ostatnich 3 miesięcy i na tej podstawie ZACZĄĆ testować w danym dniu cyklu. Zacząc (!!) testować oznacza, że niekoniecznie w tym danym dniu cyklu owulacja wystąpi, ale może, dlatego należy zacząć to sprawdzać. W moim przypadku - najkrótszy cykl mial 25 dni, więc pierwszy test powinnam zrobić w 8 dniu cyklu i lada dzień \"powinna\" wystąpić owulacja. Nie wiaodmo jednak jaki tym razem jest cykl, więc należy robić testy do skutku. Ja kupilam na Ebayu 20 sztuk za parę groszy, więc mi nie szkoda. Jednym te testy w niczym nie pomogły, inne dziewczyny piszą, że polecają te testy, bo wlasnie dzięki nim im się udało. Dlatego spróbuję. I zaraz poczytam coś na necie o tych preparatach dla facetów. Może nawet coś kupię w jakimś wirtualnym sklepie (większosc moich zakupów robię przez internet). Jaki znacie godne polecenia preparaty dla facetów na \"te\" sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scorpionko nie zakladaj ze z Twoim facetem jest cos nie tak:) Jest mlody i zapewne wszystko z nim ok... Narazie sprobujcie bez zadnych \"dopalaczy::) a co do testow... Potestujesz i wtedy najlepiej bedziesz mogla sie wypowiedziec.. Ja pisze tylko o swoich wlasnych doswiadczeniach.nie o tym jak jest podobno albo ze kros mi mowil..Tylko o tym jak to dziala w moim przypadku. Teraz tez zdaza mi sie wykonac taki test ..ale robie jeden..bo juz wiem kiedy go robic. Mam nadzieje ze u ciebie nie bedzie koniecznosci powtarzania ich ale jesli tak sie zdazy to po jakis dwoch cyklach juz bredziesz wiedziec od kiedy naprawde zaczac ...a raczej kiedy sprawdzic i zuzyjesz gora dwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do 28dni.pl - tego portalu. Zarejestrowalam się na nim, ale nie będę raczej tego używać. Dlaczego? Bo wydaje mi się, że wówczas za bardzo będe koncentrować się na mierzeniu tego wszystkiego, liczeniu, itp. a to spowoduje stresy i może to tylko spowodować problemy z zajściem w ciążę. Z tego co obserwuję, to im mniej dziewczyny licza, mierzą, sprawdzają - tym szybciej zachodzą w ciążę. Ja prowadzę wykres temp. na zwyklej kartce, o śluzie będę pisać na forum i w moim blogu. A jak coś mnie podkusi, zrobię osobną tabelkę, (mam obsesję z tabelkami) :) Tamta tabelka, w tym portalu mnie przeraża, i boję się że będę zbytnio powaznie podchodzila do tych zapisków a to mi stanie na drodze na zajścia. Zastanawiam się kiedy ktoś napisze pracę magisterską lub doktorską o tym, jak angażowanie się w pomiary, mierzenie, sprawdzanie, testowanie, liczenie, wpływa na ilość cykli starań o zajście w ciążę. p.s. Pewnie bylabym jedną z kobiet stanowiących przyklad w tej pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scorpionko..popieram:D ja tez gryzmole na zwyklym zeszycie moja tempke i tyle....na tym koniec moich obserwacji....wiem kiedy mam owulacje i to jest istotne...ale staram sie na tym nie skupiac za bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich goraco!Jeszcze dwa slowa odnosnie testow owu.Jezeli one pokazuja tylko skok hormonalny a nie wykazuja owualacji-jak pisala Olinek to nie ma zadnego sensu tego stosowac.Ja zrobilam jeden w poprz cyklu ok 12 dnia i wyszly mi dwie krechy/zeby takie piekne mi sie pojawily na tescie ciazowym!/i wyczytalam ze w takim wypadku owu moze wystapic za 24-48godz.No i bylam pewna ze jak pisza owulacja to owulacja...Ale Olinek wyprowadzila mnie brutalnie z bledu,niestety.Nie bede juz tego stosowac choc zostaly mi jeszcze 4.Wystarczy mi ten bol w podbrzuszu w polowie cyklu,ktory mam zawsze/!/i plodny sluz.Co naturalnie tez nie swiadczy o tym,ze nastepuje prawidlowa owu... Skorpionka,ja tez myslalam podobnie jak ty-musze zrobic wszystko co mozliwe ze nie miec sobie nic do zarzucenia...A teraz po prostu zdam sie na los. Aneczka pisze,ze zaszla pomimo nie najlepszych parametrow.Ja mysle,ze co ma byc to bedzie.Oczywiscie mozna naturze troche dopomoc-witaminki i te sprawy...U mnie tez wazna jest pozycja bo mam tylozgiecie szyjki macicy,no i leze po z nogami troche uniesionymi do gory przez jakis czas. Mam nadzieje,ze juz niedlugo kazda z nas bedzie mogla napisac-HURRA JESTEM W CIAZY!!! A teraz ide zrobic sobie kawke.Zapraszam do mnie.Lubie pic kawe w towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wasnie milenko...te tesiciki pomagaja tylko tym ktore maja problem z ustaleniem kiedy u nich moze wystapic owulacja....One nic nie robia aby byc w ciazy...z szkoda nie? Powinny byc takie:D i sms zwrotny od razu czy sie udalo.. ja jestem za:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wykres