Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość Konwalia_pol
Czytam i czytam to forum i wierzyc mi sie nie chce ze w Polsce jest tak duzo glupich kobiet.Zwiazek z turkiem to najwiekszy syf w jaki mozna sie wpakowac - wiem to niestety po sobie, bo kiedys tez bylam taka glupia.No coz kazdy sie uczy na wlasnych bledac, wiec nie bede nic gadala, same zreszta mi kiedys przyznacie racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fama zgadzam sie 100% co do ptasiego mleczka!:) i co do reszty tez:) polska porcelana jest fajna, tylko ciezko ja przewiezc.. no coz Konwalia, widocznie wybralas po prostu niewlasciwego faceta, chyba intuicja Cie zawiodla, zyczymy szczescia w przyszlych zwiazkach. i jeszcze jedno: jesli my jestesmy glupie to logicznie rzecz biorac Ty tez pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fama0800
Konwalia masz prawo do wlasnego zdania, zwlaszcza ze zycia cie juz doswiadczylo. Jednak nazywanie kogokolwiek glupim, ze wzgledu na twoje zle doswiadczenia, jest zdecydowanie nie na miejscu ! troche kultury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czemu kazda Polka po traumatycznnych przezyciach z naszym rodakiem w rodzaju \"bo zupa byla za slona\", nie odradza calemu swiatu takiego zwiazku... jak sie chce znalesc sobie meza chama albo kata, nie trzeba szukac przeciez w turcji. tacy sa niestety wszedzie. mam dosc takiego idiotycznego i powierzchownego myslenia, mam dosc ludzi o tak marnych horyzontach... kto tu jest glupi i ograniczony?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Dziękuje bardzo :) hmm w takim razie podejżewam,ze wezme własnie zestaw toruńskich pierników z takich fajnych opakowaniach z domków :P do Torunia mam blisko wiec nie bedzie problemu :) i może własnie pudełko wedlowskich czekoladek :) z alkoholem sie wstrzymam ze względu na to, ze Tolga chba nie przepada za alkoholem a tym bardziej na pierwsza wizyte u jego rodziny chyba nie wypada :D a co do kolejnych wypowiedzi dotyczacych tematu" jacy to turcy sa zli" mogę odpowiedziec tylko jedno.... Dajcie sobie spokój... P.S. paulina... ja się z Toa policzę za ten bigos :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie \"niewolnice swojej glupoty\" heh Oczywiscie to tak ironicznie :) Ja moge powiedziec w duzym skrocie,ze nie mam najlepszych wspomnien z polakami... ale z tego powodu nie twierdze, ze te ktore sie wiaza z moimi rodakami sa glupie czy niepelnosprytne. Poki co jestem z moim turkiem i jestem szczesliwa, jak z nikim dotad :) :) :) I zycze takiego szczescia wszystkim, nawet jesli zwiaza sie z chinczykiem czy afrykaninem, hindusem czy indianinem, turkiem, arabem czy kimkolwiek innym. Jesli mnie skrzywdzi, hmmmm trudno ryzyk fizyk, kazdy inny tez moze, przeciez nie zostane zakonnica z tego powodu :) Pozdrowionka :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Asik z alkoholem lepiej daj sobie spokoj, jezeli nie znasz jeszcze wszystkich domownikow. A slodycze zawsze sa mile widziane. A co do bigosu to moi tureccy znajomi za nim przepadaja! A musze zaznaczyc, ze dobra kucharka to na pewno nie jestem! :) Bigos nazwali BIGOSZEM i zreguly nie moga sie nadziwic, jak pyszne sa grzyby w polskim potrawach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
heheh... kto wie... może jesli przyjdzie mi jeszcze kiedyś ih odwiedzić prezetem będzie bigos... ale grzybkami raczyc ich raczej nie będę bo sama ich nie lubie :)... a powiedzcie mi ejszcze czegokoniecznie musze spróbowac jesli chodzi o potrawy, czego mam unikać... i oczywiście co warto zabrac z tego kraju na pamiatkę... jesli możecie oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
