Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esperanzaa

ospa a kapiel

Polecane posty

Gość Boli i Swedzi
A IJESZCZE COS NIE MOGE SPAC Z BULU I SWEDZENIA DAJCIE RADE???!!!!!!!!1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
Szybki prysznic jak najbardziej, kąpiel niewskazana do czasu odpadnięcia strupków. Pudru w płynie nie stosuj, to największe cholerstwo, jakie może byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
A na swędzenie hydroksyzyna- to lek z grupy przeciwlękowwych, ale jednym z jego działań jest m. in. działanie przeciwświądowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ospa, ospa, ospa!!!
W Polsce odradzają kąpiele. Jak wspominałam my mieszkamy w UK i tu jest całkowicie inna skuteczna teoria. Dzieci i dorośli kąpią się nawet 2 razy dziennie, tak mam na myśli kąpią!!! U mojego synka to pomogło, zero swędzenia a kąpałam go codziennie ze środkami z płatków owsianych. Jak wspominałam firma aveeno. Uzywaliśmy tego także przy egzemie mojego synka, a to dopiero swędzi!!! Widziałam że Aveeno możesz kupić na allegro więc może spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ospa, ospa, ospa!!!
Ja poradzę Ci zyrtec lub piryton z leków antyhistaminowych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boli i Swedzi
dzieki za rade ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda małpa xx
Kąpiel czy prysznic-to właściwie wszystko jedno, byle odbyło się ekspresowo, bo strupki "chłoną" wodę i rozmiękają. A wtedy łatwo je niechcący zedrzeć i robi się otwarta ranka, która może być wrotami dla zarazków...Nie mówiąc, że po tych niechcący zdartych strupkach mogą zostać brzydkie blizny...:O Dlatego-mimo wszystko- lepszy jest szybki prysznic...:) I syrop na świąd...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kashmiri
Nasza mała przeszła niedawno ospę, kąpała się bardzo dużo (uwielbia pływanie w wannie). Nie zauważyliśmy, żeby krostki się roznosiły - raczej miała ich mniej niż zwykle w ospie wietrznej. A najważniejsze, że przynosiło jej to ogromną ulgę. Jednakże teraz, po kilku tygodniach, w miejscu wielu krostek zostały jej blizny i jakoś nie chcą zniknąć. Najprawdopodobniej krostki rozmiękły w długiej kąpieli - i tak zostało. Tak że rada: szybki prysznic pewnie ok, nawet bez środków dezynfekujących. Ale krostek nie rozmaczać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ospa, ospa, ospa!!!
troszke czasu musi minac az blizny zbledna. zobaczysz, przyjdzie sloneczko i jesienia juz nic nie bedzie widac:) ja osobiscie uwazam ze mozna sie kapac a nawet trzeba do momentu az nie pojawia sie strupy. Jak strupki juz sa to tylko prysznice:) potwierdzila mi nawet ostatnio to pediatra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka311
mojej córce powiększyła się ilość krost (bardzo) po kąpieli w drugim dniu. nie polecam się kąpać. jak da się wytrzymać, to nie kąpać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaaaa
Co lekarz, to inna opinia. W literaturze napisane jest-cytuję: "W przypadku swędzenia ulgę przynieść może 1o minutowa ciepła kąpiel w wodzie z mąką ziemniaczaną bądź owsianą albo sodą oczyyszczoną 2 lub 3 razy dziennie. Do małej wanny wsypcie 1 szklankę, do dużej 2. Mąkę ziemniaczaną należy umieścić w pojemniku półlitrowym albo litrowyn i powoli dodawać zimną wodę, stale mieszając, aż mąka zupełnie się rozpuści.Tą mieszankę można wlać do wanny z wodą." Moje dziecko ma 2 dzień wykwitów.Sama nigdy chora nie byłam i zupełnie nie wiem co mam robić. Mieszkam w kraju, w którym nie każą kąpać, ani też nic nie smarować, ani też nic z tym nie robić :( Co kraj to obyczaj, co lekarz, to inna teoria. W przepisie tym podoba mi się mąka ziemniaczana,która rewelacyjnie pomagała synowi mojemu przy potówkach, jak żaden lek zaleczyła je w expresowym tempie. Postanowiłam, że synka wykąpie, bo mamy super wysoką temp. na zewnątrz i dziecko spocone jest, więc brak kąpieli może okazać się w tym wypadku wiele gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja mama 6 letniej zuzi
od poltora rokumieszkamy we wloszech..... moja 6 letnia cora od 2 dni ma ospe.....kapiel jest wskazana oczywiscie nie w goracej wodzie cieplej ok 34 do max.37 stopni..... nie ma malo wykwitow za to zroznicowane....jedne juz wysychaja inne dopiero co wyszly.....lekarz zalecil smarowania pudrem TANNO/HERMAL ORAZ krople na swiad...CERCHIO CETIRIZINA tylko 7 kropel na noc....w przypadku silnego swiadu...odziez powinno sie bardzo czesto zmieniac....bawelna 100%...pizamka z jedwabiu co daje uczucie chlodu i nie podraznia skory...oczywiscie kazdy z nas njest inny i inaczej reaguje na rozne leki to tak samo jak z antybiotykami....nie dla KAZDEGO TEN Sam jest dobry.pozdrawiam wszystkich i zycze szybkiego powrotu do zdrowia zwlaszcza maluchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi7
Witam serdecznie moja córcia ma właśnie ospe i od pierwszego dnia kąpię ją normalnie, szybki prysznic w kali i wychodzi. krostki goją się dobrze a jak pojawiły się krostki w miejscach intymnych i nie mogła spać w nocy bo płakała że ją boli to moczyłyśmy pupe w rumianku, pomagało. a ogólnie to ją smaruję codziennie po 3 razy. teraz jest juz 7 dzien i jest dobrze nie swędzi, nie ma nowych krostek, stare zasychają, więc czekać na strupy, ale w domu ją potrzymam jeszcze ok1,5 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaaaa
