Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość badem31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badem31
kto zna warszawskie towarzystwo tureckie, chciałabym wymienić poglądy o wspólnych koleżkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz badem ja nie znam zadnego turka z warszawy ;) pani gosc no jak ktos sie zapozyczyl, zeby wesprzec finansowo, to chyba przeginka, jestem w szoku delikatnie mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
:) a ja znam tylko jednego turka sezonowo mieszkającego w Warszawie jednego trzeba Turkom pogratulować, że na obczyźnie trzymają się razem. W przeciwności do nas Polaków. Kto poopowiada o tureckim towarzystwie w Warszawie? Też chętnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
A może znalazła by się jednak chetna osoba do nauki tego języka. Wiem przez internet nie nauczymy się poprawnej wymowy, ale może chociaż gramatyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale gramatyke tez trzeba wytlumaczyc :) sprobuj najpierw ze swoim chlopakiem i zdecyduj czy sie da... Moim zdaniem bedzie ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
właśnie chodzi o to, żeby o tym nie wiedział, to będzie niespodzianka :) Szukałam już w internecie czegoś bo tak dla mnie najłatwiej, ale tam są tylko kursy online angielski - turecki więc niespecjalnie to widzę. A z turkami to mam do czynienia tylko z takimi, którzy mówią po turecku i arabsku. Pani gosc jak długo się uczyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Jesli chodzi o chusty to sama je chętnie ubrałam bo byłam w króciutkiej spódniczce i bluzce bez pleców a jak wiecie Sultanhamet w Istanbule to jededen z najwieszych meczetów, wchodzilismy jako turysci i nawet faceci w krótkich spodniach dostali chusty:D było smiesznie, a on sampowiedzial,ze jesli kiedykolwiek bede chciala cos takiego nosic to wiecej go nie zobacze... wiec ten problem odpada. Co do religgi to oczywiscie bede trzymala przy swoim bo dla mnie nie jest problemem ze on jest muzułmaninem i nie wymagam od niego innej wiary wiec i on bedzie musial moja zaakceptowac nie musi uczestniczyc w moich swietach jesli nie chce... . I tyle, koniec Kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baksak
To w takim razie może ktoś zna towarzystwo Turków z Wrocławia? PS. Podczytuję już Was od jakiegoś czasu. Może czas na przyłączenie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
czytałam teksty do Asik , żeby nie odpuściła i na koniec Asik skwitowała "koniec kropka" fajna jest - tak trzymaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
hehe :) a jak:) Tak w sumie to tylko ten wątek poruszyłam bo pojawił sie w rozmowach nie tyle między nim a mna co nim a jego rodziną... nie myslimy narazie o małzenstwie bo i nie ma na to szans ze wzgledu na moje studia i jego prace wiec ten watek moge odłozyc na pózniej... ale widze, ze właczył sie dziewczynom mały "agresor" ze względu na narzucanie mi jego woli :) nie martwcie sie... on dobrze wie,ze nie wygra ze mna :) a jesli bede chciala zmienic religie... to zrobie to tylko z wlasnej wiary. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
A co do nauki Tureckiego... to tez szukałam róznych instytucji.. ale z tego co widze nigdzie w poblizu nie ma szkoły, a prywatne lekcje zrzarły by nie do reszty... wiec zaopatrzylam sie w Turcji w ksiazke do nauki:) nieststy z angielskiego do tureckiego wiec podszkole dwa jezyki:D ale moi zdaniem jest fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
Asik....madra dziewczyna jestes!jakby pojawily sie jakies watpliwosci to tylko daj znac.pewnie znwu sie troche posprzeczamy;) a teraz cos z innej beczki.gotujecie jakies tureckie potrawy?jakies sprawdzone przepisy?bardzo prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Wiecie co jest najsmeiszniejsze w jedzeniu Tolgi?:) ze zrobi sobie jajecznice i chlopak jest zadowolony:D co prawda potrafil wstac w srodku nocy bo jest głodny no ale cóz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