heh.. Asik, widzisz jak przyjal sie mój pomysl z bigosem :P?? A skoro chcesz i moge zrobic kolejny wyklad na msn albo gg ;)... buziaki dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baklava - przede wszystkim ! tureckie ciasteczka i ciasta zalewane miodem lub cukrem ! Sa wspaniale (zawsze po urlopie w turcji przybieram kilka kg :)) Uwilebiam te z kruchego francuskiego ciasta z pistacjami lub mielonymi orzechami! Palce lizac- jedyny ich minus, to to ze po zjedzeniu kilku sztuk, zaczyna mi sie robic mdlo od cukru... ale jem z lakomstwa dalej :( poza tym polecam Börek (ja uwielbiam ten ze szpinakiem, ale kombinacji jest mnostwo) Ogolnie kuchnia turecka jest bardzo smaczna i roznorodna. Super smaczne sa faszerowane miesem balkazany - oj ale narobilam sobie apetytu! Ide cos zjesc... :) do zobaczenia za chwilke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) co u was slychac? ja poki co jestem szczesliwa bo za 3 tygodnie spotkam sie z moim habibkiem ;) Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie sie podziewalas jamilah?? baw sie dobrze szczesciaro a my kurcze czekamy:) a w ogole to witam Was wszystkie wieczorowa pora:) w Turcji warto sprobowac wszystkiego, slodycze popieram ale sa troche za slodkie jak na moj gust. w malych ilosciach sa super:) ja uzaleznilam sie od Pide, czyli czegos w rodzaju tureckiej pizzy, poza tym ryby smakuja lepiej niz u nas.a ze slodyczy jeszcze jest takie 1 ciastko..zapytam B. bo zapomnialam, jest pyszneeeee.moze dostaniesz je juz w samolocie, jesli polecisz Turkish Airlines:) dzinwe wydalo mi sie, ze zupy je sie tam nawet na sniadanie, sa nawet specjalne knajpy z samymi zupami, otwarte 24h! zreszta juz Oni Cie tam nakarmia:) jak cos sobie przypomne to dopisze, pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
hehe to zapowiada sie ciekawa kulinarna mieszanka :P z tego co myśle to będę leciała Turkish Airlines bo tak najbardziej mi pasuje godzinowo... a musze jeszcze jechac 5 godzin s domku do Warszawy wiec więcej czasu spędze w podrózy w kraju niż poza jego granicami :P ehhh juz nie mogę się doczekać :) ale to jeszcze 3 miesiące :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze owoce..zwlaszcza kaka jesli sie nie myle, granaty, owoce drzewa chlebowego suszone.. :) melon jest slodziutki...o boszzz za pozno na kolacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak mam z podroza asik, a z istambulu jeszcze lece dalej... bardzo to meczace ale nigdy nie zalowalam hehe 3 miesiace zleca szybciutko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
heheh owoce obowiązkowo :) jak słysze o tych wszystkich cudach, które mnie tam czekają... a szczególnie gdy zobaczyłam piękny usmeich Tolgi w kamerce na wieśc,ze mam zamiar przyjechac to tym bardziej sie niecierpliwie:)... a co do podrózy... to jakos to zniose :) samoloty wprost uwielbiam... na lotnisku nie jest zle :P chociaz nimilo wspominam lotnisko w Bolonii, gdzie mialam pdoblemy z bagażem... ale mam nadzieje,ze tym razem bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selik
Hejo hej dziewczynki! Troszke mi to zajelo, ale przeczytalam w koncu wszystkie wpisy na tym forum:) Coz, czytalam i w wielu wypowiedziach znalazlam odzwierciedlenie tego, co ja przezywalam i przezywam...ale z jednym musze sie zgodzic, jesli choc raz mialo sie stycznosc z Turkami i ich kultura, to trudno sie z tego wyzwolic, bo wciaga jak narkotyk....:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selik
a tak btw: wedlowskie ptasie mleczko faktycznie potrafi zrobic furure:) z tego co pamietam, to jednemu z moich tureckich kolegow baaaaardzo smakowal kisiel....oczywiscie musialam go dosladzac w nieskonczonosc, ale to nic w porownaniu z pozniejszymi peanami na jego czesc...!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej selik, a Ciebie jak wciagnelo?;) napisz nam cos szerzej :) kisielu jeszcze nie probowalam:) pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie zupełnie nie na temat
jak w nicku. Widzę, że o tym piszecie - czy wiecie cos na temat "poularności " ptasiego mleczka wśród innych nacji ? ps. sorry, ze pytam - wyszukiwarka wyrzuciła mi Wasz temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na temat
pewnie tyle co TY:) w Turcji jest nieznane, wiec sie zachwycaja jak im dac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
hej Selik :).... kolejna życzliwa osóbka na tym forum :).... ja słyszałam, ze w Turcji rozpowszechniony jst baaaardzo słodki budyń... hehe ale sama sie jeszcze o tym nie przekonałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budyn owszem, jest w kazdej cukiernii, pewnie slodki jak wszystkie slodycze ale i dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik....
