Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Veronika34

LEFAX na kolki ..czy ktoś stosował ?

Polecane posty

Moj synek ma niecałe 2 miesiace i praktycznie od urodzenia męczylismy sie z kolkami, wypróbowałam wszytkie mozliwe specyfiki i nie wiem czy to przypadek ale po LEFAXIE przeszło jak reka odjął. Czy któs z was również stosował ten lek bo jestem ciekawa rekacji innych dzieci na ten lek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowalam ten lek,nic nie pomagalo a dzieki temu przeszlo malej odrazu,to skuteczny lek na kolke i niczemu nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie mojemu synkowi tez pomogło od razu na te koszmarne kolki i zastanawialam sie czy to przypadek czy faktycznie ten lek tak szybko działa, bo niby ma podobny skład do innych tego typu leków. Ale jak widac faktycznie pomaga..no i dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatusiek78trojmiasto
a czy u 2 tygodniowej kruszynki można go zastosować? ma kolki zawsze wieczorem, moze nie dawac do każdego posiłku ale np do tych wieczornych... czekam na odpowiedź doświadczonych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody tatuś
nam nie pomogły espumisany itp dostepne w polsce. troszeczkę lepiej było po sab simplexie - tak samo sławny jak lefax tylko ze kto inny go produkuje. Przez 2 miesiace zuzyliśmy 3 butelki - dawaliśmy po 10 kropli przed każdym karmieniem opróćz karmień nocnych. dostałą też debridat ale bez rewelacji. Teraz kolek nie ma raqczej - czasami tylko doraźnie podajemy jej gdy coś jej dolega - wtedy np gdy płacze i sie prezy podajemy 5-10 kropli zwykłego espumisanu i po 10-15 minutach dajemy popić herbatką na trawienie hippa i przechodzi po ok 20 minutach. Leki te mozna stosowac od urodzenia pomimo tego że napisane jest od 1 miesiaca. nasza pediatra mówi - ze jak coś jest od 1 miesaca to rownie dobrze jest od urodzenia. wszystko zależy od kraju. w UK sab simplex ma w ulotce od 1 dnia a w niemczech od 1 miesaica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ketjow
LEK JES DOSTĘPNY TEŻ W CZESKICH APTEKACH I KOSZTUJE 95 KORON CZESKICH A WIĘC NIE PRZEPŁACAJCIE NA AUKCJACH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin30
Od 20.03 2009 lek dostępny, można zamawiać pod adresem jasmin30@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna M
mam pytanie czy ten lek można także wykupić we Francji czy tylko w Niemczech i w Czechach czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko
LEFAX Można go też dostać w Austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artiku666
...stosujemy lefax już kilka tygodni....nasza mała miała okropne kolki i dopiero po zastosowaniu lefaxu przeszlo...Lefax dawkujemy dwa naciśnięcia do każdego posiłku. Dodam iż nasza mała karmiona jest tylko mlekiem modyfikowanym. Kolki przeszły około tygodnia od pierwszej dawki leku. Kiedy pojawiły się kolki bylismy z małą u bardzo doświadczonego pediatry (kilkadziesiąt lat w zawodzie) i Pani dała nam kilka wskazówek jak z nimi walczyć. Wielu rodziców popełnia nieświadomie błędy w karmieniu swoich pociech.... Po pierwsze nie wolno dokarmiać dziecka pomiędzy porami karmienia (w naszym przypadku mała jadła co 3 godz)Najwcześniej można karmić po 2,5 godz od poprzedniego posiłku. Po drugie dziecko w ciągu doby powinno mieć przerwę w karmieniu od 5 do 6 godzin (nam udaje się to w nocy)Wiem że łatwo powiedzieć ale gdy dziecko płacze.....można malucha "oszukać" wodą z glukozą (dwie płaskie łyżeczki na 100 ml wody) Nasza mała się już przyzwyczaiła i dzięki temu też możemy pospać czasami 6 godz bez przerwy w nocy. Uwierzcie mi, że można .... tylko konsekwentne przestrzeganie tych zasad dało efekty już po kilku dniach...Układ pokarmowy maluszka jak każda maszyna też musi odpocząć...stąd ta przerwa...Życzę Wszystkim powodzenia a przede wszystkim wytrwalości! mam nadzieję ze komuś pomogę... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaka333
