Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Asik ja mysle, ze on Cie zrozumie, moze bedzie musial to przetrawic, ale zrozumie. Przeciez milosc polega na zrozumieniu, na kompromisach... Poza tym jaka bylabys muzulmanka, gdybys zmienila wiare nie z przekonan, ale po to zeby jemu dogodzic??? ja tez logistyk, ale nie pracuje w zawodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
No własnie tez tak mysle... ze nawet jesli zmieniłabym wiare to byłoby to tylko na pokaz... . Ehh dziwna sytuacja... bede twarda... ale jesli on tez postawi wszystko na ostrzu noza... to nie wiem co zrobie.. . No chyba,ze jakism trafem po przeczytaniu Koranu stwierdze, ze jest mi ta religia bliższa. Póki co slubu nie planujemy wiec chyba mam jeszcze na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
Ja nie wiem dlaczego ale mnie ta sytuacja ze zmiana wiary Asik strasznie poruszyla moze dlatego ze sledze od dluzszego czasu twoje losy.Mnie ju7z zastanowil fakt, kiedy napisalas ze pozawijali Cie jak poszliscie do Meczetu!On Cie testuje na ile jestes twarda na ile sobie pozwolisz zeby Toba mogl manipulowac!Mowcie sobie co chcecie ale Turcy maja tendencje do rzadzenia i decydowania i caly widz polega na tym aby sie nie poddac bo choc na poczatku czlowiek chce sie pokazac z najlepszej strony to pozniej wszystko przekreci sie przeciwko tobie i trudno sie z tego wycofac!Kiedy spadna te rozowe okulary to obudzimy sie nagle z reka w nocniku!a na obczyznie nie bedzie tak duzo chetnych do pomocy bo jego rodzina zawsze bedzie trzymala jego strone! Asik nie poddawaj sie i badz twarda:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
czy przetłumaczyłabyś mi te zdania? artyk cok gec Duygular aniden deditmez. Zaman en iyi ilac. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, w wielu kwestiach musze przyznac racje Nesie... Moze nie badzmy az tak krytyczni do Turkow, nie kazdy chce rzadzic. Zdziwilybyscie sie ilu tu jest pantoflarzy :D Do meczetu, z uwagi na szacunek, zakrywamy glowy. Ja, mimo ze nie jestem gorliwa katoliczka, bylabym urazona, gdyby moj maz wchodzac do kosciola nie zdjal czapki, alpo trzymal rece w kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artyk cok gec - juz (za) pozno Duygular aniden deditmez. - Sprawdz pisownie tego zdania. Wydaje mi sie, ze na koncu jest \"degismez\" z haczykami. Jesli tak to to znaczy: \"Uczucia nie zmienia sie natychmiast / od razu\" Zaman en iyi ilac. - czas to najlepsze lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
Pani Gosc moze troche przesadzilam ale w miejscu w ktorym mieszkamy jest cala masa muzulmanow z roznych czesci swiata i najbardziej deneruje mnie jak widze kiedy maja turban na glowie i obcisle wydekoldowane ubranie!czy to nie podwojna moralnosc? albo lataja tutaj 5-6 latki juz pozawijane!Moj Turak generalnie jest przeciwny noszenia chusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nesie
co innego jednak noszenie chusty na co dzień a co innego w meczecie...to dwie różne kwestie a nie jak napisałas "testowanie" Byłaś kiedys w Turcji? w meczecie? sorry ze sie wtracam, ale czytam od niedawna ten topik i troche czasem mnie zadziwiacie swoją wiedzą , jedyna, która tu coś więcej wie to Pani Gość Pozdrawiam Was Asik nie daj się , bo zaczynają sie dla Ciebie schody i to nie bedzie ostatnia kwestia do przetrawienia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, kochana, od samych Turczynek uslyszysz, ze bardzo czesto te zakryte sa najmniej moralne :D Nierzadko kobiety z przymusu nosza chusty (kaze im rodzina albo maz) i \"rewanzuja\" to sobie noszeniem np. obcislych ubran, ostrym makijazem i \"ciekawym\" zachowaniem. Ciekawostka jest, ze pokazywanie zlota (np. bransoletki na rekach, lancuszki na szyi itd.) to rowniez grzech, ale takich, ktore nie nosza zlota mozna policzyc na palcach, szczegolnie wsrod starszych kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
przyznam ze macie racje jesli chodzi o okazywanie szacunku w miejscach swietych. Slowo "testowanie" nie odnosilo sie do noszenia chusty!To prawda nigdy w Turcji nie bylam ale mieszkam z Turkiem od 3 lat i wiec malutkie doswiadczenie mam! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nessie, to bylo pytanie do mnie czy bylam w meczecie? Bylam, raptem kilka razy, w celach turystycznych. W znanych meczetach np. w Sultanahmet zobaczysz turystki z odkrytymi glowami i nikogo to nie razi, ale buty musisz zdjac :) To aurat bardziej ze wzgledu na dywany. Jednak do dzis drazni mnie, ze kobiety musza modlic sie za zaslonami. Ale skoro im to nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
pani gosc pytanie bylo do mnie od kogos kto sie nie przedstawil!ja nie bylam w meczecie!I ale tak mi sie wydawalo ze turysci sie nie zakrywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
wydaje mi sie ze nie jestesmy zainteresowane bo forum jest o Turkach ale dziekujemy ze chceci czy szczere mam watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaje sie, ze na podstawie naszych wypowiedzi wywnioskowales, ze za malo wiemy o Polsce i Polakach, wiec powiedz nam czego nie wiemy. Tylko przybliz nam troszke dziedzine. Kultura? Historia? Stosunki miedzyludzkie? To moze byc interesujaca lektura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