Jezuuuuuuuuuuuuuuuuu już nie moge sie doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selik
ale sie slodko zrobilo na tym forum:) jesli chodzi o mnie, to w sumie juz od dluzszego czasu interesowalam sie Turcja:kultura, muzyka, folklorem etc, ale dopiero jak wyjechalam do USA, to poznalam jej przedstawicieli /bo do samej Turcji jeszcze nie dotarlam:(:(:(/ Bardzo mili ludzie, choc musze przyznac, ze z Turczynkami to tak srednio sie dogadywalam:(Za to z facetami /bylo ich chyba ze 25/nawiazalam fajna nic porozumienia od razu!!!Sa naprawde zyczliwi, pomocni, a jak kogos lubie to w ogole raj:)Pracowalismy razem po 12 h na dobe,wiec nie bylo wyjscia niz sie zaprzyjaznic :):):) Po jakims miesiacu mojego pobytu i pracy w restauracji, podszedl do mnie czarnooki /ej, te ich oczy:)/chlopak i zaczal nawijac po turecku jakby nigdy nic...dopiero po jakiejs chwili czy dwoch zauwazyl, ze ja tylko patrze /ale naprawde mnie zatkalo z wrazenia:):)), wiec sie troszke zmieszal i konczac swoja wypowiedz zapytal Do you speak Turkish at all? I wtedy wszystko sie wyjasnilo:) Okazalo sie , ze Ahmet ze przyjechal jako ostatni, i nie wiedzial kto jest kim, a, ze byl przekonany, ze ja jestem Turczynka to do mnie pierwszej podszedl.....i tak to jakos pozniej sie rozwinelo:):):) w sumie nawet nie wiem kiedy....bylo super, romantycznie, czasami ciezko, bo kurcze zazdrosnicy z nich niezli!!!/nawet bez powodu:)/ a ja tez raczej do upartych naleze:).Najgorzej bylo podczas rozstania, bo spedzilam z nim super wakacje,piekne chwile w slicznych miejscach, ale tez nigdy sobie niczego nie obiecalismy i kazde wrocilo do swojego kraju, teskinilismy,smsowalismy, ale nie starczylo samozaparcia,aby to przetrwalo....coz wspomnienia zostaly....stwierdzilam, ze dla swojego zdrowia psychicznego nigdy wiecej Turkow w moim sercu..kraj tak, ale ich mieszkancy nie....los przynosi jednak niespodzianki, ale cdn:) oczywiscie jesli jeszcze nie zasnelyscie:P pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki sorry ale mam pytanie odnosnie kisielu.. ktos moze wie jaki jest sklad? czy nie zawiera wieprzowej zelatyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Zaczyna sie bardzo ładna historia, czekam na ciag dalszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisiel nie ma żelatyny
tylko mąkę ziemniaczaną, która zagęszcza. ale w dzisiejszych czasch warto sprawdzić skład bo nic nie wiadomo, chociaz moim zdaniem żaden nie ma (galaretki mają żelatynę i teraz głównie wieprzową, po chorobie szalonych krów, wszyscy się boja wołowej żelatyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sie orientuje, to tylko bardzo wierzacy i pryktykujacy muzulmanie zwracaja uwage na to czy np. w miskach haribo ;) jest zelatyna wieprzowa czy wolowa. Pamietam taka historie dawno temu, kiedy dorabialam sobie do studiow jako kelnerka w lodziarnio-kawiarni, jedna z klientek z chusta na glowie, spytala sie mnie czy na pewno w naszych lodach nie ma zelatyny wieprzowej?!! Oczywiscie nie mialam zielonego pojecia (na marginesie wogole nie wiedzialam ze w lodach moze byc zelatyna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×