Czy jeżeli chodzi o wypowiedz "artiku666" z 13 grudnia 2009 na temat karmienia jest to aktualne w przypadku karmienia piersią ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaanja
Nam pomagał simlex niemiecki ale oprócz tego,po każdym karmieniu kładliśmy maluszka na brzuszku(dużo mleczka sie wtedy ulewało,ale masował dzieki temu brzuszek)sami też masowaliśmy kilka razy w ciągu doby!!same leki nie pomogą!nalezy stymulowac jelitka do odgazowywania;)mam do odsprzedania lefax (ZA 30 zł,za tyle go kupiłam+koszty przesyłi)niemiecki,nie zdążyłam go użyć,bo dziecko przestało mieć kolki!ma ważność do 2013 r.podobno skuteczny jak niemiecki simlex.Jeśli ktoś jest chętny,prosze o kontak pod nr gg 13570074.Ważne jest też co się je i pije!jak sie okazało,nasz malec miał najgorsze kolki po chałwie!!!!mimo,że nie obżerałam się nią;)) i po herbatce laktacyjnej hippa!najlepiej jesc gotowane,nietłuste produkty,lekkostrawne-skorzyta nie tylko dziecko ale i mamusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonomedica
Polecam na kolki granulki homeopatyczne Dagomed 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiuUuuuuuu
Karmie piersia i moja mała przez pare dni była niespokojna. Ponieważ nigdy nie płakała i na nic powazniejszego oprócz gazu się nie uskarzala, od razu biegłam do lekarza. Mieszkam w niemczech i od porodu miałam dostęp do simplexu! Podawalam go tylko jeśli dziecko miało gazy i marudzilo. Bałam się podawać czegokolwiek częściej bo to zawsze lek a mały organizm który ledwo potrafi trawic mleko nie musi znosić dawek do każBdego karmienia. Lekarz zbadał mała i mimo ze brzusio był miękki przepisał lefax w pomce i kazał podawać do każdego karmienia. Od razu po kilku dawkach dziecko się uspokoiło i mogło wreszcie spać w nocy własnym trybem! Ten lek , tak jak sab, ma działanie wspomagające trawienie mleka, przepuszcza gazy i pozbywa się kolki! Dodadkowo zawsze wieczorem i rano usuwam gazy termometrem (gumowy do pupy) dzieki temu dziecko albo od razu je wypuszcza albo przyspiesza kupę! Jeśli te leki nie pomagają, to jedynym sposobem na uspokojenie dziecka jest... Jazda samochodem! Jeśli w nocy jestecie po raz kolejny pozbawione snu, dziecko jest najedzine i ma suchy pampers, a wy dalej nie spicie, wyslijcie męża na przejazdzke! Mój doktor sam stosował na 3 dzieci jak nic nie pomagało! Powodzenia Ps. Nie karmcie dziecka za często i dajcie szanse dziecku strawic mleko, odstep pomiędzy podaniem piersi a następnym karmieniem, z założeniem ze macie wystrczajaco pokarmu, jest niezbędny! Podawajcie zawsze 2 piersi a jeśli dziecko zasypia po pierwszej przewijajcie i następna! Wazne jest aby dziecku się odbijalo po każdej piersi i nie ssalo dłużej jednej niż 20 min!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella 2307
witam:D mój synek, który ma teraz 2 latka miał straszne kolki.też nic nie pomagało, więc mój mąż kupił w aptece w Monachium u znajomej farmaceutki Lefax na kolki.dawkowanie 2 wciśnięcia do każdego pokarmu. stosowałam ten lek dosyć długo wg tego dawkowania i pomogło- jedyne lekarstwo jakie ulżyło cierpieniu mojego Maluszka. potem stopniowo zmniejszałam dawkę,np.co drugie karmienie 2 wciśnięcia a potem coraz rzadziej po 1 wciśnięciu i odstawiłam całkowicie. Teraz mam córeczkę-prawie 3 miesiące.od 2 tygodni płakała całymi dniami i w nocy też różnie było. mąż znowu kupił Lefax i też działa.drogi interes ale na dzieciach sie nie oszczędza zwłaszcza na czymś co ma pomóc. kuzynce też sprowadzałam ten lek i też pomogło, także drogie Mamusie i Tatusiowie nie bójcie się go stosować i nie rezygnujcie po paru dniach bo i takich znam.dziecko może być na początku niespokojne ale po paru dniach pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mam do sprzedania trzy buteleczki lefax-u po 50ml kazda wazne do 10.2015. Cena to 40 zł za jedną buteleczkę. Odsprzedaje bo mojej córeczce juz minęły kolki. Informacje pod numerem telefonu 512103405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eko Rodzice