ja uwielbiam trecka kuchnie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Mi tez bardzo smakowała... troszke nie mogłam sie przyzwyczaic do tych ich ostrych past... ale dałam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
to jakie jadlas tam potrawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksak to przylaczaj sie! i pisz cos o sobie-taki jest warunek heh :P ja nie lubie gotowac ale lubie jesc huhu jak mi ugotuje to chetnie zjem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
poruszałyśmy kiedyś wątek jedzonka. też lubie turecka kuchnię. miałam przyjemność jeść z nie byle jakego w wykonania. niepowtarzalne obiady i śniadanka. mam tak dużo ulubionych potraw że nie wiem co lubie najbardziej. najfajniejsze jest to że ich kuchnia nie przeładowana jest mięchem. jedną zupę gotowałam nawet w domu i jest super - taka z czerwonej soczewicy - rewelacja. hmmm jajecznicy takiej jak tam jadłam nigdy bym nie potrafiła powtórzyć w Polsce razem z warzywnymi sałatkami doprawianymi limonką zerwana prosto z drzewa. oj mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję yavrum za zaproszenie. Łatwiej jest odpowiadać na pytania na temat własnej osoby niż pisać samemu. Jestem już po stronie tych co mają Szczęście obok siebie - mężatka od 3 miesięcy - oczywiście małżeństwo polsko-tureckie :P Żyjemy w Polsce. Jak do tej pory wszysyko układa się po naszej myśli.. Oby tak dalej :) Dzisiejszy dzień to kolejny krok w przód. Mąż po 3 miesiącach walki z Urządem Wojewódzkim odebrał kartę pobytu. Huurraa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baksak, jak Twoj maz radzi sobie w Polsce? Podoba mu sie? Ja zamierzam przyjechac na Boze Narodzenie do Polski. Chcialam tez zabrac swojego meza, ale zarzeka sie, ze w grudniu go nie zaciagne, bo "Polska zimno" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotek
Witaj Baksak. mój Turek też zdecydował się na mieszkanie w Polsce i zamierza przyjechać właśnie na początku zimy. Najbardziej właśnie obawia się zimy.Uważ że jak przetrzyma takie mrozy to reszta się nie liczy :-) - zobaczymy. Baksak ja wymyślam od jakiegoś czasu same problemy związane z mieszkaniem w Polsce obcokrajowca i to mnie jakoś przeraża czasmi. Miałaś jakieś przykre doświadczenia czy raczej przyjazne nastawienie ludzi do Was jako małżeństwa? Nie miał Twój mąż problemów z pracą? Pozdawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj baksak i wy rowniez towarzyszki doli i niedoli ;) nesi wieczorkiem wkleje linke do stronki z przepisami na wszelkiego rodzaju tureckie potrawy (nawet fotki tych potraw sa dolaczone) az slinka cieknie ;) Asik dobrze, ze umiesz tupnac nozka. yavrum nie obijaj sie tylko wlaz na msn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani gosc moj jakos przetrwal zime, sniegi i mrozy, a byl w polsce rowniez na zime 2005/2006 a wtedy to dopiero byly mrozy. ;) Moze wejdz mu na ambicje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik jezdem :) baksak, mnie najbardziej interesuje jak wyglada sprawa z praca dl a Turka w Polsce? jak przez to przebrnac...? latwe to znalezienie pracy chyba nie jest. znam 2 Turkow mieszkajacych w Krakowie, robia \"to i owo\" :) moj tez odwiedzil mnie zima 2005/2006 i byly 30 st. mrozy. szczerze powiem, ze w ogole nie chcial wychodzic z domu...;) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
A które z Was są z Warszawy i znają mieszkających tam turków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a czy Wasi mezczyzni szukajacy pracy znaja polski lub angielski? To by baaardzo ulatwilo Wam szukanie. Moze moglabym sprobowac pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
hmm a ja mam takie troszke inne pytanko... Jak często bywacie z Turcji... jakimi liniami lotniczymi latacie i ile płacicie, płaciłyscie za bilety... i do jakiego miasta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×