Tak jak moja literatura zaleciła, tak też robiłam, a więc kąpałam dziecko w wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej.Efekty rewelacyjne. Ekspresowo bąbelki zaschły, teraz czekamy na zagojenie się kropek. OD PIERWSZEGO DNIA DZIECKO KĄPAŁAM I NIE ZAUWAŻYŁAM ŻADNYCH PRZECIWSKAZAŃ KU TEMU, WPROST PRZECIWNIE POLECAM KAŻDEMU CHOREMU DZIECIACZKOWI CZY DOROSŁEMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betterprice
Sprzedam krem, olejek do kapieli I proszek do kapieli firmy Aveeno. Idealny dla doroslych I dzieci z AZS oraz suchą skórą. Ostatnio wyprobowany rownież na ospie, niesamowicie koi swędzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda_z_ospą
Mam 30 lat i ospę od 3 dni. Lekarka, która mnie badała, na swędzenie zaleciła mi Pudroderm (sama niedawno miała ospę i jej to pomogło; dostępny bez recepty), ale kazała po jakimś czasie zmywać, bo to pożywka dla bakterii. Kąpię się 2-3 razy dziennie - szybki prysznic, piżama, szlafrok i prosto do łóżka. Nie zauważyłam, żeby krostki przez to rozsiewały się bardziej, a ulga jest niewymowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta1112
Witam. Mam 19 lat i także przechodzę teraz ospę. Lekarz nakazał mi abym kąpała się w nadmanganianie potasu. Ospa trwa u mnie 6 dzień a na moim ciele zostały jedynie 3 strupki, które przypadkiem rozdrapałam. Bzdurą jest to że nie powinno się kąpać, ponieważ kąpiel np, w nadmanganianie potasu zabija bakterie co niesie za sobą szybszy przebieg choroby. Moja siostra, która ma 17 lat nie kąpała się podczas ospy a zaczęła ją 8 dni temu a na jej skórze widać jeszcze mnóstwo strupków. Kąpiel jest potrzebna! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Herezje niesamowite rodem ze średniowiecza tutaj czytam! Dziecko trzeba i należy kąpać, najlepiej pod letnim prysznicem i codziennie. Brud i bakterie trzeba zmywać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia86
Witam, ja 5-cio letniego synka kąpie 2 razy dziennie w letniej wodzie w oscenisanie potem psikam osceniseptem i smaruje oscenilin żel. Znosi wszystko dzielnie i śpi w nocy. Mam jeszcze córkę, którą też czeka ospa. W jej przypadku to muszę się zabezpieczyć czymś na histerie. Ostatnio gdy synek jej wspomniał, że też będzie miała ospę to darła się przez godzinę. Każde jej "ała" to masakra. Nie truję dzieci lekami na uspokojenie ale w jej przypadku... nie będe wiedziała z czego ma gorączkę. Proszę więc o radę i podanie nazwy takiego specyfiku i jak najmniej szkodzącemu organizmowi małego dziecka. I czy te leki są na receptę bo muszę się jak najszybciej zabezpieczyć i w razie ''w'' iść po raceptę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam niedawno skończyłam ospę:) byłam tak zainfekowana, że dostałam skierowanie do szpitala zakaźnego, żeby mnie tam fachowym okiem obejrzeli, pani doktor od chorób zakaźnych powiedziała, że mam dbać o higienę, a więc krótki prysznic i delikatne mycie głowy dozwolone :) zresztą trzeba zmywać te wszystkie specyfiki, którymi się smarujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym sie smarujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 17
Cześć wam, dużo czytałam tutaj na temat ospy. mam 17 lat, dzisiaj już jest 3 dzień jak dopadła mnie ospa, planuję umyć głowę ale mam na głowie parę strópków, boję się że coś wyjdzie nie tak. Nie brałam jeszcze prysznicu, nie mam żadnych takich jakichś środków do kompania na ospę, mogę samą wodą się oblać i lekko rozsmarować szarym mydłem? No i miejsce intymne... trochę mnie to swędzi i czuję się dziwnie, co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no kąp sie kąp,delikatnie ale chigiena jest wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 17
dobrze, a wie ktoś może co z głową? tylko delikatnie szamponem włosy obmyć? I co z miejscem intymnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
delikatnie umyj i włosy i miejsca intymne,nie drap tylko opłukuj delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 17
okej, dobrze. Bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 17
dziękuję za radę! mama była w ośrodku u lekarza beze mnie, wzięłam lekki prysznic, potem zamoczyłam się w fioletowych granulkach, umyłam włosy, wysmarowałam się pudrem w płynie i czuję się świetnie! Odświeżona od razu lepiej :) Dostałam tabletki na ospę 5 razy dziennie na 5 dni i tabletki uspokajające na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a można myć się normalnie mydłem np.biały jeleń a potem tylko polać się tym roztworem z nadmanganianu potasu? u mnie już 2-gi dzień, wszędzie mnie swędzi masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualnyospowicz
Nie używajcie IBUPROMU ! To najgorsze co moze byc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolno kąpać w kaliku (nadmanganianu potasu) lekko osuszać ręcznikiem. Nie wolno smarowac pudrodremem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×