W Polsce jest ciezko z zdobyciem jakiej kolwiek wiedzy na temat zwalczania cierpienia naszych skarbenkow np kolki , na pierwszy ogien idzie chemia np Lefax zapewne jest to dobry lek jak niema innego wyjscia badz wszystkiego sie juz prubowalo . ale czy napewno prubowaliscie wszystkiego ?? My osobiscie stoimy za naturalnymi metodami np: "Wärmekissen mit TraubenkernFüllung"-jest to poduszeczka wypelniona nasionami winogron ktora podgrzewa sie w mikrofali 500W 60sekund albo w piekarniku 10 min 80 stopni i taka cieplutka poduszeczke kladzie sie na bolacy brzuszek oczywiscie na ubranko narazie naszemu skarbenkowi to pomaga.mozna zastosowac tez " Carum carvi Kinderzäpfchen" firmy WALA czopki z kminku mozna je stosowac praktycznie od pierwszych dni zycia naszej pociechy oczwiscie w tedy gdy boli. Bo profilaktycznie to powinno sie pociechy karmic by glodne nie byly a nie chemia "futrowac" jak to zawiedzie chociasz mamy nadzieje ze nie to w tedy dopiero siegniemy po LEFAX. Pozdrawiamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprzedam LEFAX PUMP-LIQUID orginalny niemiecki posiadam paragon z niemieckiej apteki prawie cały podany pare razy i pomogł sprzedam za 40 zl woj. dolnoslaskie pow.świdnicki email: piotrek180686@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chętnie kupię orginalny lefax....może pomoże mojemu synkowi...paulinamikolaj@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc141
Witam, mam do sprzedania orginalny LEFAX 100ml, został mi po mojej córce, kupiłam parę butelek. NOWY proszę o email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sprawdzal sie sab simplex... ale koszty ooooh.. z 3 buteleczki miesiecznie.. butelka 45 zl... do tego bebilon comfort puszka 35 zl.. ale na szczescie juz po kolkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam do sprzedania orginalny z Niemiec LEFAX 100ml,koszt 60zł tyle co zapłaciłam,kupiłam parę butelek , został mi po mojej córce. Butel nieotwierana ważne do 2016r proszę o e-mail patrycjaples1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedał lefax , cena100 zł.e-mail ula-trzaska@wp.pl.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajce mamy! Zostało mi 1 opakowanie LEFAX 50 ml /niemieckie/ firmy BAYER. Oryginalnie zapakowane, termin wazności 07.2016 r. Dodatkowo 1 butelka bez opakowania. Dodam ją gratis. Niech komuś posłuży w dobrej sprawie. Kontakt: magstar@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajce mamy! Zostało mi 1 opakowanie LEFAX 50 ml /niemieckie/ firmy BAYER. CENA 40 ZŁ. Oryginalnie zapakowane, termin wazności 07.2016 r. Dodatkowo 1 butelka bez opakowania. Dodam ją gratis. Niech komuś posłuży w dobrej sprawie. Kontakt: magstar.wroc@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam oryginalnie zapakowany Lefax 100ml 691775677

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarobaka
nasz synek potwornie się męczył od drugie tygodnia życia, niestety problemy brzuszkowe przeszły dopiero z czasem, trochę pomagał Infacol (bączuś po nich pierdział z łatwością), jednak bardzo ratowały nas białe szumy - robak natychmiast się przy nich uspokajał i usypiał, uratowało nas to od niejednej nieprzespanej nocy, polecam np suszarkę online.: https://www.youtube.com/watch?v=DZ4YjdPSx7g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×