prowadzilam z ciekawosci wiedzialam ze praktycznie nie ma zadnych szans i tak sobie notowalam wcale nie sprawdzajac czy bedzie owu czy nie, bardziej mi zalezalo na plotkowaniu z dziewczynami :) nie kupowalam testow owu bo mialam 2 monitoringi wczesniej i idealnie pokrywala sie owu z moimi odczuciami (bardzo bolesne skadinad) jesli idzie o pomaganie naturze - nie zdazylismy widocznie TEN na gorze chcial wystawic nas na probe a skoro zdalismy egzamin i przeszlismy przez te wszystkie wizyty lekarskie i \'rewelacyjne\' diagnozy razem pelni milosci i w niej sie umacniajac to dostalismy nagrode w postaci malenstwa.... zycze Wam dziewyczny powodzenia... najwazniejsze to wyluzowac i totalnie przestac myslec i przeliczac tylko dzialac spontanicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekne slowa Aneczko! Olinku a ja mysle ze najlepszy to bylby taki test co wykazuje ciaze zaraz po stosunku haha!O,jakze by to ulatwilo zycie.Kobieta moglaby od razu odpowiednio zaczac dbac o siebie i nie przezywac tych rozterek przez nastepne 2tyg.Medycyna tak idzie naprzod a poczecie wciaz pozostaje tajemnica. A wiecie co,tylko sie nie smiejcie-ja wierze ze to dzieci wybieraja sobie rodzicow.Ze jeszcze zanim pomyslisz o tym,ze chcialabys miec dziecko-ono juz tam gdzies jest i czeka na odpowiedni moment zeby sie z toba spotkac.Ja mowie,ze to jest po drugiej stronie teczy.Tam czekal na mnie moj maly i tam czeka na mnie jeszcze jedno dziecko/jakos tak czuje,ze znow syn/.Czeka az bede gotowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a może zrobimy sobie na topiku tabelkę. Z datą przewidywanej owulacji, z datą przewidywanej miesiączki, ilością starań, które mamy za sobą, itp. Co Wy na to? Żeby wszystko bylo jasne - czarno na bialym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, jestem juz w dwoch tabelkach, moge byc w 3...tylko najsmutniej bedzie jak wszystkie juz pospadacie w dol do drugiej \"ciazowej\" tabelki a ja sama jak ten kolek np. zostane, ale co tam... najwyzej wtedy sobie pojde...buuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatem skorpionka -czyn swoja powinnosc, zaczynaj a my sie bedziemy dopisywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bega,no prosze cie....Z takim nastawieniem to ty nigdy w ciaze nie zajdziesz.Z nikad nie pospadasz i wszystko bedzie dobrze.WSZYSTKIE ZAJDZIEMY W CIAZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenko...obys miala racje..wiesz ja wiare jeszcze w sobie mam, resztki wiary moze tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz swoj mega kryzys przechodzilam...to bylo takie apogeum rozpaczy...teraz jestem jakas spokojniejsza, po 10 cyklu nauczylam sie pokory....moze to wlasnie poczatek klucza do sukcesu..moze moje stanie w kolejce sie juz skonczylo??? WIERZE w to!!!! naprawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra - powiedzcie czy tak może być: Nick --- Wiek --- Ilość dzieci posiadanych --- Cykl starań --- Termin spodziewanej miesiączki Termin spodziewanej owulacji odpuściłam, ale nie wiem czemu. Myslicie, że powinien być? (te informacje o posiadanych dzieciach, to kwestia informacyjna dla innych \'staraczek\') :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bega,kochana,nie zamartwiaj sie!Ja na twoim miejscu jak najszybciej wyslalabym meza na badania,nie zwlekaj z tym,szkoda czasu! A sama zastanow sie czy aby posiadanie dziecka nie stalo sie dla ciebie celem nadrzednym?Pomysl,masz juz dwoje dzieci.Pewnie,ze fajnie byloby teraz miec trzecie malenstwo na stare lata/zartuje oczywiscie/ale czy jezeli nie bedziesz go miala to twoje zycie w jakis sposob zmieni sie na gorsze?Jezeli troche wyluzujesz i na chwile zapomnisz o tym jak to strasznie chcesz i jak ci tego brakuje...gwarantuje ci,ze szybko zajdziesz w ciaze. Ja wlasnie tak teraz do tego podchodze,choc ja mam tylko 1 dziecko i 35lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIE........ILOSC CYKLI........DZIECI.........TERMIN Moze tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIE........ILOSC CYKLI........DZIECI.........TERMIN @ olinek......Beata..........8......................1................14.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozemy dopisac wiek.....jasne NICK........IMIE...WIEK.....ILOSC CYKLI........DZIECI.........TERMIN @ olinek......Beata.....31..........8......................1..... ...........14.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja poprostu myślę inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×