wydaje mi sie ze sie biedak zgubil i ze zmeczenia przysiadl na naszym forum:)chce sie wypowiedziec rowniez to niech mowi a najlepiej niech zalozy swoje forum zatytulowane np "blask polski" obiecuje ze kiedys zajrze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny..a szczegolnie zwracam sie tu do \"do nesie\": przegadywanie sie na temat znajomosci turcji, jej obyczajow, itd nie ma moim zdaniem sensu. Turcja jest strasznie zawiklana kulturowo, obyczajowo, itd. nic tu raczej nie jest czarno-biale, mozna nosic szmaty i byc dziwka, mozna miec faceta normalnego albo fanatyka itd itp chociaz rzeczywiscie pani gosc ma wiedze z tego prostego powodu ze mieszka w Turcji a my nie. ale swoje obserwacje chyba mozemy miec \"do nesie\"?? :) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
beni ozlemeye devam et ?? Nie chciałabyś udzielić pierwszych lekcji tureckiego? Bo przy każdej kłótni zamęcze was na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Gość
Pitman mysyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
do trafnej jak zwykle wypowiedzi yavrum tylko dodam, ze wlasnie dlatego ze nie wiemy wszystkiego, jestesmy na tym forum!jesli zbierzemy jednak wiedze i doswiadczenie nas wszystkim jestesmy ekspertkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni ozlemeye devam et - nadal tesknij za mna / trwaj w tesknocie za mna pisman misin - czy zalujesz? yavrum - ja tam lubie pogadac na temat naszych obserwacji rowniez z innymi ludzmi zamieszkalymi w Turcji. Zawsze mozna sie czegos dowiedziec. Poza tym wydaje mi sie ze dyskusja pomaga zrozumiec niektore obyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie pani gosc..wlasnie to probuje powiedziec..smiesza mnie natomiast wypowiedzi niektorych \"ekspertow\" , ktorzy nawet nie maja odwagi zidentyfikowac sie jakims nickiem i probuje nam wmowic ze cale to forum to bullshit...a ono zostalo stworzone z mysle o i dla tych, ktore sa z turkami i chca sie wymienic doswiadczeniami albo poplakac, bo takie bycie na odleglosc do najlatwiejszych nie nalezy... natomiast ja nie uwazam sie za zadnego eksperta, ani nie mam takich ambicji w przyszlosci, chociaz swoje zdanie na niektore tematy mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nauczysz sie tureckiego z lekcji \"na odleglosc\". Pewnie i tak potraficie porozumiec sie w innym jezyku, wiec sie nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nesie
Nie powiedziałam, że ten topik to "bullshit" . Po prostu wypowiedź nesie "Mnie ju7z zastanowil fakt, kiedy napisalas ze pozawijali Cie jak poszliscie do Meczetu!On Cie testuje na ile jestes twarda na ile sobie pozwolisz zeby Toba mogl manipulowac!" mnie baaardzo zszokowała. Pozawijał ją w chustę żeby sprawdzić czy jest twarda! Odrazu widać , ze w Turcji ani innym kraju muzułmańskim nie była. Chyba każdy wie, ze tam po prostu z szacunku wchodzi się z zakrytymi ramionami, kolanami i włosami. I ciekawe co Ona by powiedziała swojemu Turkowi gdyby nie chciała tego uszanować? - może, że ją testuje i nie włoży "tych szmat" ? No ludzie! Wiecej sie juz nie odezwe. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yavrum, zle Cie zrozumialam... Cos mi to ostatnio to rozumienie szwankuje, dzis juz 2. raz :D Zawsze znajda sie eksperci, ktorzy beda znac Turkow lepiej od Ciebie, bo znajoma znajomego znajomego znajomej miala z takowym do czynienia, wiec wiedza cos na ten temat i chca Cie ostrzec :) Poza tym \"Do Nesie\" jakkolwiek troche za nerwowo zareagowala, ma chyba troche racji, co? Sama znam kilka tak niesamowicie naiwnych (doroslych!) dziewczyn, ze az trudno w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Do Nesie\", Nesie ma prawo czegos nie wiedziec. Ja TEZ jak po raz pierwszy bylam w meczecie tez nie zalozylam chusty na glowe, bo to ugadzalo mojej \"godnosci\". I co? Dowiedzialam sie o co chodzi i jest oK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety z natury sa zbyt naiwne :P takie to juz jestesmy albo..bywamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
do "do nesie" poraz drugi powtarzam ze testowanie odnosi sie do jego sugesti na temat zamiany religi i tutaj wygaje mi sie ze on wykazuje brak szacunki dla swojej wybranki i jej religii!!!!!!!! Moj Turek doskonale zna moje zdanie na te tematy tak jak ja znam jego i wbrew tego co mowisz i myslisz mamy do naszych wyznan szacunek. bo to ja w jego swieta gotuje tureckie jedzenie a on w Boze Narodzenie przychodzi do domu z choinka! szacunek mozna okazywac na wiele sposobow a noszenie chusty nie jest najwazniejszym faktem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zeby az tak, by np. wysylac facetowi kilka tys. euro \"pozyczki\" po miesiacu znajomosci, bo nagle wpadl w straszne tarapaty, a dziewczyna jest jedyna ktora moze mu pomoc? W pozyczce mieszcza sie pieniadze na podroz: \"bo inaczej nie bede mogl do ciebie przyjechac\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×