Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pasta do zębów

Dobra pasta do zębów-co polecacie?

Polecane posty

jest też nowa elmex-fioletowa (przeciw korozji) przy najbliższej okazji ją wypróbuję, do tej pory przeważnie używam elmex zielonej (dzień i noc,w ciagu dnia i zawsze według potrzeby) pomarańczowa nie wydaje mi się taka dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppaulina
BLANX - wybiela, jest delikatna i ma fajny smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjawa666
W przypadku krwawiacych dziaseł polecam paste Meridol, naprawde swietna, choć troche droga, a z tanich past Signal herbal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza marska
Na krwawienie dobra jest ajona - u mnie całkowite wyeliminowanie krwawienia trwało 2 tygodnie, przy czym dodatkowo zmieniłam szczoteczkę na nową, a teraz zmieniam ją co 3 miesiące. I to moim zdaniem główne czynniki, które wpływają na krwawienie dziąseł - dobra pasta i częste zmiany szczoteczek, a będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjawka666
Kto ci doradził tak częste zmiany szczoteczki? Ja zmieniam szczoteczkę nie częściej niż raz na rok - uważam, że taka częstotliwość wystarczy. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza marska
No to robisz bardzo źle - ścierasz sobie szkliwo i niszczysz zęby. Zalecane jest zmienianie szczoteczek co kilka miesięcy -2,3 miesiące. Wtedy efekty są zdecydowanie najlepsze. Jeśli przez kilka lat korzystasz z tej samej szczoteczki to robisz sobie wyłącznie krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjawka666
Hehe... no to nieźle. Zmienię to jeszcze przed świętami. Z ciekawości kupię sobie jeszcze tą ajonę. Nie wiedziałam, że istnieją pasty bez fluoru. Ciekawi mnie różnica w smaku, no i efekcie. Przez miesiąc po korzystam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość używam pasty vademcum
vademecum jest całkiem dobra a jak coś dzieje się ze szkliwem to elmex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Davd88
Ochronna-sensodyne, poza tym niewiele osób zdaje sobie sprawe że dokładne płukanie ust po myciu jest bardzo ważne!, ponieważ resztki fluoru pozostałe na zębach powodują powstawanie dziur do których w łatwy sposób może przenikać próchnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfgf4gvv
Neem firmy Dabur ze sklepu indyjskiego. Bez fluoru, świetnie oczyszcza, silnie bakteriobójcza, hamuje krwawienie dziaseł. Za 13zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata myję ajoną bez fluoru i jest ok. Rozmawialem ze znajomym dentystą. Pasty z reklam telewizyjnych to szajs pozbawione jakiejkolwiek jakości, takie pasty kompletnie nic nie dają i szkoda wydawać na nie kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza jest soda z kilkoma kroplami wody utlenionej,tanio o dobrze oczyszcza zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elmex zielona na wrażliwe szyjki, Elmex pomarańczowa przeciwpróchnicowo i bez fluoru Vilcacora. Ajonę mam zamiar wypróbować wkrótce, bo czuję, że też mi będzie odpowiadać. Póki co Vilcacora Nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko Elmex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całkiem dobra jest ajona. To prawda, nie ma w niej fluoru, u mnie była stosowana ze względu na choroby dziąseł, ale po wszystkim dalej ją stosuję. Jak dla mnie to zęby mam w lepszym stanie niż przy cudownych pastach z tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja dentystka wyleczyła mnie z tego problemu. Najpierw, przez wiele miesięcy, tylko i wyłącznie pasta Meridol. Do tego jeszcze, po każdym myciu, płukanie płynem Meridol. I oczywiście zmiana szczoteczki na bardzo miękką. Teraz, po kilku latach, stosuję zamiennie. Dwie tubki Meridolu, dwie tubki Lacalut Actiw i tak w koło. Problem z dziąsłami nie wraca. I jeszcze jako podsumowanie - moje krwawienia były spowodowane używaniem WYBIELAJĄCYCH past! W ich składzie znajduje się soda! To ona powoduje choroby dziąseł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiandewarszawa
Na rynku jest dużo produktów My wybraliśmy i polecamy pasty TianDe. Mamy prezentację która pokazuje jak działa nasza pasta i czym się różni od tych na co dzień kupowanych w sklepach: W lewym pasku na stronie : www.tiandewarszawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie dentyści polecają po prostu pastę z fluorem, ale bez zbyt dużej ilości świństw rzekomo wybielających, przynajmniej moja (a chodzę tutaj www.stomatolog-ostroda-ilawa.pl ). ale byc może to zależy od jakichś indywidualnych uwarunkowań, lepiej się zapytać w swoim gabinecie. na forum dentystów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patriszja7
mi dentysta powiedzial, ze elmex to najlepsze co moze byc dla zebow ale ja jestem po wybielaniu biala perla i utrzymuje efekt takimi tez pastami obecnie zakupilam EMAIL DIAMANT ROUGE i jestem zadowolona choc uzywam 3 dni dopiero. Ktos moze mial dluzsza z nia stycznosc i wiecej sie wypowie? jak efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie na rynku mamy tak szeroki wybór past do zębów, że nie wiadomo, na którą się zdecydować. Pewien stomatolog powiedział mi jednak, że nie jest istotne jakiej pasty do zębów używamy lecz liczy się regularność oraz dokładność w pielęgnacji :) Jeśli ktoś szuka sklepu z dobrym asortymentem to polecam atosmm.com.pl. Mają na prawdę duży wybór oraz korzystne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam wymiennie Blanx anty osad (niestety nie jest zbyt tania) i Elmex pomarańczowy. Taki układ jest dla mnie idealny bo mam wrażenie że Blanx lepiej mi doczyszcza zęby a Elmex jakby "odżywia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ultradex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
meridol dentysta polecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta prosek
U nas od zawsze pasta ajona, świetnie się sprawdziła, a nie ma w niej fluoru. Bardzo duży postęp jeśli chodzi o wygląd zębów. Nie pojawiają się tak często ubytki. Tak więc generalnie wszystko nie w takim kierunku, jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pastę Darlie, ale niestety jest ona dosc droga.... mialam paste Elmex ale calkowicie mi nie przypadla do gustu :/ z Bialej Perły mialam nakladki żelowe i to byla tragedia :D podobno dzialaja ale ja dostawalam slinotoku podczas ich noszenia i bylo to dla mnie czasochłonne. slyszalam dobre opinie o pascie Ajona- tania i dobrze wybiela- ktos moze potwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×